PDA

View Full Version : Простовати или бедни са хората ,които все още карат Лади?



alfaracer
28-03-2007, 23:46
След време човек в такава ситуация се замисля:
-Аз съм прост защото сам беден ?
или
-Аз съм беден защото съм прост ?

Bobi_33
28-03-2007, 23:49
След време човек в такава ситуация се замисля:
-Аз съм прост защото сам беден ?
или
-Аз съм беден защото съм прост ?
Тия двете неща задължително ли е, да са неразделно взаимосвързани :?: :roll: Аз си мисля, че има хора за които автомобилът е просто средство за придвижване. Познавам няколко човека които карат колите си (Лада) все още и смятат, че не си заслужава да ги сменят за момента с нещо по-добро, просто защото ги ползват рядко. :wink:
Имат служебни коли и ги експлоатират максимално. Ладите си ги държат за нещо извънредно или за всеки случай :idea:

EvgeniiM
29-03-2007, 00:25
Кво им е на Ладите , пречат ли ти , а и като гледам прост и беден отдавна не са равнозначни - тия баш простаците не ги виждам с Лада

Alexanderbb
29-03-2007, 08:43
Я да не закачаш ладите. Да ти кажа когато години си прекарал човъркайки любимото соц. возило с цел да му отстраниш фабричните недостатъци няма как да се разделиш с него туко така. Аз моята я знам още от 1980 година когато баба ми я взе от корекома. То тази кола има 4 пъти по-висока сантиментална стойност от колкото би дал в пари някой за нея. И сега комшиите викат бе за какво ти е тази ръждясала таратайка ама на мен сърце не ми дава да я дам на някой мангал за 300 лева и той да иде да я предаде за скраб. А и понякога я карам ей така за забавление че е със стоманени брони дет са много удобни като те засече някой горд собственик на 20 годишен западен кошник

MONI
29-03-2007, 08:55
Да не забравяме и култовото задно предаване!!!

trustworthy
29-03-2007, 09:06
Аз имам близък приятел, който доскоро караше лада 1500, при условие че има доста сериозни приходи и си купи апартамент 140 квадрата в централна част на голям черноморски град. :idea:

Нито е прост, нито е беден. Просто отсъства често от България и не чустваше належаща нужда да взема друга.

Смятам, че подобни размишления и класификации 'беден=прост' или обратното въобще не са приложими. По тая логика аз сега да зема да си блъскам главата колко ми е багажът, че карам ЖТД ли :)

koolio
29-03-2007, 09:13
Според мен признак на простотия е да определяш хората по това каква кола карат :evil: . Иначе аз бих предпочел запазена седмица или Самара пред Опел Кадет или Голф 2 :lol: .

RoMeO_156_GTA
29-03-2007, 09:56
Аз лично познавам няколко ПРОСТИ фенове на Лада :bouncing_smiley: За тях това е супер колата .Като Лада Нива 4х4 - та това можело да отиде и на Луната :rotfl: Пък инъче викат "италианците си били заврели ръцете отзад" ... да ги :cussing: тея комплексари :twisted:

Naso
29-03-2007, 10:11
Да не забравяме, че това е кола на годината за 1968-ма :)


Тия дето викат за италианците това с ръцете, да не забравят, че карат ФИАТ.

lyuli
29-03-2007, 10:32
на моето работно място има 2-ма човека които карат Лади - единия е супер готин, кара я защото му е ефтина подръжката. Другия оба4е е същински изрод, гаден тип, злобар, много досаден. зна4и 50/50 е съотношението
и все пак забелязвам, че напоследък Ладите се карат пове4е от хора с ромски произход и в технически неизправно състояние, Точно такива 2 теглещи се ЛАди се нацепиха в Полото на една моя колежка, защото спирчните им отказаха. В този смисъл смятам 4е са опасни тези коли, но не колите а по-скоро шеферите им............

Слав
29-03-2007, 12:27
Колите никак не са опасни, ако се поддържат.
На мен страшно ми прави кеф като видя запазена Лада.
Въпроса е не каква кола караш, а в какво състояние е :idea:

Когато една кола е хубава си личи.На кошник и перла да му пръснеш пак стои грозно.Свежата кола и с най-обикновена боя светва :wink:

MainaCore
29-03-2007, 12:37
Ами в нашето семейство има 2 лади - една 1500 С и една нива. И двете са закупени чисто нови 79-а и 2004-а :) И двете коли се ползват само за работа в кофти местности и ги кара кой ли не - разни работници и т.н ама си вършат идеална работа за годините си и цените за подръжка :) Но определено не са коли за всекидневни градски условия или дълъг път.

morfius
29-03-2007, 12:50
Я пак да чуя...? :shock:
Лада та става чудесно да се научиш да караш... става отлично товарно магаре ... поддържа се по-евтино.
Главния и недостатък не е трудното управление или друго... главния и недостатък е липсата на мерки за безопасност на шофьора и пътниците.
А това последното е много, ама много важно...

koolio
29-03-2007, 13:37
За човек, чиято философия за колите е : " Да е евтино и лесно за поддръжка, без значение бързината комфорта и престижа" Лада е най-подходящото решение. Колкото до безопасността- тя си зависи от човека, а не от колата. Наскоро видях Ауди А6 със зимни гуми Дебица на поне 3 сезона :sick1: . А един мой приятел кара Лада 5-ца по идеологически съображения- човекът е заклет потомствен комунист- но е една от най-гледаните коли, в които съм се качвал.

MaRcHeV
29-03-2007, 14:00
Според мен не е от бедност. Мен ладата ме кефи като кола, защото с нея мога да си правя всякакви опити и да не я жаля, а по нова кола е друго, но наистина има нкои хора, които могат да си позволят по хубава кола, но карат Лада. И все пак млад човек да кара Лада ми се струва нереално, всеки който кара лада според мен е по възръстен и не му пука особено каква кола кара.
п.п. А не мога да си представа, че може би има хора които карат децата си на училище със лада, и изобщо не се замислят, че с лада ако се катастрофира, последствията са ужасни, аз имам 2 катастрофи с лада, като по чудо все още съм жив и здрав, и след втората в лада не се качвам.

virusalfa
29-03-2007, 15:07
Кво им е на Ладите , пречат ли ти , а и като гледам прост и беден отдавна не са равнозначни - тия баш простаците не ги виждам с ЛадаЕ па оно се знае-Баш-простаците карат опел и други подобни с прости емблеми.А колкото до ладите,ето,аз имам и жигула,на която мога да разчитам във всяка ситуация,за разлика от западните "супермодерни" возила.Вярно,не е бърза,ама с нея можеш да идеш на всякъде,а и вози по-добре :wink:

milenamr
29-03-2007, 17:28
Според мен признак на простотия е да определяш хората по това каква кола карат :evil: . Иначе аз бих предпочел запазена седмица или Самара пред Опел Кадет или Голф 2 :lol: .

Напълно съм съгласна !
:twisted:

MaRcHeV
29-03-2007, 17:58
Е пред голф от 1 до 3 предпочитам най-раждясалата лада. ;)

EvgeniiM
29-03-2007, 20:02
Според мен не е от бедност. Мен ладата ме кефи като кола, защото с нея мога да си правя всякакви опити и да не я жаля, а по нова кола е друго, но наистина има нкои хора, които могат да си позволят по хубава кола, но карат Лада. И все пак млад човек да кара Лада ми се струва нереално, всеки който кара лада според мен е по възръстен и не му пука особено каква кола кара.
п.п. А не мога да си представа, че може би има хора които карат децата си на училище със лада, и изобщо не се замислят, че с лада ако се катастрофира, последствията са ужасни, аз имам 2 катастрофи с лада, като по чудо все още съм жив и здрав, и след втората в лада не се качвам.
Аз не се имам много за стар , а за сигурността незнам ама преди 20 години незнам да умираха по 10 човека на седмица

morfius
29-03-2007, 20:44
Аз не се имам много за стар , а за сигурността незнам ама преди 20 години незнам да умираха по 10 човека на седмица

Преди 20 години се караше с 60 - 100 междуградско и с 30 - 50 в града.
Преди 20 години имаше в десетки пъти по-малко автомобили.
Преди 20 години законите не важаха за малка група хора.
Преди 20 години имахме повече уважение и разбиране един към друг.
Преди 20 години за кола се чакаше с години, което правеше шофьорите много по-внимателни към ламарините.
Преди 20 години колите бяха поддържани в технически изправно състояние.

BatVas
29-03-2007, 21:35
Кво им е на Ладите , пречат ли ти , а и като гледам прост и беден отдавна не са равнозначни - тия баш простаците не ги виждам с Лада

А сега де Евгени - лепваш дипломите на ладата , да не те мислят за прост :wink: И другия път като пием как ще платим сметка на стойност една -две лади , кат и сме бедни не знам :roll:

valjo
29-03-2007, 22:14
Аз не се имам много за стар , а за сигурността незнам ама преди 20 години незнам да умираха по 10 човека на седмица

Преди 20 години се караше с 60 - 100 междуградско и с 30 - 50 в града.
Преди 20 години имаше в десетки пъти по-малко автомобили.
Преди 20 години законите не важаха за малка група хора.
Преди 20 години имахме повече уважение и разбиране един към друг.
Преди 20 години за кола се чакаше с години, което правеше шофьорите много по-внимателни към ламарините.
Преди 20 години колите бяха поддържани в технически изправно състояние.
а леба беше триесе стинки, а саламо три и шеесе
аре нема нужда а?

технически изправни, когато "майсторите" беха най важните пичове възможни и се чакаше и за тех с месеци?!? некой друг път -
жертвите по пътищата 89та година са няколко пъти над сегашните, заради гнусните руски таралясници, където ламарината може да не се огъне, а тоя вътре е чао - и то при описаните от теб условия по пътищата

айде идете пред паметника на Тошо в Правец да ударите чело, щом па е било толко добре;)

morfius
29-03-2007, 22:31
а леба беше триесе стинки, а саламо три и шеесе
аре нема нужда а?

технически изправни, когато "майсторите" беха най важните пичове възможни и се чакаше и за тех с месеци?!? некой друг път -
жертвите по пътищата 89та година са няколко пъти над сегашните, заради гнусните руски таралясници, където ламарината може да не се огъне, а тоя вътре е чао - и то при описаните от теб условия по пътищата

айде идете пред паметника на Тошо в Правец да ударите чело, щом па е било толко добре;)

Малко се уля, факта, че след 89 навлязохме в някаква форма на феодална анархия не означава, че хваля ставалото преди 89.
Просто фактите са си факти.
Само в София колите са над 50 пъти повече, на същите улици... а за междуградско да не говоря, вчера бях на път 9 часа... толкова малоумно шофиране няма ... просто няма.
А манталитета се измени рязко, падането на забраните от "комунизъма" доведе до израждане на етиката и морала.
И автомобила стана главно средство за себеизтъкване и/или пишкомерене.
Колега с чисто нов автомобил 2 пъти са се опитвали да го изхвърлят от пътя в неделя.
А събери горните (пък пак погледни дали писаното по горе няма общо) и ми говори за прекланяне пред татово време.

За липсата на каквато и да е пасивна и активна безопасност на ладите и москвичите (шкоди, фиатчета, вартбурзи, трабанти, застави, дачии и волги) ... много добре го знам, ама по-добре от колкото можеш да си представиш.

valjo
29-03-2007, 22:39
а леба беше триесе стинки, а саламо три и шеесе
аре нема нужда а?

технически изправни, когато "майсторите" беха най важните пичове възможни и се чакаше и за тех с месеци?!? некой друг път -
жертвите по пътищата 89та година са няколко пъти над сегашните, заради гнусните руски таралясници, където ламарината може да не се огъне, а тоя вътре е чао - и то при описаните от теб условия по пътищата

айде идете пред паметника на Тошо в Правец да ударите чело, щом па е било толко добре;)

Малко се уля, факта, че след 89 навлязохме в някаква форма на феодална анархия не означава, че хваля ставалото преди 89.
Просто фактите са си факти.
Само в София колите са над 50 пъти повече, на същите улици... а за междуградско да не говоря, вчера бях на път 9 часа... толкова малоумно шофиране няма ... просто няма.
А манталитета се измени рязко, падането на забраните от "комунизъма" доведе до израждане на етиката и морала.
И автомобила стана главно средство за себеизтъкване и/или пишкомерене.
Колега с чисто нов автомобил 2 пъти са се опитвали да го изхвърлят от пътя в неделя.
А събери горните (пък пак погледни дали писаното по горе няма общо) и ми говори за прекланяне пред татово време.

За липсата на каквато и да е пасивна и активна безопасност на ладите и москвичите (шкоди, фиатчета, вартбурзи, трабанти, застави, дачии и волги) ... много добре го знам, ама по-добре от колкото можеш да си представиш.
не исках да прозвуча толкова злобно, колкото се получи:)
просто и аз не съм на 18.... и след като съм гледал по новините поредната помия за "война по пътищата", немога да не съм афектиран
щели да ни зимат книжките до живот, за 0.2 промила....
ненам кво шело да става
бе да ви еба мамата мръсна популистка, гнусна, ега пукнете сичките и ви ядат червеи ега....
заеби :)

ако спрат руските (и други изредени от теб) возила, то жертвите ще паднат наполовина, от сегашните под 1000 на година (спрямо близо 10000 89та)
та така...

morfius
29-03-2007, 22:47
Ако спират трябва да спират за техническо състояние (еконорми или такива за безопасност), а не за марки и модели.
Тогава не само соц. трошките ами и тия дето са уж коли ама са гробници западни ще спрат.
А популистките изпълнения са само за един отговор - не измисляйте глупости, измислете начин да се повиши събираемоста на санкциите.

valjo
29-03-2007, 22:51
Ако спират трябва да спират за техническо състояние (еконорми или такива за безопасност), а не за марки и модели.
Тогава не само соц. трошките ами и тия дето са уж коли ама са гробници западни ще спрат.
А популистките изпълнения са само за един отговор - не измисляйте глупости, измислете начин да се повиши събираемоста на санкциите.еконормите не спасяват живот
еко боже.... е и днес пак им карах в димните завеси на разни камази, транзити , и дори пасат тди 99та нагоре.... дими та не се вижда нищо
нема да се оправим, ми поне да спрем да мрънкаме

Neokill
30-03-2007, 00:15
..... щели да ни зимат книжките до живот, за 0.2 промила....
ненам кво шело да става
бе да ви еба мамата мръсна популистка, гнусна, ега пукнете сичките и ви ядат червеи ега....
заеби :)
Не мислих да пиша в тая тема ама то няма и нужда. Всичко дето го мисля го е писам човека. Само към клетвите да добавя ега им растът ноктите навътре са сетят че не са богоизбрани ..... Как ше ми вземат книжката като от хапчета за смучене за гърло ми показва 0.6 :shock: Си оправят техниката. Ми вземат космите от к..ро

Mind_Control
30-03-2007, 14:07
А бе хора, санкциите в БГ въоб6те не са високи.. В германия за преви6ена скорост над 30 км/ч ти взимат книжката за 1 месесц..

virusalfa
30-03-2007, 19:38
а леба беше триесе стинки, а саламо три и шеесе
аре нема нужда а?

технически изправни, когато "майсторите" беха най важните пичове възможни и се чакаше и за тех с месеци?!? некой друг път -
жертвите по пътищата 89та година са няколко пъти над сегашните, заради гнусните руски таралясници, където ламарината може да не се огъне, а тоя вътре е чао - и то при описаните от теб условия по пътищата

айде идете пред паметника на Тошо в Правец да ударите чело, щом па е било толко добре;)

Малко се уля, факта, че след 89 навлязохме в някаква форма на феодална анархия не означава, че хваля ставалото преди 89.
Просто фактите са си факти.
Само в София колите са над 50 пъти повече, на същите улици... а за междуградско да не говоря, вчера бях на път 9 часа... толкова малоумно шофиране няма ... просто няма.
А манталитета се измени рязко, падането на забраните от "комунизъма" доведе до израждане на етиката и морала.
И автомобила стана главно средство за себеизтъкване и/или пишкомерене.
Колега с чисто нов автомобил 2 пъти са се опитвали да го изхвърлят от пътя в неделя.
А събери горните (пък пак погледни дали писаното по горе няма общо) и ми говори за прекланяне пред татово време.

За липсата на каквато и да е пасивна и активна безопасност на ладите и москвичите (шкоди, фиатчета, вартбурзи, трабанти, застави, дачии и волги) ... много добре го знам, ама по-добре от колкото можеш да си представиш.
не исках да прозвуча толкова злобно, колкото се получи:)
просто и аз не съм на 18.... и след като съм гледал по новините поредната помия за "война по пътищата", немога да не съм афектиран
щели да ни зимат книжките до живот, за 0.2 промила....
ненам кво шело да става
бе да ви еба мамата мръсна популистка, гнусна, ега пукнете сичките и ви ядат червеи ега....
заеби :)

ако спрат руските (и други изредени от теб) возила, то жертвите ще паднат наполовина, от сегашните под 1000 на година (спрямо близо 10000 89та)
та така...На тебе па Шо ти разбира врачанската тиква от коли?Взел и той да дава оценка коя кола каква е.Как па ги прецени тия коли,че им се огъвали тенекиите? Един ударен опел ,брат ми,ако го фанеш на дозер да го опънеш,има вероятност да се скъда.Вде още се виждат жигули на по над 35г за разлика от долнопробните съвременни псевдоколи.Ето аз взимам за пример нашта жигула-още доста по-нови опели ще изпрати към моргата.Явно в предишния си живот си карал западна кола,не знам :roll:

Nasko_77
30-03-2007, 22:12
Лада си е класика, а Москала.... тихо. Няма такова куче. :twisted: Танк :wink:

Crusader
31-03-2007, 09:21
Лада си е класика, а Москала.... тихо. Няма такова куче. :twisted: Танк :wink:
Танк зер, ти май не виждал Москвич ударен челно с 60 км

Nasko_77
31-03-2007, 10:17
Лада си е класика, а Москала.... тихо. Няма такова куче. :twisted: Танк :wink:
Танк зер, ти май не виждал Москвич ударен челно с 60 кмНе казвам, че е като брониран а че не спира. Тръгне ли немож го спря. И слон ще вози :twisted: Баири-маири, кърища.... няма грижи :wink: