PDA

View Full Version : Проблем с флашка.



PEPI-2ALFA
17-12-2014, 16:48
Проблема ми е по-скоро с карта памет. Нова 64-ГБ карта. Вкарах доста снимки, музика и видео в картата, в началото ги виждах, но след минути изчезнаха. Като вкарам поотделно снимки (извън папките)ги виждам, но папките са празни. На снимките виждам само иконки, като опитам да отворя снимка, не става. Попрочетох тук-там и всички дават като решение операцията на снимка CART 3, но при мен не се оправя проблема. Не мога да изтрия, да форматирам, да копирам...
Та моля за помощ.

dimitar_vd62
17-12-2014, 16:56
Да не е заключена картата.

PEPI-2ALFA
17-12-2014, 17:04
От най-малките е micro sd, няма "копче" за заключване. Сега пробвах и изтрих 2 от снимките извън папките. Някъде по форумите пише за настройки на компютъра да показва и скрити файлова, но при мен са си "чекнати". И на домашния комп. е същото положение.

dimitar_vd62
17-12-2014, 17:14
Амиии, имах подобен проблем с една карта само че 32 гб, работеше на служебния лаптоп на жена ми на моя комп не.Ползваме я за снимки по екскурзии и сваляме на лаптопа.Сканирай за вируси, троянци...де да знам.Ся се сетих че една друга карта не се чете от четеца та я слагам в адаптер и тогава я чете.Не знам каква е разликата.Четеца е за нормални и микро карти.

PEPI-2ALFA
17-12-2014, 18:19
С телефона имам обратен проблем - през кабел свързан с комп. виждам концерт на картата (различна 16 гб карта) и даже го пускам с BS-плеър на компа, а само от телефона не го виждам изобщо.
Но това не е проблем, да не разводнявам темата.

mim
18-12-2014, 15:59
картата е доста голяма 64 гб, някои четци имат ограничение
едно време когато се появиха първите 16 гб след 8те имах подобен проблем, тия 16 и нагоре се водят HC (high capacity), по-големите може да са нещо още по-ново
та, виж какво пише на четеца (за него)

pa4ito
18-12-2014, 16:14
Аз бих заложил на malware-че. Свали си безплатната версия от тук и пробвай - https://www.malwarebytes.org/
Нашите хора от подръжката на софтуера ни като ходят във военните формирования и използват флашки, редовно им се случват подобна чудеса - "изчезват" файловете, но се виждат през Убунту. А те просто са скрити. :)
За да провериш теорията за скритите файлове, прегледай флашката на машина с линукс. Там скритите файлове са с точка пред името, например ".htaccess" и за да ги видиш трябва да се натисне Ctrl + h. Но мисля че ще се видят директно нещата.

dimitar_vd62
18-12-2014, 17:40
картата е доста голяма 64 гб, някои четци имат ограничение
едно време когато се появиха първите 16 гб след 8те имах подобен проблем, тия 16 и нагоре се водят HC (high capacity), по-големите може да са нещо още по-ново
та, виж какво пише на четеца (за него)

Нищо не пише, два имам, единия е китайче , над 8гб не четат.

PEPI-2ALFA
18-12-2014, 22:38
Успях да я форматирам. Първо пуснах на компютъра чистене на вируси - 4 троянеца, после свалих програмка от тук
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml
След форматирането се оказва, че е 32ГБ :) Не знам дали не направих грешка при форматирането, защото на снимката на програмката са "чекнати" 2 възможности - "куик формат" и "криейт ДОС стартъп диск". Аз "чекнах" само първото.
П. П. Качих сега двеге снимки, които поствам тук на картата и си ги виждам. Дано да съм решил проблема.

old alfist
18-12-2014, 22:43
Това е истината - форматиране.
За триенето на системните файлове не се притеснявай - дори и да искаш, не можеш да ги изтриеш.

Fr0sT
19-12-2014, 15:26
Fat32 поддържа 32ГБ макс, форматирай я с NTFS файлова система и ще види всичките гаргабайти.

ecotronic
19-12-2014, 15:32
Има начин и като FAT32 да се форматира, но не и с майкрософтксите инструменти.
Но освен ако няма някакви особени изисквания затова да бъде FAT32, е по-добре да е NTFS.

Fr0sT
19-12-2014, 15:46
Да, има уж разни туулчета да излъже Windows-а и да форматира флашката над 32ГБ ама и според мен няма смисъл да си играе и NTFS е най-добре.

PEPI-2ALFA
19-12-2014, 22:50
Fat32 поддържа 32ГБ макс, форматирай я с NTFS файлова система и ще види всичките гаргабайти.

Значи наистина може да е 64ГБ
Ще трябва да почета още, това NTFS даже не знам какво е.

ivan dimitrov
20-12-2014, 00:40
---

PEPI-2ALFA
20-12-2014, 15:51
Аз бих заложил на malware-че. Свали си безплатната версия от тук и пробвай - https://www.malwarebytes.org/

С тая програмка си изчистих домашния комп. -5 в червено и 16 в не толкова червено.


Изберете родното(за WIN-XP то е - NTSF). Десен бутон на мишката в/у устройството - форматиране - избирате NTSF и готово.
Това не ми се получи. Не ми показва друга възможност освен exFAT или 32(вече почвам да забравям). В крайна сметка с програмката, която се свалих оня ден (от предишните ми постове), след няколко неуспешни опита и по 2-та начина, картата е форматирана по FAT 32 и показва 64 ГБ :gruebel: