PDA

View Full Version : Счупена Жабка Алфа 147



evolintend
19-11-2014, 20:53
Здравейте, днес ми се счупи дръжката на жабката като в ръката ми остана блестящата част и механизма залепен за нея с пружинката на него.Преди това явно се беше счупило палчето тъй като не можех да я отворя,напънах я от яд....и то че стана другото по лошо.Лошото също е, че и в момента е заключена и не мога да си извадя важни документи от вътре макар че съм на прага да я разбия с тесла.Искам да ви попитам ако някой му се е случвало как е решил проблема да я отвори.Видях че колегите са писали за пробиване и някакво болтче но не мога да разбера каде точно трябва да пробия за това болтче.Също така варианта за ремонт изцяло нова жабка ли е или може да се ремонтира някак.Благодаря ви.:hi_temerature:

evolintend
20-11-2014, 18:40
Ехо никой ли няма подобен проблем :( Май ще я разбивам с тесла , а като видях цената нова и втора ръка ми стана лошо.Ако все пак някой има да сподели опит ще се радвам.

Mladencho
21-11-2014, 08:04
Щом си разбил механизма , би трябвало да виждаш 2 отвора там , бъркаш с тънка отверка(мисля в десния отвор) и без да се ядосваш може да успееш да я отвориш.Вкарваш отверката хоризонтално и натискаш на долу ,просто трябва да усетиш като си нацелил езика,и така трябва да освободи.Ако беше паднала блестящата част , можеше да се оправи , но след като си счупил механизма трябва да я сменяш.
Успех !

evolintend
23-11-2014, 17:41
Дам видях го и с тънка отверка успях да я отворя.Иначе да уви няма лепене май тая жабка фира е.

consol
05-05-2016, 16:36
и моята жабка е със счупена дръжка. Днес дойде нейната заместничка но като гледам са ми я изпратили цялата, предния капак заедно със вътрешното тяло. Ако се опитам да сложа само предия капак ще е по голяма играчка нали ?

icaka_dd
09-05-2016, 10:20
и моята жабка е със счупена дръжка. Днес дойде нейната заместничка но като гледам са ми я изпратили цялата, предния капак заедно със вътрешното тяло. Ако се опитам да сложа само предия капак ще е по голяма играчка нали ?

Двете се свалят отделно, колега. Не са свързани. Капака се сваля, като се отвиват 6 винтчета (еврейска звезда) и 3 гайки. :smile: