PDA

View Full Version : Забива при преминаване на газ само когато не е работила дълго



monie
19-01-2015, 16:01
Забива при преминаване на газ само когато не е работила дълго , една нощ или повече . Ако не е работила 4-5 часа , няма проблем , преминава си на газ без да се замисли .
Проблема се появи след , като ми смениха газовите инжектори и ми настройха газовата .Това се наложи , защото колата не набираше добре , иначе си работеше спокойно и нямаше проблем с преминаването на газ-безин.
Та като отидох на майстор , той реши че инжекторите са за смяна , защото държели до една атмосфера , а трябвало да бъдат на 2 атмосфери . смени рейката , колата започна да тресе , взе да и прави настройки , като копира работа на безин и я сложи на газ да е същото .Колата се оправи , започна да си набира и всичко заспа . Но на другия ден, като я запалих и дойде момента да прехвърли на газ колата заби моцуна за 3-4 сек и после си заработи . След 3-4 часа , като я бях оставил я запалих и нямаше поблем с преминаването газ-бензин .Така цяла седмица... Върнах се при майстора , обясних му , и той ми вдигна температурата да е на 40 градуса а преминаването да е на 800 , че досега беше на 1600 .Но тази сутрин 2 пъти ми загасна докато прехвърли , после няма проблем . Пак му се обадих , каза , че ще ми я направи да прехвърля на 2000 оборота , но се съмнявам ,че така ще се реши проблема.
Отворен съм за сякакви предложения
Колата 147ТС с гадното Тартарини.

nedko87
19-01-2015, 19:17
Здравей,колега не съм специялист но според мен проблема е в редуктора.При мен е подобно при първото преминаване държи по-високо налягане.