PDA

View Full Version : Лампата на ръчната свети постоянно?



toci1
30-03-2015, 19:55
Здравейте колеги,

От 2-3 дни ми свети постоянно лампата, която свети при дърпането на ръчната, но свети по-бледо, а не ярко. Дали някой има предположение? По принцип задните дискове и накладки са ми за смяна, дали може да е заради това.

Благодаря Ви.

barash
30-03-2015, 19:58
спирачната течност как е?

pesho_kj
30-03-2015, 20:09
Най-вероятно ти е паднало нивото на спирачна течност.

toci1
30-03-2015, 23:04
Спирачната течност е добре, преди една седмица сменяхме един маркуч и от тогава не е мръднала (всеки ден я гледам).

dimitar_vd62
30-03-2015, 23:12
Задните май нямат датчици, ма не съм много сигурен, лоста на ръчната до долу ли слиза, нещо да не му пречи, едно ключе трябва да има там.

toci1
30-03-2015, 23:21
Ами до долу си слиза (както си е било до сега), защото като го дръпна леко и лампата светва както си трябва, а като е до долу, свети по-слабо. А къде е това ключе и за какво служи?

dimitar_vd62
30-03-2015, 23:50
Ами служи за да ти сигнализира на таблото че ти е дръпната ръчната.Къде е не знам, би трябвало да е някъде под лоста като махнеш маншона.Щом ти светва силно като дръпнеш ръчната, а като я свалиш свети по слабо значи някъде има утечка.Виж жиците на датчика на казанчето да не е заседнал поплъвъка, или нещо с датчиците на предните колела, някъде да не опира, кабелита да не са протрити и да дават някъде маса.Изключвай ги едно по едно - куплунга на казанчето , после датчиците на феродото езно по едно колелата, ако не са преправяни са на куплунг закрепен на спирачния апарат.

sole_moe
31-03-2015, 00:19
виж поплавака на казанчето на спирачната течност дали не блокирал има една гумича от горе на капчката натисния няколко пъти или разви капачката може и да е от буксата

XaBu4ko
31-03-2015, 00:40
Пробвай дали ти работи АБС-а.

toci1
31-03-2015, 19:43
Днес като карах колата и забелязах, че лампата от време на време премигва, т.е. не свети постоянно и пак казвам, светенето не е точно както когато дръпна ръчната спирачка, ами е по-бледо.

bojev
31-03-2015, 20:05
погледна ли под маншона на ръчната, точно ключето дето ти казаха по-горе колегите може да прави мизерии.Ако ти е ненатегната или както каза накладки и дискове за смяна, в отпуснато положение лоста притиска ключето и не свети, а ако е хлабава нищо чудно и от лека неравност да мърда лоста и да ти примигва лампата.За най-просто я понатегни малко за проба и виж как е и самата букса на ключето.

dimitar_vd62
31-03-2015, 20:38
Виж си и поплавъка в казанчето за спирачна течност, отвий капачката и остави поплавъка да виси свободно и виж как свети лампата, после го обърни обратно и пак погледни дали свети - сега не трябва да свети/все едно казанчето е пълно догоре.Може и спирачната течност в казанчето да е на границата аха да светне ама не и от люшкането да присветва.Другото дет ти казах провери си кабелите до спирачките да няма протрито или кофти връзка.

toci1
31-03-2015, 23:08
Ще ги погледна утре нещата, но за течността съм сигурен че е до горе.

dimitar_vd62
31-03-2015, 23:22
Лампата или свети или не, за да свети по слабо значи някъде има кофти контакуване или утечка, демек не отиват 12 в. ами по-малко.Щом като дръпнеш ръчното и свети нормално значи там е наред, получава си 12 волта, като я снемеш щом свети слабо значи от някъде получава нещо ама не каквото трябва.Освен датчиците на феродото, казанчето и ръчката на ръчната не се сещам за друго дето да пали тази лампа.

Marchoni
31-03-2015, 23:55
Най-вероятно някой протрит кабел на предните накладки опира на маса. От дупките премигва.