PDA

View Full Version : Грешка P0504



eproHD
03-03-2015, 20:40
Днес при тест се появи тази грешка-P0504
Къде да го търся този изключвател ?

dansguardian
03-03-2015, 20:46
На педала за спирачката, наведи се и погледни педала. Използва се при круиз-контрола, като натиснеш спирачката датчика казва на ЕКУ-то да изключи круиз-контрола.

eproHD
03-03-2015, 21:04
Светнах с един силен прожектор и го видях.Ма това е ключа дето включва стоповете като се натисне спирачката.Сега поне е тъмно и се вижда добре всичко си работи.Като натисна спирачката стоповете светят,като отпусна гаснат.Грешката е изчистена ако се появи пак какво да сменям ли този ключ ? Поне видях ,че е евтин

dansguardian
03-03-2015, 21:17
Разкачи буксата на датчика и напръскай с контактен спрей, за да се премахнат окисите. Ако пак се появи грешката - смяна на датчика.

eproHD
03-03-2015, 21:25
Благодаря ! Утре ще напръскам.Още един въпрос гледам тези датчици са два вида някакви с автоматична настройка а другите не.Гледам в mister-auto.Ако някой знае какъв е моя да сподели.Мисля си взема един за резерва въпреки ако се окаже ,че моя си е добре

myato
03-03-2015, 22:56
Машинката се регулира.

eproHD
04-03-2015, 10:16
Искаш да кажеш,че датчика се регулира сам

emzo
04-03-2015, 10:48
На тази кола мисля, че не се регулира.
По-скоро е тръгнала да се прецаква.

eproHD
04-03-2015, 10:57
Имах предвид датчика да се регулира сам. Понеже видях,че има и такива с автоматична настройка.Също на едните буксата е с 4 пина а на другите с два пина.
Но днес като ми остане време ще откача буксата да напръскам с контактен спрей ще видя с колко е

BO
04-03-2015, 11:03
Имах предвид датчика да се регулира сам. Понеже видях,че има и такива с автоматична настройка.Също на едните буксата е с 4 пина а на другите с два пина.
Но днес като ми остане време ще откача буксата да напръскам с контактен спрей ще видя с колко е
Точно така.
Има машинка с 1 и с 2 контакта.
Когато тази машинка с 2 контакта се прецака, то може стоповете да работят, защото работи този контакт, отговарящ за стоповете, но другия, втория контакт да не работи. Те са обратни един на друг - нормално отворен и нормално затворен. За стоповете е нормално затворен. Демек като натиснеш спирачката, то бутона се отпуска и прави контакт едната двойка, а другата двойка отваря контакта.

eproHD
04-03-2015, 11:14
Ок едната двойка контакти е за стоповете.Но втората двойка контакти не ми стана ясно за какво е.Пак ли е за стоповете или не

П.П
Възможно ли е на тези коли дето имат автопилот да са тези с двете двойки контакти а другите дето нямат автопилот да са само една двойка ?

ecotronic
04-03-2015, 11:36
Ок едната двойка контакти е за стоповете.Но втората двойка контакти не ми стана ясно за какво е.Пак ли е за стоповете или не

П.П
Възможно ли е на тези коли дето имат автопилот да са тези с двете двойки контакти а другите дето нямат автопилот да са само една двойка ?

Възможно е. Машинката от първата снимка касае само стоп светлините. Тази от втората е за кола с темпомат.

nicola 59
04-03-2015, 11:42
Така е както пише екотроник аз съм имал проблеми със машинката на 159 същата работа стоповете работят ,ма хил холдер и други разни опции ги няма,и там е двуканална,понеже съм я отварял,и работи както е написал БО единия канал е затворен когато е в покои,като натиснеш педала ,прекъсва този канал,и затваря другия.

eproHD
04-03-2015, 11:59
Ок значи моята е с темпомат /автопилот/ предполагам е с тоя датчик от втората снимка с четирите пина на буксата.Но като погледна ще видя.Сега като се замисля май грешката се появи след като при запалена кола и на място включих копчето на лосчето за темпомата на ON и другото го мърдах към плюса няколко пъти.С автопилота не съм запознат но май в движение се пуска не знам !

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

Тази Алфа 147 не знам има ли тази опция /хил холдер/доколкото съм запознат служи за по лесно потегляне по наклон

ecotronic
04-03-2015, 12:04
Ок значи моята е с темпомат /автопилот/ предполагам е с тоя датчик от втората снимка с четирите пина на буксата.Но като погледна ще видя.Сега като се замисля май грешката се появи след като при запалена кола и на място включих копчето на лосчето за темпомата на ON и другото го мърдах към плюса няколко пъти.С автопилота не съм запознат но май в движение се пуска не знам !

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

Тази Алфа 147 не знам има ли тази опция /хил холде/.Доколкото съм запознат служи за по лесно потегляне по наклон

Означения на втората снимка в ляво контакт е този за темпомата. Той е нормално отворен, но поради обратното действие на машинката (натиснат бутон при ненатиснат пезал), неутралното му положение е "затворен" и се отваря, когато се натисне педалът.
Поради това всякакво друго прекъсване в тази верига или лош контакт в самата машинка се възприемат, като натиснат педал.

Иначе темпоматът не работи при скорост под 30 км/ч.

eproHD
04-03-2015, 12:59
Сега се връщам от колата.Сега видях че има подобен датчик и от лявата страна на съединителя който е с два кабела/ с един контакт/и оста му е по дълга и е на много удобно място.Но този на спирачката е горе на педала на спирачката горе отзад/буксата не се вижда/ пада се откъм двигателя.Как да сваля този датчик ? Доколкото видях трябва да се завърти май, щото е на някакви шлици.Иначе не знам как бих напръскал буксата с спрей
Моля мнения само за датчика на спирачката.Другия на съединителя е на видно място за обслужване а също така и за сваляне !

myato
04-03-2015, 13:22
Завърташ на 90 градуса и изтегляш назад. Връщаш по обратния начин при подаден контакт и някой да гледа кога ще изгаснат стоповете. Зъбчетата служат за регулиране на неутралната позиция. Поне на 156-цата е така. Предполагам твоите са същите.

eproHD
04-03-2015, 15:57
Свалих датчика.Като легнеш под волана с дясната ръка датчика се завърта като знаете на датчика има шлици/зъбчета/ а на планката изрязани отвори и той излиза.Оказа се,че е с букса с четири кабела.Искам да споделя ако някой му се наложи да ги сменя.Давам номерата на датчиците на марката FACET
Датчик на педала на спирачката -FACET -номер 7.1161
Датчик на съединителя - FACET- номер 7.1170
Поне хората с коли като моя модел ще знаят какво да търсят ако им се наложи !
П.П
Само да спомена ,че при връщането на датчика на педала не ви трябва втори човек.Датчика е така направен,че като вкарате шлиците /зъбчетата/ в отворите и завъртите датчика той се стяга.На ръка се усеща когато вече е захванал добре.Няма регулиране напред назад както спомена колегата.Поне аз така го разбрах.При свалянето за по сигурно вижте задната част на датчика коя е била отгоре и коя отдолу и така го поставете !