PDA

View Full Version : alfa 147 selespeed включва само задна скорост(проблем в кутията)



krissr
31-03-2015, 15:23
Първоначално проблема започна като сутрин не включваше 1ва и разрачквах другите да проверя тотал ли е проблема но задна включва винаги ръчкам ръчкам и хоп след няколко минути включва 1ва тръгвам и никакви проблеми стигам някъде гася след часове отивам паля и тръгвам. На следващия ден същото но пак след известно ръчкане потеглям и никакви проблеми от 1-5 скорост нито шумове нито хъркане нито прескачане нищичко. Купих диагностичен кабел пуснах фиат еку скан калибрирах четох грешки но нищо не помогна. В следващите дни стана по-лошо и смених маслото на скоростната кутия, на селето, свалях помпата, че спря, подмених четки, сферата е наред помпата включва след 3-4 превключвания на предавки, а през програмата ми показва 55 бара но нищо не помага и сега съм в безизходица не включва въобще 1ва или другите скорости само задна и неутрал имам, ако някой има идеи да споделя........

alfa_romeo_forever
01-04-2015, 10:56
Първоначално проблема започна като сутрин не включваше 1ва и разрачквах другите да проверя тотал ли е проблема но задна включва винаги ръчкам ръчкам и хоп след няколко минути включва 1ва тръгвам и никакви проблеми стигам някъде гася след часове отивам паля и тръгвам. На следващия ден същото но пак след известно ръчкане потеглям и никакви проблеми от 1-5 скорост нито шумове нито хъркане нито прескачане нищичко. Купих диагностичен кабел пуснах фиат еку скан калибрирах четох грешки но нищо не помогна. В следващите дни стана по-лошо и смених маслото на скоростната кутия, на селето, свалях помпата, че спря, подмених четки, сферата е наред помпата включва след 3-4 превключвания на предавки, а през програмата ми показва 55 бара но нищо не помага и сега съм в безизходица не включва въобще 1ва или другите скорости само задна и неутрал имам, ако някой има идеи да споделя........

Пробвай да направиш една калибрация .

krissr
01-04-2015, 12:40
опитах още докато включваше трудно сутрин и направих, но сега когато вече въобще не включва не позволява калибрация, а между другото ми дава тези параметри :

позиция при вкл. скорост 21.128
позиция на избор 25.480
clutch pressure plate travel 27.300
clutch pressure reference 27,132
позиция на зацепване на съедин. 27.300

alfa_romeo_forever
01-04-2015, 18:00
опитах още докато включваше трудно сутрин и направих, но сега когато вече въобще не включва не позволява калибрация, а между другото ми дава тези параметри :

позиция при вкл. скорост 21.128
позиция на избор 25.480
clutch pressure plate travel 27.300
clutch pressure reference 27,132
позиция на зацепване на съедин. 27.300


Не съм сигурен но позициите на съединителя трябва да са около 28 и малко ? не знам колега ще те излъжа трябва някой от хората който разбират повече да се включи ...

krissr
01-04-2015, 18:06
надявах се на помощ, но нищо утре свалям робота да видя кутията въобще включва ли скоростите, искаше ми се да не се впускам в това приключение, а да си я подкарам по-скоро но уви..... :throw:

dimitar_vd62
01-04-2015, 19:15
Утре мое и да работи, неска е 1 април и си прай ташак.:grin:

krissr
01-04-2015, 22:21
де да беше така :D

krissr
02-04-2015, 14:19
преви скрития болт на избирача на скоростите чуках набивах други размери шестограм и неще и неще да развива някой идеи ????????/

krissr
02-04-2015, 20:28
скоростна кутия има проблем с включванията по скоростите скоро още инфо