PDA

View Full Version : 159 2.2jts скоростна кутия



poligraf
09-12-2014, 22:15
Има тракане откъм съединителя.Както кава колегата Bobi33 най-вероятно ще се сменя този ми ти модерен Демпферен Маховик, ама как се сваля скоростната кутия с или без двигателя.Мооого любопитно.

Митко145
09-12-2014, 22:37
Без

poligraf
09-12-2014, 22:41
Аби ли обяснил малко по подробно.Някакви особенности.

Митко145
09-12-2014, 22:49
Като на всички коли с предно.
Виж някой клип в интернет https://www.youtube.com/watch?v=0oajLyQryNk примерно

nickgaidarov
10-12-2014, 00:12
...

Mury
10-12-2014, 10:28
Е, има и коли с предно предаване, на които скоростната кутия се сваля заедно с двигателя - Рено 4 например.

И дъртите Саабове................:hehe::hehe::hehe:

Митко145
10-12-2014, 10:57
Сега остава само някой да каже,че има и коли с надлажно разположен двигател!

alfa_romeo_forever
10-12-2014, 11:29
Всичко си има изключение на тоз изке*ан свят :spoko:

Mury
10-12-2014, 13:40
Сега остава само някой да каже,че има и коли с надлажно разположен двигател!

Имаш предвид,коли с предно и надлъжен мотор ли ????? Такива има,не са много но има.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_sm iley:

ecotronic
10-12-2014, 13:56
Имаш предвид,коли с предно и надлъжен мотор ли ????? Такива има,не са много но има.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_sm iley:

Пръдливият Ханс, примерно :) :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Wartburg353engine.jpg

nickgaidarov
10-12-2014, 14:23
...

Mury
10-12-2014, 15:24
Ауди,Сааб :bouncing_smiley::bouncing_smiley:

nickgaidarov
10-12-2014, 15:34
...

stelt
10-12-2014, 15:50
Москвича къде го забравихте.

Mury
10-12-2014, 16:13
Наистина ли? Ще се радвам, ако е така.
Иначе съвсем бях започнал да губя вяра в съвременното автомобилостроене...:hehe:

Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:13 ----------


Москвича къде го забравихте.

Мускала е със задно.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_ smiley:

BO
10-12-2014, 16:32
Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:13 ----------



Мускала е със задно.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_ smiley:
Ти па как го каза, все едно няма Мискал с предно предаване.:lupe:

alfista 96
10-12-2014, 16:34
Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:13 ----------



Мускала е със задно.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_ smiley:

Калекото не е ли с предно :)

stelt
10-12-2014, 16:39
Е да де, алекото имах предвид.

Bobi_33
10-12-2014, 19:47
Баси Алфа форума. Въъв Алфа форум се дават за примери други марки за конкретна конструкция, ама съвременния Алфист, който не познава марката не се сеща, че Алфа има с предно и надлъжен мотор.

Давам примери:

Алфа Сюд/Спринт
Алфа 33
Алфа 145 - боксерните.

Фердинанд Порше да го духа, неговите конструкции са нефелни, центърът на тежестта е там, къдо не трябва да бъде. Зад задната ос е тъпо решение. Правилното решение е, центъра на тежестта да бъде мужду 2-те оси. Фери Порше не го владее това.

Митко145
11-12-2014, 08:07
Човека ви пита как се сменя ск.кутия на 2.2жтс а вие почвате да обсъждате тругите марки!Типично за този форум.

warbah
11-12-2014, 10:14
[QUOTE=Mury;1382146]Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:[COLOR="Silver"]


И слава Богу че не са от "най модерните" електронни играчки.Относно кутията можеш ли да кажеш за кой модел на СААБ става въпрос че се сваля кутията заедно с ДВГ-то.Тъй като аз имам Сааб и съм свалял ск.кутия за смяна на съединител и маховик.
Към автора на темата-притракването може да идва от лагерпомпата в повечето случаи е там проблема особено ако се появява когато натискаш педала на съединителя.За мен е по вероятно да е там понеже бензиновия мотор няма тези Нютон/метри като при дизела и съответно маховика има много по дълъг живот.Но дилемата е следната,ако имаш намерение да задържиш колата за дълго при тебе тогава е силно препоръчително да се смени всичко,за да не се наложи скоро след това пак да се сваля ск.кутия и да ти излезе през носа,да дадеш два пъти пари за сваляне на кутията.

Mury
11-12-2014, 11:52
Човека ви пита как се сменя ск.кутия на 2.2жтс а вие почвате да обсъждате тругите марки!Типично за този форум.

Ами той човека,ако не знае как се сваля кутия,не мисля че форума ще е мястото от където ще се научи !!!!!!:moon::moon::moon:

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:52 ----------


Ти па как го каза, все едно няма Мискал с предно предаване.:lupe:

Тва не е Джуган,още повече че е с мотор на Лада.:devil::devil::devil:

BO
11-12-2014, 12:39
Тва не е Джуган,още повече че е с мотор на Лада.:devil::devil::devil:
Викаш с мотор на Лада:

http://www.m-2141.ru/gallery/2/slides/uzam3317_4.jpg

Това нещо толкова пъти съм го разглобявал, че мога с два пръста общо на двете си ръце да му направя поредния основен ремонт.:magic:

Mury
11-12-2014, 13:44
Не ми се спори,има 2 мотора на Лада в гамата !!!!!!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleko :hehe::hehe::hehe:

BO
11-12-2014, 14:24
Не ми се спори,има 2 мотора на Лада в гамата !!!!!!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleko :hehe::hehe::hehe:
Не съм казал, че няма. Въпроса е, че от твоето писание разбрах, че всички са с Лада.
Ако става на въпрос, то има и на Лада и на Рено и т.н.
Няма да забравя първия ми сблъсък с дизелов Москвич. :)

poligraf
11-12-2014, 21:30
[QUOTE=Mury;1382146]Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:[COLOR="Silver"]


И слава Богу че не са от "най модерните" електронни играчки.Относно кутията можеш ли да кажеш за кой модел на СААБ става въпрос че се сваля кутията заедно с ДВГ-то.Тъй като аз имам Сааб и съм свалял ск.кутия за смяна на съединител и маховик.
Към автора на темата-притракването може да идва от лагерпомпата в повечето случаи е там проблема особено ако се появява когато натискаш педала на съединителя.За мен е по вероятно да е там понеже бензиновия мотор няма тези Нютон/метри като при дизела и съответно маховика има много по дълъг живот.Но дилемата е следната,ако имаш намерение да задържиш колата за дълго при тебе тогава е силно препоръчително да се смени всичко,за да не се наложи скоро след това пак да се сваля ск.кутия и да ти излезе през носа,да дадеш два пъти пари за сваляне на кутията.
Тракането изчезва при натискане на съединителя.Вярно е,че бензина няма въртящия момент на дизела,но за сметка на това имам 18год. щурав син който също я кара.Не очаквам във форума да се уча,това го правих когато му беше времето,просто питам за особенности който да ми спестят време, псувни и обелена кожа.

poligraf
11-12-2014, 21:59
До колегата Митко145-Знаешли някои читави майстори в бургас за електрониката на тез наши каляски. Аз съм от Ямбол и тук освен да прочетат някоя грешка друго не правят.

Митко145
11-12-2014, 22:15
Аз не съм в Бургас от 5 години,но мисля,че Стойчо в Кумлука срещу Шел ще ти свърши работа.

poligraf
11-12-2014, 22:48
Благодаря колега.Често пътувам до там и ще се отбия да проверя.Разбирам за къде ми говориш.

Митко145
11-12-2014, 22:56
И искай той да работи по колата ти:please: а не работниците му!

poligraf
11-12-2014, 23:07
Ясно.Те иначе гайкаджийте на всякъде и все едни и същи. Потрошат нещо от некадърност и после клепат и вдигат рамене.

ZaRoo
12-12-2014, 09:38
Във Ямбол имате майстор викат му Хитко.Сервиза е на трите вятъра.

Mury
12-12-2014, 10:38
[QUOTE=Mury;1382146]Тези коли особено Сааб не са от най-модерните коли.:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_s miley:[COLOR="Silver"]


И слава Богу че не са от "най модерните" електронни играчки.Относно кутията можеш ли да кажеш за кой модел на СААБ става въпрос че се сваля кутията заедно с ДВГ-то.Тъй като аз имам Сааб и съм свалял ск.кутия за смяна на съединител и маховик.
Към автора на темата-притракването може да идва от лагерпомпата в повечето случаи е там проблема особено ако се появява когато натискаш педала на съединителя.За мен е по вероятно да е там понеже бензиновия мотор няма тези Нютон/метри като при дизела и съответно маховика има много по дълъг живот.Но дилемата е следната,ако имаш намерение да задържиш колата за дълго при тебе тогава е силно препоръчително да се смени всичко,за да не се наложи скоро след това пак да се сваля ск.кутия и да ти излезе през носа,да дадеш два пъти пари за сваляне на кутията.

Saab 99,мотор и скорости на едно цяло !!!!!!
Saab 900 също.