PDA

View Full Version : Ремап на ALFA 156 1.9 JTD 105hp



muro007
11-02-2015, 23:02
Колеги намерих няколко файла за ремап, има ли някой които има комп и кабел и иска да екпериментираме върху мойта колица!!!

Black Power
11-02-2015, 23:46
Експериментирането води само до проблеми :D

muro007
12-02-2015, 01:08
Експериментирането води само до проблеми :D

Еми тъкмо после ще знаете какви точно са проблемите!!! Един мой приятел кара с един от файловете вече пет години и няма никакви проблеми!!!

GammaRay
12-02-2015, 07:56
Колеги намерих няколко файла за ремап, има ли някой които има комп и кабел и иска да екпериментираме върху мойта колица!!!

Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам :D

alfista 96
12-02-2015, 09:52
Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам :D

Колега,на теб да не би да ти е прецакал нещо докато ти дърпаше скрапера до Ягодово ? Я сподели колко коли е прецакал та да знаят хората , и дали има твоя прецакана .

muro007
12-02-2015, 14:01
Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам :D

Всичко си е до кола, ако колата не е в добро тех. състояние мн. ясно че ще даде фира. Сигурен съм че и с най нескопосания ремап ще минеш поне едно 5000 км преди да се предаде турбото или някое бутало да се подаде през блока да види какво става навън!!!

tur4in
12-02-2015, 14:26
глупости на мах.

alfa_romeo_forever
12-02-2015, 14:42
Не се занимавайте с простотии , искате ли чип ходете да ви ги направи някой който разбира за да се радвате повече на колите ви. :bangin:

muro007
12-02-2015, 15:12
глупости на мах.

И кое е глупост я обясни!!!

Drag0
12-02-2015, 20:19
Всичко си е до кола, ако колата не е в добро тех. състояние мн. ясно че ще даде фира. Сигурен съм че и с най нескопосания ремап ще минеш поне едно 5000 км преди да се предаде турбото или някое бутало да се подаде през блока да види какво става навън!!!
След ремапа може и 1 метър да не можеш да минеш освен с бутане - може при качването на файла да убиеш компютъра на колата. :Suicide:

tur4in
12-02-2015, 22:16
хахаха. ужас. смея се от сърце

muro007
12-02-2015, 22:29
хахаха. ужас. смея се от сърце

Нз дали се смееш но преди малко качих файла и колата стана самолет и работи перфектно, но не издътжа саединителя на 4 и 5 леко буксува при рязко подаване на газ. Но ще го сменя явно е тръгнал !!!

alfa_romeo_forever
12-02-2015, 23:46
Нз дали се смееш но преди малко качих файла и колата стана самолет и работи перфектно, но не издътжа саединителя на 4 и 5 леко буксува при рязко подаване на газ. Но ще го сменя явно е тръгнал !!!


Ми не е за тръгвал а нютоните са го съсипали вероятността да сложиш нов и той да замине е голяма .

Mony
12-02-2015, 23:50
Да де проблеми няма, само е убил съединителя хахах. Да качваш случаен софтуер, който не знаеш от кого е правен е много разумно решение :) Нищо де добре спестени пари...

M.Gruev
13-02-2015, 09:55
И аз се смея от сърце, но не на колегата пуснал темата... Не съм съгласен на 100% с това, което пише, но там нищо смешно не видях, за разлика от някои други коментари, които прочетох.

muro007
13-02-2015, 16:57
Да де проблеми няма, само е убил съединителя хахах. Да качваш случаен софтуер, който не знаеш от кого е правен е много разумно решение :) Нищо де добре спестени пари...

Колега наистина се оказа че няма проблем просто саединителя беше мн зле както и притискателя!!! Смених го с едно комплектче валео и вече всичко е 6

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

В началото забравих да спомена че файловете който имам не са от нета, а от едно приятелче което работи в известен сервиз като помощник!!! Първо го помолих той да ми направи ремапа но ми каза че вляза ли в сервиза трябва да ме таксува 350лв!!! Но на следващия ден ми беше качил файловете за мойта кола на една флашка и ми каза оправяй се :pfbbt:

Drag0
13-02-2015, 19:18
И сега кой се смее последен ? :comphits:

muro007
14-02-2015, 00:35
И сега кой се смее последен ? :comphits:

Незнам ти ще кажеш :D

pesho_kj
14-02-2015, 16:41
Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам :D

Странно, бившата ми кола е с ремап от Вальо и минах малко повече, около 35000, а момчето на което я продадох е минал още 20000 и все още се движи някак. На сегашната ми вече 8000км и още е в движение. Как ги прецени тия 40км?

vovata
14-02-2015, 20:45
Имам три коли мапвани от Вальо ! Около 60 - 70 000 км.
Ама по въпросния път Пловдив - Пазарджик не съм минавал !
Кво сега да не минавам ли от там ? Добре де няма да минавам, да не вземе да се чупи колата.

zaryto
15-02-2015, 02:22
Той пътя за Пазарджик в момента е отбит по едни дупки , нормално да не стигнете с тея носачи от кашкавал.

:rotfl:

west421
15-02-2015, 11:59
Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам :D

Мммдаа,на двете ми алфи качих чип от Вальо иииииии, ами спрях да минавам по пазарджишкия път

Zeppelinist
15-02-2015, 16:18
Без да се опитвам да адвокатствам, ама също съм с ремап от Вальо, вече над 2 години - нищо лошо не мога да кажа от момента когато го записахме, всичко беше коментирано и коректно тествано, обяснявано, както се оказа и в последствие - колата стана доста пъргава и приятна за каране, 3-4-5-та по-еластични, разход - една идея по-нисък, ако се кара спокойно, без никакви преправяния в последствие и експерименти.
Предполагам, колегата е имал проблем(и) с нещо друго по-колата си, та да е станал фал, точно след като са я мапнали...

NINONENO
15-02-2015, 18:31
Тука като гледам всички при Вальо са ходили,само аз не съм,но мисля и аз да го посетя скоро време!!!

SandoOne
15-02-2015, 22:16
То това ремапа при дизела стана като газов инжекцион при бензина :) само че при едното излиза 3 пъти по евтино отколкото при другото :)
и тея яки бегачки по 105 коня да станат 136 направо са като yamaha R1 не можеш да ги видиш :)

muro007
16-02-2015, 00:30
Имам три коли мапвани от Вальо ! Около 60 - 70 000 км.
Ама по въпросния път Пловдив - Пазарджик не съм минавал !
Кво сега да не минавам ли от там ? Добре де няма да минавам, да не вземе да се чупи колата.

Темата ми стана малко като реклама на тоя Вальо,ще трябва да ме почерпи :rotfl: иначе аз пък знам една алфичка пак жтд със софт свален от ИНТЕРНЕТ мръднала е повече от 1 метър!!!,,,навъртяла е 56000 км. и продължава все така добре да си върви без абсолютно никакъв проблем.

XaBu4ko
16-02-2015, 01:34
Чета и се смея ..... та не ми стана ясно само колко километра пробег се считат за успешен ремап ?

Аз никога няма да дам на някой случаен да ми пипа колите :)

А за тия смелчаци дето наливат всичко що падне от нета - УСПЕХ момчета.

zaryto
16-02-2015, 03:23
Чета и се смея ..... та не ми стана ясно само колко километра пробег се считат за успешен ремап ?

Аз никога няма да дам на някой случаен да ми пипа колите :)

А за тия смелчаци дето наливат всичко що падне от нета - УСПЕХ момчета.

Не знам Вальо ли визираш под случаен и що си мислите , че е случаен? И не е гаранция , че като идете в някой лъскав сервиз с много реклама, ще получите нещо по-добро и ще ви обърнат повече внимание. Пък , на който му е гробник колата и не знае как да е експлоатира може и 2 км да не мине. :whistle:

alfista 96
16-02-2015, 09:06
Без да се опитвам да адвокатствам, ама също съм с ремап от Вальо, вече над 2 години - нищо лошо не мога да кажа от момента когато го записахме, всичко беше коментирано и коректно тествано, обяснявано, както се оказа и в последствие - колата стана доста пъргава и приятна за каране, 3-4-5-та по-еластични, разход - една идея по-нисък, ако се кара спокойно, без никакви преправяния в последствие и експерименти.
Предполагам, колегата е имал проблем(и) с нещо друго по-колата си, та да е станал фал, точно след като са я мапнали...

Не става въпрос за адвокатстване или реклама.Става въпрос че има хора като GammaRay ,които като им подадеш пръст те ще ти отхапят ръката и когато решиш че на такива не искаш да им помагаш ВЕЧЕ ,те започват да злобеят и да плюят на всякъде.Но свят широк и хора всякакви. Аз още чакам GammaRay да сподели колко коли е натрошил колегата.

alfa_romeo_forever
16-02-2015, 10:25
Ма колеги няма значение колко километра колата ви е минала след ремапа , ако всичко ви е ОК по колата и в изправност ще си карате на дълго и широко но ако нещо си е затръгвало ще ускорите смяната му . :spiteful: :meeting:

muro007
16-02-2015, 15:13
Ма колеги няма значение колко километра колата ви е минала след ремапа , ако всичко ви е ОК по колата и в изправност ще си карате на дълго и широко но ако нещо си е затръгвало ще ускорите смяната му . :spiteful: :meeting:

Съгласен съм напълно,ти си от малкото трезво мислещи хора в тоя форум.

XaBu4ko
16-02-2015, 15:28
Разбрал си ме погрешно.

1. Нямам нищо общо с Вальо.
2. Никога не съм съдил по един сервиз дали е лъскав или не. Ама от един разбирач ми падна двигателя на пътя ..... сещай се. Ходя при хора, които са се доказали ( не всеки обича италианки ).
3. Това за задволанното устройство го подкрепям и аз като теория :)

Та само да вметна. Аз карам 2 ремапнати алфи. Едната е 2.0тс с чип на Ектрийм и след ремата има минати към 100 000 км. ( със 3 скоростни кутии :D ама това е друга тема ). Другата я имам от съвсем скоро 2,4 20 вент. , ама е доста добре направена. Там не мога да изкажа много впечатления още.

muro007
17-02-2015, 21:09
Разбрал си ме погрешно.

1. Нямам нищо общо с Вальо.
2. Никога не съм съдил по един сервиз дали е лъскав или не. Ама от един разбирач ми падна двигателя на пътя ..... сещай се. Ходя при хора, които са се доказали ( не всеки обича италианки ).
3. Това за задволанното устройство го подкрепям и аз като теория :)

Та само да вметна. Аз карам 2 ремапнати алфи. Едната е 2.0тс с чип на Ектрийм и след ремата има минати към 100 000 км. ( със 3 скоростни кутии :D ама това е друга тема ). Другата я имам от съвсем скоро 2,4 20 вент. , ама е доста добре направена. Там не мога да изкажа много впечатления още..

А кой е тоя Вальо колко взима за ремап ???

pesho_kj
17-02-2015, 21:12
http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509