PDA

View Full Version : мистериозен проблем с ходовата част на алфа ромео 156



promiss
22-02-2015, 15:40
колеги в чудо се видях моята алфа има едно ако тропане по неравности сменил съм горни носачи,долни ,биалети кормилни накрайници и продължава да си тропа тропането се изразява и когато въртя волана дори с няколко сантиметра на ляво на дясно се получава едно чукане.карах на майстори всеки казва по нещо смених всичко по предницата но този странен проблем пак остава..да не би да идва от рейката или от кардана на волана вече не знам.да не забравя да спомена и че когато пусна направо винаги дърпа надясно

alfa1452.0
22-02-2015, 16:05
еми погледнете рейката и мисля че имаше едни тампони на стабилизиращата щанга евентуално от там да има нещо щом всичко е сменено остава това колега вижте рейката как е :) и тия тампони макар че ме съмнява да е от тях трябва да са много много изядени че да почне да хлопа

---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

все пак изброй тук какво си сменил всичко е силно казано :)
това за дърпането е най вероятно че не е направена предницата след смяната на окачването все пак трябва реглаж :) ходил ли си ?

benji_gb
22-02-2015, 16:07
Колега, виж да не е заминала гайката на полуоската, която е на главината. Имах подобен проблем и уж беше стегната, а реално не беше. Може да имаш разбит тампон са стабилизираща щанга. За друго не се сещам, щом казваш, че си сменил предница.

promiss
22-02-2015, 17:02
Забравих да спомена и тампоните на стаб. Щанга ги сменихме... Голяма играчка бяха... Откъде се обира луфта на рейката?

---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 16:56 ----------


еми погледнете рейката и мисля че имаше едни тампони на стабилизиращата щанга евентуално от там да има нещо щом всичко е сменено остава това колега вижте рейката как е :) и тия тампони макар че ме съмнява да е от тях трябва да са много много изядени че да почне да хлопа

---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

все пак изброй тук какво си сменил всичко е силно казано :)
това за дърпането е най вероятно че не е направена предницата след смяната на окачването все пак трябва реглаж :) ходил ли си ?

Благодаря колега значи смених:
2та долни носача
2та горни носача
Биалетките
Тампоните на стаб.щанга
2та външни накрайника
2та вътрешни накрайника

myato
22-02-2015, 17:05
Забравих да спомена и тампоните на стаб. Щанга ги сменихме... Голяма играчка бяха... Откъде се обира луфта на рейката?

---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 16:56 ----------



Благодаря колега значи смених:
2та долни носача
2та горни носача
Биалетките
Тампоните на стаб.щанга
2та външни накрайника
2та вътрешни накрайника

Сигурен ли си, че сте монтирали правилно стабилизиращата щанга, щото така става, когато е обърната.
Хлабината на гребена се обира от един болт в средата на рейката. Има тема за това.

promiss
22-02-2015, 17:15
Сигурен ли си, че сте монтирали правилно стабилизиращата щанга, щото така става, когато е обърната.
Хлабината на гребена се обира от един болт в средата на рейката. Има тема за това.

Убих се да я търся тази тема и не успях...
Мм монтираниса както трябва тамп. на стаб. Щанга
Има някакъв луфт в волана и трака като го клатя.

myato
22-02-2015, 17:54
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=8922&highlight=%F0%E5%F6%E8%EA%EB%E8%F0%E0%ED%E5+%F0%E5 %E9%EA%E0&page=4

alfaromeo16vVarna
22-02-2015, 18:12
Ти беше ли там като сменяха тампоните на стабилизиращата щанга питам защото като видят колко трудно се сменят казват че са сменени а свъщност не са

promiss
22-02-2015, 18:28
Ти беше ли там като сменяха тампоните на стабилизиращата щанга питам защото като видят колко трудно се сменят казват че са сменени а свъщност не са

Колега бях там,видях че само двигателя не искара за да ги смени... Цялата ходова част се сваля и подсилките на двигателя... И между другото майсторчето ми е дългогодишен авер ама и той вдигна ръце вече.

mirchozo
22-02-2015, 18:35
Виж за луфтове в рейката, хващаш гумата и клатиш наляво надясно, на угасен мотор е нормално да има лек луфт, на запален не трябва да ги има. Проблема след смяна на нещо ли се появи или си е така от както е в теб?

zdravko_ss
22-02-2015, 20:15
Проверете и тампоните на двигателя, да не е провиснал и да опира в полуоската.

Bobi_33
22-02-2015, 20:34
Аз бих му препоръчал да си смени майстора и ще потръгнат нещата.

nikotm
22-02-2015, 20:46
Колега,вижте има едно каре на кормилния прът.Да не тропа то.На старата ми алфа ( Лека и тенекия :rip: ) То чукаще много гадно.А за рейката е почти същото като за тампоните на щангата.:big_heat:

promiss
22-02-2015, 20:55
Виж за луфтове в рейката, хващаш гумата и клатиш наляво надясно, на угасен мотор е нормално да има лек луфт, на запален не трябва да ги има. Проблема след смяна на нещо ли се появи или си е така от както е в теб?

След като смених изброеното беше тишина за около 2-3 хил.км и малко по-малко взе да тропа и сега е нетърпимо,проверихме всичко сменяно бетон е не е мръднало...ще погледна за луфтове на рейката и на карданчето на пръта на волана и както каза колегата за тампони на двигателя да не е провиснал и да опира.възможно е че тресе като го гася и паля.

mirchozo
22-02-2015, 21:32
Друго което не спомена са тампоните на амортисьорите и самите амортисьори. На една от предните ми коли амортисьорите имаха мъртъв ход и хлопаха мн неприятно, наподобяващо на стабилизираща щанга, колата не беше алфа да уточня и засега не съм чул такова оплакване от алфите така че това е малко вероятно.
Отиди в сервиз да я раздрусат на машина и ще си решиш проблема, все пак погледни нещата които можеш и сам.

cuiceka
22-02-2015, 21:44
Според мен проблема ти идва от стабил. щанга , откачи биалетките от носачите за да изолираш щангата и направи така едно кръгче ,само за проба, биалетките ги хвани с опашки за магарето за да не тракат докато пробваш

promiss
22-02-2015, 21:47
Ако някой спомене и читав сервиз в Пловдив ще съм му адски благодарен,че сам човека е само за тоалетната.

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:44 ----------


Според мен проблема ти идва от стабил. щанга , откачи биалетките от носачите за да изолираш щангата и направи така едно кръгче ,само за проба, биалетките ги хвани с опашки за магарето за да не тракат докато пробваш

Нали уш ги сменях,като направя така какъв трябва да е ефекта

angelovi69
22-02-2015, 22:15
Като си сменил горни и долни носачи, нови ли сложи или рециклаж? Питам, щото рециклираните така пукат и чукат, сякаш колата се разпада, а луфтове няма. Имам предвид ябълковидния болт на носачите.
Втори вариант е да имаш разхлабване на биелетките и винта да чука в леглото си, т.е. чука в дупката, където е минал и после му е навита гайката. Май не се изразих ясно, праверете и това.
И накрая пиши какъв е бил дерта.

pesho_kj
23-02-2015, 12:35
Аз залагам на износена стабилка, в моя случай чисто нови тампони на стабилката и пак тропаше, оказа се, че самата пръчка е изтъркана и няма полза от нови тампони, пак има луфт.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509
http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=20035

Това са колегите с който работя и съм доволен. Избери си. Ти при кой майстор я караш ако не е тайна?

promiss
23-02-2015, 12:47
Един приятел има малко сервизче ама едва ли е известен..доволен съм доста години ми подържа колите ама вече вдига ръце от алфата,знаем си ги кви са.утре ще направя проба без биалети... Колегата от кичука сервиз ли има,гледам че е собственик на 156 каато моята може би повече внимание ще и обърне.

pesho_kj
23-02-2015, 12:52
И двамата имат 156-ци, първия има и 147-ца и се занимава предимно с алфи. Доста е навътре. Почти в Кючука е, по пътя за Коматево, още в началото на линията дето я махнаха завиваш надясно и влизаш навътре но като се свържеш с него, той ще ти обясни.

myato
23-02-2015, 12:55
Един приятел има малко сервизче ама едва ли е известен..доволен съм доста години ми подържа колите ама вече вдига ръце от алфата,знаем си ги кви са.утре ще направя проба без биалети... Колегата от кичука сервиз ли има,гледам че е собственик на 156 каато моята може би повече внимание ще и обърне.

Палиш колата и в Ст.Загора при Николай( ferrarist), той се занимава основно с окачването на нашите кочинки.

promiss
23-02-2015, 12:59
И двамата имат 156-ци, първия има и 147-ца и се занимава предимно с алфи. Доста е навътре. Почти в Кючука е, по пътя за Коматево, още в началото на линията дето я махнаха завиваш надясно и влизаш навътре но като се свържеш с него, той ще ти обясни.

Благодаря ти за ценната информация за тия момчета.
Ще се свържа с тях.
На лесно място е

---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 12:56 ----------


Палиш колата и в Ст.Загора при Николай( ferrarist), той се занимава основно с окачването на нашите кочинки.

Ферариста си е легенда ако не можем на месно ниво да се справим ще скоча до стара зогора пък и ще се еидя с братовчедите... Почти съм израстнал в този град уникален е!

undy
23-02-2015, 19:18
Аз съм на мнение,че втулките на рейката са за коша.....

promiss
24-02-2015, 12:54
Днес разкачих биалетките от шенкела и стабилката като я дръпнах с ръка осетих че се премести на вън лесно а нагоре на доло се клати пак лесно... Тропането от силно и изразено дрънчене се понамали и стана тъпо тропане но при доста по големи неравности... Съвет ?

pesho_kj
24-02-2015, 13:20
Както вече казах...

Аз залагам на износена стабилка, в моя случай чисто нови тампони на стабилката и пак тропаше, оказа се, че самата пръчка е изтъркана и няма полза от нови тампони, пак има луфт.

code
24-02-2015, 13:30
Като си монтирате тампоните и почнете да стягате скобите стабилизиращата трябва да няма луфт още преди да сте ги стегнали ;) Това, че е спряла да хлопа на ръка след последните 2 витки от резбата въобще не означава, че тампонът е натиснал както трябва. Относно рейките - за да няма луфт в рейката колата не трябва да се кара в Бг. :) При всички рано или късно се появява.

promiss
14-03-2015, 21:18
Най-после решихме проблема с любезното съдействие нa alfista96. И вече карам на тихо. Тампоните на стаб. Щанга са били заминали. Благодаря на всички за насоките

stu
14-03-2015, 21:32
С какви ги смени?

promiss
14-03-2015, 21:44
С велика Русия.. Ладови

XaBu4ko
15-03-2015, 02:21
Ся един съвет от човека с 2-те 56-ци :upsidedwnsmiley:

Аз си реших проблема с парче ангренаж .... :yes: Подлагаш .... Стягаш.... и ... караш.....

Иначе и аз го ядох това с новите тампони. сменяш и 2 завоя по-късно ..... изненадааа .... чук чук кой е тук :pokey: