PDA

View Full Version : Koла или джип



gocktherock
18-12-2014, 14:59
Здравейте, колеги. Обмислям да си взема джип вместо някоя добра колица. Идеята е, че по нашите пътища не са много добри нещата за всекидневната колица. Смятате ли, че би си заслужавало повече да се закупи джип вместо кола. Бюджета няма да ми е много голям, просто идея е в момента, но го мисля. Сигурно ще мога да отделя 5-6 хиляди. Нищо претенциозно откъм джип, но за тези пари може да се вземе добра кола според мен. Ако може да обсъдим плюсове и минуси, мисля че ще е най-полезно :)

RUNNING WILD
18-12-2014, 16:54
да аз като собственик също на 164 смятам че джипа е само предимство,един Нисан терано харчи 2 пъти по малко нафта от бензинова 164 ка в града,окачване чук с едни гуми изкарва 5 години при нормално ежадневно каране,частите са му по евтини от алфовите,проходимост отлична возия добра компромисна,ако е дълга база става като хамбар пренасяш хладилник печка секция каквото ти е кеф,паркираш насред полето или на бордюра от горе се плясваш,120 км си ги имаш и нагоре и надолу по магистралата ускорява бързо седи добре на пътя,уплътнен е не е сапртански не вие не тропа човешки е направен,на мене също следващата кола ще мие джип или ван.

Sunny
18-12-2014, 18:42
След 164 няма нищо свястно от концерна .
Затова сега карам корейски SUV и съм си доволен и спокоен .
Бюджета е малко скромен но може да се вместиш . Има добри Хонди CRV (и не само) на тия пари .
За по-висок клас джип или СУВ вече ще трябва да рефинсираш ;)
Има и един лаф ,че колкото по проходим джип караш , толкова по-отдалече ще те тегли трактора като закъсаш )

dimitar_vd62
18-12-2014, 18:44
УАЗ-ка!

trustworthy
18-12-2014, 19:32
Вероятно имаш предвид нещо с по-голям просвет и евентуално 4х4. Реално не е джип, но по автомивките ще те таксуват като такъв :-) ЦРВ си е добър вариант наистина.

gocktherock
19-12-2014, 23:40
Благодаря за отговорите. Потърсих в нета въпросните джипове, сигурно ще бъде някой от тях. Харесах си и един Nissan X-Тrail доста добре изглеждаше, малко по-скъп, но възможно за покупка за 8 хиляди :)

RUNNING WILD
20-12-2014, 00:40
хикса е по нисък но вътре е по-комфортен по високо обурудване има и вози по стегнато от тераното и е на 16 цола по шосейна версия е то си е сювче а тераното можеш го караш на 15 и на 16,имай в предвид че тераното дори не наточено за оф роуд е адски сериозен джип ако го гледаш така нищо особено и миловидна форма.

old alfist
20-12-2014, 00:48
Вероятно имаш предвид нещо с по-голям просвет и евентуално 4х4. Реално не е джип, но по автомивките ще те таксуват като такъв :-) ЦРВ си е добър вариант наистина.
И на мен ми се струва, че избора трябва да се съобрази, с таксуването по автомивките.

gocktherock
20-12-2014, 09:14
Няма да го използвам толкова много за офроуд. Поне така си мисля, тъй като не съм толкова запален в това. Но пък кой знае, ако го купя може да ми хареса да го правя. Ще се използва главно по улиците, ще се прекарват някои неща с него и евентуално може и извън пътя да го ползвам ако реша да ходя на някое по-затънтено място