PDA

View Full Version : Свети ми лампата за вода в горивния филтър?



Lazarkk
28-01-2015, 21:08
На моменти несвети в други премигва и много рядко светва за 2-3сукунди постоянно, повече пъти се опитва да премигва по 4-5 пъти в секунда в продължение на 1-2 секунди. Какви може да са причините, колата е обслужена, сменен е горивния филтър, нямаше никакви следи от вода, но премигването си остана, по неравен път когато има вибрации сякаш повече премигва. Можели да са хлабави кабели или нещо развален датчик, къде мога да търся проблема? Мерси

nickgaidarov
28-01-2015, 21:17
...

Lazarkk
28-01-2015, 21:27
Става дума за Алфа 156 2.4 жтд 150 коня. Гледах лампата в ръководството и там пише, че имало вода в горивния филтър. Лампата се намира под подгрева и свети жълто.

nickgaidarov
28-01-2015, 21:52
...

Lazarkk
28-01-2015, 22:01
Аз смених целия филтър, в стария нямаше следи от вода, но и с новия продължават проблемите още със слагането, явно нещо индикатора се бъзика. Този датчик който пали лампата сменяли се?

stu
28-01-2015, 22:15
Щом само премига от време на време , най вероятно е от конденз-няколко капки, който се отчита от датчика.Ако имаше сериозно количество вода досега щеше да си разбрал по доста неприятен начин.

nickgaidarov
28-01-2015, 22:16
...

myato
29-01-2015, 00:41
Аз смених целия филтър, в стария нямаше следи от вода, но и с новия продължават проблемите още със слагането, явно нещо индикатора се бъзика. Този датчик който пали лампата сменяли се?

Продава се заедно с филтъра, но може и да го има отделно.

vessy007
29-01-2015, 13:12
Филтрите които са за коли с датчик за вода в горивото са различни. Вътре имат поплавък с магнит май.

pininfarina
29-01-2015, 15:47
Тия датчици дефектират често, откачай му куплунга и не се занимавай с глупости. Ще спре да свети ;-)

alfa_romeo_forever
29-01-2015, 17:46
Тия датчици дефектират често, откачай му куплунга и не се занимавай с глупости. Ще спре да свети ;-)


Ми може би това е варианта , ако не му се занимава :hi_temerature:

anton.mudev
04-02-2015, 07:38
Колеги аз ги смених преди три дни на алфа 147 1.9jtd 140 к.с. но лампата за вода не спира да свети на новия филтър а преди това нямах проблеми от какво може да е а майстора ми каза че това му се случва за пети път на такава алфа след смяна светва и не изгасва но не го и записва като грешка за да се изтрие

haljscho
04-02-2015, 20:26
Не знам. Както видя, бях достатъчно изненадан въобще от наличието на такава екстра. Във всеки случай ако нямаш проблеми с вървежа на колата, наистина остава да има проблем по електриката. Поне досега не съм срещал датчик, който да не може да се смени, но знае ли човек - може да върви комплект с нещо. По принцип аз си падам по железата, а електриката - само донякъде...:spiteful:

МИ КАТО НЕ ЗНАЕШ ПРОСТО СПРИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ!!!:new_Eyecrazy:

Датчика се намира отдолу на филтъра!!!

Ако ви свети постоянно и филтъра е нов, най-вероятно датчика е дефектитал!

Както каза Иво (pininfarina) спокойно може да му изключите буксата и ще спре да ви тормози!
Можете да го замените и с 2-ръка но има риск да е като вашия!
Може и да се предлагат нови, но едва ли ще се купуват много!

undy
05-02-2015, 13:08
Докато бях със белите уреди(на тях имах индикация за вода) и на мен ми премигваше два три пъти в годината....но,мисля че е нормално.След това си смених уредите с черни на които я няма въпросната лампа и вече нищо не ми мига....нито пък проблеми съм имал.Така че...със или без тази индикация...все тая.

GammaRay
05-02-2015, 16:19
Добре де, на никой ли не му мина през акъла, че може да има вода в горивото? Все давата акъли да се маха! Ония си махнал ръчната, че му замръзвала, тоя датчика, че му казва за проблем, третия катализатора, четвъртия си сложил карбоново фолио на тавана, че вървяла повече на светофара. Колеги момчето търси отговор защо му премигва индикацията на таблото, а не какво трябва да извърли от автомобила си!

stu
05-02-2015, 16:25
Най вероятно има конденз-някоя друга капка!

ZaRoo
05-02-2015, 16:57
А и баланс валове стаб. щанга.

undy
05-02-2015, 16:58
Добре де, на никой ли не му мина през акъла, че може да има вода в горивото? Все давата акъли да се маха! Ония си махнал ръчната, че му замръзвала, тоя датчика, че му казва за проблем, третия катализатора, четвъртия си сложил карбоново фолио на тавана, че вървяла повече на светофара. Колеги момчето търси отговор защо му премигва индикацията на таблото, а не какво трябва да извърли от автомобила си!

Ами виж сега....след като го прави постянно,значи или е налял нафта с вода или датчика е за боклука.Не вярвам да сипва няколко пъти гориво и всеки път да има вода в него.Нали! Значи е от датчика.Или го сменя или го елиминира.Аз съм го махнал по нежелание и нямам проблеми..........
....а защо затапваме ЕГР-и и махаме катализатори?

haljscho
05-02-2015, 21:11
Добре де, на никой ли не му мина през акъла, че може да има вода в горивото? Все давата акъли да се маха! Ония си махнал ръчната, че му замръзвала, тоя датчика, че му казва за проблем, третия катализатора, четвъртия си сложил карбоново фолио на тавана, че вървяла повече на светофара. Колеги момчето търси отговор защо му премигва индикацията на таблото, а не какво трябва да извърли от автомобила си!

Правил съм точно 40-опита!!!
Свалям филтъра, изсипвам го във прозрачен съд и за по-сигурно изчаквам едно денонощие да се отдели водата от нафтата!!!
При симптоми на мигаща лампа за вода във филтъра!

Мииииии вода няма!!!:brickwall:


Така че съм 95% сигурен в конкретния случай!
5% ги оставяме на чичо Боян!:brickwall::brickwall::brickwall:



А на останалите въпроси ще си отговориш сам след като покараш още малко време дизелче.......:devil2:



А фолиото на покривчето е само за ЛУКС пакета!
Ти тва не можеш да да си го позволиш!


П.С. Извинявам се на останалите потребители на форума! Стааа въпрос за моЙтУууууу покривче......

Lazarkk
05-02-2015, 23:05
При мен последните дни, спря да премигва, склонен съм да си мисля за конденз. Защото колата не е била карана около 2-3 месеца.

haljscho
06-02-2015, 06:46
Аз смених целия филтър, в стария нямаше следи от вода, но и с новия продължават проблемите още със слагането, явно нещо индикатора се бъзика. Този датчик който пали лампата сменяли се?


На моменти несвети в други премигва и много рядко светва за 2-3сукунди постоянно, повече пъти се опитва да премигва по 4-5 пъти в секунда в продължение на 1-2 секунди. Какви може да са причините, колата е обслужена, сменен е горивния филтър, нямаше никакви следи от вода, но премигването си остана, по неравен път когато има вибрации сякаш повече премигва. Можели да са хлабави кабели или нещо развален датчик, къде мога да търся проблема? Мерси


При мен последните дни, спря да премигва, склонен съм да си мисля за конденз. Защото колата не е била карана около 2-3 месеца.

Последно кога точно смени филтъра?!

Свали филтъра източи го щом казваш, че е скоро сменян и ще разбереш!

Ако не те притеснява направо го смени с нов.

Lazarkk
06-02-2015, 08:29
Колата я взех от автокъща, където е стояла около 2-3 месеца, тогава този датчик доста често премигваше. Като я взех смених филтъра, и започна малко по рядко да премигва, но все пак мигаше. Сега вече няколко стотин км. по късно, не ми е мигал. Следи от вода в стария филтър майстора каза, че не е имало.

ecotronic
06-02-2015, 10:52
Този датчик вероятно работи на принципа на омметъра. Т.e - при наличие на вода, течността във филтъра има по-малко електрическо съпротивление.
Въпросното съпротивление може да се понижава не само от наличие на вода. Възможно е някоя от всичките говеждини с които кръщават нафтата да предизвиква същия ефект.

vessy007
06-02-2015, 11:20
Отварял съм датчик от 147 вътре е с рид ампула, което предполага че в филтъра трябва да има поплавък с магнит който пък от своя страна трябва да реагира на разликата в плътността на водата и нафтата. Също много зависи и от дебелината на уплътнението на самия датчик и колко е стегнат.

b0jo
26-10-2021, 21:32
Да ползвам темата,и аз го имам проблема след смяна на горивния филтър,купих нов сензор понеже стария замина в казана барабар с филтъра(майстора се кълне че съм нямал преди обслужването,но ако махнеш буксата от сензора веднага светка чека че липсва фуел сензор така че това е лъжа):Silent: .И аз имам вина до някъде че не погледнах какво ми дава след обслужването за хвърляне но както и да е,нелепа история.Та новия сензор е с две гумени уплатнения,на снимки на сензора всички са само с едно,гледам колегата е писал че има значение и колко на вътре в филтъра влиза,дали ако махна едното уплътнение може да заработи пустия сензор.

alfa racer GTA
26-10-2021, 21:39
Чакай сега, за 156-ца ли пишеш или за Брерата от подписа ти?

b0jo
26-10-2021, 21:58
Ами ползвам темата."Свети ми лампата за вода в горивния филтър"
:blush:

b0jo
02-11-2021, 18:35
Да проблема беше от уплатнениета,махнах едното и се оправи.