PDA

View Full Version : Досадно свирене от "колелото".



Friday
17-02-2015, 17:24
Колеги трябва ми малко помощ. От предно ляво "колело" се чува нещо като свирене при движение. Звукът прилича на този при спиране на автомобила, когато свирят накладките. Появява се само при загрели спирачки/кола и при бавно движение, и изчезва с натискане леко на педала на спирачката.
Днес бях при Румен и смени накладки и спирачни маркучи, ама забравих да му спомена за това свирене. :no:

Възможно ли е водачите на спирачния апарат да са криви или да искат смазване?..Да се насочвам директно към тях..:dunno:

ecotronic
17-02-2015, 20:13
Това се получава най-вече от трудно движещи с леглата си накладки, поради мръсотия, ръжда и пр. Почисти добре всички участъци в които има контакт между накладката и спирачния апарат и ги намажи тънко с медна грес. Намажи с медна грес и гърбовете на накладките.

pesho_kj
17-02-2015, 21:09
При мен беше така на 156-цата и се оказа, че вътрешната накладка стърже на желязо докато външната си беше на половина износена. Блокирали водачи се оказа :)

alfaromeo16vVarna
18-02-2015, 12:22
И при мен е така само че със задно ляво колело

Friday
18-02-2015, 18:02
Мерси колеги, чакам малко да се постопли и ще сервизирам апарата, че в този кучи студ не е за мъже... :)

Sent from my XT1032 using Tapatalk

barash
18-02-2015, 18:23
Ако не грее диска,проверете за камаче м/у диска и предпазната ламарина.
Вече на 2 пъти ми се е случвало.

Friday
13-04-2015, 16:09
Вчера се занимавах с този проблем. Почистих хубаво леглата на накладките и намазах водачите с грес и вече не чуруликам по пътищата :) Хубавото на цялата работа е, че си поиграх и запоих кабела, който ходи към накладките, че беше скъсан на две места...