PDA

View Full Version : Навигация и телефон 147ца



Crazy JTD
03-03-2015, 19:01
Някой да ме светне как да си плянпам по фабричното телефонче,имам и навигация ма за там ще ми трябва Специалист мисля,.Но поне за ало-ало някой ако може да ми каже как става номера.
Сложих Мтел-ска карта поставям не ми иска PIN код тръгвам да набирам ама ....сопа :/
Ако има запознати нека да пишат може и на лично ;)
Благодаря !

dansguardian
03-03-2015, 19:44
Ще трябва да те разочаровам, но няма да можеш да говориш по фабричния телефон. И то, защото той работи със старите 5-волтови СИМ карти. :(

Crazy JTD
03-03-2015, 20:16
А ако я запаля и вдигна 175км в час на 2ра дали ще стане..... ?
Добре де нали такъв е и размера на пластиката където си има точно определено място за картата (Уточнявам !!! не говоря за Micro или Nano карта а за SIM обикновена "стара")
Ти колега за каква карта говориш ?

dansguardian
03-03-2015, 20:34
Колега, говоря ти за съвсем обикновена СИМ карта, нито за нано, нито за пико, нито за микро, нито за фемто размер. Гледайки една 5-волтова (от стария тип) и една 3-волтова (3-волтовата се използва в наши дни) СИМ карти визуално няма да откриеш никаква разлика, разликата е само в архитектурата на микроконтролера (т.нар. чип). И аз като теб се бях надъхал да използвам телефона, който е вграден в касетофона, но в един сервиз за разкодиране капацитети ми обясниха за какво иде реч. Намерих си една здрава, но изключена от оператора 5-волтова СИМ карта и я програмирах така, че касетофона да я използва като секюрити карта за пускането на касетофона (щото без карта не тръгва), а мастър картата (онази, с логото на Алфа Ромео) ми стои като резервна. 5-волтовите СИМ карти в момента не се използват. Примири се най-накрая.

lordliness
03-03-2015, 20:49
Какво значи, че не се използват. Защото имам две карти от 1999 г. И още си говоря с тях. Нямам спомен да съм ги сменял.

agstyles
03-03-2015, 20:50
Засега има 4 размера СИМ карти
SIM тея големите цялото с пластмасата дет се отчупва от нея кат си я вземеш нова.
Мини сим - повечето хора я знаят като стандартна ама не е :D е тва дет отчупваш от голямото.
Nokia 3310 ползва мини сим.
Микро сим - общо взето 70% от по новите телефони ползват този стандарт чипа + малко пластмаса отстрани.
Пример - Samsung Galaxy S5 ползва микро сим.
и Нано сим - най-малката общо взето само чипа със много малко пластмаса отстрани. Пример Iphone 5 и нагоре ползват нано.

При мен навигацията без проблеми си работи с Мини сим (прима закупена преди няма и година)
И карта на vivacom на около 4 години.
За преходник ползвам от примата пластмасата + тиксо :D
Картата се вкарва с чипа към пасажера.

Crazy JTD
03-03-2015, 21:14
dansguardian-виж сега :D аз че няма да се примиря няма тва е ясно ма и ся пробвай да ми обясниш аджаба защо на кола 2005год. ще слага телефон с карта която карта вече (спряна от производство примерно) ?
И има колеги които си ползват навигациите и лафят по телефончетата а ти ме караш да се примирявам :D ..........


Остави си телефона тук като проговоря през нея да се чуем ;)

dansguardian
03-03-2015, 21:27
http://bg.wikipedia.org/wiki/SIM_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0

А ето и малко материал на Ингилизки:

There are three operating voltages for SIM cards: 5 V, 3 V and 1.8 V (ISO/IEC 7816-3 classes A, B and C, respectively). The operating voltage of the majority of SIM cards launched before 1998 was 5 V. SIM cards produced subsequently are compatible with 3 V and 5 V. Modern cards support 5 V, 3 V and 1.8 V.

Колега agstyles, отговори ли си на въпроса защо говориш с карта от 1999 година?

nickgaidarov
03-03-2015, 21:47
...

agstyles
03-03-2015, 21:55
http://bg.wikipedia.org/wiki/SIM_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0

А ето и малко материал на Ингилизки:

There are three operating voltages for SIM cards: 5 V, 3 V and 1.8 V (ISO/IEC 7816-3 classes A, B and C, respectively). The operating voltage of the majority of SIM cards launched before 1998 was 5 V. SIM cards produced subsequently are compatible with 3 V and 5 V. Modern cards support 5 V, 3 V and 1.8 V.

Колега agstyles, отговори ли си на въпроса защо говориш с карта от 1999 година?

Тъй, общо взето за размерите е точно каквито ги написах.
Ама мойте карти са по-новички и пак си сработват, и най-вече това което написа сега е напълно обратното на това което твърдеше :D.

dansguardian
03-03-2015, 22:04
Аааааа, не знам :). От коли, жени, футбол, Ф1, телефони и музика не разбирам. :)

ivo_63
03-03-2015, 22:15
тая 147 да не ти е такси да седиш в нея по цял ден , че се кахъриш за тоя телефон.

agstyles
03-03-2015, 22:22
Аааааа, не знам :). От коли, жени, футбол, Ф1, телефони и музика не разбирам. :)


Е тази информация на английски дето предостави пише че всяка следваща карта поддържа стария формат,
демек ако картата работи на 3V поддържа и 5V => всяка нова карта без проблеми ще си работи в навигацията дори тя да е на 5V.

Crazy JTD
03-03-2015, 22:38
Благодаря ти dansguardian ! Точно ти ме накара да излезна в тоя час и да го направя това което ме овещаваш "цяла вечер" че не работи ! ИИИИИИИИИИ телефона си проработи :D само дето не си остави номера та да ти звънна :D


ivo_63 запази си ограниченото мислене за себе си,за да не получаваме предупреждения от модераторите или по-точно аз ;) !

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

Телефона на 147ца Р А Б О Т И ! И темата е за ключ ! Ако някой иска да пита нещо на лично

ROMEO_147
03-03-2015, 22:53
На моята 147-ца имам Navi-+ (телефон, навигация), с карта купена преди година на (G)
Могат да ми звънят и да говоря по телефона ,но аз не мога да звъня от колата ,като набера номера и пробвам да се обадя изписва свързване и изведнъж прекъсва...
т.е мога само да приемам обаждания
От какво може да е проблема ?
И също така има ли начин да се промени мелодията на звънене , че е много дразнеща.

dansguardian
03-03-2015, 22:54
Колега Crazy JTD, нещо не мога да схвана логиката... Първо твърдиш, че с МТел-ска карта не ставало, след което окрилян от писаниците във форума не щеш ли - проработило. Ти гъбаркаш ли се с нас, а?

agstyles
03-03-2015, 23:13
Колега Crazy JTD, нещо не мога да схвана логиката... Първо твърдиш, че с МТел-ска карта не ставало, след което окрилян от писаниците във форума не щеш ли - проработило. Ти гъбаркаш ли се с нас, а?

След малко повече мъчене и убеждения от към настройки си тръгна без проблеми.

Crazy JTD
03-03-2015, 23:20
Нали не ми се ежиш като психясала котка пред питбул ? и не ми пиши а ? ма ? и т.н никой не убеждавам най-малко пък теб :D ..........ти си един от философите които са във производството на Алфи от самото си раждане макар и някои неща Изключително много да им бяга ;)
Приятна вечер и не ме занимавай повече ако обичаш :)

dansguardian
04-03-2015, 09:48
Баце (нали така си казвате във Варна), изобщо не ми дреме какво мислиш за мен. До момента съм помогнал на някои потребители, на други не съм. Отегчих се от злобата в този форум, спирам да пиша (както много колеги вече го направиха) и минавам в рийд онли режим.
П.С. Вместо да пишеш за котки, питбули и други представители от контингента на Animal Planet вземи се пообразовай малко, по-конкретно граматиката, защото смърди отвсякъде.

ivo_63
04-03-2015, 15:43
Благодаря ти dansguardian ! Точно ти ме накара да излезна в тоя час и да го направя това което ме овещаваш "цяла вечер" че не работи ! ИИИИИИИИИИ телефона си проработи :D само дето не си остави номера та да ти звънна :D


ivo_63 запази си ограниченото мислене за себе си,за да не получаваме предупреждения от модераторите или по-точно аз ;) !

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

Телефона на 147ца Р А Б О Т И ! И темата е за ключ ! Ако някой иска да пита нещо на лично
споко , модератора няма да те накаже за ограниченото ти мислене, макар че мисъл при теб не виждам

ROMEO_147
04-03-2015, 17:28
На моята 147-ца имам Navi-+ (телефон, навигация), с карта купена преди година на (G)
Могат да ми звънят и да говоря по телефона ,но аз не мога да звъня от колата ,като набера номера и пробвам да се обадя изписва свързване и изведнъж прекъсва...
т.е мога само да приемам обаждания
От какво може да е проблема ?
И също така има ли начин да се промени мелодията на звънене , че е много дразнеща.


Някой знае ли къде се намира антената за телефона ?

ecotronic
04-03-2015, 17:37
Някой знае ли къде се намира антената за телефона ?

На покрива.