PDA

View Full Version : Алфа 166 3.2 ICS въпрос за телефон?



Skyline
16-02-2015, 13:30
Колеги,

Бърз въпрос:

Колата е 2004 , НЯМАМ процепа в дясно за тикане на SIM карта, имам копчето за "TEL" , като го натисна казва "your car does not support TEL "или нещо подобно..

Въпроса е : Има ли някъде кабели пуснати, за да се активира все пак тази функция, или да не би случайно ( много се съмнявам ) да е безжично свързването??

И да речем , последен въпрос, ако си взема друг ICS със процепа за СИМ карта , какво ми трябва отзад като кабелаци за свързване? ... кабел за антена ? кабел за други неща?
( тоест какво освен трябва да имам за инсталация, от донора от който да речем ще намеря новият ICS )

мерси предварително ,

ecotronic
16-02-2015, 13:44
GSM модулът представлява една черна кутия монтирана на гърба на ICS-а и слота за картата.
Освен това трябва и модула с микрофона горе при огледалото.
Антената е тази на покрива.

Търси или цял ICS с GSM модул или само модул, който да добавиш на твоя.

Skyline
16-02-2015, 14:58
GSM модулът представлява една черна кутия монтирана на гърба на ICS-а и слота за картата.
Освен това трябва и модула с микрофона горе при огледалото.
Антената е тази на покрива.

Търси или цял ICS с GSM модул или само модул, който да добавиш на твоя.

мерси колега за бързият отговор....

тоест да разбирам, че ако откача един модул ( черната кутия ) от ICS който е с GSM , и го закача отзад на моят ICS, и взема модул-а заедно с микрофона и направя същото, би следвало да имам GSM без никви други настройки или OBD диагностики и т.н. ?

ecotronic
16-02-2015, 15:00
мерси колега за бързият отговор....

тоест да разбирам, че ако откача един модул ( черната кутия ) от ICS който е с GSM , и го закача отзад на моят ICS, и взема модул-а заедно с микрофона и направя същото, би следвало да имам GSM без никви други настройки или OBD диагностики и т.н. ?

Точно така. Трябва да смениш и лицевия панел, разбира се, с такъв с прорез.

Skyline
16-02-2015, 15:06
Точно така. Трябва да смениш и лицевия панел, разбира се, с такъв с прорез.


:dance: ... добре , то не било чак толкова сложно колкото си мислех... почваме с търсенето в такъв случай....и после звъним на НАСА за тест call 8-)

п.п. така ме дразни,че го няма този процеп, хем е глупост, хем искам да си цъкам като говоря по гсм, не да слагам разни афтермаркет пароти и глупости с хиляда жици..

tweety
16-02-2015, 17:10
До колкото имам спомени няколко колега правиха тази процедура. Порови се в търсачката и ще намериш доста полезни теми как става.
При бърза проверка открих това: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70521&highlight=%F2%E5%EB%E5%F4%EE%ED мисля че тук беше описано доста подробно...

Tasho
16-02-2015, 19:55
Да използвам темата на колегата. Аз също съм мислил да сменям моя ICS с такъв със слот за сим карта. Имам заготовката с микрофоните до огледалото/не съм я отварял да видя има ли нещо в нея/, обаче имам едно такова питане, което и на колегата може да му е от полза. Понеже нямам GSM антената горе на тавана и не ми се пробива, възможно ли е да я монтирам например на кората отзад/под задното стъкло/? За окабеляване за антена също не съм сигурен, но предполагам при демонтаж на ICS лесно ще се разбере?

ecotronic
16-02-2015, 20:16
Не е проблем антената да се монтира и другаде освен на покрива. Това ще влоши малко обхвата но то ще се усеща само в райони с много слабо покритие. Кабел за антена дали има най-лесно може да се разбере, като се погледне под тапицерията на задната лява колонка (в ляво от задното стъкло) Ако има антена на покрива, тя обикновено съдържа GSM и GPS антените. Кабелите от двете минават по тази колонка и този от GPS антената отива към багажника а този от GSM антената минава под задната седалка и напред към ICS - а.

Bobiuzunov
16-02-2015, 21:14
Не е само до ICS-а а после е играчка и окабеляването,та незнам дали си струва,аз го имам но не го ползвам.

Skyline
17-02-2015, 11:37
А нещо важно не уточнихме, преди и след FL , еднакви ли са всички неща? Тоест ако гледам от темата която колегата горе намери в архивите, която е за кола преди FL, ще важи ли на 100% и за след FL?

П.П. Една друга муха днес в главата ми подшушна нещо .... Ако си взема LoudLink с bluetooth опцията, имам GSM, usb , SD card, и AUX, и не си играя да правя тази цялата история с ICS

ecotronic
17-02-2015, 11:43
Не знам да има разлика в ICS - ите преди и след FL.

По въпроса със CD емулатора:

Поради спецификата на интерфейса на ICS-а (Becker Unilink Interface) друг емулатор освен Xcarlink не се разпознава и съответно AUX входа не се отпушва.

Skyline
17-02-2015, 11:49
Не знам да има разлика в ICS - ите преди и след FL.

По въпроса със CD емулатора:

Поради спецификата на интерфейса на ICS-а (Becker Unilink Interface) друг емулатор освен Xcarlink не се разпознава и съответно AUX входа не се отпушва.

Мерси, за поправката ,....като си иска , нека бъде тогава Xcarlink. Лесно се слага, работи предполагам добре. Щото в крайна сметка, едното USB и GSM са идеята. Другото по малко ме топли.

gorang
17-02-2015, 13:31
Колега, мисля че има разлика преди и след фейс-а, старото е becker BE2569, а новото becker be2580 и няма разкодиране по серийния номер.

Tasho
17-02-2015, 19:12
Добре де аз в една друга тема останах с впечатлението, че xcarlink не работи с всеки ics....Възможно е да съм се заблудил все пак...

gorang
17-02-2015, 20:47
Има laudlink и xcarlink, които работят и с новия модел, но не мога да те насоча точно.

Skyline
22-02-2015, 01:04
http://loudlink.eu/webshop/alfa-romeo-bluetooth-handsfree-car-kits-with-ogg-vorbis-mp3-aac-wma-flac-wav-player-and-usb-charger-c-11/loudlink-bluetooth-handsfree-car-kit-and-ogg-vorbis-mp3-aac-wma-flac-wav-player-for-alfa-romeo-166-p-121.html


Sent from my iPhone using Tapatalk