PDA

View Full Version : Студен Старт -21 °C



fakirastanly
01-01-2015, 09:00
Добро утро на някой ни се налага да ставаме по рано ;)

http://www.youtube.com/watch?v=lKf5s1uTemI

nmarinov
01-01-2015, 10:10
Аз не успях да запаля днес на -20. Нафта от Лукойл + Castrol TDA и чисто нов 74 Ah акумулатор ... Снощи на -15 запали от първия път. Маслото е 10в40

RPWWD
01-01-2015, 10:43
Преди 3 години, предишната яка зима, редовно ми се налагаше да паля при - 25/ - 27 градуса, и нямаше грижи. Само ти трябва готин акумулатор.

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:42 ----------


Аз не успях да запаля днес на -20. Нафта от Лукойл + Castrol TDA и чисто нов 74 Ah акумулатор ... Снощи на -15 запали от първия път. Маслото е 10в40

Е затва се слага 5 W 40 на тия коли, че да не става на желе при такива студове ;-)

nmarinov
01-01-2015, 14:43
В тоя ред на мисли, каква е спецификацията на маслото за 2.4 JTD 136 коня, за да знам към какво масло 5w40 да се ориентирам тия дни ..?

Jivko7777
01-01-2015, 20:45
Добро утро на някой ни се налага да ставаме по рано ;)

http://www.youtube.com/watch?v=lKf5s1uTemI

Ако ако беше подгрял два пъти по 15 сек поне щеше да запали още по лесно пробвай утре така, подгрей и остави 15 сек, върни контакта и пак 15 сек и тогава запали и снимай пак

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------


Аз не успях да запаля днес на -20. Нафта от Лукойл + Castrol TDA и чисто нов 74 Ah акумулатор ... Снощи на -15 запали от първия път. Маслото е 10в40

Първо маслото е проблем определено, нафтата също макар с тая добавка да не е, просто си прегледай свещи подгревни като за начало, и подгрявай 2-3 пъти за такива студове

nmarinov
01-01-2015, 21:02
Ами от прочетеното във форума, ако имам изгоряла свещ, след като запали ще мига индикацията за подгревните свещи, а тя не мига .. в смисъл всичко би трябвало да е в ред. Ами от 2-3 пъти подгряване няма смисъл в случая - пробвах днеска в якия студ, просто маслото явно беше станало на пчелен мед :-) . Мушнах една духалка под картера за час и после си запали от раз. Снощи на -15 (към 12 часа вечерта) запали от първия път, ама днес и дойде в повече тия -20 цяла нощ на открито. Както и да е, ще сменям чорбата скоро и ще споделя мнение, ако има пак як студ, дали трактора ще запали :-)
Успех на останалите колеги, дано нямат проблеми ;-)

darkmiracle
01-01-2015, 21:07
Аз не успях да запаля днес на -20. Нафта от Лукойл + Castrol TDA и чисто нов 74 Ah акумулатор ... Снощи на -15 запали от първия път. Маслото е 10в40

Гледам че си от Козлодуй, аз днес бях там и рано сутринта на -21 по датчик, запалих без проблем, също със дизел от Лукой-ла. Маслото е 5В40. Това хубаво, но как загряват вашите коли при тези температури. При мен за около 35км каране температурата се колебаеше м/у 60 и 70 градуса. Термостата е нов и тестван, на няколко пъти спирах да видя да не е отворил, но не беше. Колата е с затапен ЕГР.
Чудя се дали да не го отпуша, че си е студ в купето. При вас как е?

nmarinov
01-01-2015, 21:29
Ами при мен загрява доста бързо и от нас (ул. Ломска) до Лукойл вече имам парно. Алфата е докарана от Австрия и май има фабрично подгрев на антифриза, щото учудващо бързо започва да духа топло :) Аз също съм с изолиран ЕГР.

Jivko7777
01-01-2015, 21:53
Гледам че си от Козлодуй, аз днес бях там и рано сутринта на -21 по датчик, запалих без проблем, също със дизел от Лукой-ла. Маслото е 5В40. Това хубаво, но как загряват вашите коли при тези температури. При мен за около 35км каране температурата се колебаеше м/у 60 и 70 градуса. Термостата е нов и тестван, на няколко пъти спирах да видя да не е отворил, но не беше. Колата е с затапен ЕГР.
Чудя се дали да не го отпуша, че си е студ в купето. При вас как е?

Ако си сменил термостата в комплект с датчик заради това е така, споко реално си е където трябва но в купето не показва вярно датчика, това може да се провери на диагностика реално колко е.



Ами при мен загрява доста бързо и от нас (ул. Ломска) до Лукойл вече имам парно. Алфата е докарана от Австрия и май има фабрично подгрев на антифриза, щото учудващо бързо започва да духа топло :) Аз също съм с изолиран ЕГР.

Ако е австрийка 100% ще имаш подгрев може да погледнеш дали имаш такъв на малкия кръг на антифриза. За маслото слагай 5w40-ка марка е вече индивидуален избор

sole_moe
01-01-2015, 21:56
това е моето палене на -17 днес с масло agip 5w40 до тая година карах със 5w30 и никога до сега не се чувало тракане но за лятото 5w40 е по добре https://www.facebook.com/video.php?v=853190374704427&set=o.113268103098&type=2&theater

acho_
01-01-2015, 22:09
Това чаткане и в двете клипчета в първите секунди до половин минута след паленето от къде идва?

Jivko7777
01-01-2015, 22:18
това е моето палене на -17 днес с масло agip 5w40 до тая година карах със 5w30 и никога до сега не се чувало тракане но за лятото 5w40 е по добре https://www.facebook.com/video.php?v=853190374704427&set=o.113268103098&type=2&theater

Така е да хубаво е 5w30 но ако предимно климата ни е такъв студен и с минусови градуси, но реално не е така и в по голямата си част е топло и горещо лятото.

ПП: Аз съм с Eni-I 5w40, но моята никога не съм я тествал на студ и не съм я чувал на такива градуси защото е в топъл гараж като съседния е офис в който постоянно вървят климатици и денем и нощем и под 10 гр и в най големите студове няма в гаража. Реално обаче това изтракване е нормално макар и горе повдигачите да с в постоянна маслена баня

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:16 ----------


Това чаткане и в двете клипчета в първите секунди до половин минута след паленето от къде идва?

При бензините (както виждам че това караш) най-често е от хидравличните повдигачи

trustworthy
01-01-2015, 22:39
Е затва се слага 5 W 40 на тия коли, че да не става на желе при такива студове ;-)

Маслото няма значение дали ще запали или не, стига да не е задрал двигателят, заради липса на масло ;-) Ако не иска да запали, проблемът е в запалителната / горивната система.

rusiq86
01-01-2015, 22:41
Нали знаете, че е много важно къде сте спрели през ноща, паркирана на проветриво или завет, с какво изложение е, нафтата, и много други фактури.
В това време на -21 и аз запалих след леко замисляне.

И не забравяйте, в момента навън не е за мъже!

dimitar_vd62
01-01-2015, 22:46
.....
И не забравяйте, в момента навън не е за мъже!

Как бе някой, май Смока, беше казал - в тоя форум слаби шофери, слаби пиячи и слаби ебачи няма...- ся от некви си -21 се уплашихте.

sole_moe
01-01-2015, 23:14
Нали знаете, че е много важно къде сте спрели през ноща, паркирана на проветриво или завет, с какво изложение е, нафтата, и много други фактури.
В това време на -21 и аз запалих след леко замисляне.

И не забравяйте, в момента навън не е за мъже!
Ми спирам кадето намеря пред блока ,там винаги се ебът ветровете гледам да имам половин резервар нафта защото колкото по голямо количество толкова по трудно замръзва и слагам добавка против замръзване https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B 0+%D0%B7%D0%B0+%D0%BD%D0%B0%D1%84%D1%82%D0%B0+%D0% BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0%B7%D0%B0%D0%B C%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&biw=1280&bih=675&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_7WlVK-aOcLNygOEvoLgAQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=Xr4tUbrXCPnAwM%253A%3BVpaBbDyhCEziFM%3Bhttp% 253A%252F%252Fstore.emk-33.com%252Fuserfiles%252Fproductlargeimages%252F71 %252F58%252Fproduct_869947.jpg%3Bhttp%253A%252F%25 2Fstore.emk-33.com%252Fproduct%252F325812%252Fdobavka-gorivo-dizel-protiv-zamrazvane-na-dizelovo-gorivo-kontsentrat-150-ml-liqui-moly.html%3B578%3B750

dimitar_vd62
01-01-2015, 23:24
Нафтата не, парафина в нея замръзва.

alfa_romeo_forever
01-01-2015, 23:25
Онзи ден колеги на - 17 ... При -22 колата не стартира , беше паднал акумулатора :boxed: Нафта от ОМВ максМоушън


https://www.youtube.com/watch?v=geE1xgw59mE&feature=youtu.be

dimitar_vd62
01-01-2015, 23:34
Нафтата я дават да образува кристали от -22 зо -25.Чувал съм че е добре зимата да се слага малко бензин към нафтата, май 5л на един резервоар 60 литра.От комшии заклети нафтаджии.

acho_
02-01-2015, 00:03
При бензините (както виждам че това караш) най-често е от хидравличните повдигачи
Дам, за тях да, но се чуват само отвън, докато при дизела явно е доста отчетливо дори в купето, и ми е интересно от тях ли е или нещо друго :) Мерси предварително.

ecotronic
02-01-2015, 00:04
Когато стартирането при много ниски температури е крайно наложително, има и старт-спрейове с етер и тем подобни говеждини.
Употребата им обаче не е препоръчителна.

dimitar_vd62
02-01-2015, 00:24
Мда де, ма нафтата като стане на желе какво помагат.В офроуд форума четох че слагали подгревна свещ на филтърното тяло щот нафтата като кристализира не може мина през него, и някакви коли имали фабрично такъв, с биметална пластина се управлявал.Сигурно има някакво решение ма това са си екстремни температури, в Сибир не знам каква нафта карат ма сигурно имат някакви допълнителни подгреви.

fakirastanly
02-01-2015, 00:25
Въпросното тракане при мен се чува от моторчето на духалката за топло или поне така си мисля смисъл когато я спряна го няма.Горивото е ромпетрол тесвал съм го и във фризер на -24(фризера ми няма повече) и е супер няма кристали течно си е като нормална нафта просто зареждат зимна нафта а не като другите лятна с добавки и луди реклами на омв е най голямият боклук.Може да слагате на един резервоар 1литар -керосин или газ за горене най близка е като състав до керосина и 2Т-масло - 600мг. защото керосина е много сух което не добре за помпата и дюзите.

dimitar_vd62
02-01-2015, 00:34
http://www.ebay.co.uk/itm/Vegetable-Oil-Fuel-System-SVO-WVO-Heater-Exchanger-/260686499592?hash=item82639254b4&var=&pt=UK_Home_Garden_Hearing_Cooling_Air

thecleaner
02-01-2015, 00:42
Мда де, ма нафтата като стане на желе какво помагат.В офроуд форума четох че слагали подгревна свещ на филтърното тяло щот нафтата като кристализира не може мина през него, и някакви коли имали фабрично такъв, с биметална пластина се управлявал.Сигурно има някакво решение ма това са си екстремни температури, в Сибир не знам каква нафта карат ма сигурно имат някакви допълнителни подгреви.

Ето малко за братушките да се образоваш, колко деянат:
+20°C - Гърците си обличат пуловерите (ако ги намерят).
+15°C - В Хавай си включват отоплението (ако го имат).
+10°C - Американците започват да треперят, руснаците сеят царевица.
+5°C - Можете да видите дъха си. Италианските коли спират да палят. Норвежците се къпят на открито. Руснаците си отварят прозорците.
0°C - Водата замръзва в Америка, но едва започва да се сгъстява в Русия.
-5°C - Френските коли спират да палят.
-10°C - Започвате да планирате пътуване до Австралия.
-15°C - Котката ви настоява да спи във вашето легло. Норвежците си обличат пуловерите.
-18°C - В Ню Йорк засилват отоплението на максимум. Руснаците излизат за последен пикник за сезона.
-20°C - Американските коли спират да палят. В Аляска започват да носят ризи с дълги ръкави.
-25°C - Немските коли спират да палят. Повечето хавайци са мъртви.
-30°C - Политиците започват да говорят за бездомните. Котката ви вече иска да спи в пижамата ви.
-35°C - Твърде студено е за мислене. Японските коли спират да палят.
-40°C - Планирате да си вземете двуседмична гореща вана. Шведските коли спират да палят.
-42°C - Трафикът в Европа замира. Руснаците ядат сладолед.
-45°C - Политиците започват да правят нещо даже и за бездомните.
-50°C - Клепачите ви залепват, щом мигнете. В Аляска хората си затварят прозорците на баните.
-60°C - Полярните мечки започват да мигрират на юг.
-70°C - Адът замръзва.
-73°C - Финландските специални служби евакуират Дядо Коледа от Лапландия. Руснаците си слагат кожените шапки.
-80°C - Адвокатите си прибират ръцете в собствените джобове.
-114°C - Етиловият алкохол замръзва. Руснаците не са много щастливи.
-273°C - Абсолютната нула. Атомите спират да се движат. Руснаците обуват ботуши.
-295°C - 90% от планетата е мъртва. Руският футболен отбор става световен шампион....

и още едно:

+10°C Жителите на панелни жилища в Хелзинки си пускат парното. Лапландците садят цветя.
+5°С Лапландците се припичат на слънце.
+2°C Италианските коли не палят.
0°C Чистата вода замръзва.
-1°C Дъхът става видим. Лапландците ядат сладолед и пият студена бира.
-4°C Котката иска да се мушне с теб под одеялото.
-10°C Време е да се планува една почивка в Африка. Лапландците отиват да плуват.
-12°C Твърде студено, за да вали сняг.
-15°C Американските коли не могат да запалят.
-20°C Може да си чуеш дъха.
-22°C Френските коли не палят вече.
-23°C Политиците започват да съжаляват бездомниците.
-24°C Немските коли не могат да запалят.
-26°C От дъха могат да се нарежат блокчета за строежа на едно иглу.
-29°C Котката иска да се пъхне в пижамата ти.
-30°C Нито една истинска кола не пали вече. Лапландецът ругае звучно, рита гумите и пали ладата.
-31°C Твърде студено за целувки, устните замръзват една за друга.
Лапландският отбор по футбол започва тренировки за пролетния сезон.
-39°C Живакът замръзва. Твърде студено, за да мислиш. Лапландците закопчават най-горното копче на ризата.
-40°C Колата също иска в леглото. Лапландците си обличат пуловер.
-44°C Финландският ми колега си мисли евентуално да затвори прозореца на офиса.
-50°C Моржовете напускат Гренландия. Лапландците затварят прозореца на тоалетната.
-70°C Белите мечки напускат Северния полюс. Университетът на Рованиеми (Лапландия) организира ски излет.
-75°C Дядо Коледа напуска Полярния кръг. Лапландците нахлупват шапката над ушите.
-120°C Алкохолът замръзва. Следствие - лапландецът е много вкиснат.
-268°C Хелият става течен.
-270°C Адът замръзва.
-273°C Абсолютната нула. Брауновото движение на частиците спира. Лапландците си признават, че е малко студено и поискват още една ракия на клечка.

dimitar_vd62
02-01-2015, 00:59
Е да то имаше един пътешественик по Дискавъри дето се чудеше що зиловете не ги гасят като не ги карат някъде из Сибир беше къде -50, ми щото ако ги угасели щяло да е завинаги.Та проблема с нафтата очевидно има техническо решение, доколкото разбрах Пасат 5, Чероки и някои други имали такъв горивен филтър с подгрев.

ecotronic
02-01-2015, 01:01
http://fakti.bg/img/news/5003/b05268760ed8aa0c0b93cdca4ee752b0_big.jpg

digitalundgrd
02-01-2015, 10:23
Аз пък зареждам само от Лукойл Екто Дизела и съм доволен. Паля от раз без грижи на -17 и единственото, което ми напомня, че карам нафтова печка е, че докато не сгрее малко мотора - все едно меля рапани :)

П.с. не слагам добавки или 2т масло...

alfa_romeo_forever
03-01-2015, 12:26
Ето малко за братушките да се образоваш, колко деянат:
+20°C - Гърците си обличат пуловерите (ако ги намерят).
+15°C - В Хавай си включват отоплението (ако го имат).
+10°C - Американците започват да треперят, руснаците сеят царевица.
+5°C - Можете да видите дъха си. Италианските коли спират да палят. Норвежците се къпят на открито. Руснаците си отварят прозорците.
0°C - Водата замръзва в Америка, но едва започва да се сгъстява в Русия.
-5°C - Френските коли спират да палят.
-10°C - Започвате да планирате пътуване до Австралия.
-15°C - Котката ви настоява да спи във вашето легло. Норвежците си обличат пуловерите.
-18°C - В Ню Йорк засилват отоплението на максимум. Руснаците излизат за последен пикник за сезона.
-20°C - Американските коли спират да палят. В Аляска започват да носят ризи с дълги ръкави.
-25°C - Немските коли спират да палят. Повечето хавайци са мъртви.
-30°C - Политиците започват да говорят за бездомните. Котката ви вече иска да спи в пижамата ви.
-35°C - Твърде студено е за мислене. Японските коли спират да палят.
-40°C - Планирате да си вземете двуседмична гореща вана. Шведските коли спират да палят.
-42°C - Трафикът в Европа замира. Руснаците ядат сладолед.
-45°C - Политиците започват да правят нещо даже и за бездомните.
-50°C - Клепачите ви залепват, щом мигнете. В Аляска хората си затварят прозорците на баните.
-60°C - Полярните мечки започват да мигрират на юг.
-70°C - Адът замръзва.
-73°C - Финландските специални служби евакуират Дядо Коледа от Лапландия. Руснаците си слагат кожените шапки.
-80°C - Адвокатите си прибират ръцете в собствените джобове.
-114°C - Етиловият алкохол замръзва. Руснаците не са много щастливи.
-273°C - Абсолютната нула. Атомите спират да се движат. Руснаците обуват ботуши.
-295°C - 90% от планетата е мъртва. Руският футболен отбор става световен шампион....

и още едно:

+10°C Жителите на панелни жилища в Хелзинки си пускат парното. Лапландците садят цветя.
+5°С Лапландците се припичат на слънце.
+2°C Италианските коли не палят.
0°C Чистата вода замръзва.
-1°C Дъхът става видим. Лапландците ядат сладолед и пият студена бира.
-4°C Котката иска да се мушне с теб под одеялото.
-10°C Време е да се планува една почивка в Африка. Лапландците отиват да плуват.
-12°C Твърде студено, за да вали сняг.
-15°C Американските коли не могат да запалят.
-20°C Може да си чуеш дъха.
-22°C Френските коли не палят вече.
-23°C Политиците започват да съжаляват бездомниците.
-24°C Немските коли не могат да запалят.
-26°C От дъха могат да се нарежат блокчета за строежа на едно иглу.
-29°C Котката иска да се пъхне в пижамата ти.
-30°C Нито една истинска кола не пали вече. Лапландецът ругае звучно, рита гумите и пали ладата.
-31°C Твърде студено за целувки, устните замръзват една за друга.
Лапландският отбор по футбол започва тренировки за пролетния сезон.
-39°C Живакът замръзва. Твърде студено, за да мислиш. Лапландците закопчават най-горното копче на ризата.
-40°C Колата също иска в леглото. Лапландците си обличат пуловер.
-44°C Финландският ми колега си мисли евентуално да затвори прозореца на офиса.
-50°C Моржовете напускат Гренландия. Лапландците затварят прозореца на тоалетната.
-70°C Белите мечки напускат Северния полюс. Университетът на Рованиеми (Лапландия) организира ски излет.
-75°C Дядо Коледа напуска Полярния кръг. Лапландците нахлупват шапката над ушите.
-120°C Алкохолът замръзва. Следствие - лапландецът е много вкиснат.
-268°C Хелият става течен.
-270°C Адът замръзва.
-273°C Абсолютната нула. Брауновото движение на частиците спира. Лапландците си признават, че е малко студено и поискват още една ракия на клечка.



NICE !!! :sniper: :jumping:

Mury
03-01-2015, 17:41
Мда де, ма нафтата като стане на желе какво помагат.В офроуд форума четох че слагали подгревна свещ на филтърното тяло щот нафтата като кристализира не може мина през него, и някакви коли имали фабрично такъв, с биметална пластина се управлявал.Сигурно има някакво решение ма това са си екстремни температури, в Сибир не знам каква нафта карат ма сигурно имат някакви допълнителни подгреви.

Почти всяко ЖТД има подгрев на нафтата в конзолата на горивния филтър !!!!!!!!!! :devil::devil::devil: Aз на 01.01 на Витоша,след като вечерта беше -23 с ужасен вятър и колата беше спряна в преспа,сутринта около 11 колата отказа да запали,падна и акумулатора.С кабели и около 10 мин. въртене запали,след като проверих филтъра и маркучите преди и след него,след 1 шише вряла вода върху рейла и дюзите запали !!!!!!!!!!! Нафтата от Еко и Криуз инцидентно,нямаше как. :comphits::comphits::comphits:

dimi bs
03-01-2015, 18:43
Аз имам в филтъра наврян, датчик мисля, че е за вода в горивото

pyle
03-01-2015, 19:01
Е да то имаше един пътешественик по Дискавъри дето се чудеше що зиловете не ги гасят като не ги карат някъде из Сибир беше къде -50, ми щото ако ги угасели щяло да е завинаги.Та проблема с нафтата очевидно има техническо решение, доколкото разбрах Пасат 5, Чероки и някои други имали такъв горивен филтър с подгрев.

Те голяма част от руските коли и камиони са бензинови. :D

dimitar_vd62
03-01-2015, 20:30
Те голяма част от руските коли и камиони са бензинови. :D

Добре де, урал бяха и няколко уазки на бензин... щот тойотите и лендовете увяхнаха в калта.Ма със сигурност нафтите имат подгрем на резервоара и филтъра иначе нема нафта дет да не замръзне там.

Ladjov
03-01-2015, 23:10
Аз имам в филтъра наврян, датчик мисля, че е за вода в горивото

И като запалиш трябва да имаш една лампа която е като на половина пълна туба .

Аз благодарение на нея отказах някой бензиностанции :knock:

dimi bs
04-01-2015, 00:25
Е несам толкова бос, знам за какво става въпрос. Само тая свещ за подгрева в филтъра се чудя на кои модели я има

NeDkY
04-01-2015, 00:57
Е несам толкова бос, знам за какво става въпрос. Само тая свещ за подгрева в филтъра се чудя на кои модели я има


не е ли пластмасов ринг над филтъра ?

примерно ,като на снимката http://bazar.bg/pictures/db/pics/dbd79314f11d93c819f07fcc993eea44.jpg

тема за подгрев нафта - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10527&postdays=0&postorder=asc&start=0

RPWWD
04-01-2015, 09:10
Маслото няма значение дали ще запали или не, стига да не е задрал двигателят, заради липса на масло ;-) Ако не иска да запали, проблемът е в запалителната / горивната система.

Когато е по-гъсто, благодарение на ниските температури, маслото пречи на "развъртането" на мотора, ако и запалителната система да е в добро състояние. Така или иначе, ЖТД-тата си палят и при екстремно ниски температури - както вече казах, палил съм системно от раз при -25/-27 градуса. Колата от тъмно синя беше станала бяла от скреж, а антената на покрива, беше като бяло борче от кристалите ;-)

sole_moe
04-01-2015, 11:12
Когато е по-гъсто, благодарение на ниските температури, маслото пречи на "развъртането" на мотора, ако и запалителната система да е в добро състояние. Така или иначе, ЖТД-тата си палят и при екстремно ниски температури - както вече казах, палил съм системно от раз при -25/-27 градуса. Колата от тъмно синя беше станала бяла от скреж, а антената на покрива, беше като бяло борче от кристалите ;-)

Да много си прав колега че маслото пречи най вече и според мен е хубаво да се завърти двигателя 1,2 пъти преди да запалиш да няма после :please: Я Григор в асансьор или кученце в беда ( така де алфа в беда ) някои коли късат колянови валове или кривят клапани

lordliness
04-01-2015, 11:49
Голяма страхотия с тези масла. Реално двигателя пали без да има кой знае какво мазане, маслото в голямата си част е в картера. Аз вдигнах щеката при минус 15- ми беше си съвсем течно 10/40
При ниски температури има по скоро повишено износване.

Mury
04-01-2015, 12:08
не е ли пластмасов ринг над филтъра ?

примерно ,като на снимката http://bazar.bg/pictures/db/pics/dbd79314f11d93c819f07fcc993eea44.jpg

тема за подгрев нафта - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10527&postdays=0&postorder=asc&start=0

Точно това е колега :grin::grin::grin:

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:06 ----------


Голяма страхотия с тези масла. Реално двигателя пали без да има кой знае какво мазане, маслото в голямата си част е в картера. Аз вдигнах щеката при минус 15- ми беше си съвсем течно 10/40
При ниски температури има по скоро повишено износване.

Нали затова има хонинг по цилиндрите,за да задържа маслото около буталата :grin::grin::grin: