PDA

View Full Version : Високи обороти-ОПРАВЕНО!!!



dakata
23-03-2015, 08:00
Тази сутрин паля таратайката (Алфата от подписа) и оборотите скачат на 4К.Някакви идеи за проблема?

Bobiuzunov
23-03-2015, 08:05
Диагностика колега,иначе другото е хвърляне на боб.:busted_cop:

dakata
23-03-2015, 20:19
ОПРАВЕНО!!! Оказа се температурния датчик... като закачих диагностиката показваше стойност -30 градуса :noooo::noooo: при положение,че външната температура е 7 градуса...Смених го,една бърза адаптация и всичко си дойде на място :dance:
Никога не съм предполагал,че като умре тоя датчик може да побърка така колата...

Bobiuzunov
23-03-2015, 21:00
Аз имах подобни симптоми на Капата и се оказа и при мен температурен датчик.Радвам се че бързо си решил проблема.

dakata
23-03-2015, 21:19
Аз имах подобни симптоми на Капата и се оказа и при мен температурен датчик.Радвам се че бързо си решил проблема.

Благодаря колега!!! :cheers:
Какви майни :guns: и теглихме на таратайката сутринта като тръгвахме с жената на работа...ама се оправиха нещата и сега съм доволен. :)

Bobiuzunov
23-03-2015, 21:23
Абе нормално е да им теглим чат пат по една майна,но все пак колите са си на годинки и километри и изненади има постоянно. :-)

dakata
23-03-2015, 21:46
Абе нормално е да им теглим чат пат по една майна,но все пак колите са си на годинки и километри и изненади има постоянно. :-)

Имам наблюдения,че се трошат в най-неподходящият момент...не че има подходящ,но винаги когато бързаш за някъде и трябва да си навреме там точно тогава решават да си покажат магариите(поне моята го е правила няколко пъти),но както казваш все пак са на годинки и не можем да очакваме,че ще караме десетки хиляди километри без да сменим абсолютно нищо... :yes:

Bobiuzunov
23-03-2015, 22:07
Аз затова си имам две 166-ци,ако едната е в бокса другата е в движение. :-)

old alfist
24-03-2015, 00:01
Ако евентуално пак ти се появи някакъв такъв проблем с оборотите, почисти си дроселовата клапа.

dakata
24-03-2015, 09:47
Почистих я миналата седмица когато сменях и свещите :D
Благодаря все пак :)

Boby
24-03-2015, 22:54
Аз затова си имам две 166-ци,ако едната е в бокса другата е в движение. :-)

Абе не е точно така :crazy:

Странни са тези 4000 оборота дори и на -30. Палил съм на -22 и дъреше 1200 обоброта. Според мен има и нещо друго.

Bobiuzunov
25-03-2015, 07:48
Естествено че не е така,това го казах на шега. :rotfl:

gorang
25-03-2015, 12:48
Абе не е точно така :crazy:

Странни са тези 4000 оборота дори и на -30. Палил съм на -22 и дъреше 1200 обоброта. Според мен има и нещо друго.

Ти си палил на -22, но наистина е било -22. Когато си мисли, че е -30, а то е 15 градуса е друга бира...

ecotronic
25-03-2015, 13:26
Интересното в случая е и това, че при положение че целият ход на дросела е 0 - 83 гр. а моторчето за празния ход отваря клапата на максимум 15 гр. - как при грубо-казано 18% отворен дросел се получават 4000 об.

Mury
25-03-2015, 14:44
Тръгнало е да си ходи моторчето,ама засега се е укротило,след някой друг ден пак ще изперка................това са 1000% симптоми на умиращо моторче !!!!!!!! :respect::respect::respect::respect:

dakata
25-03-2015, 22:02
Лично аз си го обяснявам по следния начин:
Датчика е изперкал и казва на компа,че е - 30 градуса,но в същото време диагностиката ми показва и температурата на входящия въздух(не знам кой датчик го засича...)който в конкретния случай беше 8 градуса.От там явно всичко заложено като възможни отклонения в мозъка на двигателя няма нищо общо с двете коренно различни показания за температурата и... 4000 оборота са на лице.
Не изключвам възможността и моторчето за празния ход да е пътник,но като смених датчика за температурата,изключих акумулатора за около 15-20 мин. и после пуснах адаптация всичко си дойде на място.
Не знам защо,но загиналия датчик не беше записан като грешка,хванах го по показанието -30

Ако съм в грешка моля да ме поправите... :unsure::unsure:

Mury
26-03-2015, 12:11
Лично аз си го обяснявам по следния начин:
Датчика е изперкал и казва на компа,че е - 30 градуса,но в същото време диагностиката ми показва и температурата на входящия въздух(не знам кой датчик го засича...)който в конкретния случай беше 8 градуса.От там явно всичко заложено като възможни отклонения в мозъка на двигателя няма нищо общо с двете коренно различни показания за температурата и... 4000 оборота са на лице.
Не изключвам възможността и моторчето за празния ход да е пътник,но като смених датчика за температурата,изключих акумулатора за около 15-20 мин. и после пуснах адаптация всичко си дойде на място.
Не знам защо,но загиналия датчик не беше записан като грешка,хванах го по показанието -30

Ако съм в грешка моля да ме поправите... :unsure::unsure:

Изключи на всяка друга Алфа температурния датчик и запали,да видиш че повече от 1500 об.няма да вдигне,даже са много.:thumbup::thumbup::thumbup:

Когато я закача на компа и даде контакт,пуснаха ли се перките ???? Ако не са се пуснали е твърде вероятно да те лъже диагностиката,защото при такива температури компа пуска аварийно перките .

dakata
26-03-2015, 19:50
Изключи на всяка друга Алфа температурния датчик и запали,да видиш че повече от 1500 об.няма да вдигне,даже са много.:thumbup::thumbup::thumbup:

Когато я закача на компа и даде контакт,пуснаха ли се перките ???? Ако не са се пуснали е твърде вероятно да те лъже диагностиката,защото при такива температури компа пуска аварийно перките .

Нещо не те разбрах колега,
Датчика ако го откача ОК няма да вдигне и 1500 об.
Когато му измъкнеш буксата го елиминираш от системата и двигателя минава в някакъв авариен режим(така си мисля),но в моя случай той казва,че е минус-30 градуса(подава грешна информация),а в същото време температурата на входящия въздух е +8 градуса(колкото е всъщност и външната температура)
А перките не се включиха.И защо трябва да се включват при (минус)-30 градуса??? :hmm:

dakata
26-03-2015, 20:10
Интересното в случая е и това, че при положение че целият ход на дросела е 0 - 83 гр. а моторчето за празния ход отваря клапата на максимум 15 гр. - как при грубо-казано 18% отворен дросел се получават 4000 об.

И аз това се чудих,защото като го направи това опитах да подам газ,защото в първия момент си помислих,че нещо жилото е запецнало,но като тръгнах да натискам педала усетих,че обрах един празен ход(все едно,че някои е завъртял дросела на ръка).Това упражнение го повторих поне 4-5 пъти(палих-гасих) и резултата беше един и същ 3800-4000 оборота.Дори пробвах да потегля без да докосвам газта и направо изрови асфалта :go: и оборотите не се нормализираха след това упражнение...:gruebel:

ecotronic
26-03-2015, 20:19
Нещо не те разбрах колега,
Датчика ако го откача ОК няма да вдигне и 1500 об.
Когато му измъкнеш буксата го елиминираш от системата и двигателя минава в някакъв авариен режим(така си мисля),но в моя случай той казва,че е минус-30 градуса(подава грешна информация),а в същото време температурата на входящия въздух е +8 градуса(колкото е всъщност и външната температура)
А перките не се включиха.И защо трябва да се включват при (минус)-30 градуса??? :hmm:

Нормалните стойности на съпротивлението на датчика са да речем 3 килоома при -30 градуса и 100 ома при 100 гр.

При прекъсване на датчика съпротивлението става много голямо (практически това на изолацията на проводниците) при късо съединение пък то става много малко - под 1 ом. Ако долната възможна граница на термометъра на ECU то е -30 гр, то ще регистрира тази температура и при реална такава и при откачен датчик.
Но има друга функция на ECU - то, която следи само това дали съпротивлението на датчика е в крайните възможни граници (примерно от 50 ома до 50 килоома).

Когато ECU - то "види" стойности извън този интервал, то знае единствено, че има проблем по веригата на датчика и поради това "на сляпо" включва вентилатора за да предотврати евентуално прегряване.

Това, малко по-подробно обяснено е това за което говори Mury.

dakata
26-03-2015, 21:15
Нормалните стойности на съпротивлението на датчика са да речем 3 килоома при -30 градуса и 100 ома при 100 гр.

При прекъсване на датчика съпротивлението става много голямо (практически това на изолацията на проводниците) при късо съединение пък то става много малко - под 1 ом. Ако долната възможна граница на термометъра на ECU то е -30 гр, то ще регистрира тази температура и при реална такава и при откачен датчик.
Но има друга функция на ECU - то, която следи само това дали съпротивлението на датчика е в крайните възможни граници (примерно от 50 ома до 50 килоома).

Когато ECU - то "види" стойности извън този интервал, то знае единствено, че има проблем по веригата на датчика и поради това "на сляпо" включва вентилатора за да предотврати евентуално прегряване.

Това, малко по-подробно обяснено е това за което говори Mury.

Е са вече ми стана ясно,Любо :th_up:

dakata
30-03-2015, 22:53
Май колегата Mury ще се окаже прав за моторчето...
Няколко дни след като занулих настройките беше добре и днес отново започна досадното клатушкане на оборотите. :cussing:
Тъкмо се закрепи няколко дни,и оборотите бетон си викам: -Бре тая кошница се оправи!!!
И днес отново 600-1200-600-1000-1200-1000-600............
Абе нямам думи... :wallbash: