PDA

View Full Version : Съединител



Alamo
14-01-2015, 17:37
Колеги в студа ми се появи следният проблем: на място се чува свирене, като от ремък, но при натискане на съединителя се променя звука. Първо започна само сутрин, при потегляне, на полусъединител се чуваше изсвирване, постепенно започна да свири и на място при неутрална предавка, след загряване и известен пробег шума изчезва. Явно лагер помпата е тръгнала да заминава. Та въпросът ми е каква марка съединител комплект и помпа ще препоръчате? Отделно и синхронизатора на 5-та замина - при скорост над 110км/ч 5-та хърка и трудно включма та се налага малко междинна газ за да включи без хъркане, та и синхронизатор ще сменям, но не откривам нови а само втора употреба.

Alamo
19-01-2015, 20:24
Някакви идеи?

myato
19-01-2015, 20:34
Аксиален лагер с музикални наклонности. Може да кара така още Господ знае колко. Имал съм чисто нов, дето свиреше.
Смени маслото на скоростите.

alfaromeo16vVarna
19-01-2015, 20:49
преди да запалиш освободи от скорост и тогава паликогато въртиш на стартер не натискай съединителя

Alamo
20-01-2015, 12:58
Аксиален лагер с музикални наклонности. Може да кара така още Господ знае колко. Имал съм чисто нов, дето свиреше.
Смени маслото на скоростите.

Маслото е сменено преди година

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:57 ----------


преди да запалиш освободи от скорост и тогава паликогато въртиш на стартер не натискай съединителя

Паля на свободна винаги. Дори и на свободна и без натиснат съедините свири и то само когато е студено. Миналата зима при доста ниски температури не свиреше.

mi7aka922
20-01-2015, 21:15
Аз преди месец и половина смених съединителя с чисто нов комплект на Валео и след 500км. почна да ми присвирва все едно свири ремък, но само когато съединителя не е натиснат, натиснех ли го спираше да свири. Естествено беше аксиалния лагер, но след като смених долната помпа, че беше за смяна и тя (когато сменях съединителя не беше налична и трябваше да чакам за доставка) присвирането го имаше първите 50-60км. и след това изчезна! Засега съм минал 200км. и няма присвирване, но ще видим по нататък. :yes:

myato
20-01-2015, 21:43
Маслото е сменено преди година

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:57 ----------



Паля на свободна винаги. Дори и на свободна и без натиснат съедините свири и то само когато е студено. Миналата зима при доста ниски температури не свиреше.

Ми провери хода на жилата, иначе синхронизатор( неприятно ).

Alamo
21-01-2015, 10:55
Ми провери хода на жилата, иначе синхронизатор( неприятно ).

Синхронизатор???? Вярно имам износен на 5-та предавка, ама тя си е така от доста време (прихърква при включване от свободна на 5-та при скорост над 120)

От коя марка съединител и лагер сте доволни?

dansguardian
21-01-2015, 11:49
Някакви идеи?

Колега, вече цяла седмица "сондираш" мнения, до сега да беше закарал колата в сервиз да и направят една диагностика поне 10 пъти. Всичко до момента е shooting in the dark.

Alamo
24-01-2015, 10:08
Колега, вече цяла седмица "сондираш" мнения, до сега да беше закарал колата в сервиз да и направят една диагностика поне 10 пъти. Всичко до момента е shooting in the dark.

Вярно сондирам ама ти резултат от това видя ли? КАрах я поне 3 пъти в сервиз, ама сега е топло и не свири :-) Казаха ми тръгнал лагер. Едни хвалят валео, други не - били турски. ЛУК били върха на сладоледа ама майсторите дето им карам колата викат да бягам от ЛУК ТА за това питам, за личен опит и мнения, щото смотания лагер е на цената на съединител комплект.

ivo_63
26-01-2015, 21:13
каквото и да вземеш отзад пише с малки букви - мейд ин чайна , че де да знам

ksf
31-01-2015, 09:47
Аз сложих Валео - произведен в Турция, доставен от Франция:
http://www.mister-auto.bg/bg/komplekt-saedinitel/valeo-834001_g479_a021834001.html.
Смених и помпата на педала - ТРВ.

Няма никакъв шум след смяната на съединителя.

Според мен и цената е добра.

barash
31-01-2015, 11:34
Колега аз съм с Турско Валео вече 5та година и над 100к. и е чук и половината от тези 100к съм с чип.