PDA

View Full Version : Касетофон - код



angel_angelov
17-11-2014, 20:07
Здравейте. Явно аз съм нещо тъп, но и след ровене и тук, и в Гугъл - ще питам. Та въпросът - как да си вкарам кода в радиото. По-долу слагам и снимка. Каквото и да правя, каквито и комбинации да натискам от копчета - изобщо никакви цифри не мога да въведа - постоянно си стоят само тия "тирета". Пробвах всякакви "хитрини" - и да "рестартирам" - и акумулаторът бе сума ти време откачен, и радиото бе пуснато докато автомобилът работи, и само на контакт стоя (между другото - като е на контакт-само се изключва радиото на 30-та минута)- и нищо. Какво пропускам?

https://drive.google.com/file/d/0B7mv0HnIwS7wVHJRdmtzYXRKbUU/view?usp=sharing

nickgaidarov
17-11-2014, 21:04
...

ALFonsOlder
17-11-2014, 22:08
ял съм го тоя няколко пъти и винаги се оправя с процедурата: - един час на контакт с включено радио.
нАй-много 2-3 минути след 60те се появява и "code

за пръв път чувам за работещ двигател. може и да става-не знам!

nickgaidarov
17-11-2014, 22:47
...

angel_angelov
17-11-2014, 23:09
Благодаря за съветите! Почти съм убеден, че се спираше само радиото на 30-та минута дори и на работещ двигател - но пак ще пробвам. Въвеждането си е без някакви пинизи, нали - просто си набирам номерата?

Е ли възможно да не ме "пуска", ако има нещо грешно свързано по колоните? Предният собственик е творил нещо (с друг касетофон) и кабелите на евробуксата са яко кълцани и снаждани после...

nickgaidarov
17-11-2014, 23:38
...

Ladjov
17-11-2014, 23:42
аз го апнах тоя със 20 мин и изключва радиото при смяната на радио към заводско такова (само че моето е от фейслифт ) ето я и моята тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=84071)

nickgaidarov
18-11-2014, 00:40
...

ecotronic
18-11-2014, 10:05
Няма такива филми, като да трябва да работи моторът. Достатъчно е колата да е на контакт, т.е - да има +12V на пин 3 от конектор "A" на радиото. Виж схемата (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1310023&postcount=4).
За да се гаси след определено време, означава най-вероятно, че радиото не "разбира", че колата е на контакт.
Причината за отсъствието на това захранване може да се дължи и на изгорял предпазител F1.

nickgaidarov
18-11-2014, 10:41
...

lordliness
18-11-2014, 10:48
Към колегата, пуснал темата - ако имаш свободно време, пробвай нещата от горния пост. Резултатът от тях за мен е ясен и без да идвам при теб да гледам на място какво правиш по колата. Всъщност ако си от Пловдив, бих могъл да дойда. В крайна сметка по мое мнение е по-добре да направиш това, което се препоръчва от Алфа Ромео и което е доказано от практиката, а не да се доверяваш на "теоретични разработки" и неистово ползване на функциите Copy/Paste. Изборът си е твой.
неистово ползване на функциите Copy/Paste
Без посочване на оригинален източник, как се казваше?
Плагиатство?

ecotronic
18-11-2014, 11:05
Виждам, че на някои "колеги" им е трудно да осмислят това, което съм написал, но вероятно имат друго обяснение за гасенето на радиото след определено време.

Конкретен въпрос към тях:

Как радиото разграничава между това, дали колата е само на контакт и това дали е на контакт и моторът работи?

nickgaidarov
18-11-2014, 12:28
...

ecotronic
18-11-2014, 12:38
А защо питаш нас? Нали на нищо от това, което пишем, ни нямаш вяра. Питай самата кола - тя ще ти каже, тъй като наистина ги разграничава. Можеш да ползваш свободно всичките си теоретични разработки, както и гореспоменатите функции. Сега е моментът...

Питам, защото аз изказах едно твърдение и го аргументирах.

За разлика от това, ти написа:

"Към колегата, пуснал темата - ако имаш свободно време, пробвай нещата от горния пост. Резултатът от тях за мен е ясен и без да идвам при теб да гледам на място какво правиш по колата"

В тази връзка аз моля да уточниш какъв е този "ясен резултат" и да обясниш на технически език, защо смяташ, че се очаква той (ясния резултат).

nickgaidarov
18-11-2014, 12:57
...

angel_angelov
19-11-2014, 10:43
Събота / неделя като ми остане време - ще разпарчетосам, ще пощракам и ще дам отзиви. Четейки и по другите форуми - мисля си, че предишния собственик е омазал евробуксата - за да спре утечка - определено по форумите се говори, че като се сложи афтърмаркет касетофон (с какъвто тя беше) трябва да се променят пиновете - щото иначе акумулаторът си отива. Т.е. първо ще вържа всички кабели по буксите както трябва да са си оригинално (успях да намеря някакви схеми - дано са верните). После - каквото сабя покаже. Ако трябва и един час ще бръмчи на място (по-добре ми се струва отколкото да е само на контакт и да точа акумулатора) - така или иначе тя си ми е "градската" кола и няма кога да я карам на дълъг път. Ако нищо не стане / успея да опека хубаво нещата - тогава ще му мислим :-)

Благодаря на всички за мненията - и не се карайте - в спора се ражда истината и всяко едно мнение помага да се насочи човек в някаква посока / да почете и помисли малко повече.

Поздрави :thumbup:

nickgaidarov
19-11-2014, 18:23
...

ecotronic
19-11-2014, 19:44
Не сме се разбрали така - разбрахме се да направиш това, което ти препоръча колегата ecotronic и да докладваш...:jumping:
А нас не ни мисли - засега просто се забавляваме. Нали знаеш кога почват истинските караници - когато се намесят парите. А до напролет има още доста време...:torch:

Гайдаров, ти докога ще се лигавиш?

Зададох ти простия въпрос:

"Какво е различното по отношение на радиото между това дали колата е само на контакт или работи и моторът?"

Ти ми отговори:

"Питай колата"

Ако имаш проблеми с разбирането на прости въпроси, просто питай за да ти се разяснят.

Или просто държиш на това колегата да изгори една туба гориво за да си въведе кода?

Или може би искаш да спретнем още един облог по въпроса? (Онова за топлофикация вече го чухме).

dimitar_vd62
19-11-2014, 20:30
Абе колега, що не си вземеш една музика дето няма кодове да ти е мирна главата, всеки път ли когато се наложи да се свали акумолатора ще я правиш тая гимнастика.

nickgaidarov
19-11-2014, 20:53
...

dimitar_vd62
19-11-2014, 21:57
Предполагам че ползва трансмитер и държи на оригиналното радио.В такъв случай е по разумно да потърси начин дали не може да се "кракне" така че да няма тези кахъри.Сигурно са му намерили цаката.Ако не да си вземе едно радио с карта и/или флашка.Не си заслужава толкоз нерви.

nickgaidarov
19-11-2014, 22:30
...

angel_angelov
20-11-2014, 11:53
Ами две причини - основната е, че искам да си е оригиналното. Аз тая кола си я купих да си начеша юношеската и ученическа краста - през далечната 1998 (или 99) това беше кола на годината и знам как съм я лигавил по страниците на тогава излизащия АвтоТруд - и от тогава ми е в мозъка. Е, поизвъртяха се годините, миналата година ми щукна, че ще си взема такава, изпадна на много евтина оферта една от 1998 г. бензин 1.8 точно и те така. Плановете са занапред, ако има време и парЕ да я постягам, вкарвам в релси и т.н. - до перфектно фабрично състояние. А междувременно си я търкалям за градска и малко е тегаво да е пълна тишина вътре...

Втората причина - не е гаражна, нощува на улицата и вече веднъж сменях разбити ключалки - щото някой тъпанар наркоман се беше огледал на афтърмаркет касетофона - ако и да беше без панел. А е тъпанар, щото аз си знаех какво може да стане и я бях оставил отключена - като ще взема - поне да не чупи... Откак съм с "оригиналния" с касета - няма барано (да чукна на дърво).

П.С. Имам няколко шкафа с касетки - вече бях доста попораснал като СД-тата почнаха да се налагат :-)

dansguardian
20-11-2014, 13:33
Колега angel_angelov, решението е тук:
http://www.bushona.com/lp/avtomobilna-elektronika-audio-za-kol/
На мен един Blaupunkt Amsterdam ми го направиха да прави байпас на кода, т.е. премахнаха го :). Не е скъпо, около 30 лв. е.

angel_angelov
30-06-2015, 16:58
След половин година - доклад :-)

Първо уж за по-лесно обиколих тук центровете за музики - все с мнение, че няма да стане (на едното място - даже компетентно мнение, че нещо се е пре@л тотално и е за хвърляне касетофона.

За това и:
- първо го свързах както трябва
- без да го пипам (само пуснат) го оставих един час - на работещ двигател.

След точно час тиретата изчезнаха, пита си за код, въведох го и си заработи.

Та така.

Поздрави