PDA

View Full Version : моля помогнете на новобранец



jasonvorxis
18-03-2015, 23:09
здравеите колеги от около 3 месеца съм собственик на алфа 146 1.4 16 в тс 103 коня колата е бензин газ. но нямам уред които да ми показва колко газ имам нито на бутилката нито в купето, въпроса ми е може ли да се монтира нещо такова ?

robygas
18-03-2015, 23:22
Няма невъзможни неща, стига да можеш да си ги позволиш.
От друга страна това си е чиста глезотия. Нали има "дневен" километраж. Засичай си пробега.

jasonvorxis
19-03-2015, 03:22
Няма невъзможни неща, стига да можеш да си ги позволиш.
От друга страна това си е чиста глезотия. Нали има "дневен" километраж. Засичай си пробега.

имаш ли си на представа за цена ? че съм страшно бос в момента си засичам на километри но съм с нов двигател и нещо не се получава до скоро харче6е 8 /100 сега маи е 10 или 11 и затова исках да имам такова устроиство

Zafo_84
19-03-2015, 07:41
Нормално колега на мен Бившата в София ми е качвала и до 15/100 с климата.Особено ако е с обикновена газова.този двигател е малък а харчи като за 2,0.

robygas
19-03-2015, 20:46
Индикацията на ключа е нещо много приблизително. Тя разполага с 4-5 светодиода които могат евентуално да те насочат кога да посетиш газостанцията като остане да свети само един, но в никакъв случай не са ориентир за разход или някакъв точен уред.
Цената на такава интервенция може да бъде от 50 до около 150лв. в зависимост от това с какво разполага колата ти като налични необходими елементи.
Тук във форума има и колеги които ги влече електрониката и си правят различни хоби устройства за по-точно измерване, но това е доста индивидуално и не е практика при производителите.
Друг е въпроса, че каквато и измервателна техника да предложиш, тя пак ще разчита на простите пластмасови колелца в бутилката които не са най надеждното нещо.

XaBu4ko
21-03-2015, 00:30
Нищо вярно няма в тия бахлуци :)

Гледай си километрите :)

Аз спрях да се мъча на първите 5 свършвания на газта ....

jasonvorxis
21-03-2015, 17:18
Нищо вярно няма в тия бахлуци :)

Гледай си километрите :)

Аз спрях да се мъча на първите 5 свършвания на газта ....

ти си шампион , опитвам се да засичам но преди месец смених двигателя и сега трябва на някаква газова диагностика да ходя да направят али бали на компютара и да засичам вече колко харчи

Валери Арсов
19-04-2015, 17:21
Здравейте колеги! От доста време насам се колебая по даден въпрос. Собственик съм на Алфа Ромео 145 1997г. 1.4 Twin Spark .. та въпроса ми към вас е дали би имало ефект ако се шлайфа главата или би било загуба на време и финанси, както и на причина за бъдещи проблеми?

Bobiuzunov
19-04-2015, 21:14
Защо искаш да я шлайфаш?Ако имаш проблем да,но иначе няма причина да го правиш.

_power_
20-04-2015, 01:43
Иска да я сгъсти младежа ;)
Повече ефект от само шлайф ще има ако си оставиш резервната гума и крика у вас ;)