PDA

View Full Version : Скорости



BuR7oNnN
29-11-2014, 22:28
Привет колеги!...
Трябва ми малко хелп за скоростната кутия!
Вчера докато си паркирах алфонсото пред блока
(добре че стигнах до паркинга) при включване на задна предавка усетих че скоростния лост е много разхлабен .... буквално се мести навсякъде ...не мога да вкарам скорост докрай ,опитах да вкарам задна , влезна донякъде обаче при подаване на газ колата тръгва напред ! :(.... нямам си никаква идея каква е скоростната кутия да не съм извадил някой лост ....независимо коя скорост се опитам да включа колата при подаване на газ тръгва бавно напред което ме навежда на мисълта че е забила на някоя предавка..?
давайте някакви съвети? мога ли от купето да я отворя видях че има два винта който мисля да махна и да стигна до скоростите?!
благодаря предварително колата е 155 1.7 94г



:blush:

Xman
29-11-2014, 23:44
През купето нищо няма да направиш. Приводът е със щанга, следват две по-малки. Огледай на канал отдолу. Ако няма нищо разкачено, мисли за съединител.

BuR7oNnN
01-12-2014, 11:31
Въпросът е дали мога да я закарам така както си е забила на 2ра или 3та предавка на самоход до канала ?! Да не прецакам нещо

TRENDi
01-12-2014, 19:52
Въпросът е дали мога да я закарам така както си е забила на 2ра или 3та предавка на самоход до канала ?! Да не прецакам нещо

Ако отделя съединителя, не би трябвало да представлява проблем да я закараш до канал / на 2-ра особено/. На 3-та малко нанагорно ще и дойде тръгването, ама пак трябва да стане.

Най-вероятно се е скъсала някоя от 3-те смотани щанги или се е измъкнала от шарнирчето и. Ако не е имало хъркане и хрупане проблемът най-вероятно ти е в превключването и лостовата система от щанги.

BuR7oNnN
02-12-2014, 09:47
Ами хрупане само при включване на задна имаше и то отдавна просто нещо по трудно влизаше ...иначе скоростите си влизат(лоста влиза де) но си е забила на една и само на нея тръгва ...задна няма ...ще я закарам направо(на самоход) в сервиз където да се види всичко и ще пиша като се разбере какво я боли алфата ! :)

BuR7oNnN
04-03-2015, 10:09
Проблем фиксед!Забравих да пиша ....беше забила на 4та скорост и така
сам си я закарах до сервиза който е на около 5-6 км (явно съединителя е още читав)
и се оказа счупена щанга .... 40 лв всичко ;)