PDA

View Full Version : XCarLink



rv_asenov
13-11-2014, 07:45
Здравейте колеги, искам да си купя XCarLink или подобно на него, но евентуално на по ниска цена. Ще съм благодарен ако запознатите споделят, какви устройства работят коректно с ICS-а на 166 и от къде може да се закупи. Не държа да е ново.

tonov
13-11-2014, 19:26
Мярна ми се такова чудо в една обява в "продава" - 166-ца на части.

rv_asenov
13-11-2014, 19:37
И аз я мярнах тази обява, но вече е продаден.

tonov
13-11-2014, 19:44
Другият ти вариант е yatour. В ибей са по 60-70 долара нови.

ecotronic
13-11-2014, 19:56
Другият ти вариант е yatour. В ибей са по 60-70 долара нови.

Yatour пасва ли си с ICS - а на 166? Ако някой е слагал, моля да сподели, че и аз се интересувам, пък нов Xcarlink за този модел ми се види неоправдано скъп.

tonov
13-11-2014, 20:12
В описанието на модела пише че ставало, но потвърждение от първа ръка нямам. И аз мисля да слагам, затова се интересувах.

http://www.ebay.com/itm/251306120383?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ecotronic
13-11-2014, 20:25
Някъде чета, че става само с радио Blaupunkt, но не и с Becker. Другаде чета, че изобщо не става на 166. Знам за няколко колеги, които са си наслагали Xcarlink. За Yatour не знам никой.
В крайна сметка разликата в цената е почти двойна. Питам се заради какво?

CHEFO666
14-11-2014, 10:23
И на мен ми казаха че не ставал.Повече не съм и питал.Купих си чисто ново Xcarlink от един магазин от Софето.230лв...вече година и половина без проблем.Чете карти,флашки,АУХ входа му работи перфе,и звука е мн гот.От магазина се обадина на някакав образ,който ме попита каква е с точност алфата,година,и каза на продавачката точно какво да ми даде.Мислех си че на дисплея ще ми показва песните,изпълнително и.тн,ама не...показва само номера...ама не е болка.

ecotronic
29-05-2016, 23:50
Забелязвам, че понякога CDC емулаторът (Xcarlink) не увеличава номерата на траковете на дисплея. Иначе си възпроизвежда песните подред. Естествено, когато искаш да минеш трак напред или трак назад, отработва командата спрямо номера на трака, който не се е променял и стои визуализиран на дисплея.

Не мога да го хвана, кога го прави и кога не. Да не би това да зависи от паузите между траковете?

Имате ли подобни наблюдения?

Doomguy
30-05-2016, 13:48
Забелязвам, че понякога CDC емулаторът (Xcarlink) не увеличава номерата на траковете на дисплея. Иначе си възпроизвежда песните подред. Естествено, когато искаш да минеш трак напред или трак назад, отработва командата спрямо номера на трака, който не се е променял и стои визуализиран на дисплея.

Не мога да го хвана, кога го прави и кога не. Да не би това да зависи от паузите между траковете?

Имате ли подобни наблюдения?

Я сподели, твоя модел от тези по 60-70$ ли е, или от по-скъпите? Отдавна обмислям такава джаджа, но все не ми се дават 240лв за нея.

ecotronic
30-05-2016, 14:08
http://www.xcarlink.bg/XCarLink-avtomobilen-interfeis-za-integraciia-na-USB-SD-AUX-Bluetooth-alfa-romeo

Doomguy
30-05-2016, 15:14
http://www.xcarlink.bg/XCarLink-avtomobilen-interfeis-za-integraciia-na-USB-SD-AUX-Bluetooth-alfa-romeo

Така и предполагах... Ще си поръчам от тях и аз.

tweety
07-06-2016, 22:11
Да се похваля и аз вече с XCarLink. Днес пристигна и за сега му се радвам в кутийката само. Дано уикенда остане време да го монтирам.

D.Dimitrov
14-07-2016, 09:37
Колега монтира ли го вече. Как е като качество на звука ,някакви проблеми. Модела със Блутута ли взе или другия. Мисля и аз да поръчам тези дни.

tweety
14-07-2016, 20:41
Да монтирах го, качеството е супер. Сякаш е диск, но с разликата че не прескача по дупките. Много съм доволен. Единствено като недостатък е малко бъгаво при смяна на песните и тяхната номерация. Имам в предвит че понякога сменя номера през едно или нещо такова, но иначе всичко си е точно. Моделът ми е без bluetooth. Избрах го него защото аз си ползвам телефона на ICS-a. Дори и този модел има aux вход, което ми е достатъчно за пускане на музика от телефона. Монтира се страшно лесно и дори си има достатъчно дупки през които да пуснеш кабелите и да го сложиш в жабката. Направо не знам защо съм се мъчил и чакал 4 години.

ecotronic
14-07-2016, 20:47
Да монтирах го, качеството е супер. Сякаш е диск, но с разликата че не прескача по дупките. Много съм доволен. Единствено като недостатък е малко бъгаво при смяна на песните и тяхната номерация. Имам в предвит че понякога сменя номера през едно или нещо такова, но иначе всичко си е точно. Моделът ми е без bluetooth. Избрах го него защото аз си ползвам телефона на ICS-a. Дори и този модел има aux вход, което ми е достатъчно за пускане на музика от телефона. Монтира се страшно лесно и дори си има достатъчно дупки през които да пуснеш кабелите и да го сложиш в жабката. Направо не знам защо съм се мъчил и чакал 4 години.


:th_up:

Значи не е само при мен проблемът за който писах в пост №9 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1479449&postcount=9) по темата.

D.Dimitrov
14-07-2016, 22:41
Супер това ми трябваше като информация, и аз в момента се мъча с дискове записване и тнт и ми писна.Направо поръчвам утре и да се приключва.Благодаря ти много за информацията

Iltcho
18-07-2016, 10:19
:th_up:

Значи не е само при мен проблемът за който писах в пост №9 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1479449&postcount=9) по темата.

Аз от 4 години съм с X-car link. Този феномен го има и при мен, но само ако пусна радиото преди да запаля колата и след това завъртя - тоест получи се пад на напрежение. Ако първо запаля и след това включа радиото - нямам такива проблеми. Внимавайте с монтажа на кабелите, защото са нежни като копринени влакна, а буксата не е от най-съвършените. Чат пат натрупва грешки ако песните не са с Constant а variable bitrate и се чуват дефекти като бълбукане или пък променя тотално звученето (като от телефонна слушалка). С форматиране на картата/флашката, презапис на музиката и прекомпресиране на файловете нещата се оправят (най вероятно генерира някакъф дефектен темп файл където запазва методиката на разкомпресиране/компресиране).
За 4 години само веднъж се случи да забие, но след хард ресет (направо му изключих захранването за 2 минути) всичко дойде на мястото си. Не ползвайте карти над клас 10 - с времето ще го объркат. Идеята за създаването е много добра. Лошото е, че никакъв ъпдейт не търпи фърма за да може да чете FLAC формати и по-качествени вариации на компресирана музика.

ecotronic
18-07-2016, 23:07
Сигурно и ушите ми вече са одъртели, та не мога да доловя никаква разлика между WMA и MP3 с висок битрейт. Тъй че затова, че не свири FLAC, изобщо не съжалявам.

D.Dimitrov
15-08-2016, 12:25
Колеги имам проблем с xcarlink-а , не мога да преминавам от CD01 Към CD02 ,идея какъв може да е проблем. Музиката във папка CD01 на флашката си работи супер ,но като опитам да сменя на cd02 само премигва и ми изписва cd05 и си продължава.Идея за решаване на проблема със 159 съм, ако има значение

ecotronic
15-08-2016, 13:00
Само с папката CD2 ли е проблемът?

D.Dimitrov
15-08-2016, 13:36
Не само с нея сега пробвах като направих папки CD02 , 03,04 и 05.Отваря ми само CD01 и CD05 другите не ги показва все едно ги няма.

ecotronic
15-08-2016, 13:49
Пробвай да преместиш файлове от CD1 в CD2. Възможно е да се получава така заради несъвместим формат или нещо друго криво по файловете.

D.Dimitrov
15-08-2016, 13:58
Пробвах го и този вариант ,но няма ефект никакъв пак си прескача от сд1 на сд5. Aux изхода си работи нормално с телефона.Евентуално да звъня в сервиза тъй като е в гаранция.

ecotronic
15-08-2016, 14:10
Щом е в гаранция, най-добре. Някога работил ли е нормално? Ако не, може устойството да си е ОК но да не е съвместимо с колата ти.

D.Dimitrov
15-08-2016, 16:01
Аз го купих преди около 10 дни,но днес ми остана време да го сложа.Като го взех им казах че е за алфа 159 и тнт и ми пратиха уж съвместимо.

ecotronic
15-08-2016, 16:18
Доколкото знам, няма разновидности на Xcarlink за различни модели на АР и общо взето "най-капризна" по отношение на подобни емулатори е 166 - цата.

D.Dimitrov
15-08-2016, 16:39
Аз дори като гледам на кутията е за Fiat явно найстина са без някакво значение ,само в сайта има уж да избираш модела.

tweety
15-08-2016, 17:33
Аз когато го купих ми се обадиха по телефона да уточня модела на ICS-а за да знаят коя модификация да ми изпратят. Не съм запознат до колкото са различни но мисля, че има разлика между различните модели коли.

D.Dimitrov
15-08-2016, 17:48
Проблема е решен поне за момент отваря всички папки. Решението беше следното ,при пускане на последната песен от CD01 изчаквам да свърши и автоматично мина на CD02 и така до CD07 , казаха ми че понякога при първо пускане така се активирали всички папки.