PDA

View Full Version : Минаване от R16 на R17



Lazarkk
14-02-2015, 22:43
В момента карам 205/55 R16 и изглежда задоволително. Но мисля тези джанти да ги оставя за зимни, а за лятото да минавам на 215/45 R17 Какво вие мнението по въпроса и добре ли ще седят на колата. Да не седи нещо смешно, да има нужда от снижаване или пък да стане много висока, биха ли опирали някъде? Някакви напътствия за да не ми се смеят по улицата, или да съсипа колата.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-02-2015, 22:48
Аз съм със същия размер брато 205/55/16 и съм изключително доволен.Според мен ако размерите са различни от предписаните от фабриканта,ще ти се наложи някакви напасвания,за наистина да не ставаш за смях на парламента или да жули някъде.Остани си най-добре на 205/55/16.Не виждам причини да се минава на по голям размер.Освен ако не искаш да ти се вдигне разхода на гориво,и колата да ти стане по тромава.

rossenvn
14-02-2015, 22:58
215/45/17 е безпроблемен размер, а го карах на 156-цата с спортни пружини отпред. Но колегата е прав - разхода се вдига и е мудна. Но пък стои на пътя. Визията е перфектна.
142408

142409

Lazarkk
14-02-2015, 23:11
На мен точно сцеплението сега не ми допада, за първа предавка няма да говоря нормално е да няма никой, но на 2-ра няма никакво сцепление... градско е отвратително, опиташ се да се дръпнеш бързо нещо и на първите две предавки няма отлепяне... За разхода не смятам, че би се отразило толкова много, все пак са един и същ диаметър, само дето едната ще е по широка с 1см. По ме притеснява как ще изглежда като са по ниски гумите и дали няма да почне да се съсипва окачването с този профил.

rossenvn
14-02-2015, 23:19
На мен точно сцеплението сега не ми допада, за първа предавка няма да говоря нормално е да няма никой, но на 2-ра няма никакво сцепление... градско е отвратително, опиташ се да се дръпнеш бързо нещо и на първите две предавки няма отлепяне... За разхода не смятам, че би се отразило толкова много, все пак са един и същ диаметър, само дето едната ще е по широка с 1см. По ме притеснява как ще изглежда като са по ниски гумите и дали няма да почне да се съсипва окачването с този профил.

Не знам какви гуми караш, че чак толкова да няма сцепление? Вярно, сега времето е лигаво и е нормално да въртиш гуми. За разхода мога да кажа при мен какво забелязах - покачване около литър поне, при смяна на 15-ки със 17-ки. Може и малко повече да беше. Ти гледам си с 2.4 - там не знам колко ще е разликата. Ниските гуми возят доста по-твърдо и се отразяват по-зле на окачването. Но след като ги сложих не си и помилих да върна 15-ки. Сега на 159-ката съм с 19-ки и въпреки разхода, твърдата возия и мудността, пак няма да ги махна. Това си е мое мнение, сигурно има хора, които ще предпочетат друго :).

fakirastanly
15-02-2015, 12:23
215/45/17 много стабилност добре ляга и в завоите цената на гумите е кофти но си заслужава мога да ти препоръчам от собствен опит това на чудесна цена е

http://www.nankangusa.com/tires/performance/nankang-ns-20?tab=details

няма балони на наще кофти пътища (за разлика от скъпи маркови нови гуми) спират много добре на мокро имат си борд и искат много малко баланс.Не са хващай на приказки маркова гума втора ръка тука сега ще скочат половината колеги но при положените че не са пробвали марката и съответният размер да не влизаме в излишни спорове и дракане.

eproHD
15-02-2015, 12:45
Мога да ти препоръчам тези
HANKOOK K115 XL 215/45 WR17 91W /Това са летни гуми/ Аз в момента съм с тези

alfa_romeo_forever
15-02-2015, 12:54
Взимай хубави джанти , слагай и карай колата много се отваря , става малко по ниска и возията малко по твърда но всичко друго са плюсове .

кученцетоОгиитаткоДоги
15-02-2015, 12:59
Мога да ти препоръчам тези
HANKOOK K115 XL 215/45 WR17 91W .Аз в момента съм с тези



Какви са тия скъпотии,има къде къде по ефтини и добри гуми на много по ниски цени.Gislaved шведски, правят се в завода на Континентал.В Германия са по 70 евро на гума.В България не вярвам да са по скъпи.Тая зима в Плевен ми предложиха от тази марка само ,че 205/55/16 по 100 лева бройката.

alfa_romeo_forever
15-02-2015, 13:07
Какви са тия скъпотии,има къде къде по ефтини и добри гуми на много по ниски цени.Gislaved шведски, правят се в завода на Континентал.В Германия са по 70 евро на гума.В България не вярвам да са по скъпи.Тая зима в Плевен ми предложиха от тази марка само ,че 205/55/16 по 100 лева бройката.


Gislaved за летни ? за зимни са супер ! но за летни има къде къде по добри гуми от тези .

Drag0
15-02-2015, 13:21
Китайски гуми не , безопасния минимум е корейски. Карал съм кола с китайски и друга с корейски и мога да направя разликата.
Освен това от време на време изпадат по някои много интересни гуми.
Например в момента в известен сайт за гуми , от който аз съм поръчвал може да се намери:
MICHELIN PILOT SPORT 215/45 R17 87Y за 109лв :)
И много бързо ще изчезнат, защото са само няколко броя.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-02-2015, 13:22
Gislaved за летни ? за зимни са супер ! но за летни има къде къде по добри гуми от тези .


Ако под добра се има впредвит коя ще се държи по добре на влизане в завой с 200км/ч на мокра настилка,тогава си струва да заложиш на марки като мишелин,континентал и т.н.Но в нормални условия,едва ли ще откриеш разлики.Харесва ми шарката на Gislaved,лично на мен ми изглеждат за нормални условия на каране добри.

rossenvn
15-02-2015, 13:29
Взимай хубави джанти , слагай и карай колата много се отваря , става малко по ниска и возията малко по твърда но всичко друго са плюсове .

215/45/17 e по-висока от заводското 185/65/15, затова предпочитам да карам 17-ките.