PDA

View Full Version : Нестабилна задница 156



redshark
22-03-2015, 09:51
Колеги имам следния проблем. При преминаване през дупка или друга по сериозна неравност даже и киша, пясък задницата на колата започва да се люлее. По думите на майстора задницата била стегната.. От какво може да е това? Гумите са ми хубави прави го и със зимните и с летните.

emzo
22-03-2015, 10:00
Принципно амортисьори.
Но иди до задните гуми и им набий един хубав ритник, ако гумите кривнат от пътя - имаш скъсани тампони на напречните щанги. Или си ги сменял скоро с нови от магазина :mrgreen:

aligator89
22-03-2015, 11:30
най-вероятно амортисьори

mirchozo
22-03-2015, 11:51
Същото залюляване може да се получи от нерегулиран заден мост. В зависимост от ширината на гумите се правят настройки на напречните щанги (болтовете които държат щангите за моста). При мен (на 2 от предните ми 156-ци) като сменя зимните с летните гуми се наблюдава това явление особено в мокро и когато стъпя само с 2-те гуми върху боята на пешеходните пътеки. Особено интересно е когато стъпиш на лед, мале как съм изтръпвал...

XaBu4ko
22-03-2015, 12:12
1. Примери амортисьорите :)
2. "Селеновите щанги" - на чисто нови такива ми излезнаха тампоните :) тъй че и те са вариант.

И като люлее поднася ли ?

Мен ме светнаха в една работа преди време и ми спестиха мъките: Кат дойде време за правя нещо по окачването , отивам на стенд за реглаж. Там я качваме и гледаме. Не ч вдигам на крик. Това има голямо значение щото окачването си стои в нормално състояние и нямаш идея как се забелязва всяко едно луфтче :blah:

undy
22-03-2015, 15:41
И според мен трябва да се обърне повече внимание на щангите отдолу.И на мен ми поднасяше,особено на мокрите боядисани пешеходни пътеки,както каза Мирчозо.Смених и 6-те,защото си бяха тръгнали ..една по-малко,друга повече...Задницата заспа.

redshark
22-03-2015, 16:29
И при мен бяга по боята смених биалетките и тампоните но това си остана преди това сменях и задните стабилизиращи щанги. Другото което е ми се струва че от едната страна е малко по-ниска това дали е признак за изпуснал амортисьор?

undy
22-03-2015, 16:37
За разликата във височината,по-скоро да е от пружина.Ако са различни или някоя е омекнала повечко.
А колко до поднасянето,щом всичко е сменено и е минала реглаж,остават само амортисьорите.

XaBu4ko
22-03-2015, 20:04
Един прост тест за много изтървали амортисьори:

Залюляваш задницата и в момента в който спреш и тя трябва да спре :) ( малко странно звучи ама тва е положението ;-) )

Ако продължи да се клати - :priest:

mirchozo
22-03-2015, 22:27
Този тест не е обективен, освен ако не са тотал мъртви. Газовите се напомпват и след няколко залюлявания се втвърдяват.
Разликата във височината идва от пружините, но щом е от едната страна само, много вероятно е вследствие на неработещ амоттисьор пружината да се лашка в пъти повече което значително скъсява живота и или я чупи.

XaBu4ko
22-03-2015, 23:06
Този тест не е обективен, освен ако не са тотал мъртви. Газовите се напомпват и след няколко залюлявания се втвърдяват.
Разликата във височината идва от пружините, но щом е от едната страна само, много вероятно е вследствие на неработещ амоттисьор пружината да се лашка в пъти повече което значително скъсява живота и или я чупи.

Е аз съм писал за много изтървали...... :)
Иначе съм съгласен в тоя ред на мисли ...... Само не разбрах пружините здрави ли са?

dimitar_vd62
22-03-2015, 23:07
Един прост тест за много изтървали амортисьори:

Залюляваш задницата и в момента в който спреш и тя трябва да спре :) ( малко странно звучи ама тва е положението ;-) )

Ако продължи да се клати - :priest:

Мда уе, ако си с мацка на задната седалка и след като свършиш продължиш да е*еш, значи амортисьорите са заминали.

XaBu4ko
22-03-2015, 23:25
:hump::rotfl:

Много точно казано.

dimitar_vd62
22-03-2015, 23:39
Ако пружините са омекнали задницата ще слезе малко а на амортисьора му е все тая.Ако всичко друго е наред 100% амортисьор/и.Кофти е че като свалиш пружината и амортисьора е заминал, ако нямаш под ръка нови трябва пак да събереш карантиите за да отидеш да си купиш.

XaBu4ko
23-03-2015, 00:01
Ши на намразят хората , оспамихме темата ......

Има едни машинки дет ти мерят хАмортисьорите :)

струва 15-20 лв ;)

mirchozo
23-03-2015, 00:21
Баси, май и мойте люлеят, пък може и да си въобразявам. Освен да помоля някой от колежките да дойде да ги тестваме, после ще върна услугата като тестваме нейните. Ся някой ще кажат че е еб*не, ама не е точно тъй, честно...

redshark
23-03-2015, 08:54
Пружините са спортни и трябва да е достатежка колежката да я залюлея :D .. Ще я закарам на реглаж първо и ако не стане ще сменям амортисьорите.. Може ли да ми кажете къде в софия ще се справят добре с тая работа :surrender:

eproHD
23-03-2015, 10:41
Да използвам темата,каква марка бихте препоръчали за задни амортисьори ?Кой са по добри така да се каже !
MONROE REFLEX ,MONROE ORIGINAL ,SACHS ,BOGE ,MAGNETI MARELLI ????

emzo
23-03-2015, 17:41
С Рефлекса, става голяма друсалка.
Бързо ги разкарах, по-скоро с оригинал-а пробвай.

eproHD
23-03-2015, 18:00
С Рефлекса, става голяма друсалка.
Бързо ги разкарах, по-скоро с оригинал-а пробвай.

Ок !Вече си поръчах SACHS

eproHD
25-03-2015, 12:30
Амортисьорите дойдоха,ама сега се чудя аз ли да се захващам да ги сменям.Нека някой сподели трудна ли е тая процедура ?Имам инструменти имам и скоби за пружините.Ама гледам има една камара болтове дето трябва да се разкачат отдолу

lubo_red
25-03-2015, 18:58
Имаш два болта да извадиш и една гайка отгоре във багажника....не казвам,че се развъртат лесно(даже напротив).Но не е голяма философия....и двете биалетки разбирасе...

eproHD
25-03-2015, 19:34
Имаш два болта да извадиш и една гайка отгоре във багажника....не казвам,че се развъртат лесно(даже напротив).Но не е голяма философия....и двете биалетки разбирасе...

Технически съм грамотен...не ме е страх да правя сам ремонти по колата разбира се тези дето са само механични.По професия съм механик...но не на коли.Гледам в багажника трябва да сваля всичко да стигна до тези две гайки.Как да го сваля този мокет,че после като го сглобя да изглежда както е сега

lubo_red
25-03-2015, 19:59
На 147 не съм свалял.На 156 лесно се измъкват като се свали мокета на тавана и се издърпва мокета на калника,колкото да се стигне до гайката.

dimitar_vd62
25-03-2015, 21:03
Моя не се нагъна въпреки че го насмотах калпазанската като си сменях задната броня.

Zaxx
26-03-2015, 14:37
Моя не се нагъна въпреки че го насмотах калпазанската като си сменях задната броня.

Моя също нищо му нямаше при разглабянето отзад, тъй че давай смело.:knock:

emzo
27-03-2015, 11:32
Чупещи рамена, скоби, гайковерт. Туй е.