PDA

View Full Version : Проблем със Selespeed скорости на Alfa Romeo 147



belissima
03-02-2015, 16:29
Здравейте имам нужда от съвет–помощ от някой който е имал проблем като моя.Четох доста в форума но не видях подобен проблем :frown:
При движение на колата – всеки път на различни километри скоростите изключват започва да мига индикатора и е невъзможно да се включи на скорост или да запали отново
След сваляне на клемата на акумулатора и като поседи известно време така се възтановява работата на скоростите за неопределено време преди издържаше 2 3 дни а сега може да не успея да мина и 20-30 км а и времето което клемата трябва да е махната от 1 минута преди сега може и 1 нощ да трябва да я държа за да запали отново
Колата беше на ремонт уж беше оправен проблема но след 2 дни отново беше на лице
Моля посъветвайте ме как да постъпя или къде да отида ако някой има опит с подобен проблем

dimitar_vd62
03-02-2015, 16:49
Ами отиди в сервиз в който разбират от нашите коли, ама ако вземеш да напишеш в ника си от кой град си може би ще стане по-лесно.Акъл не мога да дам щот съм с ръчка.

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 18:27
Колега отскочи до Плевен при Добри той ще ти реши проблемите .

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40006

belissima
03-02-2015, 18:59
От София съм
Незнам в кой сервиз вече да отида без да ми правят ремонт за 1000 лева и колата да е все така неизползваема

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

Колежка по скоро :) Може ли да ми дадеш повече инфо за човека телефон например да звънна ? От софия до там ще ми е трудно да я закарам но ако знам че ще реши проблема още утре ще я придвижа

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 19:15
От София съм
Незнам в кой сервиз вече да отида без да ми правят ремонт за 1000 лева и колата да е все така неизползваема

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

Колежка по скоро :) Може ли да ми дадеш повече инфо за човека телефон например да звънна ? От софия до там ще ми е трудно да я закарам но ако знам че ще реши проблема още утре ще я придвижа


Прекрасна колежке ;д 0888556507 това е номерчето говори с него разберете се и после само кикдоунчета да даваш :dj:

belissima
03-02-2015, 19:27
Дай боже така да стане надявам се да ми помогне и колата да започне да се движи :(

Drag0
03-02-2015, 19:36
И в София има няколко сервиза , които разбират от Alfa Romeo. ;)

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 20:13
И в София има няколко сервиза , които разбират от Alfa Romeo. ;)


Има да , но не от едно място и едим човек са ми казвали че за селето той е човека

Drag0
03-02-2015, 20:17
Няма спор , че ги разбира много. Но това не е някаква космическа технология , така че и в София могат да и кажат какъв е проблема.

myato
03-02-2015, 21:12
Здравейте имам нужда от съвет–помощ от някой който е имал проблем като моя.Четох доста в форума но не видях подобен проблем :frown:
При движение на колата – всеки път на различни километри скоростите изключват започва да мига индикатора и е невъзможно да се включи на скорост или да запали отново
След сваляне на клемата на акумулатора и като поседи известно време така се възтановява работата на скоростите за неопределено време преди издържаше 2 3 дни а сега може да не успея да мина и 20-30 км а и времето което клемата трябва да е махната от 1 минута преди сега може и 1 нощ да трябва да я държа за да запали отново
Колата беше на ремонт уж беше оправен проблема но след 2 дни отново беше на лице
Моля посъветвайте ме как да постъпя или къде да отида ако някой има опит с подобен проблем

Колежке, не сваляй клемата, а просто остави мотора да се охлади. Ако после запали и включва, работата е ясна.
Най-вероятно е от датчика на коляновия вал. На място помпата трябва да работи и да превключва, без да е запалена.

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 21:40
Няма спор , че ги разбира много. Но това не е някаква космическа технология , така че и в София могат да и кажат какъв е проблема.



Така е спор няма но щом тук няма резултат нека да отиде там ,пък дано там да и се решат проблемите и да си кара колата с кеф ;-)

belissima
03-02-2015, 21:50
Звънах то имало тема доста обширна каза че няма смисъл да я карам до там

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

Просто вече незнам къде да отида без някой да иска само да ми вземе парите а кола реално да нямам

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Ще опитам без да махам клемата но съм сигурна че отново ще блокира вече ме е страх да се качвам да я карам

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Ако някой може нека даде съвет къде в София да отида

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

Незнам как да отговарям на всеки по отделно нещо не се справям с форумите

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 21:51
Звънах то имало тема доста обширна каза че няма смисъл да я карам до там

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

Просто вече незнам къде да отида без някой да иска само да ми вземе парите а кола реално да нямам

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Ще опитам без да махам клемата но съм сигурна че отново ще блокира вече ме е страх да се качвам да я карам

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Ако някой може нека даде съвет къде в София да отида



Защо да нямало смисъл ? Тогава виж в техническия раздел и вентура , там трябва да ногат да помогнат

belissima
03-02-2015, 21:57
Каза момчето че в темата е написано доста и да прочета и че в софия имало кой да я оправи но не разбах кой е човека

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 22:04
Каза момчето че в темата е написано доста и да прочета и че в софия имало кой да я оправи но не разбах кой е човека


Щом така е казал ...

Ilko Ivanov
03-02-2015, 22:25
От София съм
Незнам в кой сервиз вече да отида без да ми правят ремонт за 1000 лева и колата да е все така неизползваема
E явно си я карала в сервиз. Кажи каква е диагнозата или какво е правено за 1000лв.
Тия левове за ремонт на кутията и робота ли са дадени, щото може да е правен ремонт на мотора преди това, пък ти да искаш и кутията да е направена. Ако пък си платила за ремонт на скоростите - върни се и си търси правата. Предполагам имаш някакви документи за ремонта? Или поне кажи в кой сервиз си ходила.
Въобще, така както си питала не виждам кой може да ти помогне.

belissima
03-02-2015, 22:32
Ами и аз незнам вече как да се реши проблема но ако в София няма такъв човек не ми е проблем да отида в Плевен стига Добри да иска да я оправи

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Сега ще ми се смеете и ще кажете че съм пълна идоитка но се предоверих и дори незнам какво е правено на колата за тези пари излишно е да пиша къде и кой то е ясно че съм прецакана отново а отностно проблема незнам и как да обясня какво и е освен че не е кола постоянно блокират скоростите и оставам на пътя в движението преживяването е ужастно блокира и мига на скороста на която е останала не разбирам от коли и незнам и как да обясня за това и питам хората в форума които са запознати

alfa_romeo_forever
03-02-2015, 22:36
Ами и аз незнам вече как да се реши проблема но ако в София няма такъв човек не ми е проблем да отида в Плевен стига Добри да иска да я оправи



Аз не разбирам защо не е искал иначе ходи вентура екстриим сервис трябва фа могат да те насочат ... няма как никой да не може да ти помогне ако Добри не иска ходи там каде ти казах всеки проблем си има решение и това ще има

belissima
03-02-2015, 22:44
Не просто каза че щом съм от София има хора които и тек могат да я оправят но вече незнам на кой да се доверя нямам излишни пари за ремонти които след това колата става все по зле

Ilko Ivanov
03-02-2015, 22:48
Ами и аз незнам вече как да се реши проблема но ако в София няма такъв човек не ми е проблем да отида в Плевен стига Добри да иска да я оправи

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Сега ще ми се смеете и ще кажете че съм пълна идоитка но се предоверих и дори незнам какво е правено на колата за тези пари излишно е да пиша къде и кой то е ясно че съм прецакана отново а отностно проблема незнам и как да обясня какво и е освен че не е кола постоянно блокират скоростите и оставам на пътя в движението преживяването е ужастно блокира и мига на скороста на която е останала не разбирам от коли и незнам и как да обясня за това и питам хората в форума които са запознати
При тези обяснения, какво очакваш някой да ти каже?
Аз ти гарантирам, че мога да оправя или сменя всичко по робота и електрониката за управлението му. Както ти е казал и Добри (автора на темата за Селе-то) там има достатъчно обяснения, за който е технически грамотен да се справи донякъде сам с ремонта. При положение, че НЕ знаеш какво е правено на колата за поне 1000лв. от кое се разбира, че си прецакана?
И от кой? От този дето ти е продал колата? От този дето я е ремонтирал?
Аз поне не разбирам... може и да съм тъп и да трябва повече да ми се обяснява.

belissima
03-02-2015, 23:12
От този който ми я продаде и от ремонта който направиха и колата стана още по зле казаха ми че проблема е оправен и повече няма да го има когато си потърсих правата ми беше казано че това е друг проблем който не е тяхна работа и това което е трябвало да се оправи е направено а колата я закарах точно за да се оправи този проблем беше моят отговор съответно казаха да я закарам за да я ремонтират отново но и да си заплатя отново ремонта. Когато нищо не разбирам от коли опитах да обясня какво и е но явно не се справям за товя и съм тук за да помоля за помощ и да ме насочи някой който може какво да правя къде да отида и кой може наистина да ми помогне и благодаря на тези които откликнаха

Ilko Ivanov
03-02-2015, 23:39
Брей, това да не е ТАЗИ кола.
Щото пише, че в друг сервиз е оправена...
Умишлено не цитирам целия текст и имена.
Просто ми стана интересно.



Април си купих Alfa 147, предупредиха ме че има много неща за оправяне, но аз все пак я купих. След ровене по форумите и търсене къде биха могли да ми оправят колата за мой "късмет" попаднах на този сервиз. Закарах я, гледаха я не знам си какво и ми дадоха цена към 2000 лева, за това което според тях трябва да се оправи. Изглеждаха че знаят какво правят и се доверих - седя близо месец и в един момент готова била - отидох, взех я и от там се започна - скоростната кутия, двигателя, пак скоростната кутия и колата през седмица е там и ми вземат пари, уж я оправят, тя пак дава грешки и не върви (още 3000 лева, да се учат на моята как да оправят коли).
Кулминацията беше, когато ми смениха компютъра и това вече щяло да реши проблема и точно деня преди да замина на море уж беше оправена. Да - ама не, след 30 минути тестове колата пак започна да прави номера и то с многократно ремонтираната от тях скоростна кутия.
А реално какво се оказа - елементарна настройка, за която ми взеха 40 лева в друг сервиз- а НЕ 5000 лева който ми взеха в хххххххх.

То поне другите неща да бяха оправили ама и тях не са - ето ви още примери - в момента ми тече масло от скоростната (нещо което те ремонтираха - цена близо 2000 лева); въздушните възглавници - и тях оправяхме, ама на диагностиката в сервиза в който ми оправиха наистина колата светна, че тази на шофьора не работи; климатика - и за него 2 пъти им плащах - в момента не работи. И окачването оправяха - сега търся носачи. За маслото и климатика би трябвало да имам гаранция, ама не съм толкова луда, че да си закарам пак там колата.

belissima
04-02-2015, 00:52
За колата незнам дали е същата.....но за първи път пиша в форум сега честно никога не съм мислела и че ще пиша е за всичко си има първи път но случая на това момиче е доста сходен явно жените сме глупави нещата които ми се изредиха че са оправени дори и не помня какво ли не ми се каза и в крайна сметка колата седи пред блока до тук ми струва и аз незнам колко а единственоо което искам е да я подкарам купих я с огромно желание а незнам и месец общо дали съм я карала

NeverBackDown
04-02-2015, 01:16
Колежке Аз съм на същото мнение като alfa_romeo_forever (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=22866) , отиди в Extreme Service.Там предполагам ,че ще се заемат с проблема Ви ! Поздрави ! :)

belissima
04-02-2015, 12:06
Ще се обадя и ще попитам

myato
04-02-2015, 12:50
Колежке, дай да уточним някои неща за да не те гъбаркат после.
1. Ако колата гасне в движение и изключва от скорост - проблема не е в скоростната кутия(робота).
2. Ако колата не иска да пали, а с отварянето на вратата сутрин чуваш помпата на робота да се включва и на контакт можеш да превключваш предавките - проблема пак не е в робота.
Кутията взема инфо от ЕКУ-то на двигателя за обороти и спрямо тях превключва предавките при запален двигател. Взима инфо и от АBS-а. Ако има проблем в тези модули, бори робота да е здрав, пак ще имаш проблеми.

belissima
04-02-2015, 13:48
Да както карам блокира и почват да мигат скоростите на тази която е била и край няма мърдане единствения начин да се оправи и запали е като махна клемата и остане така известно време а сутрин пали но цяла нощ клемата я оставям махната чувам също помпата да работи

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

А превключването на предавките така както понякога е без проблем в други случаи така забива че имам чувството че колата повече никога няма да тръгне и така до след 2 дни оставям я без клема после все едно нищо не и е имало тръгвам карам и отново блокира всеки път различни километри успявам да мина но вече и не се и опитвам да я карам защото ме е страх че някъде ще блокира и просто ще ме удари някой

alfa_romeo_forever
04-02-2015, 16:02
Да както карам блокира и почват да мигат скоростите на тази която е била и край няма мърдане единствения начин да се оправи и запали е като махна клемата и остане така известно време а сутрин пали но цяла нощ клемата я оставям махната чувам също помпата да работи

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

А превключването на предавките така както понякога е без проблем в други случаи така забива че имам чувството че колата повече никога няма да тръгне и така до след 2 дни оставям я без клема после все едно нищо не и е имало тръгвам карам и отново блокира всеки път различни километри успявам да мина но вече и не се и опитвам да я карам защото ме е страх че някъде ще блокира и просто ще ме удари някой


Не я карай сега щом те е страх то и колата не позвоява говори с хората които ти дадохме и я карай при тях директно

кученцетоОгиитаткоДоги
04-02-2015, 17:59
Ами и аз незнам вече как да се реши проблема но ако в София няма такъв човек не ми е проблем да отида в Плевен стига Добри да иска да я оправи

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Сега ще ми се смеете и ще кажете че съм пълна идоитка но се предоверих и дори незнам какво е правено на колата за тези пари излишно е да пиша къде и кой то е ясно че съм прецакана отново а отностно проблема незнам и как да обясня какво и е освен че не е кола постоянно блокират скоростите и оставам на пътя в движението преживяването е ужастно блокира и мига на скороста на която е останала не разбирам от коли и незнам и как да обясня за това и питам хората в форума които са запознати


Колежке,един полезен съвет от мен.При който и майстор да решиш да отидеш,виж вземи някой мъж с теб,който да е поне малко технически грамотен.Брат,баща,гадже,може и комшията.Като човек,който е ходил доста по майстори,ще ти кажа че честен майстор да не кажа че няма,но шанса да нацелиш такъв е 1-но на 100.Имам предвит под честен,че дори и да те види че не си в час,да ти свърши точната работа за точната цена.Или ако не може да ти свърши работа,да ти каже предварително.Първо си намери някой технически грамотен,който да дойде с теб,после търси майстори.

belissima
04-02-2015, 18:55
Благодаря на всички ще се насоча към хората които ми препоръчахте и да този път няма да ходя сама явно честните хора са на изчезване

alfa_romeo_forever
04-02-2015, 22:04
Благодаря на всички ще се насоча към хората които ми препоръчахте и да този път няма да ходя сама явно честните хора са на изчезване


После да споделиш какво се е случило , как са се развили нещата :innocent:

ildivvy
04-02-2015, 22:09
Ами и аз незнам вече как да се реши проблема но ако в София няма такъв човек не ми е проблем да отида в Плевен стига Добри да иска да я оправи

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

Сега ще ми се смеете и ще кажете че съм пълна идоитка но се предоверих и дори незнам какво е правено на колата за тези пари излишно е да пиша къде и кой то е ясно че съм прецакана отново а отностно проблема незнам и как да обясня какво и е освен че не е кола постоянно блокират скоростите и оставам на пътя в движението преживяването е ужастно блокира и мига на скороста на която е останала не разбирам от коли и незнам и как да обясня за това и питам хората в форума които са запознати

Никога не е излишно да се каже къде човек не е бил доволен и защо! Отделно,явно като видят жена и дори не им се обеснява,какво са правили и какво са отстранили!

кученцетоОгиитаткоДоги
04-02-2015, 23:29
Аз не съм доволен,от сервиза на Италбулком Плевен и главно от механиците.Уж офицялно представителство на Алфа за Плевен.А на гащеризоните на маханиците пишеше Агро Славяново,наистина офицялно представителство:headbang:Наложи им се да поработат един час извън работно време,за което аз си плащам,а и проблема беше в част закупена от тях.И тоя който ми праеше колата така мрънкаше,и искаше да претупа нещата,понеже го чакала една вектра във някакъв гараж за праене същата вечер.Явно си има нещо частно извън работно време,и аз му ''обърках плановете за същата вечер''Тия пичове освен от голф, и от трактори Юмезе от друго си нямаха хал хабер,ка моли от италянски коли.На другия ден,имаше и един клиент който тъкмо си тръгваше,ядосан,понеже 10 дена го разкарват уж да му сменат маслото,и все не намерили време за 10 дена.Абе това ако е на запад,досега отдавна да са им взели лиценза за офицялно представителство на Алфа Ромео,най-малко заради гащеризоните Агро Славяново.

myato
05-02-2015, 00:05
Аз не съм доволен,от сервиза на Италбулком Плевен и главно от механиците.Уж офицялно представителство на Алфа за Плевен.А на гащеризоните на маханиците пишеше Агро Славяново,наистина офицялно представителство:headbang:Наложи им се да поработат един час извън работно време,за което аз си плащам,а и проблема беше в част закупена от тях.И тоя който ми праеше колата така мрънкаше,и искаше да претупа нещата,понеже го чакала една вектра във някакъв гараж за праене същата вечер.Явно си има нещо частно извън работно време,и аз му ''обърках плановете за същата вечер''Тия пичове освен от голф, и от трактори Юмезе от друго си нямаха хал хабер,ка моли от италянски коли.На другия ден,имаше и един клиент който тъкмо си тръгваше,ядосан,понеже 10 дена го разкарват уж да му сменат маслото,и все не намерили време за 10 дена.Абе това ако е на запад,досега отдавна да са им взели лиценза за офицялно представителство на Алфа Ромео,най-малко заради гащеризоните Агро Славяново.

Объркал си рейса, ма как де е.

belissima
05-02-2015, 12:08
Ще пиша щом имам резултати отностно сервиза и майстора ми бяха близки хора на които се доверих е вече не сме близки и не ми се задълбава сервиза не е някои от известните

nedkodiankov
05-02-2015, 19:05
най добре отиди където са ти казали колегите да я закачат и направят една диагностика и да излезе всичко
аз карам селе имах подобен проблем, закарах я в алфа сервиза във Варна закачиха я за диагностика и след няма и 5 мин се знаеше проблема

успех и дано ти я оправят и да и се радваш защото е голяма краста това селе и мн приятно за каране:) както всяка АЛФА РОМЕО :)

belissima
07-02-2015, 17:46
Отново подкарах моята хубавица и дано да е за дълго ��Оказа се реле някакво другите неща си били наред сфера помпа датчици и там всичките му джаджи ��

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

Благодаря на всички които ми помогнаха ☺☺☺

nedkodiankov
07-02-2015, 19:37
супер да си я караш безаварийно :)

belissima
08-02-2015, 11:47
Дано дано и благодаря

JoRiX
26-02-2015, 17:07
...