PDA

View Full Version : Тампон-втулка



RomeoJTD
04-03-2015, 22:55
Колеги имам ядове със този тампон който е на помпата на съеденителя,миналата година го смених със подобен на мерцедес само че беше голяма играчка да пиля гумата защото размера не е същият и сега почна да ми хлопа пак педала,като го погледнах гумата я няма никаква.Някакви по-добри и дълготрайни решения да има и по възможност без да се сваля помпата ?

stu
04-03-2015, 23:32
Това на горната ли е?

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Първият път когато ми се износи този тампон и аз пилех някъкъв гумен тампон, който изкара 4-месеца и пак се смачка и скъса.Преди една година на металната втулка от тампона нахлузих изрязано парче армиран маркуч, като сложих и грес, мисля, че беше ф10 и от тогава педала не е мръднал!

RomeoJTD
05-03-2015, 00:15
Това на горната ли е?

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Първият път когато ми се износи този тампон и аз пилех някъкъв гумен тампон, който изкара 4-месеца и пак се смачка и скъса.Преди една година на металната втулка от тампона нахлузих изрязано парче армиран маркуч, като сложих и грес, мисля, че беше ф10 и от тогава педала не е мръднал!

Тоест вместо гумата слагаш армиран маркуч така ли,а това ф10 не е ли малко като размер аз като го меря отвора където трябва да е тампона е някъде към ф19.Това е долната помпа вътре в купето която е на педала на съеденителя.

stu
05-03-2015, 01:29
Тоест вместо гумата слагаш армиран маркуч така ли,а това ф10 не е ли малко като размер аз като го меря отвора където трябва да е тампона е някъде към ф19.Това е долната помпа вътре в купето която е на педала на съеденителя.

От кой град си, ако си от Пловдив няма проблем да ти го направя.

stu
05-03-2015, 09:01
Ето решението ми в снимки, след като за целта разглобих педала преди малко!В моя случай когато се скъса тампона, и стеблото на помпата започна да излиза от оста на педала,като педала пропадаше на пода!Тъй като евентуално пропадане по време на движение може да бъде много опасно особенно в дадена ситуация като изпреварване например, реших да се застраховам , и след импровизираният тампон поставих два размера гайки, който да задържат стеблото дори изцяло да няма тампон.

lordliness
05-03-2015, 09:18
По този начин става добре, също съм писал по въпроса.
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1379233&postcount=10

RomeoJTD
05-03-2015, 18:17
Какво ще рече армиран маркуч ?
Големите шайби ги имам и двете.

stu
05-03-2015, 18:32
С вътрешна текстилна оплетка-почти всички горивни маркучи са такива.Моя го купих от едно магазинче в което продават части за Лада.Вътрешният диаметър на маркуча е Ф10 и както виждаш пасва точно на втулката от оригиналният тампон.След като се монтира върху втулката, външният диаметър става малко по голям и влиза трудно на мястото на стария тампон, за целта може да използваш някъкви клещи, най добре от тези-тип гарга, тъй като мястото е много неудобно!Днес след като разкачих моя за да го снимам се оказа , че няма никъкво износване и луфтове!!!

RomeoJTD
16-03-2015, 22:11
Днес ми остана малко време и ето какво скалъпих, купих маркуч за бензин със вътрешен диаметър 12мм и външен 19мм,направих тази втулка която е на схемата и стана все едно излиза от завода , абсолютно никакви луфтове.