PDA

View Full Version : Закопуване на Алфа 166 3,0 220к.с.



4ofito
11-12-2014, 21:38
Каквато и кола да карам се на Алфа се мятам пак(съдба).Харесал съм една 166 3.0 http://www.cars.bg/c945992 .Имам известен опит с Алфите но с този мотор не съм се сблъсквал.Ако някой алфист я е гледал тази кола може да сподели дали е дарак или има хляб нея.Колегите с този мотор да кажат каде са слабостите и при оглед да наблегна ли на нещо конкретно.Благодаря предварително :please:

Bobiuzunov
11-12-2014, 22:08
Колега двигателя има една слабост и тя е разхода на гориво,ако той ти понася и колата е добра ще бъдеш щастлив,но за тези пари не очаквай чудесна кола,но ако ти харесва,взимай и после едно по едно ще стягаш.
Успех.

poligraf
11-12-2014, 22:43
Много добре изглежда на снимките,ако и салона е толкова запазен има голяма вероятност да са и верни километрите.Този двигател много друдно ще го умориш.Голямо удоволствие е да го караш.Моята е 3.2(разликата е малка) взех я преди година и девет месеца в доста лошо състояние.Занемарена от всякъде,нямаше и една свястна гума по нея, волана дроб,салона омърлян,окачването половината за ремонт,но двигателя пък без ядове.Изминал съм 45х.км. никакви ядове със него,а пък не го жаля ама въобще.Другото по колата са успели да го осерат ама двигателя не.Вярно е,че гори ама пък върви.Усещането е съвсем различно колкото и да ти ги хвалят дизелите.

Росен Желев
12-12-2014, 00:27
Много добре изглежда на снимките,ако и салона е толкова запазен има голяма вероятност да са и верни километрите.Този двигател много друдно ще го умориш.Голямо удоволствие е да го караш.Моята е 3.2(разликата е малка) взех я преди година и девет месеца в доста лошо състояние.Занемарена от всякъде,нямаше и една свястна гума по нея, волана дроб,салона омърлян,окачването половината за ремонт,но двигателя пък без ядове.Изминал съм 45х.км. никакви ядове със него,а пък не го жаля ама въобще.Другото по колата са успели да го осерат ама двигателя не.Вярно е,че гори ама пък върви.Усещането е съвсем различно колкото и да ти ги хвалят дизелите.

Не по малко е от 500 000 км.

4ofito
12-12-2014, 08:49
чак 500 000 км незнам дали е минала.Надеждата ми е,че коли с такива мотори по малко се карат,съответно по реален да е пробега.Днес ще званна на джамбазина да си оредя един оглед за утре или понеделник.Малко ми е далечко на 300 км ама к'во да праиш ще обиколим страната .

Doomguy
12-12-2014, 09:39
При 500 000 км от салона нямаше да остане нищо. Колата изглежда добре, хубаво ще е някой да и хвърли един поглед. Принципно на тези пари вървят.

M.Gruev
12-12-2014, 12:55
Изглежда прилично колата, струва си да се види на място. Може би има потенциал. Поне моя опит обаче показва, че купиш ли 3-литров бензин от този клас, отлитат минимум 2000 лева за едно обслужване и някой и друг ремонт. Ходовата част също няма да е лошо да е в прилично състояние, че и там спокойно може да минеш 1000 лева и то без да се отпускаш със скъпи части. Общо взето удоволствието да караш такъв автомобил е невероятно, лошото е, че хич не е евтино.

Fear
12-12-2014, 13:45
Побързай, че ми идват разни помисли да я отнеса аз за резервна - с изключение на цвета, джантите и мултиволана е копие на моята. :wow:
За мен, освен разхода на гориво единственият друг минус на тaзи кола е, че е FWD.
Но разхода на гориво се лекува с ГИ, ако ти е проблем, а другото не е чак такава болка за умиране.
За километрите нищо не може да се каже със сигурност, особено по състоянието на салона.
Докато си търсих за мен, в Германия имаше такива, наближаващи 400000км. и салоните им бяха перфектни. ;)

4ofito
12-12-2014, 15:09
чак 1000 лв за предница няма да се дават цялата е 340 лв http://www.technobg.com/Remonten-komplekt-predno-okachvane-nosachi-Alfa-Romeo-166-ATEC-Germany

M.Gruev
12-12-2014, 15:50
Да колега има и евтинии, колко държат обаче не знам, при положение, че същото на която и да е друга марка е от два пъти и нагоре по-скъпо. Предното окачване не е само 4 носача с две биалетки, отделно имаме и задница, която също се чупи. Като сложиш и пари за труд, общата сума може да варира доста, според това какво има за смяна. Предвид цената на автомобила, все ще има нещо за ремонт.

Bobiuzunov
12-12-2014, 20:09
Предполагам това че за 340лв. ще купиш качествени части не го мислиш сериозно?Ако наистина си мислиш че с 340лв. ще оправиш 166-ца значи тази кола не е за теб,не се обиждай,нищо лично просто го казвам от опит,друго което ти е казал и колегата по горе,тази кола лапа пари и то не малко и за задното окачване,но ако си готов и имаш бюджет,скачай и колата ще те радва много и съм сигурен че и ти ще си щастлив с нея. :-)

to_lose_HEART
12-12-2014, 20:23
Стига сте плашили човека. За задното окачване единсвено се разбиват скърцащите втулки и задните тампони на долните носачи, това са ти около 100-тина лева. Отпред също не е толкова страшно, аз моята я карам от 4 години и имам 70 х. км отпред съм сменил единствено биалети и единия кормилен накрайник. Имам приятели с Пасати и разни аудита сменят предници на всяка смяна на масло

iveli
12-12-2014, 20:31
Аз разсъждавам така Предницата сме свикнали да казваме че е около 1000 Обаче не сме уточнявали кои елементи от предницата и колко труд ще бъде заплатен От това което колегата е изложил като ремонтен комплект за предница ги няма тъй да кажа половината части - пружини амортисьори тампони за тях тампони стабилизираща щанга Така че частите не виждам да са евтини А колко са качествени няма да ни стигнат години да се убеждаваме кои са по качествени и кои не

Bobiuzunov
12-12-2014, 21:41
Аз лично бих погледнал тази,нищо че не е 3.0,но пак е V6,но турбо.
http://www.mobile.bg/11414501819453412

iveli
12-12-2014, 23:14
Много стара без екстри но визията е перфектна Гледай и двете и "напред"

Росен Желев
13-12-2014, 00:23
Моята я купих за толкова пари и да я постегна отидоха 7500 лв :roll:

nhg
14-12-2014, 09:22
Стряскате човека с предварително обявяване на някакви цифри
Всеки сам си преценява какво да направи; мисля, че е достатъчно да се посочат слабите страни на колата - разхода на гориво и окачване (все пак е доста тежка), има достатъчно писано из форума и момчето ще се ориентира
Всички останали разисквания относно реалността на км, състояние на салон/двигател и пр. са стандартни алабализми, писани нееднократно из форума..
Моята кола я взех доста евтино и в лошо състояние, но с ясното съзнание, че тепърва ще я стягам - нямах възможност да отделя пари 'на камара'; постепенно всичко се оправя - докъдето човек има желание/пари/възможност и т.н.

tweety
15-12-2014, 16:04
Ето ви една която точно качиха в мобилето. Изглежда запазена (нз дали е на милион и половина км):
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418585436733439

Drag0
15-12-2014, 21:12
.Колегите с този мотор да кажат каде са слабостите и при оглед да наблегна ли на нещо конкретно.Благодаря предварително :please:
Двигателя е здрав , освен ако го оставиш без масло / с кофти масло или ако скъса ремък.
Харчи много , обслужването е скъпо, трябват специални инструменти за зацепване, дори с тях не всеки може да го направи. Задните свещи са на трудно достъпно място. Дебитомера х2 или х3 цената на други дебитомери.

Километрите можеш да ги разбереш по гумените/пластмасовите детайли под предния капак , просто този двигател прави голяма жега там. Гумения маншон преди дросела се гледа задължително за пукнатини.

Gosheto30v6
15-12-2014, 23:13
Колега забрави да споменеш и за проблемите с дросела,сьщо скьпа част и трудна за намиране

4ofito
16-12-2014, 10:48
Обиколих половината страна за 2 Алфи http://www.cars.bg/c945992 http://www.cars.bg/c914697 но не останах много очарован търсенето продължава....С 3 литровия мотор не беше зле но все нещо от вътре не ми вдъхна доверие да я взема а за 2.0 Турбо странен шум в мотора и странно турбо(бягай на далече бягай едно ангелче ми говореше) :big_whoops:

Dr Z
16-12-2014, 11:22
Само да ти кажа, колега, и аз търсих си такава бензинка, ама за 3 хил да намериш запазен екземпляр - трудна работа ))) И аз обиколих България няколко пъти, и най-накрая си взех дизела )))) Ама не това е основната идея - не знам колко бюджет имаш, ама ако не располагаш още с поне 2-3 пъти по толкова пари и това ти е единствена кола - харесваш хазарта :)

щом един джамбазин я продава за 1500 евро, следователно за колко мислиш, че я е взел? Ако колата е гледана, а не позамазана предпродажно, никой няма да я даде за 600-700 евро, дори и да му пречи в гаража... замисли се за това :)

Bobiuzunov
16-12-2014, 19:52
Колко пари ще вложи колегата е въпрос с много въпросителни,на каква кола ще попадне,колко е вманиачен към състоянието на колата и още ред причини.Аз лично когато купих 3.0 V6 ми излезна 4300лв. но за година и половина при мен съм налял в нея много,ама като казвам много наистина са много,вярно че 70-80% са били не наложителни и някои даже прибързани,но аз съм си такъв,обичам колите да са ми на 101% подготвени и в перфектно състояние.

Linkestis
16-12-2014, 22:15
Тук идва момента в който трябва да споделя:
"Алфиста е със силно сърце,но главата му е слаба" :) :)
Талянска мъдрост :)

Bobiuzunov
17-12-2014, 07:34
Луд умора нема,нали знаеш? :-)

BO
17-12-2014, 15:36
Колко пари ще вложи колегата е въпрос с много въпросителни,на каква кола ще попадне,колко е вманиачен към състоянието на колата и още ред причини.Аз лично когато купих 3.0 V6 ми излезна 4300лв. но за година и половина при мен съм налял в нея много,ама като казвам много наистина са много,вярно че 70-80% са били не наложителни и някои даже прибързани,но аз съм си такъв,обичам колите да са ми на 101% подготвени и в перфектно състояние.
Мина ли границата от 10к?

Bobiuzunov
17-12-2014, 16:53
Много си близо до точната цифра. :-)

BO
17-12-2014, 17:10
Много си близо до точната цифра. :-)
Ама говоря за сума като допълнение над закупната цена, а не допълване до 10к.

Bobiuzunov
17-12-2014, 18:06
Хахахаха да де и аз за същото говоря,ако беше 10к. над покупната щях да съм си сложил въжето. :roll2: