PDA

View Full Version : Автоматично регулиране на фаровете- проблем и въпрос!



Yavor
15-11-2014, 17:06
Тъкмо я преобух със зимните гуми с 17ки джанти, измих я днес и си викам - готов съм!
И като се прибирах, влизам в гаража и гледам десния ми фар свети надолу...

Авторегулирането му отказало. А сутринта като излизах си беше наред.

Левия си се регулира, което ме навежда на мисълта че не е от машинките на носачите, освен ако няма отделни за всеки фар.

Просто като дам контакт, левия фар отива до долу и си се вдига на нормалното положение, а десния седи забит най долу.

Сменяхме гумите днес, само това сме правили. И мивка после. Дали може нещо да са ударили момчетата в гумаджийницата?

Дали ще ми помогне ако я вържа към компютъра и да изтествам фаровете - ще покаже ли грешка кое се е предало?

svetlin pilev
15-11-2014, 23:11
Тъкмо я преобух със зимните гуми с 17ки джанти, измих я днес и си викам - готов съм!
И като се прибирах, влизам в гаража и гледам десния ми фар свети надолу...

Авторегулирането му отказало. А сутринта като излизах си беше наред.

Левия си се регулира, което ме навежда на мисълта че не е от машинките на носачите, освен ако няма отделни за всеки фар.

Просто като дам контакт, левия фар отива до долу и си се вдига на нормалното положение, а десния седи забит най долу.

Сменяхме гумите днес, само това сме правили. И мивка после. Дали може нещо да са ударили момчетата в гумаджийницата?

Дали ще ми помогне ако я вържа към компютъра и да изтествам фаровете - ще покаже ли грешка кое се е предало?
Аз имах същия проблем.Моторчетата са различни-ляво и дясно.При мен имаше скъсано кабелче отдясно и го разбрах като си рециклирах фаровете-релектори,лупи,полиране,фолио,ангелски очии т.н.

Yavor
16-11-2014, 01:15
Въпроса е, че сутринта работеше, а вечерта не, без да е пипано под капака каквото и да било.
Не че не може нещо да се скапе ей така...
Както майка ми казва : "живо пиле да умре и здраво копче да се скъса..."

Въпроса е от къде да почна. Ама заредих лаптопа, утре ще я ръчкам уставно :)

Yavor
16-11-2014, 14:31
Оказа се размърдана букса на фара.
Интересното е че на диагностика на ксенон системата не излизаха никакви грешки, а просто нямаше връзка със стъпковото моторче. Даже и калибрация минаваше... Хм.

Lunov
13-12-2014, 23:14
Дано не е труден ремонта, както е трудна смяната на крушките.
Купих крушки за 60 лв и си натроших пръстите /на финала :2 та габарита и едната крушка на дългите ,която халтави/