PDA

View Full Version : Колко?



ALfaR
25-03-2007, 12:48
Здравейте,Има ли някои който може да каже какви са разходите при закупуване на нов автомобил от Германия.Транспортни,акцизи,такси и т.н.

MaRcHeV
25-03-2007, 15:48
Мдааа и на мен това ми трябва.

georgievst
25-03-2007, 19:21
Има някаква грешка. Левски води в класирането.

slav40
25-03-2007, 19:38
Има някаква грешка. Левски води в класирането. :screwy:

vamfan
25-03-2007, 21:03
Здравейте,Има ли някои който може да каже какви са разходите при закупуване на нов автомобил от Германия.Транспортни,акцизи,такси и т.н.
събота тръгвам пак за германия, зависи от доста работи колко излиза. около 500 евро, но ако се брои и яденето и спането и колко дена си я търсил нещата се променяат коренно, освен това и отиването не е без пари. зависи дали е минала тюф, ако не е трябва да я прекараш и ако има някъф проблем трябва да го оправиш- още кинти. а те ги продават основно с изтекъл тюв за да не се набутват да я стягат.основното са такса за номера, такса за магистралите, такса за винетка през всяка страна дето минеш, гориво. а и на връщане през румъния дупките на са малко, ако се прецака нещо трябва да даваш още кинти така че е относително да се каже с точност. аз отивам, за 3 дена стоя там за капарирана кола от предния път, минавам през 1-2 пазара да напълна квот ми хареса и се прибирам. добре е да ходите с някои дето знае за кво става въпрос и е запознат с процедурите и знае език.освен това ако ти я кара друг човек, а не ти , и на него се плаща за докарването, около 200евро.ами това е в общи линии успех

Слав
26-03-2007, 14:45
Докарването на автомобил на собствен ход от чужбина почва от 1000 лв. ( в най-добрия случай ) и завършва където свърши ... :roll:

Познавам един човек дето докарването му се върза 2500 лв и тук даде още 700 лв. за ремонти само...

всичко е много относително.Аз лично не бих си насилвал късмета. :frown:

Mind_Control
27-03-2007, 11:47
Докарването на автомобил на собствен ход от чужбина почва от 1000 лв. ( в най-добрия случай ) и завършва където свърши ... :roll:

Познавам един човек дето докарването му се върза 2500 лв и тук даде още 700 лв. за ремонти само...

всичко е много относително.Аз лично не бих си насилвал късмета. :frown:

Това са абсолютни глупости!!! зависи от разхода на колата и от мястото където се намира, може и по малко от 800 лв. да ти излезе самото докарване! но по принцип варира от 800 до 1000

MaRcHeV
27-03-2007, 12:44
Има някаква грешка. Левски води в класирането.
Хаха вярно е, че водят, ама не е грешка. Какво да направят като са най-добрите в България. :)

Слав
27-03-2007, 14:58
Това са абсолютни глупости!!! зависи от разхода на колата и от мястото където се намира, може и по малко от 800 лв. да ти излезе самото докарване! но по принцип варира от 800 до 1000

И откъде ще ти излезе 800 лв. докарването на собствен ход?

Само автобусния билет до Германия или Италия ти е 200 лв.
А престоя там???Аз най-евтиното, което съм намирал е 20 евро на вечер при едни руснаци.А каква е гаранцията, че ще намериш такава квартира?Само да ти кажа, че хотелите почват от 50 евро на вечер.

А номерата като тръгнеш да изкарваш?
А застраховка?
А гориво?
А пътни такси?
А ферибот, ако решиш да се прибираш с него от Италия?Да ти кажа, че сумата за теб и колата е 200 евро :idea: и има и по-скъпи фериботи.Въпроса е на какъв ще попаднеш в момента.
Трябва и да се храниш там.
И пари за транспорт по автокъщите и т.н. ти трябват

Такаааа...200 лв за билет + 200 лв. за спане (зависи колко вечери ще ти се наложи да останеш, но грубо) + 150 лв. номер и застраховка ( в най-добрия случай) + близо 50 лв. за пътни такси + 50 лв. за храна (вярвам че няма да гладуваш :lol: ) + 100 лв. за разкарване по автокъщи + 200 лв. за гориво за връщане ... и какво стана? дотук 950 лв. и то само основни разходи.

А ако се наложи нещо непредвидено?
А ако вземеш ферибот?
А ако колата няма TUV и се наложи да изкарваш?
А ако нещо по колата се развали на връщане???

Кой говори глупости сега а ?
Ти ходил ли си някога да докарваш кола от чужбина на собствен ход?
Докъде ще ти стигнат тия 800 лв.???

Съобразявай се и мисли трезво преди да казваш кое са глупости и кое не :idea:
Защото на думи всеки е силен, но като се наложи да се действа нещата са коренно различни.

Едно е да искаш
Друго е да можеш да го направиш
Трето и съвсем различно е да ГО НАПРАВИШ !!!

Приятен ден

VFTI
28-03-2007, 00:08
Слав напълно си прав, но колегата Минд_Контрол преди няма и 2 седмици се върна от Германия и си докара от там една алфичка :P За това спокойно може да влязъл в тази цифра ....

Другото нещо е че си зависи от опита..Имам познат който ми докарва на собствен ход и му излиза до 500лв..НО той с това се занимава с години и знае разходи,тюв, вема сигурни коли и т.н...

Иначе, ако човек ходи сам е наистина хубаво да подготви минимум 1000лв.


П.П Спането в хотел не е задължително...Един паркинг дърпане на седалката и лека нощ :P Ако си си намерил колата същия ден, а е логично да си се разровил още в Бг да си звънял и т.н..

Още...

800 евро колата+150 евро номера и застраховка+250 евро път и хотел.

--> http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 92&start=0 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10092&start=0)

Слав
28-03-2007, 15:19
Всичко е частен случай :lol:

Въпрос на късмет :)

Mind_Control
28-03-2007, 15:39
[quote="Mind_Control":75199i9e]
Това са абсолютни глупости!!! зависи от разхода на колата и от мястото където се намира, може и по малко от 800 лв. да ти излезе самото докарване! но по принцип варира от 800 до 1000

И откъде ще ти излезе 800 лв. докарването на собствен ход?

Само автобусния билет до Германия или Италия ти е 200 лв.
А престоя там???Аз най-евтиното, което съм намирал е 20 евро на вечер при едни руснаци.А каква е гаранцията, че ще намериш такава квартира?Само да ти кажа, че хотелите почват от 50 евро на вечер.

А номерата като тръгнеш да изкарваш?
А застраховка?
А гориво?
А пътни такси?
А ферибот, ако решиш да се прибираш с него от Италия?Да ти кажа, че сумата за теб и колата е 200 евро :idea: и има и по-скъпи фериботи.Въпроса е на какъв ще попаднеш в момента.
Трябва и да се храниш там.
И пари за транспорт по автокъщите и т.н. ти трябват

Такаааа...200 лв за билет + 200 лв. за спане (зависи колко вечери ще ти се наложи да останеш, но грубо) + 150 лв. номер и застраховка ( в най-добрия случай) + близо 50 лв. за пътни такси + 50 лв. за храна (вярвам че няма да гладуваш :lol: ) + 100 лв. за разкарване по автокъщи + 200 лв. за гориво за връщане ... и какво стана? дотук 950 лв. и то само основни разходи.

А ако се наложи нещо непредвидено?
А ако вземеш ферибот?
А ако колата няма TUV и се наложи да изкарваш?
А ако нещо по колата се развали на връщане???

Кой говори глупости сега а ?
Ти ходил ли си някога да докарваш кола от чужбина на собствен ход?
Докъде ще ти стигнат тия 800 лв.???

Съобразявай се и мисли трезво преди да казваш кое са глупости и кое не :idea:
Защото на думи всеки е силен, но като се наложи да се действа нещата са коренно различни.

Едно е да искаш
Друго е да можеш да го направиш
Трето и съвсем различно е да ГО НАПРАВИШ !!!

Приятен ден[/quote:75199i9e]

Спри се малко батко 8) 4акай, 4е ми се зави свят от тая сметка... Сега и ти си прав за някои не6та, но и аз съм прав и 6те ти кажа за6то :D

Та заглавието на темата бе6е 'колко струва аджеба, докарването на кола от Германия'... нали така? до тук съгласен ли си? Заглавието на темата не е колко струва да отида до германия, да обикалям в германия, да спя в германия, да ям в германия или да ходя до тоалетна в германия (0.5 евро). Та от тая гледна то4ка докарването на кола от германия даже е по малко от 800 лв. :D , но ако сложиме и номерата и застраховката там се връзва някъде..!!

Ина4е аз ако трябва специално от бг да тръгна само заради кола до германия, 4есно казано не си струва!!!

Слав
28-03-2007, 17:24
Ааа добре разбрахме се....

Е на Автовоз от 700 до 1000 лв...зависи колко е далече колата :D

Аз по инерция се увлякох, защото тук с един колега в офиса спорех, че е лудост да ходиш в чужбина да докарваш кола без да си имаш бъкел представа за какво се бориш...а той - да бе да...та така

Мир! :lol: