PDA

View Full Version : Мнения за Alfa 156 SW 2.4 175hp



Macko166
17-03-2015, 12:44
Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.

tur4in
17-03-2015, 13:20
върви добре ако е добра. поддръжката е скъпа, ремапа е задължителен за дизелите, разход според позицията на педала на газта :)

mirchozo
17-03-2015, 13:26
Това ми е 5-та 156-ца и е с такъв мотор. Ако е хубава и поддържана добре колата си заслужава. Ако е убита от каране ще те вкара в голям филм, всичко по мотора и кутията е по-скъпо от другите жтд-та. Търпи ремап естествено, стига да го прави някой който чува петела, ама си трябват парички и за там, ремапа струва 300-500лв в зависимост кой ще го прави. Разхода е като на нормално жтд, не съм забелязал някакви фрапиращи разлики, може би 1л над тях. Градско на моето каране 8-9л/100км, извънградско 6-7л/100км като се гони скорост около 120км/ч. Вървежа мисля че няма нужда от коментар, извънградско колата върви много леко, до 200км/ч си набира много добре, нататък не съм тествал защото съм със зимните гуми все още.
Другото което бих те посъветвал, ако попаднеш на читава 2.4 140/150кс, също не е лош вариант, по-простичък мотор и по-евтин съединител. Окачването е като на всички 156-ци, пикливо силно казано но ако го пазиш малко се справя.

pininfarina
17-03-2015, 13:30
Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.

Търси си 1,9 16V вместо 2,4 20V. Няма да сбъркаш!

alfa1452.0
17-03-2015, 17:04
Търси си 1,9 16V вместо 2,4 20V. Няма да сбъркаш!

а защо ?че и аз търся

alfa_romeo_forever
17-03-2015, 18:23
Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.


Това което казаха колегите за колата е напълно вярно , ще добавя че ремапа не е толко скъп моят е за 200лв ( няма да казвам при кой и къде да не замрънкат че е реклама ... ) и съм страшно доволен ...
не съм съгласен че 1.9 е по добре .. за мен 2.4 дава повече кеф при карането , по лесно поддържа високите скорости но разбира се и двата мотора си имат плюсове и минуси ..
Разбира се заради тежкия мотор предницата заминава по бързо , при много подавана на газ има вероятност да спука някой от маркучите по турбо пътищата ...
Съединител , скорости .... безбожни цени така че внимавай много като избираш

BO
17-03-2015, 18:31
Проблема в случая е, че този автомобил много лесно се вкарва в стандартните разходи по силовото предаване, които са на цена колкото целия автомобил.
1.9 в случая е много по-евтин в това отношение.
Ако цената не го притеснява колегата, то спокойно да се мята на 2.4-ката.:pokey:

pesho_kj
17-03-2015, 18:50
Проблема в случая е, че този автомобил много лесно се вкарва в стандартните разходи по силовото предаване, които са на цена колкото целия автомобил.
1.9 в случая е много по-евтин в това отношение.
Ако цената не го притеснява колегата, то спокойно да се мята на 2.4-ката.:pokey:

Ама кефа от петака цена няма :)

XaBu4ko
20-03-2015, 22:39
От скоро имам и 2,4 mJTD ... Мога да изкажа само адмирации .... Уникална е и всеки път като я настъпя .... настръхвам. Добър разход ( до 10 градско с настъпванки и задръствания )

Моята е чипната и е с друга генерация и челен кулер. Ако някой от София иска , мога да го повозя :scherzkeks:

Поддръжката е по-скъпа , но все пак кефа си е кеф. За мен си заслужава напълно автомобила :)

Ся ... малко е тънък момета със съединителя и каретата ... ама ако има човекмалко акъл в главата .... не е страшно :)