PDA

View Full Version : Алармата на коя държава да се настрой ?



eproHD
04-02-2015, 18:59
Алармата на колата от поста беше настройна на 0-изключена.Днес най после успях да вляза в тази настройка с последния купен от мен кабел за диагностика !Пробвах на всички възможни държави дето излизат но аларма няма смисъл няма звуков сигнал.Накрая я оставих на положение 1-EEC(Европейски съюз)заключвам колата мигачите мигат но звук няма.После правя проба отклучвам само багажника и го отварям и започват да мигат всички мигачи (един вид се задейства аларма но звук няма). Мигането спира след като натисна бутона на дистанционното за отваряне на колата.Та въпроса ми е защо алармата не издава звук...от къде идва проблема

dansguardian
04-02-2015, 19:52
Първо провери дали на изводите на пищялката излиза някакво напрежение, докато е задействана алармата. И изобщо има ли пищялка и дали не е тотал щета. :)

eproHD
04-02-2015, 20:04
Къде се намира тая пищялка...???

haljscho
04-02-2015, 20:06
Ами може и да нямаш сирена!

По спомен моята беше нагласена на Източна Европа!


Аз пък искам да изключа моята сирена!
Но нямам код карта!
Някой ако има идея може да сподели!:blush:

Къде точно се намира сирената?
Извинявам се, че така наопаки се включвам в темата, но може би има общи допирни точки.....

eproHD
04-02-2015, 20:11
Няма проблем...Е как така няма сирена за какво е тогава тая аларма.Е нали за това са тези настройки на различни държави..на едни има сирена на други не.Понеже доколко знам в някои държави е забранена звукова аларма

lubo_red
05-02-2015, 09:29
На 156 сирената се намира под преден ляв подкалник високо под ботуша.Сирената е доста голяма във нея влиза голяма бухса.

eproHD
06-02-2015, 12:39
:tequilla:

dimitar_vd62
06-02-2015, 22:12
Абе настройте я тая аларма на държавата дето най-бърже иде полицията.Тука само те известява че вече нямаш касетофон.

eproHD
06-02-2015, 22:21
Ок Разбрах....:bg:

dimitar_vd62
06-02-2015, 22:29
А какво значение има държавата в случая, може би в някои държави алармата изпраща сигнал до полицията ли какво ли, или използва местните телекоми да те извести по джиесема за неправомерно влизане в колата.Преди време обмислях да монтирам модул който да ми праща смс на телефона в такива случаи но модула беше само за сони.И можеше да блокираш запалването, ма това преди 5-6 години сега не знам

eproHD
06-02-2015, 23:40
Въпроса беше понеже доколко знам на някой държави няма сирена като се настрой на нея.Второ питах къде се намира сирената понеже на нито една държава няма сирена и не знам къде да разглобявам за да я намеря.Да видя въобще има ли или няма въпросната "свирка-сирена":throw:
0-изключена
1-EEC
2-UK
3-Belgium
4-Holland
5-World

Mury
09-02-2015, 14:54
Преди да започнеш да ръчкаш,на коя позиция беше нагласена ???? Въобще сигурен ли се,че колата има аларма ????? :wow::wow::wow:

eproHD
09-02-2015, 15:21
Мисля ,че има...Беше нагласена на 0-изключена.Така по лесно за крадене.Така симптомите по който мисля ,че има аларма.При нагласено на държава EEC като отворя само багажника от копчето на дистанционното без да отключвам колата-отварям капака на багажника и започват да мигат всички мигачи предни, задни ,странични но без звук това на положение 0-изк.не го прави.
2.Като отключа колата с ключа от ключалката на вратата вътре лампата на бутона дето е нарисуван ключ продължава да мига червено докато не сложа ключа и дам на контакт.Това на положение 0-изк. не го прави.просто спира да мига.При нагласено на 1-EEC и колата се отключи с дистанционното тази лампа вътре на бутона като отворя вратата спира да мига веднага.И това ме навежда да мисълта,че има аларма но няма сирена или си е заминала.Но къде трябва да се намира сирената не знам !Също като проверя състоянието на алармата с програмата AlfaOBD показва,че се е задействала алармата при отваряне на багажника,както написах в началото
P.S
По разбираемо не мога да го обясня

czd
09-02-2015, 16:49
Сирената трябва да е някъде около сервото на спирачките по картинката като гледам.

Mury
09-02-2015, 17:23
За мен тази кола няма аларма,щом е била на 0,значи няма.Това че се променя държанието на мигачите,при настройка,че има аларма,не значи че има.Нормално е да се променят нещата.

eproHD
09-02-2015, 18:18
Mury (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=102)
Добре де значи някой който си има аларма и после я изключи сложи на -0 и си продаде колата така.Значи ли ,че който я купи после той няма аларма ???
:bangin:
Като се оправи времето ще сваля лявото колело,и ще видя под този под калник има ли сирена нямали.Може би има само кабел с букса знам ли....

Mury
10-02-2015, 12:11
Mury (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=102)
Добре де значи някой който си има аларма и после я изключи сложи на -0 и си продаде колата така.Значи ли ,че който я купи после той няма аларма ???
:bangin:
Като се оправи времето ще сваля лявото колело,и ще видя под този под калник има ли сирена нямали.Може би има само кабел с букса знам ли....

Човек,ако мислиш,че някой се занимава с това да изключва алармата,си се заблудил.Упсех в търсенето !!!!! :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

eproHD
10-02-2015, 14:50
Добре !

mrwrong
13-02-2015, 17:54
Всички 147ци са със аларма. Алармата е част от ECU-то. Разликата е дали има или няма сирена. Сирената е с 3 кабела и се намира в левия калник (ако е монтирана). При 156 е съвсем различно. За да провериш дали имаш сирена сваляш лявата предна гума, сваляш подкалника и търсиш горе към аморисьора.

Mury
13-02-2015, 17:57
Всички 147ци са със аларма. Алармата е част от ECU-то. Разликата е дали има или няма сирена. Сирената е с 3 кабела и се намира в левия калник (ако е монтирана). При 156 е съвсем различно. За да провериш дали имаш сирена сваляш лявата предна гума, сваляш подкалника и търсиш горе към аморисьора.

Ах каква глупост написа,преди време спорих с един известен потребител на форума,точно по този вупрос.Алармата на 147 е отделен модул,минаващ през бодито.Имам такава,ако някой държи да има оригинална аларма,продава се,ама нямам сирената,просто колата беше с челен удар и сирената беше на сол.

eproHD
13-02-2015, 18:40
Ето къде се намира ! Сега остава да видя има ли нямали сирена

BO
14-02-2015, 01:05
Ах каква глупост написа,преди време спорих с един известен потребител на форума,точно по този вупрос.Алармата на 147 е отделен модул,минаващ през бодито.Имам такава,ако някой държи да има оригинална аларма,продава се,ама нямам сирената,просто колата беше с челен удар и сирената беше на сол.
Може ли да дадеш парт номера на въпросната част?
Да не би случайно да имаш сензора за наклон?

Mury
16-02-2015, 10:34
Може ли да дадеш парт номера на въпросната част?
Да не би случайно да имаш сензора за наклон?

Сензора за наклон си го имам отделно,това си е жива аларма,с преходна букса към бодито,даже сега ще я снимам !!!!!!!

ecotronic
16-02-2015, 10:47
Сензора за наклон си го имам отделно,това си е жива аларма,с преходна букса към бодито,даже сега ще я снимам !!!!!!!

Могло е да интегрират функцията на алармата в самия боди компютър, но по неясни причини не са го направили. Вместо това са ползвали периферните му връзки към брави, ключалки и пр. за нуждите на отделната аларма.

Mury
16-02-2015, 11:00
Могло е да интегрират функцията на алармата в самия боди компютър, но по неясни причини не са го направили. Вместо това са ползвали периферните му връзки към брави, ключалки и пр. за нуждите на отделната аларма.

Има голяма вероятност,това да е за различните страни,заради изискванията и модела на самия боди комп,тази аларма е от кола 2002 г.,иначе си прав...............интересното е че в Елърн твърдят,че е интегрирана,но там така или иначе има доста грешки и лъжи,хващал съм ги доста пъти.:spiteful::spiteful::spiteful:

eproHD
30-03-2015, 12:16
Малко развитие по темата.Вчера свалих подкалника и нямаше сирена и виси само букса.Ето я буксата.Някой има ли престава кой е номера на модела сирена.Някой продавали такава втора ръка.Изглежда така !
П.П
Някой който има аларма да сподели наличието на този кабел..означава ли ,че колата има аларма.За да не се блъскам напразно главата.Сирена почти намерих на Metasystem модели М05 или WFR.Гледам няма и никъде букси за пъхане на ключетата за изключване на алармата ако не може да спре от ключа на колата

eproHD
02-04-2015, 12:37
Малко развитие по темата.Вчера свалих подкалника и нямаше сирена и виси само букса.Ето я буксата.Някой има ли престава кой е номера на модела сирена.Някой продавали такава втора ръка.Изглежда така !
П.П
Някой който има аларма да сподели наличието на този кабел..означава ли ,че колата има аларма.За да не се блъскам напразно главата.Сирена почти намерих на Metasystem модели М05 или WFR.Гледам няма и никъде букси за пъхане на ключетата за изключване на алармата ако не може да спре от ключа на колата

P.S
Малко развитие..След като никой не можа да каже каква е сирената или не иска не ме интересува !Поръчах тази сирена пък ще видим какво ще стане

miscellan30us
31-05-2015, 12:27
Здравей eproHD, какво стана с въпросната сирена?
Тъй, като се сдобих с едно ГТ и на практика имам само едно централно през дистанционното, и отделна аларма(с друго дистанционно), а навсякъде се споменава, че няма гт без фабрична аларма О_о

eproHD
31-05-2015, 15:33
Здравей eproHD, какво стана с въпросната сирена?
Тъй, като се сдобих с едно ГТ и на практика имам само едно централно през дистанционното, и отделна аларма(с друго дистанционно), а навсякъде се споменава, че няма гт без фабрична аларма О_о

Ми за сега нищо не става след като дойде тази сирена М05 нищо не стана не работи !
После си взех цял комплект нова аларма модел M782usA/WFS само,че за FIAT oem:50900841 заради сирената но пак нищо не стана сега си седи в кутията.
Последно намерих оригинална сирена от Алфа 147 в OLX.бг ето тази уж работеща според БГ. тариката.Но се оказа,че батерията вътре е скапана.Сега чакам батерия която поръчах от AliExpress понеже е 7.2 V ето такава.И ако и тя не стане....Последен вариант намерил съм аларма на METASYSTEM модел M752A/15 PIN to PIN оригинална за Алфа 147 ОЕМ код 50900606 слагам нея и забравям.При теб не знам има ли няма ли.При мен под левия калник имаше букса но май само това! Съвет не си усложнявай живота !

miscellan30us
31-05-2015, 19:55
Яд ме хваща, че колата е купена уж с всички екстри без парк-троник и навигация.. а сега и тая аларма -.-

Mury
01-06-2015, 11:30
Ми за сега нищо не става след като дойде тази сирена М05 нищо не стана не работи !
После си взех цял комплект нова аларма модел M782usA/WFS само,че за FIAT oem:50900841 заради сирената но пак нищо не стана сега си седи в кутията.
Последно намерих оригинална сирена от Алфа 147 в OLX.бг ето тази уж работеща според БГ. тариката.Но се оказа,че батерията вътре е скапана.Сега чакам батерия която поръчах от AliExpress понеже е 7.2 V ето такава.И ако и тя не стане....Последен вариант намерил съм аларма на METASYSTEM модел M752A/15 PIN to PIN оригинална за Алфа 147 ОЕМ код 50900606 слагам нея и забравям.При теб не знам има ли няма ли.При мен под левия калник имаше букса но май само това! Съвет не си усложнявай живота !

Аз отдавна ти казах,да не се занимаваш,но.................:butt::butt::butt: