PDA

View Full Version : Докарване на 159 от Европата...



Kuku
01-02-2015, 00:42
Колеги, сигурен съм, че много от вас са смятали, колко струва да си докараш ЛИЧНО кола от Германия - пуснете някоя и друга цифра публично ?!?!?!?!

rusiq86
01-02-2015, 00:58
- 1000 лв ако тръгнеш с рапатрак от Русе, цената е от опит.

Kuku
01-02-2015, 01:15
Аз от къде да го взема тоя репатрак?
А с какво да го влача?

Дай малко по-подробно - гориво, спане, храна, диагностики, сервизи, пътни такси, транзитни номера....

DiStefan0
01-02-2015, 07:54
Кире,
Почти във всеки град там .. особено от Нюрнберг до Розенхайм дремат наши автовози от Враца, Монтана, Видин, Пазарджик .. има и бусовe, че даже и коли с двойни платформи. И празни до БГ не се прибират. 800 лв е цената от Нюрнберг до София. Инфото ми е от 3 седмици. М/удругото във Фюрт случайно попаднах на прекрасен екземпляр 159 Тi на цена от 6500 ЕУР на табела с TUV и 800 EUR ддс в тази цена.

В случай, че решиш да си докараш колата на ход - цуласунг, номера и застраховка ~ 150 EUR. Горивото до БГ вече е според зависи от колата, но БМВ 530D го прибрах с около 130 EUR дизел. Можеш да спиш най-евтино, но въпреки това културно и цивилизовано в някой гастхаус - почти навсякъде на цени от 18 до 25 евра стая с самостоятелен санитарен възел, тв и интернет. Някъде за WiFi искат по 3 до 5 евра отгоре. Пътни такси - зависи откъде ще минеш обратно до БГ. Аз минах Нюрнберг - Пасау - Линц - Виена - Гьор - Кечкемет - Сегед - Суботица - Нови Сад - Београд слязох на Парачин през Зайчар и влязох през Връшка Чука в БГ. По спомени през Австрия и Унгария 2-те такси ми излязоха под 20 евра .. някъде 18 с точност. Таксите в Сърбия грубо за целия маршрут - около 10 евро, но е досадно щото след всеки голям град спираш - прелка - плащаш и продължаваш .. добре, че поне не се чака .. много. Целия маршрут на връщане при желание можеш да го изминеш за 18 - 20 часа, със спиране за храна, пикаене или сране и освежаване. Има и друг маршрут - Германия - Австрия (през Грац) - Словения - Хърватска - Сърбия - БГ, но е по-дълго и по-скъпо - ако решиш да ползваш магистралите.

Относно диагностики и сервизи не мога да ги кажа много, но има доста наши гастарбайтери дето бачкат по тамошни сервизи. Трябва предварително да си издириш контакт за такива. Общо взето и да минеш през сервиз, да се успокоиш - няма гаранция, че колата няма да ти извърти номер на връщане. Което пак не е кой знае какъв проблем, щото аз само докато бях спрял в Унгария около Тата Баня да ям гулаш покрай заведението минаха за половин час поне 5 БГ автовоза (автовозчета) и на някои от тях имаше място за товарене.

Билет от БГ до Мюнхен с автобус, кола или бусче - цени от 75 до 205 лв. Зависи колко ше имаш нерви да го издържиш пътуването.

Поздрави ..

п.п. ако решиш да пътуваш - аз по всяка вероятност до месец пак заминавам за 10-на дни

Yavor
01-02-2015, 09:04
Аз също бях пред такива дилеми лятото и по доста мои сметки излизаше почти едно и също дали ще си докараш колата на ход или ще тия докара някой с платформа. Само дето като си на ход рискуваш да се счупи непознатата кола. Малар че реално това рядко се случва.

Моята ми я докараха с платформа от района на Регенсбург, по точно от едно село на 20тина км. Не отидох да си я взема, защото имаше счупена предна броня и още някое друга забележка, заради колято нямаше да мога да я карам на ход. Взеха ми 500евра.
Реално аз исках сам да си я докарам, ама обстоятелствата бяха против мен.

А изнирането беше доста 'с главата в торбата'... Реално я харесах по снимки, пратих мой чвека да я види, запали и чуе, говорих няколко пъти с автокъщата по телефона и я запазих по мейла. После пратих платформата, познат човек, който живее на 200 метра от нас, дадох му парите - той също я видя, обади ми се да му потвърдя покупката и я плати, а я докара чак след 20 дни, като имаше свободно място на камиончето, защото е тежка и се притесняваше да я качи на платформата дето влачи зад него.

Истината е че в цялата моя схема или трябва да имаш доверени хора като мен, или да не се захващаш по този начин. Вероятността да те измамятнякъде е огромна - я автокъщата, я тоя дето ти я докарва...

А да отидеш да си я избереш и да тия докарат само, вече си става дебело, защото си става двойно ходене.

DiStefan0
01-02-2015, 09:17
Струва си ако искаш да си направиш "разходка" и естествено ако си купуваш кола за теб. Ако е свързано с търговия си назад от такова пътуване. Имам предвид за кола до около 10 бона. Тези премиум колите вече с цени над 20 бона се избират.

rusiq86
01-02-2015, 12:28
Аз от къде да го взема тоя репатрак?
А с какво да го влача?

Дай малко по-подробно - гориво, спане, храна, диагностики, сервизи, пътни такси, транзитни номера....

Рапатрака си има шофьор, ако имаш избрана кола, отиваш и се връщаш след ден...толкова струва, докараме един джип преди 1 година.
Ако колата е по-лека е по-евтино. Други разходи няма, тръгна се без да се спира, взе се колата, и обратно без почивка...
Има си обяви, познати, автокъщи с тази услига, частници...
До София е по-евтино...мъжа на майка ми се качи с рапатрака...тръгнаха от тук, аз по телефона договарях цената и смъкна 2000 евро само по тел...гледаш на място и преценяваш...ако искаш комп. диагностика търсиш сервиз там, не се дърпаха.

Интересното беше, че джипа бе докаран от Италия да се продава в Германия :)
голям бензинов мотор, няма кахъри засега.

Да си я докараш сам според мен е по-готино, тръпка, и ще се разходиш ако имаш време.
Излиза ти около 800 лв с транзитни номера, застраховки, хотел, пътни такси и гориво и храна.
Набелязваш 3 в една облас и тръгваш смело, има самолети на wizzair за по 40 евра в едната посока от Букурещ. Преди седмица летях за 70 евра друпосочен по работа до Дортмунд.

Kuku
01-02-2015, 18:19
Моята сметка показва малко по-различни резултати....

С кола от София до Щутгарт - закръглявам на 2000км. (1600-1700км. път и 200-300км. обикалянето по автокъщи в района).
300лв. гориво (20 х 6л. х 2,3лв. ).
100лв. пътни такси (Сърбия 20лв., Хърватска 20лв., Словения 30лв., тунел 13лв., Австрия 16лв. ).
200лв. за хотел (80лв. х 2нощ. + паркинг).
150лв. храна за 4 дни за двама.
150лв. за преглед в сервиз.
300лв. транзитни номера (и то ако има валиден ТЮВ).


С две коли на връщане - 1700км. (3400км. общо).
500лв. гориво.
200лв. такси.

Въртя го, суча го - все към 2000лв. отива сметката....
Няколко пъти съм го правил и все е същото!!!
Не дай си Боже нещо да се обърка :-)


П.П.
Писурските изпълнения на българските търгаши изобщо не ми ги пробутвайте като вариант за докарване на кола, защото ако трябва да гледате как да минете най-тънко, то къде изобщо сте тръгнали??? Бай Ганьо?!


П.П.
Рус, дай един лоу-кост до Щутгарт?
Или сметни колко излиза самолета до Фракфурт и после с влака до Мюнхен?

DiStefan0
01-02-2015, 19:08
ми аз минах през Истанбул .. ебах тия 18 часа .. с кибичене .. ма немах избор - от днес за утре е така

мисълта ми е, че до доста немски градове - при това големи и известни - немаме директни

---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

Кире .. махни едната кола от сметката и ще видиш колко ще ти паднат разноските. Кола под наем там пак може да наемеш и то евтино ако имаш да обиколиш 200 - 300 км. Тунелите в Австрия могат да се заобиколят без да се плащат и без да се удължи пътя като цяло. Прегледа в сервиза нема смисъл от него .. нема да обеснявам защо - всички ги знаем нещата.

Аз преди писах за сам човек. Тръгни си сам от София с рейсчето и после тегли калема. За двама души разходите много ясно, че ще са по две .. башка и, че две коли сте търкаляли.

vovata
01-02-2015, 19:19
Аз преди писах за сам човек. Тръгни си сам от София с рейсчето и после тегли калема.

Ако беше така лесно - всички автокъщи да са фалирали !
Те хората от Бургас до Пловдив не ходят а ти искаш до .............

rusiq86
01-02-2015, 19:28
Пичове, храната не ти струва повече от 20 евро на ден.
- Лоу-кост билети Букурещ - Дортмунд - 224 лей
заминаване 27 сутринта 0600. Има промо в нета, че има полети за 80 лв, потърси.
- има от Сф за 100 лв директен полет - https://wizzair.com/bg-BG/Select

Дортмунд - Франкфурт - 3 часа, 30 евро билетчето. много са удобни, за 50 евро има бърз ICE влак.
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?ld=96244&seqnr=1&ident=6r.010413244.1422810973&rt=1&OK#focus

- 160 лв пътуване в едната посока...
- 190 лв номера- 45 евро табели + данък за 30 дена и регестрация и застраховки(за 2 седмици застраховката е 52 евро) - проверено!
- хотел на връщане - 40 евро с включен паркинг и закуска (проверено, мога да ти направя резервация където кажеш)
- маршрут - Германия - Австрия - Унгария - Румъния - 41 лв винетни такси. - 20 часа каране...повече от две нощувки една в германия, и една в Румъния около Арад, няма да са ти нужни.
- 260 лв гориво за 2000 км
- храна за 2 дни - 30 евро

Чертата идва на около 800 лв според зависи дали умееш да караш ан дълги дестинации сам.
Често пътувам по работа до Будапеща или Виена с кола по работа, за 11 часа стигам през много юркане до Бъдапеща, +2 часа до Виена. Ок съм да взема такъ маршрут за един ден.
Не съм отсядал някъде и да няма паркинг!!!

rusiq86
01-02-2015, 19:36
Рапатрак от Русе до Мюнхен и обратно за джипка 2300 кг иска 1000 лв, и се возиш с него да си гледаш колата и да договаряш.
За по-лека кола е 900 лв.
До Сф е 800 лв...

Yavor
01-02-2015, 22:52
Моята сметка показва малко по-различни резултати....

С кола от София до Щутгарт - закръглявам на 2000км. (1600-1700км. път и 200-300км. обикалянето по автокъщи в района).
300лв. гориво (20 х 6л. х 2,3лв. ).
100лв. пътни такси (Сърбия 20лв., Хърватска 20лв., Словения 30лв., тунел 13лв., Австрия 16лв. ).
200лв. за хотел (80лв. х 2нощ. + паркинг).
150лв. храна за 4 дни за двама.
150лв. за преглед в сервиз.
300лв. транзитни номера (и то ако има валиден ТЮВ).


С две коли на връщане - 1700км. (3400км. общо).
500лв. гориво.
200лв. такси.

Въртя го, суча го - все към 2000лв. отива сметката....
Няколко пъти съм го правил и все е същото!!!
Не дай си Боже нещо да се обърка :-)


П.П.
Писурските изпълнения на българските търгаши изобщо не ми ги пробутвайте като вариант за докарване на кола, защото ако трябва да гледате как да минете най-тънко, то къде изобщо сте тръгнали??? Бай Ганьо?!


П.П.
Рус, дай един лоу-кост до Щутгарт?
Или сметни колко излиза самолета до Фракфурт и после с влака до Мюнхен?


Кики, не знам нашата работа колко е Бай Ганьовска, ама твоята е твърде разточителна. Това си заслужава ако търсиш да купиш нещо за от 20 евра нагоре - я джип, я лимузина, я влекач или някаква по особена техника. Ноз а кола за 5 евра, твърде е натоварваща. Особено ме впечатли храната за 150 кинта - ми вие май само по ресторанти хапвате... Ако искаш да икономисаш мисля, че и с 30 евро може да се мине със същия ефект. Джамбазите пазаруват само в Алди и лидъл и им е по евтино отколото да си ядат в къщи. Само пример...

Kuku
02-02-2015, 02:28
Явка, моля те - 80 евро за 2 души за 4 дни - 10€ на човек на ден :idea:

Обяснете ми, МОЛЯ ВИ, от кое точно в горния списък мога да спестя, НО ми кажете и защо е нужно да го правя? ЗАЩО?

Тръгнал съм да давам 15 бона за кола и си броя стотинките пред Лидл :?

Kuku
02-02-2015, 03:58
Рус, ти сериозно ли?
Сам човек тръгваш на 2000км., да докарваш кола в неизяснено състояние и разчиташ на провидението.... може би?!
Лоу-кост за 100лв. е след минимум един месец!
Самолета и влака не те разтоварват пред автокъщата.
Нито пък обикаляш с метрото до другите автокъщи.
Проверката на колата не е като при бай Гошо за една бира.
2 нощувки в хотел са критичен минимум, защото другия вариант е да финишираш в канафката....
Не, че аз не съм карал София-Фракфурт за 17 часа, ама НЕ е приятно усещането в 2:00ч. през нощта да не помниш как си минал последните 15км.
Някак нещата се натрупват във времето, освен ако не си 007 :D
За последните 10 години и над 15 пътувания с мой приятел до Германия, разходите по докарване на автомобили не са били под 1500лв.
А рекордния ни минимум от 1500лв. го постигнахме преди година и половина, когато търговеца бе така добър да ни продаде колата с пълен резервоар :!:
Не знам, ние ли сме много тъпи, вие ли сте много хитри, но има една граница под която просто не си струва да се напъваш и да си мислиш, че може да ебеш дявола във въздуха :idea:

rossenvn
02-02-2015, 07:08
Имам приятели от Видин, които преди време караха коли от Австрия и Германия. Вземаха по 800 лв на кола от клиента, като обикновено се докарваха по 2 или 3 коли. Две - една на камиона и една на платформата, която тегли. Три ако единия от тях шофира третата. Та како искаш евтино - може.

BO
02-02-2015, 09:34
Кики е напълно прав за парите.
Преди 3 месеца 2-ма мои приятели така си правиха сметката за докарване на кола от Германия.
Е, докараха я и накрая бяха дали точно 1800 лева.
И това е както каза Явор - с храна Алди стил и подобия.
А Русия верно живее в стил Джеймс Бонд.
Тръгваш Русе - Щутгарт - Русе на един дъх.:-D

rusiq86
02-02-2015, 18:55
- билет след 16 дена до Нуренберг е 100 лв. Ти да не планираш тръгване днес? 115 лв е след 8 дена.
- след 17 дена от Сф е 100 лв. 150 лв е ако тръгнеш след 8 дни.
- храна макс 20 евро са ти предостатъчно и няма да мизерстващ.
- приличен хотел 40 евра с паркинг + интернетмин -
- влаковете са много редовни на 30 - 1 час...
- такси 10-20 евра
- автобус 3 евра, и са редовни

- В сервиз там какво ще ти кажат? да добре е ходовата част, тръгвай?

- С рапатрак е между 800-1000 лв докарване - намираш си 3-4 обяви в един регион, и си ти...колко отгоре са ти разходите, имате една нощувка на връщане + храна за 2 дена...+ 80 евро са това!

Нищо лично, но съм минал по този път, търсейки рапатрак, хотел, 3 дена бе целия трип, даже по телефона договарях цената, защото не аз ходих за кола.

ShoxXx
02-02-2015, 23:41
Всичко е много относително относно докарването на кола.

Аз съм си докарвал кола сам, която намерих в нета, спазарихме се с човека по телефона, дори и WIZZ си купих на тънка цена за след 10 дни.

Билета по спомен беше около 90-100лв
После билет за влака 20 евро
Една нощувка защото самолета кацна в 9 вечерта 30 евро
От там номера и застраховка за около 120 евро по спомен
И следва бензин и таксите по магистралите

Може да се докара кола под 1000лв, но да си сам човек, да имаш стегната програма и да си починал.

В моя случай нямаше сервиз, защото колата беше на 30 000км и счетох, че е излишно. Продадох я на малко под 100 000 и на тази кола нищо не съм й сменял освен масла и филтри. Беше Пежо, но новото си е ново. Коли под 8 000лв обаче според мен е нерентабилно да се докарват от където и да е било.

BO
03-02-2015, 11:51
Tия с лоукостовете съм ги слууушал,ум да ти зайде,ама като дойде времето,и оп ама то нямало такива билети.Мнооого време слушам как разни мои познати,летят до Лондон за по 70-80 лв.,изведнъж се оказа,че няма билети за под 75 евра за след 2 месеца :hehe::hehe::hehe: !!!!!!!
А бе има такива билети, ама си трябва планиране.
В случая при покупка на автомобил това не може да стане.
Само си представям да звъннеш на бай Гюнтер и да му кажеш - а бе пази ми колата 1-2-3-4 седмици, че тогава ще мога да дойда да я видя.
Не знам някои хора как си представят да летят с лоу-кост билети за покупка на автомобил от сайт.
Ма както виждаш - теории много. Практиката показва малко по-различни цифри.
Като да речем ядене за 10Е без да се ограничаваш.:magic:
Ето примерно последното ми ядене там, като това е абсолютно нормално ядене, в абсолютно нормално заведение, без изхвърляне.
Вечеря = 31.50Е
Обяд = 12.65Е - от магазин за хранителни стоки, не заведение/ресторант за хранене.
Закуска (безплатно към хотела).
Хотел = няма да го споменавам, защото е на по-висока цена.
Да, ако си вземеш кутии Русенско Варено и си напълниш куфара с тах, ако има кой да те изчака Х седмици до нискотарифния полет, то има шанс и да минеш тънко.
Но никой няма да те чака защото си готин, ако не дадеш капаро. А никой (или поне логично за мен) няма да даде капаро за автомобил, който не е виждал. И за това влизаш в един кръг, за който ти трябват поне 1500 лв., за да може да отидеш, да видиш и да се прибереш с "нов" автомобил.

Цените са от средата на октомври 2014. Имам и касовите бележки ако някой не вярва.

rusiq86
03-02-2015, 14:47
Low-cost билети има! И то селд 10 дни. Дал съм ви линкове, гледайте.
Ако искаш да летиш след седица е 150 лв от Сф билета!

- Храна - прясно се върнах от изложение от Кьолн преди 4 дена - 27 евро.
= закуска в хотела
= обяд немски наденички, някакви кюфтенца, гарнитура и за пиене 8 евро
= в ресторантче - паста, чаша винце 19 евро.

- Никой не тръгва след като е видял кола на следващия ден, най-малкото отпуска ще си вземеш, ще помислиш ден-два, ще подготвиш парата, ще подготвиш продавача.

- Не виждам какво се спестява Куку, това са си нормалните разходи. (Интересен случай си ти). После ми обясняваш, че съм луд, че съм си купил 159-ка!

Няма как да ме убедите, след като тази схема е правена не от един.
Има автобуси всеки ден по няколко от Сф до Мюнхен за 150-180 лв...

А от 3-4 обяви да не харесаш никоя, е трудна работа...но все пак си е винаги риск...Ако търсиш внимателно, ще намериш добри екземпляри...

Kuku
03-02-2015, 23:51
Коле, ти къде видя екскурзия в написаното от мен?

1. Никога не пътувам сам на такива разстояния!!!
Пътуваме с кола, защото дава независимост и сигурност.
Спираме, тръгваме, бързаме, туткаме се, не носим багажа на гръб, топло ни е, студено ни е, ядем, кендзаме.... сами си решаваме!
Ако речем, дори инструменти и части може да си носим :)
После не се съборазяваме с влакове, рейсове, таксита, маршрутки, джамбази и прочие.
Логично, плащаме само горивото и пътните такси.(300лв.)
2. С лична кола там имаме предимството да обикаляме повече от 3 набелязани коли, което пък ни дава шанс да намерим по-запазен екземпляр или по-изгодна оферта, или просто да знаем, че сме обиколили всичко наоколо, преди да купим дадена кола! (50лв.)
3. За целите на правилната покупка и конкретно обикалянето, логично, е нужно да се отдели повече време, което означава, че ще трябва да ползваме хотел.
Най-малкото би било нехигиенично да го пропуснем (100лв.) :)
4. Ако за вас информацията от преглед в сервиз не значи нищо, то за някой може да означава много, особено, когато предстоят 2000км. пробег през чужди държави.(150лв.)
5. Транзитните номера с червена лента са задължителни.(250лв.)
6. След обикаляне цял ден и намирането на конкретната кола, логично, ще трябва почивка, преди потегляне обратно за България, което означава още веднъж да ползваме хотел.(100лв.)
7. Гориво и такси за 2 коли на връщане.(600лв.)
8. И през цялото това време, с ръка на сърцето признавам, че не сме се лишавали от никаква храна - хот-дог, гулаш, СъбУей, стек, солети, Сникерс, минерална вода от бензиностанция и т.н....(150-200лв.)

Та, Коле, ще ми посочиш ли къде видя екскурзия и кое намираш за разточително в тези разходи, при положение, че разходките по центъра са безплатни, както и разглеждането на забележителности в града.... ако остане време, разбира се, защото основната цел на пътуването е покупката кола, но понякога съдбата ни се усмихва и остава свободен следобед, преди заминаването ;)

Аз съм на мнение, че така го правят нормалните хора и така е редно да се прави, и колкото вие да ми обяснявате, че има по-евтини начини - ДА, има, но мен ме боли дедовия за другите начини, защото аз не съм човек за един ден :)

Предпочитам да си платя, всичко да върви гладко и спокойно, вместо да се бия в гърдите, че съм спестил 500лв..... и съм Бай Ганьо!

П.П.
Рус, ако някой раздели темите, може да продължиш да ми наливаш акъл :)

thecleaner
15-02-2015, 12:50
...

CBET
16-02-2015, 17:49
Докарване на лек автомобил от Улм до Русе на платформа - 900 лева. Преди 2 седмици ми докараха едно Нисанче.

Kuku
16-02-2015, 19:19
А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
Обиколи ли други две-три коли в района?
Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

То е ясно, че за можене - може!
Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое? :)

DiStefan0
16-02-2015, 19:41
А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
Обиколи ли други две-три коли в района?
Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

То е ясно, че за можене - може!
Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое? :)

Посления въпрос какво общо има с темата? Отговорите си ги знаеш .. сигурен съм !

Kuku
16-02-2015, 20:33
Стефчо, общото е (от където тръгна и цялата плява, благодарение на мен), че виждаш ли всеки е тръгнал да докарва коли от чужбина, защото виждаш ли то ставало като щракане с пръсти :)
Тук никой не говори за изтупване на джобовете по кошове за 300€ - коментират се таратайки по 10'000€!!!
Та в тоя ред на мисли - като е тръгнал някой да дава 15'000-20'000лв. за кола, защо се стиска за 200лв.?

Аз съм съгласен, че може да се докара кола за 800-900лв., ама защо никой не е съгласен, че така се прави по Ганьовски?
Страх ги е хората да си признаят, че са Ганьовци, защото ще им изчезне гъзарския ореол!!! ....което всъщност е и отговора на въпроса ми.

Ако някой е решил да си купи кола за 1000€ и да се чуди, как да спести малко пари - О'к.
Ама то не бяха 159-ки, то не бяха ТИ-ки, то не бе чудо - ега ги у баровците....



П.П.
Аз съм сигурен, че 99% от четящите тук много добре ме разбират, но недоумявам, защото трябва да спорим по този начин?!

Може да се докара за 900лв.
Може да се докара за 1500лв.
Всеки сам си избира начина!!!

rusiq86
16-02-2015, 20:45
Не бе куку, то и за 3000 можеш да направиш разходи по докраване, според зависи....
В случая се пита ясно колко струва конкретни случаи...
Сега ако става дума то има хора дето не им се бият 200 км кола в бг да видят...

DiStefan0
16-02-2015, 20:46
Кире,
Съгласен съм .. обаче колко сме тука дето сме заделили 15-20 бона за кола ? Повечето сме до 10-на хилки .. и сме с адските месечни разходи - деца, ипотеки, жени и прочее .. тея неща съм сигурен, че са ти пределно ясни. То ясно, че има и такива дето и с 20 бона в джоба пак ше жулат лютеница и шпек ама ...

Мисълта ми е, че ти си внасял нещо по премиум така .. и си гледаш от твоята камбанария .. за 159 да строшиш 2 бона разходи по докарване е безмислено ... впрочем както и за всяка Алфа.

Kuku
16-02-2015, 21:14
Да, аз много добре разбирам, НО не е съвсем така, момчета :?
То това не е съвсем до вида и цената на колата - човека е основен фактор.
Дали на 200км. или на 2000км., ако някой си е циция, той си остава циция навсякъде!
Вие, какво мислите, че аз не съм ял домати със сирене на капака на колата в покрайнините на Бохум?
-Ял съм! НО не защото така съм искал.... там се корени и моята идея - пътуването за кола (а и всяко друго) да бъде, както бих искал, а не с триста зора и сетни мъки, само за да докажа нещо.
Правил съм всичките тези неща, за които говорим и точно за това не бих ги правил отново - просто не ми харесва този начин :?

Sm0k
16-02-2015, 21:38
Кире,
Съгласен съм .. обаче колко сме тука дето сме заделили 15-20 бона за кола ? Повечето сме до 10-на хилки ...

.. за 159 да строшиш 2 бона разходи по докарване е безмислено ... впрочем както и за всяка Алфа.

Абе не знам дали повечето са до 10-ина хилки, ама Кики е прав че в темата за обявите масово се коментират ТИ-ки у Германия и не знам кви 159-ки дето в европа гонят 10К евро.
И за второто не съм съгласен - в западна европа Алфи произведени 2010-2011 дето се продават за по близо 15 К евро колкото искаш. Включително има и 159-ки такива - серия 3. Така че ако някой е решил да си вземе такава кола, която смята после да кара повече време и по-дълго да е него, а не след 2 години да я хвърля, по-скоро си заслужава да даде някой лев повече за да иде да я види. Тъй че е малко относително колко пари си заслужават за внасянето на "всяка Алфа" :)



Правил съм всичките тези неща, за които говорим и точно за това не бих ги правил отново - просто не ми харесва този начин :?

Мене ако питаш, таа китна страна е пълна с хора които гледат от всяко нещо да измизерстват и то не защото им се налага или защото нямат възможност за нещо повече, а защото просто така им харесва :) Кефи ги :) Ма тва е друга тема.

trustworthy
16-02-2015, 21:41
Киро, презумцията (а и всеобща заблуда), когато някой тръгне да носи кола отвън, е, че разходите трябва да са минимални. Иначе можеш да намериш нещо с надежден произход, състояние и история и тук, но на по-висока цена. Аз лично втори път залагам на второто и за момента не съм останал разочарован, но това е отделна тема.
Реално погледнато, ако не държиш ти да я пипнеш лично колата, по-изгодно ще ти е да платиш на някого да ти я докара. Вместо да даваш 1500 лв за твоите разходи, ще дадеш 800+ още там някъде на човека за докарването. Ти ще си ядеш в ресторанта, а този някой ще яде и спи където и каквото си иска.
Напълно споделям философията ти, че не бива да се стиска човек, тръгнал за кола за тея пари, освен ако не е търговец. Както и това да не тръгваш сам на такова пътуване.
При всички положения ти желая успех и късмета да откриеш най-добрия екземпляр:thumbup:!

CBET
17-02-2015, 07:03
А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
Обиколи ли други две-три коли в района?
Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

То е ясно, че за можене - може!
Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое? :)

Ти си пуснал темата и тя е "Докарване ...". Аз споделям реално колко съм платил. Колата я купи мой приятел, който живее там, от частна обява, от немец, с ясна история и т.н. Само да ти споделя, че докато попаднем на въпросното нисанче гледахме обяви, и приятеля ходи на 4 огледа. Това във времето представлява 3 месеца. И не на последно място такива нисанчета тук има по авто-моргите, пардон, авто-къщите за по 3000 - 4000 лв. На мен ми излезе 6300. Това е стойността на колата закупена там, докарване да България, регистрация, данъци и техническо обслужване.

Sm0k
17-02-2015, 12:21
...Колата я купи мой приятел, който живее там, от частна обява, от немец, с ясна история и т.н. ...

Е нормално, ако имаш твой човек там, доверен, който да ходи по огледи на коли от първи собственик, ясно че ше ти излезе по-евтино - горе долу само автовоза и там разходите за огледите :) Ама ако нямаш човек там и трябва да пътуваш ти, разходите стават други :)

Kuku
17-02-2015, 14:05
Момчета, НЕ съм пуснал аз темата - това е отделена част от дискусията в темата за покупка на 159 :)
Аз бях причината за тази плява, защото задавах въпроси и спорих (както е видно), та за това мнението ми е на първо място :)
Както и да е....

CBET
17-02-2015, 14:27
Аз само споделям опит от първо лице единствено число. Според мен моят вариант излезе максимално изстискан като разходи. Но пък задължително условие е да имаш доверен човек там, който да ходи по огледи и да купи и прибере колата, като се появи това, което търсиш. Ако тепърва ще тръгваш на сляпо с надеждата там нещо да си харесаш и да ходиш по огледи - Kuku е направил доста ясна и според мен правдоподобна сметка.

Джамбазите са "друга бира" и с тях не трябва да се правят сравнения. Те купуват на едро, за максимум 800-1000 EUR/бр., коли без TUV, размазани, с проблеми и т.н. Смятам всички знаем за какво става дума и няма нужда да изпадаме в детайли.

Още веднъж - докарване на лек автомобил от Германия до България може да се извърши с платформа/репатрак/автовоз, като цената на този вид услуга е от 700 до 1000 лева (в зависимост от крайните точки). Ако е на ход разходите са около 130 EUR за номера и застраховки + около 50 EUR пътни такси + около 150-200 EUR за гориво + риска от авария.

кученцетоОгиитаткоДоги
19-02-2015, 20:39
Значи,най- ефтиния,ще ти излезе да си търсиш от кола от България.Това да ходиш със самолети или с две коли да гониш михаля е свързано с толкова много обстоятелства,че за да ти се получат нещата всички тези обстоятелства трябва да са на твоя на страна.Обърка ли се нещо,тази кола ще ти излезе златна.Най-добрия и ефтин вариянт е да имаш човек там,който да я огледа и да знае как да са пазари с немците.Може и при огледа да си направите връзка по skype така ще участваш и ти и ще си преценяваш.Хвърлих едно око на ,,сметките ви,, така забрави да си докараш кола.Аз винаги съм смятал разхода на автомобила,който докарвам с един литър отгоре на 100км+ като цяло един резервен пълен резервоар за всеки случай.Не знае път може да е затворен някъде и да се наложи да обикалям, или да объркам пътищата някъде и т.н т.н + което винаги слагам едни най-малко 400 евро към сметката ей така за всеки случай.Не знаеш къде какво може да стане и ако нямаш екстра кинти умираш точно за две секунди.За мен най-добрия вариянт е да имаш човек там и той да ти свърши работата.Като вземи колата и и закачи транзитните,казва ти -Брато чакам те след 2 дена в тоя и тоя град на това и това място,фащаш един автобус за 50-60 евро отиваш и си я докарваш колата.Всичко друго си е търсене на силни усещения.Мойте тарифи са 50 евро на ден+пътните разходи,пускамтия на скайп,ако знаеш 5 думи на английски пазариш се лично ако искаш.Ако е в моя район мога да ти направа и 4 огледа за един ден и пътните да ти стъпат много ефтино,ако колата е на 200-300км ще е един оглед за един ден.Имам мои хора със сервизи,ако държиш на диагностика и да ти я огледат преди да тръгнеш.

vencialfa
24-02-2015, 09:38
А как стоят нещата с докарване на ход от Италия, още ли не се издават транзитни номера за експорт ?

Sm0k
25-02-2015, 02:02
А как стоят нещата с докарване на ход от Италия, още ли не се издават транзитни номера за експорт ?

От Италия, по новия закон доколкото знам вече можеш да си я докараш на ход с постоянните италиански номера и после да ги пратиш обратно в италия за да се отпише. Няма нужда от транзитни.
Само че трябва да й платиш застраховка, пък тя не е като да е без пари :)

alfa racer GTA
25-02-2015, 15:43
Чак пък "да ги пратиш" ...не е...

Идваш си със италианските номера, все едно си купуваш от Бургас например, след което отиваш в КАТ с преведен договор за покупка, замяна или какъвто и да е друг договор за придобиване на 159-ката.Мисля имаше и декларация попълнена и подписана пред нотариус(но не съм сигурен, четох наредбата юли месец 2014 година и съм я позабравил) .

След което следва регистрацията.
За автомобили с изтичащ или изтекъл срок на техническия преглед( но това ще е за докараните с автовоз иначе не виждам как ще дойде на ход от Италия без технически преглед) се преминава и технически преглед със съответната такса.

При регистрация КАТ ти свалят номерата и ги унищожават(не пише какво правят с тях, може и да ги връщат служебно, но едва ли), като уведомяват съответните органи(най-вероятно на Пътна полиция) в съответната държава по последна регистрация -Италия да кажем, че я регистрират в България, да бъде свалена от регистрация в Италия.

Проблемът е, че доколкото знам от мой познат Т'алянците ги е страх да си дават автомобилите на чужденци с т'алянските регистрационни номера и все мрънкат/препеликват да се снема от регистрация в Италия и купувача да се оправя без техните номера, ако ще да си наема цял автовоз ...

DiStefan0
25-02-2015, 16:41
В нашия КАТ :
- носиш докиментите + ксерокопия на всичките
- преди КАТ правиш гражданска и плащаш Екотакса
- договора от физическото лице - преведен и легализиран - 1 страничка - 3 изречения - 15 лв - за 30 минути
- легализирания докимент - при шефа на КАТ - в нашия случай Бекяров (кисел като лимон) - подписва го, че разрешава регистрация и обратно на гишето
- от гишето се дава въпросната ДЕКЛАРАЦИЯ - която попълваш, с което удостоверяваш, че на еди коя си дата в еди коя си държава, от еди кой си си купил кола с номер на рама еди коя си и по-долу се описва как е влязла колата в БГ - ако е на самоход е ясно, ако е на автовоз - номера на автовоза

Останалото е ясно нататък.

Сега по принцип в София се минава и без простотии като легализация, а и не само в София, ама ние в Пазарджик сме си още 85 година комунизъм.

Ако некой не знае - при сключване на гражданска за нововнесен МПС задължително искате отстъпка от ЕКОТАКСАТА за същия - имате това право и повечето го предлагат, но си мълчат !!! Минимума, който може да изкрънкате е 20 лв. Бъдете нахални и Вие.

И за последно апел към всичи - за Бога бъдете учтиви и възпитани в разговора си със служителите на такива органи като КАТ и МВР, но не позволявайте да ви правят на идиоти. Гражданинът е РАБОТОДАТЕЛ на тези чиновници. Неговата заплата зависи от ВАС !!!

vencialfa
25-02-2015, 18:18
Благодаря за отговорите !:notworthy:

nicola 59
25-02-2015, 19:42
Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.

alfista 96
25-02-2015, 20:09
Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.

Ми светнини де,за да не се излагаме.

DiStefan0
25-02-2015, 21:20
Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.

Пак ли си преял с макарони бе?
Всяка година те нема по неколко месеца у форума и после се включваш за неколко седмици .. и после пак зачезваш ..
Не знам кви апчета са ти изписали ама поне си ги вземай редовно.

Sm0k
25-02-2015, 22:30
Винаги съм смятал, че форума е за това който знае нещо от първа ръка да светва другите по върпоса, а не да си пишем, аз принципно съм много голям и знам, ама няма да ви кажа, ей така да ви е яд и да ви се смея :)

Ама, както и да е де... секи си избира дали да помага на колегите или не :)

nicola 59
26-02-2015, 21:33
Колега СМОК ако визираш мене,грешиш,винаги съм на разположение,да помогна,ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите,на иво петров аз му продадох 159 ката и момчето може да каже,дали я е обслужил,или не,когато му я продадох може да го питаш,му казах иво даваш 12000 лева,помисли си добре,с тези пари можеш да си купиш АВТОМОБИЛ,не бидон,ма момчето се беше навил,и си я купи.

Sm0k
27-02-2015, 00:31
Колега СМОК ако визираш мене,грешиш,винаги съм на разположение,да помогна,ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите,на иво петров аз му продадох 159 ката и момчето може да каже,дали я е обслужил,или не,когато му я продадох може да го питаш,му казах иво даваш 12000 лева,помисли си добре,с тези пари можеш да си купиш АВТОМОБИЛ,не бидон,ма момчето се беше навил,и си я купи.

Абе аз знам, че ти си му я продал, знам че и 59-ка си имал, помня тука във форума като я "хвалеше", туй сичко хубаво ама докато го бистрим тва щяхме да се разберем по темата :)
Ся аз бях чел, че от първи юли миналата година италианците сменили някви там закони и колите трябвало вече първо да са извън страната и след това да се свалят от отчет там в Италия, някви такива филми. Тука гледам и други коли знаят че може да се прибереш с италианските номера, тъй че сега, ти би следвало да знаш как става номера, тъй че сподели нали, ако някой от колегите реши да тръгне за Италия да знае горе долу как седят нещата нали :)

nicola 59
27-02-2015, 02:18
Точно си чул ,нов закон е ,колата трее да е вече в бг пристигнала и тогава може да се свали от отчет,ма това е много лошо за купувача.Обяснявам подробно.Кола в Италия може да се отчисли само ако няма запор от държавата,този запор може да е за хиляди неща,не платени глоби,заеми,данъци,некои съди собственика,и още милион неща.Тука е болката,ако си купиш кола и идеш да я отчислиш и има запор ,не става,има начин да се провери,за 10 евро се прави ВИЗУРА и ти казват,ма проблема е ,че запорите идват по компютърен път,ти днес купуваш колата и е чиста,ма утре сутрин има вече запор,и ти това няма как да го разбереш.Докарваш си колата тука и като идеш след 1 седмица да я отчисляваш,разбираш ,че си имаш кола за части,понеже ако не е отчислена,тука няма регистриране.
Варианти купуваш си колата ,вадиш и транзитни номера,тогава ти я отчисляват веднага,правиш си застраховка за 5 дни и си я докарваш.Този вариант обаче е доста труден,а за човек отишъл до италия да си купи кола без да има приятели и връзки е невъзможен обяснявам защо,първо излиза скъпо,после лицето което купува колата трее да е в Италия,после само той може да я регистрира в бг,само тои може да я шофира до бг,и най лошото нито една компания няма да му направи застраховка,ако няма връзки.Ако зарежем че докарване на ход струва двоино в сравнение с автовоз,,и приемем че човека не е търговец и няма да препродава колата ,проблем ще му е само застраховката.
Ако италиянеца ти я даде с номерата ,и неината си застраховка,може да си я докараш,ма винаги има опасност като върнеш номерата и документите за отчисляване,да има вече запор,и другото никои няма да ти остави тези документи,ако е непознат,некои от интернет примерно,трее сте много близки,или друг твои близък приятел на човека да гарантира,за тебе.
До тука значи нема шанс.
Трети Вариант единствения тоест,които съществува тръгваш за италия Взимаш си с тебе едно ЧЕ МЕ РЕ или CMR това го имат всички камиони,взимаш си го празно,не попълнено,купуваш си колата попълваш си там чемерето с измислени данни,примерно камион номер ВР О356ВА натоварил Алфа 159 с рама номер хххххххх на 10 02 2015 година име на изпращача пишеш собственика на колата,получател пишеш твоето име ,пристигнала на 15 02 2015 година подпис на получателя сиреч подписваш ти и така доказваш че колата е вече в БГ,отчисляват ти я веднага,и после вече я докарваш,с автовоз,или камионче малко,или с лека кола с платформа,само не на ход.Ако имаш други въпроси ще ти отговоря.

alfa racer GTA
27-02-2015, 21:25
:notworthy:

И в България е така със запора.100% същото.Само където запорът може да е наложен по искане не само на държавата, а и на частно лице.

В България никой няма да наложи запор на автомобил за 10 лв, 100лв или 300лв.Ще ги съберат от заплати или по друг начин, защото е твърде малка сума.

Sm0k
04-03-2015, 12:13
Точно си чул ,нов закон е ,колата трее да е вече в бг пристигнала и тогава може да се свали от отчет,ма това е много лошо за купувача...

А, ей туй вече е сериозен отговор, мерси за инфото наистина :)

nicola 59
11-03-2015, 08:00
http://www.subito.it/auto/alfa-romeo-159-2006-benevento-116484912.htm


http://www.subito.it/auto/alfa-romeo-159-2006-potenza-113291128.htm

http://www.subito.it/auto/alfa-159full-optional-2006-lecce-112349361.htm

За бъдещи клиенти на модела.