PDA

View Full Version : втора пътечка се губи



Yoni1
03-02-2015, 13:59
Здравейте
Паля колата без проблем,но като тръгна ми светва чека и колата забива.след известно време отцепва и си тръгва нормално,но лошото е ,че ако има кола пред мен мога да се залепя за нея.Правиха и тест и се оказа 2 пътечка на газта.Някой може ли да ми каже как се процедира при такава грешка.
колата е
Алфа Ромео 156 JTD 136k

eproHD
03-02-2015, 14:57
Има дистанция която трябва да спазваш от колата пред теб...така ,че няма да се залепиш.По скоро оня отзад може да те ритне в "газо"

SilverArrow
03-02-2015, 16:03
Намери си някой, който разбира от реглаж на газ. Или се научи сам да си я настройваш. Иначе проблемите край няма да имат. Говоря от личен опит.

tonov
03-02-2015, 17:58
колата е дизел, какви газови ..... става въпрос за педала

Колега Yoni1, за твоя проблем е писано. Може да се разминеш и само с почистване на буксата между потенциометъра на газта и ЕКУ-то. Буксата е над жабката, малко по-нагоре към еърбега, бяла с 6 кабелчета. Откачваш, разкривяваш леко шахматно крачетата, пръскаш с контактен спрей и сглобяваш обратно. В 99% от случаите се оправя (включително и при мен сработи навремето). Потърси темата, ако не се ориентираш.
Ако това не помогне, може да имаш проблем в самия потенциометър. Тогава само смяната му те оправя.

ecotronic
03-02-2015, 18:01
колата е дизел, какви газови ..... става въпрос за педала

Колега Yoni1, за твоя проблем е писано. Може да се разминеш и само с почистване на буксата между потенциометъра на газта и ЕКУ-то. Буксата е над жабката, малко по-нагоре към еърбега, бяла с 6 кабелчета. Откачваш, разкривяваш леко шахматно крачетата, пръскаш с контактен спрей и сглобяваш обратно. В 99% от случаите се оправя (включително и при мен сработи навремето). Потърси темата, ако не се ориентираш.
Ако това не помогне, може да имаш проблем в самия потенциометър. Тогава само смяната му те оправя.

+1

Дори в някои случаи е оправдано премахването на въпросната букса.

myato
03-02-2015, 20:57
Здравейте
Паля колата без проблем,но като тръгна ми светва чека и колата забива.след известно време отцепва и си тръгва нормално,но лошото е ,че ако има кола пред мен мога да се залепя за нея.Правиха и тест и се оказа 2 пътечка на газта.Някой може ли да ми каже как се процедира при такава грешка.
колата е
Алфа Ромео 156 JTD 136k

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79793
Погледни пост №17.

ivo_63
03-02-2015, 21:26
потенциометъра на газта не подлежи на ремонт и струва около 785 камъка, моли се да се оправи със спрей или търси 2-ра употреба - върви около 100 - 150 кинта,

Lqnkata
31-10-2015, 16:02
Нз дали е разрешено, но в един сайт за Мегачасти има за 2-30лв., което е мн по-добре от 700+ лв. Стига да е същият номер ;)