PDA

View Full Version : Подобрения по-ускорението и максималната скорост на 147 1.6TS



naglia
26-01-2015, 00:54
Колата ми е 1.6 twin spark 120кс.
Искам да знам има ли начин да я снабдя с турбо, да увелича конете или да сменя двигателя с друг който пасва? Един приятел ми каза, че някой от двигателите на ланчия май пасвал на моята кола? Аз не съм много в час с нещата между другото, понеже имам книжка от 4-5 месеца и не съм се интересувал никога от коли, но напоследък от както имам кола много се запалих, искам да си направя колата просто по-яка :) :death:

SandoOne
26-01-2015, 00:59
И да се челосаш я бегай .. Първо направи някакъв километраж опит или квото и да е скачай на турбо после

Брат с като се качиш в кола запомни с ''Единия крак си в гроба с другия в затвора''

naglia
26-01-2015, 01:32
И да се челосаш я бегай .. Първо направи някакъв километраж опит или квото и да е скачай на турбо после

Брат с като се качиш в кола запомни с ''Единия крак си в гроба с другия в затвора''

мн ми помогна....:?

myato
26-01-2015, 08:30
Колата ми е 1.6 twin spark 120кс.
Искам да знам има ли начин да я снабдя с турбо, да увелича конете или да сменя двигателя с друг който пасва? Един приятел ми каза, че някой от двигателите на ланчия май пасвал на моята кола? Аз не съм много в час с нещата между другото, понеже имам книжка от 4-5 месеца и не съм се интересувал никога от коли, но напоследък от както имам кола много се запалих, искам да си направя колата просто по-яка :) :death:

Мерак с пари се гаси. Ако имаш достатъчно и реактивен двигател ще ти сложат.
На първо време може да пробваш с един чип. Много коне няма да се извадят, но динамиката може да подобри.

rossenvn
26-01-2015, 08:46
Ако потърсиш има доста такива теми. По-лесното решение е да си купиш турбо кола и да не се занимаваш. Освен ако нямаш много пари за харчене и здрави нерви. И пак не е сигурно.

кученцетоОгиитаткоДоги
26-01-2015, 11:00
Колата ми е 1.6 twin spark 120кс.
Искам да знам има ли начин да я снабдя с турбо, да увелича конете или да сменя двигателя с друг който пасва? Един приятел ми каза, че някой от двигателите на ланчия май пасвал на моята кола? Аз не съм много в час с нещата между другото, понеже имам книжка от 4-5 месеца и не съм се интересувал никога от коли, но напоследък от както имам кола много се запалих, искам да си направя колата просто по-яка :) :death:


Колега що си взел току що книжка,препоръчително е да не сядаш в бърза кола,докато не се научиш че скороста е нищо,ако няма контрол.Второ освен малката отсечка ''летището'' на Е79 и някои участаци от магистрала тракия,в България други пътища няма да се развиват 200км/ч и кусур.Освен ако не искаш да се претрепеш някъде.Развиването на големи скорости е въпрос на голяма техническа грамотност,откъм управление и къде и кога и в каква пътна обстановка колко мога да дигна със техническото състояние в което е автомобила ми,което не се придобива на курсовете за книжка,а след много километри зад гърба.А и първата кола на човек винаги трябва да е някой дарак,понеже тук ще го чукнеш там ще го жулнеш и да не те е яд.Вземи си една корса 1.2,покарай я две години,и после мисли за нещо по така.

Friday
26-01-2015, 11:51
Развиването на големи скорости е въпрос на голяма техническа грамотност,откъм управление и къде и кога и в каква пътна обстановка колко мога да дигна със техническото състояние в което е автомобила ми,което не се придобива на курсовете за книжка,а след много километри зад гърба.

Ти пък, грамотност :drinking:. Колко му е да включиш 5-та и да скочиш на педала.


А и първата кола на човек винаги трябва да е някой дарак,понеже тук ще го чукнеш там ще го жулнеш и да не те е яд.Вземи си една корса 1.2,покарай я две години,и после мисли за нещо по така.

Не съм съгласен, че първата кола трябва да е малък "дарак"! За начинаещ шофьор, според мен е напълно достатъчно един нормален седан. Колата трябва да е колкото се може по-нова и сигурна. За ламарините си има "каско" и ГО.

Не всички на 18г имат еднакво мислене. :wc: То зависи и от родителите ама....
Аз например карах колкото се може по-бавно да ме видят мацките. Ама не осъзнавах, че карам Kadett. :hi_temerature:

naglia
26-01-2015, 11:58
Май с тези коментари имате предвид, че алфите са кочини и ако и сложа едно турбо ще се разглоби? :D Няма да слагам турбо с намерение да вдигам много километри, аз и без турбо съм вдигал 200, просто ми харесва звука, изпълва ми душата така да го наречем. Искам да има по-добро ускорение, не ме интересува максималната скорост, няма да хода на състезания. Искам като натискам ш*б*ани* педал на 1-ва, 2-ра да ме лепи за седалката :D ...z:)

Един приятел си взе Ланчия 138 коня ако не се бъркам с турбо за 1800 лв от тия старите, 2.4 двигател, уж е тежка, почти 2 тона ама като настъпи педала и си до седалката. :D

Friday
26-01-2015, 12:12
Въртящ момент (http://www.heed-auto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76)

Drag0
26-01-2015, 12:15
Колата ми е 1.6 twin spark 120кс.
Искам да знам има ли начин да я снабдя с турбо, да увелича конете или да сменя двигателя с друг който пасва? Един приятел ми каза, че някой от двигателите на ланчия май пасвал на моята кола? Аз не съм много в час с нещата между другото, понеже имам книжка от 4-5 месеца и не съм се интересувал никога от коли, но напоследък от както имам кола много се запалих, искам да си направя колата просто по-яка :) :death:

1. Първия начин е , пускаш NFS.
2. Втория е много пари (5к+) , и става кола с нередовни документи + всички проблеми свързани с това.

кученцетоОгиитаткоДоги
26-01-2015, 12:18
[QUOTE=naglia;1393413]Искам като натискам ш*б*ани* педал на 1-ва, 2-ра да ме лепи за седалката :D ...z:)


Е то така се почва,остави ти тия работи,такъв тип каране,незнам да ли тие известно,че излиза много скъпо от към подръжка и разход на гориво.А и при нас доста голям процент от произшествията стават от такива млади шофьори,които току що са взели книжка и веднага яхват някаква мощна кола и тръгват да се келешеят по пътищата.Аз ако съм на бащати ще те ошамаря и ще те пратя да отчиташ някаква полезна дейност,а не да се занимаваш с глупости.

156
26-01-2015, 15:53
Колега, истината е, че този двигател, както повечето атмосферки, не е подходящ за тунинг. Може да се сложи двигател от фиат купе 2.0 турбо, но е доста сериозна работата и на практика ще излезе по-скъпо отколкото да си купиш едно купе. Друг компромисен вариант е присаждането на 2.0 ТС, но доста скоро ще ти омалее и той. Според мен отмина времето за такива интервенции. Имаше смисъл да се правят преди 10-на години, когато колите бяха доста по-скъпи. Но може и аз да одъртявам вече, не знам :)
ЕДИТ: можеш да питаш Светльо (digitalundgrd) Той мина по този път вече :)

NeverBackDown
26-01-2015, 18:50
Като за начало,освен един чип и 100 октана бензин за друго не се сещам. :)

dansguardian
26-01-2015, 20:28
Купуваш си един ТуинСкрап мотор 2.0, барабар с ECU-то, гривната около волана плюс ключовете с транспондера вътре. Дотук около 600 лв. След това го присаждате, за труд ще ти вземат около 500 лв. После трябва да смениш и скоростната кутия с такава, от ТуинСкрап 2.0, ще ти струва около 150-200 лв., смяна - около 100-150 лв. Мисля, че трябва да се пипнат и спирачките, като се подменят с по-здраво стискащи, щото май на 1.6-мотора мисля, че спирачките са по-слаби. Продаваш твоя мотор за някакви пари и си на черешата. Но няма да можеш после в това състояние да продадеш колата. Ако искаш да я продадеш отиваш в Технотест и ти изкарват сертификат за техническа изправност (щото всичко сътворено се води промяна на заводско състояние), цената е около 300 лв. Аз карам 156-ца с мотор 2.0, софтуерът е леко пипнат и е около 165 коня, повярвай ми, дори десет коня отгоре се усещат (не се усещат, ако мотор 500 коня го чипнеш на 510 коня).
Накратко, от цялата работа печелиш три неща:
1. Невъобразим кеф, докато изрязваш някой Голф 3 или Вектра 2 на светофара.
2. Плащаш по-малък данък.
3. Лепиш се за облегалката.
:)

pyle
26-01-2015, 20:30
Купуваш си един ТуинСкрап мотор 2.0, барабар с ECU-то, гривната около волана плюс ключовете с транспондера вътре. Дотук около 600 лв. След това го присаждате, за труд ще ти вземат около 500 лв. После трябва да смениш и скоростната кутия с такава, от ТуинСкрап 2.0, ще ти струва около 150-200 лв., смяна - около 100-150 лв. Мисля, че трябва да се пипнат и спирачките, като се подменят с по-здраво стискащи, щото май на 1.6-мотора мисля, че спирачките са по-слаби. Продаваш твоя мотор за някакви пари и си на черешата. Но няма да можеш после в това състояние да продадеш колата. Ако искаш да я продадеш отиваш в Технотест и ти изкарват сертификат за техническа изправност (щото всичко сътворено се води промяна на заводско състояние), цената е около 300 лв. Аз карам 156-ца с мотор 2.0, софтуерът е леко пипнат и е около 165 коня, повярвай ми, дори десет коня отгоре се усещат (не се усещат, ако мотор 500 коня го чипнеш на 510 коня).
Накратко, от цялата работа печелиш три неща:
1. Невъобразим кеф, докато изрязваш някой Голф 3 или Вектра 2 на светофара.
2. Плащаш по-малък данък.
3. Лепиш се за облегалката.
:)

И колата е непродаваема.

ФЕРАРИСТ
26-01-2015, 20:32
Искам като натискам ш*б*ани* педал на 1-ва, 2-ра да ме лепи за седалката :D ...z:)[/B]

Тогава най - евтиния начин е да си вземеш 147ца с 3.2 двигател, или такава която фабрично излиза от завода с турбо.....
Колкото повече искаш да се лепиш по седалката, толкова повече пари трябва да извадиш......
Ората с много, ама много пари направо си ходят със седалките залепени по гърба, че им е трудно да ги махнат от там.....

dansguardian
26-01-2015, 20:37
Сега като се замислих, май ще се наложи да смениш и водния радиатор, както и бензиновата помпа, гърнето и още някои нещица.

ivo_63
26-01-2015, 21:06
Май с тези коментари имате предвид, че алфите са кочини и ако и сложа едно турбо ще се разглоби? :D Няма да слагам турбо с намерение да вдигам много километри, аз и без турбо съм вдигал 200, просто ми харесва звука, изпълва ми душата така да го наречем. Искам да има по-добро ускорение, не ме интересува максималната скорост, няма да хода на състезания. Искам като натискам ш*б*ани* педал на 1-ва, 2-ра да ме лепи за седалката :D ...z:)

Един приятел си взе Ланчия 138 коня ако не се бъркам с турбо за 1800 лв от тия старите, 2.4 двигател, уж е тежка, почти 2 тона ама като настъпи педала и си до седалката. :D
с големия ти опит най-вероятно е да се лепнеш за първа страница на жълт вестник , тикай там количката 1-2 години и като омачкаш достатъчно варели в квартала ще се лепиш и по седалките , засега с тоя болд дето пишеш си готов да се лепнеш в някой циментов дирек.
Точно тая ланчия как дърпа леле - мале .....2 тона ламарина

Zafo_84
26-01-2015, 23:14
Май с тези коментари имате предвид, че алфите са кочини и ако и сложа едно турбо ще се разглоби? :D Няма да слагам турбо с намерение да вдигам много километри, аз и без турбо съм вдигал 200, просто ми харесва звука, изпълва ми душата така да го наречем. Искам да има по-добро ускорение, не ме интересува максималната скорост, няма да хода на състезания. Искам като натискам ш*б*ани* педал на 1-ва, 2-ра да ме лепи за седалката :D ...z:)

Един приятел си взе Ланчия 138 коня ако не се бъркам с турбо за 1800 лв от тия старите, 2.4 двигател, уж е тежка, почти 2 тона ама като настъпи педала и си до седалката. :D

Колега за да те лепи на седалката трябваше да вземеш jtd там лепи до 3та а и ремап и нямам думи какво се получава. Това е въпрос на въртящ момент а не на коне!
Защото 1.9 115 коня дава повече кеф от 1.6 120 коня

naglia
27-01-2015, 00:41
Купуваш си един ТуинСкрап мотор 2.0, барабар с ECU-то, гривната около волана плюс ключовете с транспондера вътре. Дотук около 600 лв. След това го присаждате, за труд ще ти вземат около 500 лв. После трябва да смениш и скоростната кутия с такава, от ТуинСкрап 2.0, ще ти струва около 150-200 лв., смяна - около 100-150 лв. Мисля, че трябва да се пипнат и спирачките, като се подменят с по-здраво стискащи, щото май на 1.6-мотора мисля, че спирачките са по-слаби. Продаваш твоя мотор за някакви пари и си на черешата. Но няма да можеш после в това състояние да продадеш колата. Ако искаш да я продадеш отиваш в Технотест и ти изкарват сертификат за техническа изправност (щото всичко сътворено се води промяна на заводско състояние), цената е около 300 лв. Аз карам 156-ца с мотор 2.0, софтуерът е леко пипнат и е около 165 коня, повярвай ми, дори десет коня отгоре се усещат (не се усещат, ако мотор 500 коня го чипнеш на 510 коня).
Накратко, от цялата работа печелиш три неща:
1. Невъобразим кеф, докато изрязваш някой Голф 3 или Вектра 2 на светофара.
2. Плащаш по-малък данък.
3. Лепиш се за облегалката.
:)


Най-после някой да даде смислен и пълен отговор, благодаря ти.
Та да видим дали съм разбрал, продавам моя двигател, купувам 2.0ТС (тук да попитам им ли от къде да намеря 2.0ТС с турбо) и с малко упоритост и търпение ще стане?
И още нещо, горе долу каква сума ме устройва за всичко което ми е нужно да се возя на 2.0ТС двигател.

Mony
27-01-2015, 01:18
Да слагаш 2-ка ТС в 147-ца е безумие, при положение, че можеш да продадеш твоята и да си купиш такава фабрична. ТС турбо няма фабрично и ако искаш такова трябва да го правиш сам. При всички положения, ако насаждаш мотор цифрата, която трябва да се бръкнеш е в хиляди! Нямам представа как си ги представяш нещата, но около мотора ще се наложи да смениш един куп неща и ще има много непредвидени разходи. Ако нямаш излишна сериозна сума не се захващай изобщо!

alfaromeo16vVarna
27-01-2015, 22:50
120коня не е малко като за начало моята първа кола беше75коня и бях мн доволен

Бобби
28-01-2015, 01:29
А бе всички като млади сме минали по тоя път.....спомням си на неговите години на една лада 2105...мажех задните гуми с грес и като ида на синьото кафе на плиска на паркинга яко газ и пушеци....аверите я мислеха за много вървяща...а то просто измама:)))......
Важното е... да се извърви тоя път с по малко грешки....
п.п...към автора на темата ще му подскажа първо да се запознае ...поне малко технически с автомобила, който притежава....и след това да задава тез страни въпроси.....а не гладна кокошка просо сънува...:sleepy:

Doomguy
30-01-2015, 15:16
Мани ги тия коли и си купи мотор.

SandoOne
31-01-2015, 18:09
За тая цел трябва да навъртиш поне 50к км в движението после ако искаш мазерати си купувай порше .... за да не отрепаш някой включително и себе си щото който скача на бързото виж кво става https://www.youtube.com/watch?v=lE4uH6VAQKI на 1:30 пусни от клипа да видиш .

ivo_63
01-02-2015, 22:19
алфа отзад не можеш блъсна - първо трябва да я настигнеш

V@K@T@
01-02-2015, 22:41
И колата е непродаваема.
Като моята :D

За тая цел трябва да навъртиш поне 50к км в движението после ако искаш мазерати си купувай порше .... за да не отрепаш някой включително и себе си щото който скача на бързото виж кво става https://www.youtube.com/watch?v=lE4uH6VAQKI на 1:30 пусни от клипа да видиш .
Ужс ! Това от кой събор е? :brickwall:

Scrapera
01-02-2015, 23:17
Парад Алфа Ромео 100 години