PDA

View Full Version : Термостат 156 1.9 JTD



just_marto
28-01-2015, 09:58
Преди всичко извинявам се, ако вече е имало подобна тема по моят въпрос, но от 1 ден съм собственик на Alfa Romeo 156 1.9 JTD.

Въпросът ми е, съвместими ли са термостатите на 2.4 JTD и на 1.9 JTD ?

vovata
28-01-2015, 10:09
Преди всичко извинявам се, ако вече е имало подобна тема по моят въпрос, но от 1 ден съм собственик на Alfa Romeo 156 1.9 JTD.

Въпросът ми е, съвместими ли са термостатите на 2.4 JTD и на 1.9 JTD ?

Ето да ги сравниш
http://www.axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49

nickgaidarov
28-01-2015, 17:01
...

Zafo_84
28-01-2015, 21:11
И за пореден път ще си кажа мнението термостат от Рено, за 10 лв. В маркуча и газ давам гаранция вече 3 коли така съм ги карал АЛФИ!

Marchoni
29-01-2015, 18:17
И аз от две години съм така и съм доволен. Единственото условие е да се махне стария термостат от кожуха.

Zafo_84
30-01-2015, 07:39
И аз от две години съм така и съм доволен. Единственото условие е да се махне стария термостат от кожуха.

Моя Даже не е махнат,че ме беше страх да не счупя пластмасата и пак стана тои е заседнал оторен,почти няма вариант да заседне затворен,но не е лошо да споделиш как го изкорми!

Marchoni
30-01-2015, 21:20
Изкормих го с доста зор и мамата. И мен ме беше страх да не го счупя, но по внимателно и се получава. С клещи и отвертка и го вадех на части. И на едно стило вадехме, пак се получи. Извадих го не толкова да не остане затворен, а колкото да не е още едно съпротивление за антифриза.

Zlobich
03-02-2015, 21:31
Подкрепям мнението на колегите, не набивай грешни пари а сложи термостат от рендо, година и половина и всичко е топ. Вадиш термостатното тяло, кормиш хубаво, сглабяш.
Има подробна тема във форума, потърси темата.

emzo
03-02-2015, 22:01
Ръсни се 100-150лв. и си вземи Behr термостат.

ivo_63
03-02-2015, 22:27
може и от Симка, то е от преди реното модел, може и с 2 гвоздея и малко тел

stu
03-02-2015, 22:33
Защо, на теб пречили ти нещо?

ivo_63
03-02-2015, 22:40
нищо не ми пречи, Emzo го е написал преди мен , ама който иска да взема теслата и да почва

stu
03-02-2015, 22:46
Виж сега, това е форум и всеки може да сподели как е процедирал с даден проблем и го е решил много по добре с части различни стоковите.Примерно аз от близо две години съм с тампони от Лада на стабилизиращата щанга на Алфата и досега не са мръднали и скръцнали!Според теб и аз ли спадам към хората които не трябва да си купуват кола.Само питам?

Zafo_84
04-02-2015, 07:37
може и от Симка, то е от преди реното модел, може и с 2 гвоздея и малко тел

Колегата иска мнение ние го даваме а който иска да си дава парите за скъпи части прав му път,все едно някой ще го сложи на твоята кола та така си ревнал,доказано е колко добре работи и кара много повече от оригиналните ментета а е само 9-12 лв.Ха сега сметни колко пъти можеш да го смениш за 120 лв. като кара повече от 3 години!

а Смяната му е за 10 мин.ако не си с 2 леви ръце!

за 10 лв смяна и за останалите 100 води (Жената или гаджето и детето,децата ако е семеен на екскурзия) какво сте се вманиячили све едни карате коли на по 6 месеца!

Лек и успешен ден Желая,и сега като ревнете спещу мен няма да коментирам повече!

Marchoni
05-02-2015, 20:19
може и от Симка, то е от преди реното модел, може и с 2 гвоздея и малко тел

Не виждам къде да сложа втория гвоздей, за другия и телта ще намеря място.
Сега никой не задължавам с мнението си, за това е форума да изказваме мнения. Ако си сложа обица на носа не значи че и другите трябва да сложат. Това че термостата е от рено не значи че не е маров. Всеки си е господар на парите и решава как да ги харчи. Аз сложих тампони на стабилизиращата щанга за алфа и изкараха три месеца, а колегите споделят позитивни мнения за жигулските. Всеки сам си решава, но от иронични мнения няма смисъл.
Форума е да си помагаме, нека запазим добрия тон!!!

joluesh
25-12-2015, 14:41
Весела Коледа, Колеги! Тези дни и аз слагам термостат от рено, уж ми продадоха такъв, който отваря на 86°, но след като си изкормих оригиналния и започнах да набивам новия в маркуча видях, че на него пише, че отваря на 88°. Посъветвайте ме-да го слагам ли, да го сменя ли с 86°, 83° ли да взема?

mi7aka922
25-12-2015, 20:51
Не е проблем да го сложиш... но послушай колеги дето са ти казали да си купиш по-скъпия... оригиналния си термостат... аз сложих преди 1 седмица на моята от рено 5 и..... 3 дена добре и след това за малко да я прегрея, а стария ми термостат тотално беше сдал багажа не вдигаше повече от 60C при нормално каране и температура на въздуха от 17C, а пък хванех ли спускане някъде направо си заковаваше 50C, така че според мен нямаше нужда да го изкормя, но уви не на всички действа добре това термостатче от рено... сега съм си поръчал хубав оригинален... да ми е спокойна главата! :)

Zlobich
25-12-2015, 22:19
Трета зима подкарвам с термостат от Рено 5. Слагай смело и не се бой. Кормиш оригинални,почистваш хубаво и си цар.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Zlobich
25-12-2015, 22:21
Не е проблем да го сложиш... но послушай колеги дето са ти казали да си купиш по-скъпия... оригиналния си термостат... аз сложих преди 1 седмица на моята от рено 5 и..... 3 дена добре и след това за малко да я прегрея, а стария ми термостат тотално беше сдал багажа не вдигаше повече от 60C при нормално каране и температура на въздуха от 17C, а пък хванех ли спускане някъде направо си заковаваше 50C, така че според мен нямаше нужда да го изкормя, но уви не на всички действа добре това термостатче от рено... сега съм си поръчал хубав оригинален... да ми е спокойна главата! :)
А оригиналния не може да се скапе така ли да разбирам? Каква марка е той?


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

mi7aka922
26-12-2015, 00:28
Не казвам че не може да се скапе, но просто е една идея по сигурно с него... !!!

Zlobich
26-12-2015, 08:28
В какво се изразява по-голямата сигурност?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

GammaRay
26-12-2015, 09:20
И за пореден път ще си кажа мнението термостат от Рено, за 10 лв. В маркуча и газ давам гаранция вече 3 коли така съм ги карал АЛФИ!


И аз от две години съм така и съм доволен. Единственото условие е да се махне стария термостат от кожуха.

Абсолютно верно! Аз също съм така.

Ето и клип - https://www.youtube.com/watch?v=CFBIe6UHyfA

joluesh
26-12-2015, 11:05
Ясно за монтажа. Мен ме притеснява, това че не затваря малкия кръг, а реално термостата оказва съпротивление на течността в големия кръг. Т.е. дори и при отворен термостат от рено по-голям поток от затоплена течност пак ще минава през малкия кръг и няма да се охлажда. След което от малкото течност минала през термостата ще бъде изместена студена течност от радиатора към водната помпа и от там през блока към термостата- т.е. термо датчика ще отчете около 90 градуса на таблото, а реално в малкия кръг течността ще е с по-висока температура, което може да доведе до прегряване. Това, че някой си кара колата 2 години така, не означава, че във всеки един момент не може да му омеши маслото с антифриза, поради крива глава. Другия термо датчик къде е рязположен? И някой след тази процедура закачал ли е колата на комп да види еку-то каква температура разпознава? И пак не разбрах термостат на 83°, на 86° или на 88° от рено е по-подходящо да се ползва?

pesho_kj
26-12-2015, 12:27
Ясно за монтажа. Мен ме притеснява, това че не затваря малкия кръг, а реално термостата оказва съпротивление на течността в големия кръг. Т.е. дори и при отворен термостат от рено по-голям поток от затоплена течност пак ще минава през малкия кръг и няма да се охлажда. След което от малкото течност минала през термостата ще бъде изместена студена течност от радиатора към водната помпа и от там през блока към термостата- т.е. термо датчика ще отчете около 90 градуса на таблото, а реално в малкия кръг течността ще е с по-висока температура, което може да доведе до прегряване. Това, че някой си кара колата 2 години така, не означава, че във всеки един момент не може да му омеши маслото с антифриза, поради крива глава. Другия термо датчик къде е рязположен? И някой след тази процедура закачал ли е колата на комп да види еку-то каква температура разпознава? И пак не разбрах термостат на 83°, на 86° или на 88° от рено е по-подходящо да се ползва?

Той датчика ти е на термостата и отчита температурата на малкия кръг.