PDA

View Full Version : Проблем съединител Алфа 147



alfa_14
13-11-2014, 23:34
Момчета в момента съм в Гърция и от вчера се появи следния проблем- когато колата е студена няма никакви проблеми, но когато загрее при натискане на съединителя до долу се чува едно скърцане. Скърцането се чува по-скоро от към двигателния отсег. Има го и при изключен двигател при запален. Иначе съединителя отделя нормално, не боксува.
Какъв може да е проблема? И дали ще може да изкара още 400-500 километра докато се върна в България ?
п.с. Колата е Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115 коня 10.2002ра година

fiko84
13-11-2014, 23:52
скърца ти жилото колега мойто е същото карай спокойно без да се плашиш

stu
14-11-2014, 00:44
Кое жило!!!

tonov
14-11-2014, 00:48
Какви жила бе колега, това да не е голф! Тия коли са с хидравлично задействане на съединителя - помпа и работен цилиндър.

Към автора: постоянно ли е шумът докато е натиснат педала, или само проскърцва еднократно при натискането? Ако е второто, няма страшно, ще се прибереш.

alfa_14
14-11-2014, 09:25
Какви жила бе колега, това да не е голф! Тия коли са с хидравлично задействане на съединителя - помпа и работен цилиндър.

Към автора: постоянно ли е шумът докато е натиснат педала, или само проскърцва еднократно при натискането? Ако е второто, няма страшно, ще се прибереш.
Еднократно скърца при натискане и в края на хода (някъде на 7-8 сантиметра от пода) и един път при отпускане (някъде на 7-8 сантиметра от пода) и спира. Да не е горна/долна помпа това ? Че четох тук за някакви аксиални лагери и лагер помпи.

stu
14-11-2014, 12:48
Това най вероятно ти е от педала, тъй като там има един тампон който се износва и е възможно да излезе от шпилката на помпата.

fakirastanly
14-11-2014, 16:03
Бъди спокоен поне при мен с същите симптоми се оказа долната помпа на съединителя същият проблем и за късмет ми се появи в Халкидики :) като се върнах майстора я гледа като я водих за смяна на масла и филтри каза да карам може да искара със скърцане и 30хиляди щом си отделя и всичко е ок. нова е към 70лв може да я смениш ако те притеснява но няма гаранция колко ще искара може и по малко от тази скърцащата.

Колегите от фурма предположиха за споменатия тампон по горе и тази схема:

http://www.devonbuy.com/alfa-romeo-147-clutch-pedal-squeaks/

но не се оказа от това място само майстора се измъчи докато хване от къде е.

lordliness
14-11-2014, 18:11
Тук може да видите помпите как изглеждат приблизително:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87437

alfa_14
16-11-2014, 13:24
Благодаря за материалите колеги, но аз не разбирам. Работата е дали ще успея да се прибера в България и майстора ми ще я оправи. В Понеделник пътувам, дано да няма проблеми.