PDA

View Full Version : Питане за температурен датчик.



kukata_1970
04-03-2015, 19:32
Здравейте колеги.Поръчах си температурен датчик за въздуха и пристигна ето този.Датчика в дебитомера е съвсем друг.Има ли друг датчик за въздуха 156-ца 1.8 и къде му е мястото.

dimitar_vd62
04-03-2015, 21:58
За въздуха в дебитомера, друг не знам да има.Има един на дясното огледало ма не е този, пък и той показва само външната температура на дисплея на км.

ecotronic
04-03-2015, 22:03
Да не би да е за климатроника? Там има 2 температурни датчика (горен и долен), но не знам дали изглеждат като този от снимката.
За температурата на въздуха за мотора, друг освен този в дебитомера, не знам да има.

nicola 59
04-03-2015, 22:08
Tова колега което показваш е датчик за температура на входящия въздух и седи ,на маркуча до дебитомера,поясни кои точно датчик ти трее

dimitar_vd62
04-03-2015, 22:30
Не съм виждал такова нещо до дебитомера, поне не и на моята.Цъкни една снимка де е че не вдявам.

lordliness
04-03-2015, 22:39
На 166 имам свободна букса на предната решетка( забравих за какво беше, не беше е за температура май), това като го гледам ще стане там може би.

thecleaner
05-03-2015, 00:35
Здравейте колеги.Поръчах си температурен датчик за въздуха и пристигна ето този.Датчика в дебитомера е съвсем друг.Има ли друг датчик за въздуха 156-ца 1.8 и къде му е мястото.

Тоя датчик е за CF1 мотора, с дебитомер 111, демек за по-стария мотор. За CF 2 мотора датчика е в самия дебитомер който е 019 .

kukata_1970
05-03-2015, 19:29
Tова колега което показваш е датчик за температура на входящия въздух и седи ,на маркуча до дебитомера,поясни кои точно датчик ти трее
Имах проблеми с динамиката на колата.Не върви и не върви.Пусках я на MULTIECUSCAN и изкарваше няколко грешки едновременно.И всичко идваше от грешно миксиране .Програмата даваше възможните причини за това и първата винаги беше датчика за въздуха.Грешката която направих е,че не отворих дебитомера за да видя има ли някъква видима причина за това а направо тръгнах да поръчвам датчик.Поръчах го от А.М и там беше описан като "датчик температура въздух" в раздела "Инжекционна,горивна система" и след като пристигна разбрах,че е грешния дадчик.И сега когато го имам нов ,искам да го туря да си върши работата ама не мога да му намеря мястото.Колкото до това колата да не върви причината беше запушен дебитомер.Снимки не направих нарочно,защото не бяха за показване.Смяна на филтри,почистване на дебитомера и отново имам бегачка.

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:19 ----------


Тоя датчик е за CF1 мотора, с дебитомер 111, демек за по-стария мотор. За CF 2 мотора датчика е в самия дебитомер който е 019 .
Този по-стария мотор 106 kw ли е.

thecleaner
05-03-2015, 19:38
Имах проблеми с динамиката на колата.Не върви и не върви.Пусках я на MULTIECUSCAN и изкарваше няколко грешки едновременно.И всичко идваше от грешно миксиране .Програмата даваше възможните причини за това и първата винаги беше датчика за въздуха.Грешката която направих е,че не отворих дебитомера за да видя има ли някъква видима причина за това а направо тръгнах да поръчвам датчик.Поръчах го от А.М и там беше описан като "датчик температура въздух" в раздела "Инжекционна,горивна система" и след като пристигна разбрах,че е грешния дадчик.И сега когато го имам нов ,искам да го туря да си върши работата ама не мога да му намеря мястото.Колкото до това колата да не върви причината беше запушен дебитомер.Снимки не направих нарочно,защото не бяха за показване.Смяна на филтри,почистване на дебитомера и отново имам бегачка.

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:19 ----------


Този по-стария мотор 106 kw ли е.

Не, 103 е.

kukata_1970
05-03-2015, 19:52
Не, 103 е.
Ами това е моя мотор ALFA 1.8 ТС 103 kw

kukata_1970
05-03-2015, 20:14
Tова колега което показваш е датчик за температура на входящия въздух и седи ,на маркуча до дебитомера,поясни кои точно датчик ти трее
Хм.Не го виждам този проклет датчик.

thecleaner
05-03-2015, 20:27
Хм.Не го виждам този проклет датчик.

Да продължим с пояснението: ТИ ТАКЪВ ДАТЧИК НЯМАШ, ТВОЯ ИЗПЪЛНЯВАЩ ТАЗИ РОЛЯ Е ВГРАДЕН В ДЕБИТОМЕРА. Сега дали ти стана по-ясно.

GammaRay
05-03-2015, 20:32
Както каза колега thecleaner, този датчик се слага само на CF1 мотора или грубо казано оня, с металните всмукатели. Означен е с 4 на картинката. Твоя датчик е заедна с датчика на дебитомера! Дали са ти грешен датчик.

kukata_1970
05-03-2015, 20:53
Тъй като обясняваше в детайли кой мотор го има и кой го няма този датчик,продължих да настоявам.Съжалявам ако съм те издразнил.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:43 ----------


Както каза колега thecleaner, този датчик се слага само на CF1 мотора или грубо казано оня, с металните всмукатели. Означен е с 4 на картинката. Твоя датчик е заедна с датчика на дебитомера! Дали са ти грешен датчик.
Ок колега.Благодаря за картинката.

GammaRay
05-03-2015, 21:31
Тъй като обясняваше в детайли кой мотор го има и кой го няма този датчик,продължих да настоявам.Съжалявам ако съм те издразнил.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:43 ----------


Ок колега.Благодаря за картинката.

Не си. Форума е за това да си помагаме, а не всеки да се плаши от един-двама разбирачи.