PDA

View Full Version : Как да редактираме снимки?



Speeder
25-03-2007, 17:36
Интересува ме как да "смалявам" снимки? Например от 3 мегабайта и 6 мегапиксела да ги направя на около 2 мегабайта за да може да ги пусна във форума. Предложете някакъв софтуер.

Novachev
25-03-2007, 17:51
Аз лично съм с ACDSee и ги преправям с ACD Foto Canvas




:)

georgyg
25-03-2007, 17:52
Какъв формат са снимките :?: Ако са BMP, TIF като ги конвертираш в JPEG. А ако са си JPEG (6МБ :shock: ) предполагам като ги смаляваш (resize) :!: Дори и с Paint-а под Windows става - от менюто Image-Stretch-Skew... :wink:

Speeder
25-03-2007, 18:49
Какъв формат са снимките :?: Ако са BMP, TIF като ги конвертираш в JPEG. А ако са си JPEG (6МБ :shock: ) предполагам като ги смаляваш (resize) :!: Дори и с Paint-а под Windows става - от менюто Image-Stretch-Skew... :wink:

Снимките са JPEG. Ще пробвам някой от тези начини. Фотоапаратът ми има функция за смаляване , но е голяма хамалогия да ги смалявам една по една.

netsurfer
25-03-2007, 19:55
Какъв формат са снимките :?: Ако са BMP, TIF като ги конвертираш в JPEG. А ако са си JPEG (6МБ :shock: ) предполагам като ги смаляваш (resize) :!: Дори и с Paint-а под Windows става - от менюто Image-Stretch-Skew... :wink:

Снимките са JPEG. Ще пробвам някой от тези начини. Фотоапаратът ми има функция за смаляване , но е голяма хамалогия да ги смалявам една по една.
MIHOV IMAGE RESIZER -> link (http://www.imageresizer.com/)
много готина програмка ....

RoMeO_156_GTA
25-03-2007, 21:29
аз използвам една много лека програмка - 1 мб ,Може да смаляваш размер ,големина ... - irfan view (http://www.download.com/IrfanView/3000-2192_4-10608664.html?tag=lst-0-1)

Nasko_77
26-03-2007, 09:41
Интересува ме как да "смалявам" снимки? Например от 3 мегабайта и 6 мегапиксела да ги направя на около 2 мегабайта за да може да ги пусна във форума. Предложете някакъв софтуер. Защо не ми каза вчера? Имам супер програмка точно за това. Дай на лична Скайпа си да ти я пратя :wink:

pr_00f
26-03-2007, 09:49
Значи най- доброто в случая е да влезеш в настройките на апарата и да го настроиш да снима на по малко мегапиксели, например 3,4 или каквото ти позволява модела. Няма никакъв смисъл да правиш големи сними и после да си играеш да ги намаляваш. Още повече ти големите снимки само ти ядат място на картата.

Speeder
26-03-2007, 09:58
ОК. Мерси много за предложенията. Аз по принцип си снимам на 6мегапиксела щото после ми харесва да си давам зуум :) Пък и имам чувството че си използвам фотоапарата по-пълноценно

mim
26-03-2007, 10:27
Значи най- доброто в случая е да влезеш в настройките на апарата и да го настроиш да снима на по малко мегапиксели, например 3,4 или каквото ти позволява модела. Няма никакъв смисъл да правиш големи сними и после да си играеш да ги намаляваш. Още повече ти големите снимки само ти ядат място на картата.

не си прав
щото после ако му потрябва голямо ще трябва да преснима,
а и ако иска да кропи няма да има на къде

колкото повече, толкова повече, а програмки за смаляване - с лопата да ги ринеш - по-горе казаха и такива дето вършат работа ;)