PDA

View Full Version : Непрекъснати проблеми с Alfa 145



shark145
13-01-2015, 10:22
Здравейте,
Аз съм млад шофьор и така се случи, че от 2 месеца карам една служебна Alfa Romeo 145 та накратко:

Когато я взех без значение дали я карам или седи запалена на едно място и играеха уборотите м/у 1000/3000 все едно натискам гаста. Вече 2 пъти беше в сервиз за този проблем ... без резултат и до ден днешен. Вдига ми се разхода.

Тъй като съм млад шофьор решихме да я постегнем сменихме ремък , сложихме накладки , масло ... Качвам се аз и карам и отново проблем. На кръстовище на баир колата ми загасна 3 пъти. с 300 мъки тръгнах и след 100 метра ми омекана съединителя. Оказа се едната помпа е дала фира. Хайде пак в същия сервиз сменихме горна и долна помпа и пак в началото всичко беше ок. Няма и месец от ремонта и снощи сменям от 2 на 3 та след, което пак ми пропадна съединителя , спрях , изтеглих го с ръка , припомпах няколко пъти и вече не може да се използва. В момента съединителя има съвсем малък ход и не може да бъде настиснат все едно отдолу има паве, което го повдига. От последните 3 дни паля и не можех да мърдам скоростния лост, гася и мога да сменям скорости но се оправяше.

Дайте някой съвет . Това нормално ли е ?

Само ще кажа, че до тук изсипахме около 800 лв за ремонти и съм решил да я оправя и да я върна на собственика и и повече никога няма да се кача и купя алфа ромео. С днескашното влизане в серзиз може и да достигнем до стойността на Алфонсо :) така му викам.

myato
13-01-2015, 13:35
Здравейте,
Аз съм млад шофьор и така се случи, че от 2 месеца карам една служебна Alfa Romeo 145 та накратко:

Когато я взех без значение дали я карам или седи запалена на едно място и играеха уборотите м/у 1000/3000 все едно натискам гаста. Вече 2 пъти беше в сервиз за този проблем ... без резултат и до ден днешен. Вдига ми се разхода.

Тъй като съм млад шофьор решихме да я постегнем сменихме ремък , сложихме накладки , масло ... Качвам се аз и карам и отново проблем. На кръстовище на баир колата ми загасна 3 пъти. с 300 мъки тръгнах и след 100 метра ми омекана съединителя. Оказа се едната помпа е дала фира. Хайде пак в същия сервиз сменихме горна и долна помпа и пак в началото всичко беше ок. Няма и месец от ремонта и снощи сменям от 2 на 3 та след, което пак ми пропадна съединителя , спрях , изтеглих го с ръка , припомпах няколко пъти и вече не може да се използва. В момента съединителя има съвсем малък ход и не може да бъде настиснат все едно отдолу има паве, което го повдига. От последните 3 дни паля и не можех да мърдам скоростния лост, гася и мога да сменям скорости но се оправяше.

Дайте някой съвет . Това нормално ли е ?

Само ще кажа, че до тук изсипахме около 800 лв за ремонти и съм решил да я оправя и да я върна на собственика и и повече никога няма да се кача и купя алфа ромео. С днескашното влизане в серзиз може и да достигнем до стойността на Алфонсо :) така му викам.

Извади "павето" из под педала и иди тресни с него у главата майстора в сервиза.:knock:

mordohy
13-01-2015, 14:13
Докторът е прав!
С павето и по главата!
Между помпата и работният цилиндър има един маркуч, на който никой не му обръща вниямние, а той се разлага и запушва. Много често в едната посока и върти подобни номера.
За двигателя, проблемът може да е за пет стотинки, но трябва да я види човек, който разбира. Алфа не е за лаици. Кефа да я караш, когато е наред е голям, но си има и цена.
Сега , ако кажеш и с какъв мотор е и от къде си, има голяма вероятност да те насочиме към кой да се обърнеш. Защото от 1.3 боксер, до 2.0 ТС има толкова голяма разлика, че това на практика са две съвсем различни коли!
Успех във Форума!

shark145
13-01-2015, 14:42
Живея в кв.Изток и нямам излишни пари.

Алфонсо е с 1.6 двигател бензин. Казвайте къде най-бързо да го оправя, че ако още един ден е в мен ще извадя 1500 лв да дам на собственика и 6 за 3 литра бензин за да я запаля цялата.

Явно алфата им бърз но кратък живот.
Решил съм да не се занимавам повече с алфа.

mordohy
13-01-2015, 15:46
Живея в кв.Изток и нямам излишни пари.

Алфонсо е с 1.6 двигател бензин. Казвайте къде най-бързо да го оправя, че ако още един ден е в мен ще извадя 1500 лв да дам на собственика и 6 за 3 литра бензин за да я запаля цялата.

Явно алфата им бърз но кратък живот.
Решил съм да не се занимавам повече с алфа.
В Кюстендил, Перник или София! Навсякъде има квартал Изток. Освен това с ТС ли е или боксер.
Ако си от София, влез в "Общ технически"!
Там има списък с форумните сервизи. Избирай си един и отивай!:rtfm:

shark145
13-01-2015, 16:21
Да извинявам се в София съм.Проверих не е боксер. По особенното, което ми каза собственика е че е 120 коня.

Mony
13-01-2015, 16:30
Иди задължително в някой от клубните сервизи и ще я оправят. Обаче ако колата досега е поддържана само от кварталния бай хуй и той е побългарил всичко, мисля, че ще е по-евтино да я запалиш отколкото да я оправяш.

myato
13-01-2015, 20:09
Живея в кв.Изток и нямам излишни пари.

Алфонсо е с 1.6 двигател бензин. Казвайте къде най-бързо да го оправя, че ако още един ден е в мен ще извадя 1500 лв да дам на собственика и 6 за 3 литра бензин за да я запаля цялата.

Явно алфата им бърз но кратък живот.
Решил съм да не се занимавам повече с алфа.

Много добре си живеят Алфите, но с подобно обслужване ......
В същност и москвича на майстора на дядо му е със същата система на съединителя. Мноо сложна техника ;-)


Да извинявам се в София съм.Проверих не е боксер. По особенното, което ми каза собственика е че е 120 коня.

Ми с едно хубаво газово инжекционче, супер за млад боец.
Бягай в някой от форумните да ти я направят, че да разбереш, че кола караш.

shark145
14-01-2015, 15:19
Алфата е в бокса чакам обаждане :)

За мен доброто обслужване не означва всеки месец 400 лв ремонт. Сега обмисля дали я върна на собственика.

ivailo rachev
14-01-2015, 17:10
Хаха ето защо хората не искат да карат Алфа,както казаха по-горе колата не е за кварталния бай х*й,закарай я в сервиз,където хората знаят какво правят и после няма да искаш да слезеш от Алфа.Да и,както каза Иво проблема с оборотите може да е за 5ст.Погледни ми подписа и виж колко италианки съм имал последните 4 години и друга марка няма да карам,а се занимавам с коли от около 10 години и съм запознат със всяка марка.Проблема със съединителя най-вероятно е или недобре обезвъздушена система или маркуча,за който се спомена по-горе.

Fe6ana
16-01-2015, 13:35
Колега ivailo rachev извинявай ама 90 % от майсторите разбират от коли колкото магаре от вестник, ама иначе на приказване са много големи и трепането им малко на такива дето се захващат с работа дето не е за тях и много по-добре да каже, че не разбира и толкоз ама не как така ще се изложи, че не знае а пък че се излага двойно ама карай, давай да се учим на колите на хората и така.
Иначе колега shark145 е много прав и аз от скоро накъде 2 месеца съм с Алфа Ромео 145 т.с и направо ми е писнало не е спряла да се разваля. Вярно е че зависи от предишния собственик колко я е гледал и моята не от най-гледаните ама как да даваш пари за кола дето струва колкото един среден клас смартфон, а пък уж разбираш майстор в България ще ти вземе колкото колата ти струва и накрая пак е не ясно колко е направил, защото в България е трагедия и всякакви идиоти съм виждал във фирмени сервизи уж знаещи. Не казвам, че няма разбиращи има обаче са много голяма рядкост.

M.Gruev
16-01-2015, 17:28
Когато купиш "кола дето струва колкото един среден клас смартфон" е несериозно да очакваш всичко по този автомобил да е наред, без значение марката. Всяка година чета поне по няколко теми тук във форума за някой, който си е купил Алфа за 1500 лева и Ооо, изненада всичко се разпада по тази кола. Естествено веднага се отива при най-близкия майстор, който такава кола е виждал само от вън и отново се получава изненада, когато започнат ремонтите от типа, "сменяме, пък дано се оправи", следствие на което се набива една сума в автомобила, без реално да се разрешат и половината проблеми. След това се стига до извода, че това е боклук и трябва да се разкара. Ами боклук е, но не марката, а конкретната ново-закупена скрап.

shark145
16-01-2015, 23:15
Аз не разбирам . Обяснете ми ! Не разбирам нищо от коли. Аз съм компютърджия. Какво толкова не и е наред колата от 1500-2000 лв нали и слагаш нови части ?

Ако рамата ти е права , слагаш стягаш и караш.

Аз си събирам пари за bmw е46 (защо не питайте) но след като се качих в алфата разбрах, че по добре да се науча на някой стар варел. Та за bmw бях отъпкал пътеките, приятели знаят къде какво и как, дори ходих в Горублене някакъв батка имаше 4 разглобени bmw-та и пълен с части.

mordohy
17-01-2015, 16:36
Ако я оправиш тая алфа, определено после каквато и да вземеш ще ти е терсене. Особено пък БМВ. Двете коли са с коренно различни характери. Въпросът не е до части, а до това да я пипне кадърен човек. Имам колега, който е към 130 кила и кара 145 1.4 ТС. Взе я колкото да я строши, до като му докарат друго БМВ, че неговото се разпадна, но....
Пратих го където трябва и там, без дори да споменава кой го е пратил му оправиха колата. Една година я чакаше да се счупи, а сега и дума не дава да се каже за друга кола.
Пак ти казвам!
Избери си един сервиз от форумните, обади им се за час и отивай! Там знаят за какво става въпрос. Ако наистина е боклук ще ти кажат, ако не е-ще я оправят!
Запомни! Алфа не е за тъпанари. За тях си има голфове.
Не си единственият психиатър на силиконови идиоти.:haha: Форумът бъка от програмисти!

shark145
17-01-2015, 18:10
Не съм прорамист но това няма значение :). Кажи кой е сервиза в който си пратил твоя човек.

mordohy
18-01-2015, 08:13
Ето ти ги!
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=26

Избирай си!

ivailo rachev
19-01-2015, 12:13
Имах клиент много запален по Алфа,но вдигнал ръце от една 146-ца 1.4 ТС,колата глъхнела,забивала не качвала обороти и гаснела.Обиколил всички сервизи в Габрово и всички му заявявали,че е за основен ремонт и човека искал да я хвърля за скраб,не му се давали толкова пари за ремонт и споменал това на наш общ познат и така му реших проблема точно за 10 минути.Чисто и просто кара колата с обикновена газова и гръмнала,всмукателните колектори излезли от гумите и смуче въздух.Е сега човека няма никакви проблеми вече 1 година,е правете си сами изводите дали колите са скрапове или "майсторите" така ги изкарват.

myato
19-01-2015, 13:02
Аз не разбирам . Обяснете ми ! Не разбирам нищо от коли. Аз съм компютърджия. Какво толкова не и е наред колата от 1500-2000 лв нали и слагаш нови части ?

Ако рамата ти е права , слагаш стягаш и караш.

Аз си събирам пари за bmw е46 (защо не питайте) но след като се качих в алфата разбрах, че по добре да се науча на някой стар варел. Та за bmw бях отъпкал пътеките, приятели знаят къде какво и как, дори ходих в Горублене някакъв батка имаше 4 разглобени bmw-та и пълен с части.

Абсолютно не си прав.
Ще разглобя два еднакви компютъра и ще ти дам единия/ щом разбираш/ да го сглобиш, а бругия ще го дам на Бай Х*й и ще видим какъв е резултата. Дето се вика - " Козата си сака пръч".
Не се втелясвай от марката. "Най-готино" е да се сдобиеш с марков кинеф.

ivo_red
19-01-2015, 16:08
Доколкото разбрах, колата е служебна..И пича тръгнал да я оправя, за да я кара...Начинание, което само по себе си е малко нали така все едно да хванеш някоя жрица на любовта и да я вкарваш в правия път.:Suicide: Пък после Алфите били кенефи:thumbup:


Аз не разбирам . Обяснете ми ! Не разбирам нищо от коли. Аз съм компютърджия. Какво толкова не и е наред колата от 1500-2000 лв нали и слагаш нови части ?

Ако рамата ти е права , слагаш стягаш и караш.

Аз си събирам пари за bmw е46 (защо не питайте) но след като се качих в алфата разбрах, че по добре да се науча на някой стар варел. Та за bmw бях отъпкал пътеките, приятели знаят къде какво и как, дори ходих в Горублене някакъв батка имаше 4 разглобени bmw-та и пълен с части.

Колега, ще ти ги кажа направо нещата, за да не ме обвинят, че спамя:
1ва грешка, че стягаш чужда кола. Няма как да знаеш кой как я е карал, обслужвал и т.н. Като са я карали като каруца преди теб, има да сменяяяяш ли сменяш и да стягаш. Нали се сещаш, че кола дето 20г. е карана като каруца как се стяга?!
2ра грешка - нещо, което всички сме правили, но трябва да се опариш, за да знаеш - непроверените майстори и ваденето на сума пари при тях - резултатът почти винаги е = 0, а ти олекваш серозно откъм пари. Особено като разберат, че си бос по темата. Като малък и аз съм се парил така. Извадих сума пари за едно Уно при един майстор и нищо не направи. Даже ми умря пред блока половин час по-късно колата.
Ако си мислиш, че като си вземеш БМВ е46 и то нема да се чупи, си в сериозна заблуда. Нали се сещаш, че батката от Горубляне ще сглоби 1 кола от тея 4 на части, ще я полира и ще я шитнат на някой будала дето после има да си я чука у главата. Алфата не е чуплива кола, както я изкарват, но си иска подръжка. Като я караш на кенеф и всичко почва да сдава багажа. Така, че да стягаш некоя чужда гробница ми се вижда нонсенс. Да не те плаша, ама съм почти сигурен, че на тая Алфа не и е сменян съединител - комплект, което се прави някъде около 100-150 хил км. и сега е сдал тотално багажа. А тва не са малко пари. Демек има смисъл да го оправяш само ако ти я дадат колата да си е твоя. Иначе не се занимавай. Ако искаш да караш Алфа си вземи твоя- гаранция и ще ти излезе по-евтино и ще и се насладиш. Все пак иди в някой от клубните сервизи да ти кажат какъв е случая. Може колегите да са прави и да е некое маркуче и прочее.

shark145
19-01-2015, 17:42
Алфата е служебна , ремонтите си ги плаща фирмата. Сега с новия съединител качих хора, които имат голям опит и всички викат много е добре. Аз не мога да я позная колата.

Много само да кажа че е бърза. На кръстовищата съм пъра кола . Аз лично харесвам само bmw е46 и mercedes cls320 ... 350 . Имайте в предвид че аз друга кола не съм карал и не мога да правя сравнение.

Относно bmw няма страшно проверени са нещата и там няма да бъда излъган :)

myato
19-01-2015, 20:36
Алфата е служебна , ремонтите си ги плаща фирмата. Сега с новия съединител качих хора, които имат голям опит и всички викат много е добре. Аз не мога да я позная колата.

Много само да кажа че е бърза. На кръстовищата съм пъра кола . Аз лично харесвам само bmw е46 и mercedes cls320 ... 350 . Имайте в предвид че аз друга кола не съм карал и не мога да правя сравнение.

Относно bmw няма страшно проверени са нещата и там няма да бъда излъган :)

Сега тренирай със съединителя:-D

П.п. Като понавъртиш километри и коли, ще си разшириш вкусовете.

mordohy
19-01-2015, 22:59
Първо покарай колите, а после решавай, защото може да останеш силно изненадан от факта, че не това, което мислиш, че е най-доброто, е добро за тебе! Има много фактори, които не са за пренебрегване. Моята например ще е направо извратена работа за някой по-обемист господин. Вози твърдо като истинска 33-ка и има всички недостатъци, свойствени за тия кенефи.
Но...
На мене си ми е удобна и изобщо не ме изморява. Лепи ми "като песница на оКо".
Жената по-често се вози на луксозни возила, та е забелязала, че луксозният мерцедес на нейн колега, въпреки, че е много комфортен и мек, два пъти се е налагало да спира от Перник до Сопот, защото са се схванали. Наш познат хубостник си продате156-цата и той си взе мерцедес. Сега се е подстригал нула номер, за да не си оскубе косите.
А на тебе може съвсем друга кола да ти хареса...:thumbup:

shark145
20-01-2015, 00:12
Така! :)

Първо уважавам организации като вашата ето тук във форума виждам хода с по над 2000 и над 5000 поста ...

Аз си имам собствен проблем с cls320 и тъй като не ми е по джоба съм се ориентирал към втората последна любима кола ( bmw е 46 ) не ми се сърдете когато дойда на вашата сбирка и събор с дълго чаканата bmw е46 примерно 330D :) ( прецакаха ме с пари ... )

Да може след като си купя e46 да съжалявам но от мен да знаете "Мегак се гаси с пари" :)

Признавам си обаче че служебната ми алфа е много люта . Бързо се ускорявам предполагам на А-сферичната и форма и може би това че фирмата се е съсредоточила да бори спортните двигатели.

Едно ще ви кажа: Живота е добър шегаджия.В продължение на над една година спорих с колегата който е фен и притежава Alfa Romeo да я остави и че не може да се сравнява с любимата кола ... и какво стана . Живота реши да ме качи за първа кола на Alfa Romeo :).

Arts
20-01-2015, 16:36
Здравей колега, мойта първа кола също е Alfa(50хил. км. вече съм минал с нея) .Нямам ядове с нея и доста ме радва и следващата кола пак ще бъде Alfa.Просто трябва да я видят хора които разбират.Не случайно колегите ти казват да погледнеш форумните сервизи.Мойта я подържам в такъв и съм повече от довелен,като цени отн. и тн. всичко си е на ниво.Карал съм доста други марки вкл. bmw,но чувството като в алфата просто го няма.Успех с баварката, но недей да си мислиш , че се качваш караш само.Айде със здраве:cheers:

mordohy
20-01-2015, 22:06
Така! :)

Първо уважавам организации като вашата ето тук във форума виждам хода с по над 2000 и над 5000 поста ...

Аз си имам собствен проблем с cls320 и тъй като не ми е по джоба съм се ориентирал към втората последна любима кола ( bmw е 46 ) не ми се сърдете когато дойда на вашата сбирка и събор с дълго чаканата bmw е46 примерно 330D :) ( прецакаха ме с пари ... )

Да може след като си купя e46 да съжалявам но от мен да знаете "Мегак се гаси с пари" :)

Признавам си обаче че служебната ми алфа е много люта . Бързо се ускорявам предполагам на А-сферичната и форма и може би това че фирмата се е съсредоточила да бори спортните двигатели.

Едно ще ви кажа: Живота е добър шегаджия.В продължение на над една година спорих с колегата който е фен и притежава Alfa Romeo да я остави и че не може да се сравнява с любимата кола ... и какво стана . Живота реши да ме качи за първа кола на Alfa Romeo :).
За БМВ -то не се притеснявай! Доста хора тука имат и БМВ. Даже и Пинко, в качеството му на председател на клуба дойде на ОС на клуба с едно БМВ 640 кабрио!:bouncing_smiley:

myato
21-01-2015, 08:52
Така! :)

Първо уважавам организации като вашата ето тук във форума виждам хода с по над 2000 и над 5000 поста ...

Аз си имам собствен проблем с cls320 и тъй като не ми е по джоба съм се ориентирал към втората последна любима кола ( bmw е 46 ) не ми се сърдете когато дойда на вашата сбирка и събор с дълго чаканата bmw е46 примерно 330D :) ( прецакаха ме с пари ... )

Да може след като си купя e46 да съжалявам но от мен да знаете "Мегак се гаси с пари" :)

Признавам си обаче че служебната ми алфа е много люта . Бързо се ускорявам предполагам на А-сферичната и форма и може би това че фирмата се е съсредоточила да бори спортните двигатели.

Едно ще ви кажа: Живота е добър шегаджия.В продължение на над една година спорих с колегата който е фен и притежава Alfa Romeo да я остави и че не може да се сравнява с любимата кола ... и какво стана . Живота реши да ме качи за първа кола на Alfa Romeo :).

Да знаеш, че по-голям учител от живота няма:yes:

zende
23-01-2015, 09:06
Колега Shark145 имам БМВ Е39 2.8 невероятен автомобил който като го взех налях близо 2000лв.за ремонти и смяна на какво ли не:grandpa:така че не се стряскай това са кола на по 12-14-15г. и е нормално да сменяш и правиш.
Читава кола само от магазина

mordohy
23-01-2015, 20:45
На старо само вино и ракия!:punk:

myato
23-01-2015, 22:39
На старо само вино и ракия!:punk:

За ракията, съгласен. За виното, не съвсем. Малко вина са по-хубави с голямо отлежаване, а на някои въобще не им понася. Другото е снобария и липса на вкус.:Lkingsmiley:

mordohy
23-01-2015, 22:58
За ракията, съгласен. За виното, не съвсем. Малко вина са по-хубави с голямо отлежаване, а на някои въобще не им понася. Другото е снобария и липса на вкус.:Lkingsmiley:

Пак си прав! Аз правя вино всяка година.
Ама виж как, без да искаме, пак стигнахме до пукницата преди петата страница!:naughty:

jasonvorxis
01-02-2015, 14:23
Човек сподели за някои сервиз в надежда люлин или там някаде да зкарам колата за сега е дамо гарнитура...

ivailo rachev
06-02-2015, 12:11
Виж в платени обяви тук във форума и имаш избор от добри сервизи.

jasonvorxis
06-02-2015, 14:29
Благодаря ти заемам се