PDA

View Full Version : Кой кабел какъв е в УСБ конектора



Stefan Caromov
05-03-2015, 19:25
Така, решил съм да си правя кабел за ГИ диагностика на БСМ
Интересува ме на усб-то кой кабел е дата + и кой дата -
Защото намерих няколко схеми, които нямат нищо общо една с друга.... от 3 схеми кабелите са разменени....
От другата страна на кабела, ще е смотаната БСМ-ска буксичка - от буксата на колата знам кое какво е

Drag0
05-03-2015, 20:02
По стандарт зеления кабел е D+, белия е D-.

kendo
05-03-2015, 23:13
Преди време и аз се бях запалил да си направя кабел по схемите в нета,ама не ми се получиха нещата.Накрая си вземах това:http://elimex.bg/product/60205/kit-k074-konvertor-usb-kam-uart.html и вече две години нямам проблеми с диагностиката на ГИто.За БСМ става дума

Stefan Caromov
06-03-2015, 11:48
Преди време и аз се бях запалил да си направя кабел по схемите в нета,ама не ми се получиха нещата.Накрая си вземах това:http://elimex.bg/product/60205/kit-k074-konvertor-usb-kam-uart.html и вече две години нямам проблеми с диагностиката на ГИто.За БСМ става дума

Я кажи как го връзваш това към буксата на БСМ-а ?
Щото това е моята букса, трябва да е същата като твоята

ivan dimitrov
06-03-2015, 20:06
---

kendo
06-03-2015, 21:23
Я кажи как го връзваш това към буксата на БСМ-а ?
Щото това е моята букса, трябва да е същата като твоята

Със същата букса съм.На едното краче на буксата има 12V,то не се ползва.Другите две са TX и RX,а четвъртото е маса.На платката има обозначения-TXD,RXD и GND.Свързваш масата към GND,а другите два с налучкване.Опастност да изгориш нещо няма никаква,просто ако са им разменени местата диода на платката няма да светне.Дано да съм ти бил полезен.

Stefan Caromov
07-03-2015, 10:36
Със същата букса съм.На едното краче на буксата има 12V,то не се ползва.Другите две са TX и RX,а четвъртото е маса.На платката има обозначения-TXD,RXD и GND.Свързваш масата към GND,а другите два с налучкване.Опастност да изгориш нещо няма никаква,просто ако са им разменени местата диода на платката няма да светне.Дано да съм ти бил полезен.

Мерси за разяснението, но май ще трябва преходник....какъв

kendo
07-03-2015, 11:41
Мерси за разяснението, но май ще трябва преходник....какъв За връзка с ГИ ти трябва букса HS04–4пинов конектор.Има го в магазините за електроника.А това е схемата на свързване

Stefan Caromov
09-03-2015, 08:27
За връзка с ГИ ти трябва букса HS04–4пинов конектор.Има го в магазините за електроника.А това е схемата на свързване

Благодаря ти много