PDA

View Full Version : GTV и детско столче



marto181
08-12-2014, 09:23
Здравейте,
Решил съм да се сдобивам с GTV досега бях с 146 и се чудя има ли достатъчно място за детско столче на задната седалка или да си оставя и 146цата ?

Благодаря предварително!
Поздрави!

code
08-12-2014, 09:27
Здравейте,
Решил съм да се сдобивам с GTV досега бях с 146 и се чудя има ли достатъчно място за детско столче на задната седалка или да си оставя и 146цата ?

Благодаря предварително!
Поздрави!

За детско столче има място. Ама ти ще искаш и детето да слагаш. :bouncing_smiley: Това не е кола за бащи - то си е наказание. :tooth:

voododoll
08-12-2014, 10:27
кола с 2 врати не е за семейни с деца. Mitsubishito ми беше с 2 врати и вадих малката през багажника, не е истина колко неудобно беше

marto181
08-12-2014, 10:44
Бе то е ясно че ще е зор...
Аз и толкова ще я карам. Имам си 2 служебни Алфите си ги карам само парадно :) Събота-Неделя и през празниците и отпуските. Въпроса е да не изгърбя детенцето. Иначе мерака за бегачка е голям.

Поздрави!

code
08-12-2014, 11:05
Бе то е ясно че ще е зор...
Аз и толкова ще я карам. Имам си 2 служебни Алфите си ги карам само парадно :) Събота-Неделя и през празниците и отпуските. Въпроса е да не изгърбя детенцето. Иначе мерака за бегачка е голям.

Поздрави!

то пък една бегачка ..

voododoll
08-12-2014, 11:10
не само ще измъчиш себе си ами и детето, недей

ако ти е зор купи я , бегай с нея, ама не мъчи детето в нея

marto181
08-12-2014, 12:02
Ясно ще се насоча към нещо малко по-голямо :)

Fear
12-12-2014, 13:40
Еххх, ама сте ги наприказвали едни.
Няма проблем със столче в GTV, една година ползвах такова в него.
Зорът е слагането и ваденето на детето, както и ограниченото място за мама на другата задна седалка. ;)
Ако все пак се решиш, внимавай, защото не всички столчета са подходящи. Все пак, мястото е ограничено.

procopy
20-01-2015, 18:18
Колега, аз съм с детско столче отзад, чавето ми е на 4, събира се, ама с клизма. Проблемът е, че трябва да вземеш компактно столче, което компрометира сигурността. Аз взех тия чешки ли са, полски ли, кви бяха Киндер Крафт, понеже само от тях открих такова, дето се навря. Не си е работа.

Fear
21-01-2015, 09:13
Toва за сигурността не е вярно, зависи от столчето.
Нашето е такова (http://kasida.bg/cybex-stolche-za-kola-pallas-936-kg-rumba-red-2014-382-28684.html) и определено е доста сигурно. ;)
И пасва идеално в GTV.

voododoll
21-01-2015, 10:09
Toва за сигурността не е вярно, зависи от столчето.
Нашето е такова (http://kasida.bg/cybex-stolche-za-kola-pallas-936-kg-rumba-red-2014-382-28684.html) и определено е доста сигурно. ;)
И пасва идеално в GTV.

не е въпроса пасва ли или не, а усилието и мъките да сложиш детето през предната врата и да го вадиш от там.

Fear
21-01-2015, 10:12
не е въпроса пасва ли или не, а усилието и мъките да сложиш детето през предната врата и да го вадиш от там.
Това вече съм го писал и няма общо нито с пасването, нито със сигурността:

Зорът е слагането и ваденето на детето, както и ограниченото място за мама на другата задна седалка. ;)

procopy
21-01-2015, 19:06
Toва за сигурността не е вярно, зависи от столчето.
Нашето е такова (http://kasida.bg/cybex-stolche-za-kola-pallas-936-kg-rumba-red-2014-382-28684.html) и определено е доста сигурно. ;)
И пасва идеално в GTV.
Колега, не знам как го натъпка сайбекса вътре?! На хикстройката съм с такъв, ама с универсалния модел и е адски добър, но размера е... За компрометираната сигурност говоря от това, което видях като търсех компактно столче. Не знам как изобщо взимат сертификат тия неща, но например моето като му видях дебелината на пяната, от която е изработено, да не ти се налага...

Fear
22-01-2015, 09:22
Колега, не знам как го натъпка сайбекса вътре?! На хикстройката съм с такъв, ама с универсалния модел и е адски добър, но размера е... За компрометираната сигурност говоря от това, което видях като търсех компактно столче. Не знам как изобщо взимат сертификат тия неща, но например моето като му видях дебелината на пяната, от която е изработено, да не ти се налага...
Специално като го купувахме го пробвахме - събира се идеално. :)
И както казах, повече от година си го ползвахме без проблем.