PDA

View Full Version : Въпрос относно твърд волан на Alfa 147



Forza
03-04-2015, 10:15
Здравейте колеги имам следния проблем с твърд волан на 147. Преди месец сменях сигменти и гумички (просто го споменавам) когато си взех колата от ремонта незнам какво са правили или просто съвпадение, но волана на колата ми стана много твърд, на градско е много тежко да се кара. Като запаля колата волана е перфектен след 10 мин. каране волана става твърд като камък. Първото нещо което направих е да сменя маслото на хидравликата (в сервиз), тъй като не беше сменяно от както я имам (8 години) ефекта беше нулев. Сега незнам къде да търся проблема, ще ви бъда много благодарен за съвети и мнения!

emzo
03-04-2015, 11:01
На помпа хидр. отиват нещата.

myato
03-04-2015, 11:02
Здравейте колеги имам следния проблем с твърд волан на 147. Преди месец сменях сигменти и гумички (просто го споменавам) когато си взех колата от ремонта незнам какво са правили или просто съвпадение, но волана на колата ми стана много твърд, на градско е много тежко да се кара. Като запаля колата волана е перфектен след 10 мин. каране волана става твърд като камък. Първото нещо което направих е да сменя маслото на хидравликата (в сервиз), тъй като не беше сменяно от както я имам (8 години) ефекта беше нулев. Сега незнам къде да търся проблема, ще ви бъда много благодарен за съвети и мнения!

Провери като покараш каква става температурата на маслото в казанчето, защото ако не се охлажда и прегрява ще стане точно това, което усещаш.

Forza
03-04-2015, 11:15
Благодаря за отговорите, ще проверя температурата на маслото на хидравликата. Иначе като завъртя волана до край на ляво и до край на дясно когато колата е на място се чува онзи специфечен звук, подобен на вибрация което неозначава ли че помпата или хидравликата работят? Няма виене нито други подобни звуци. Като видях колко струва хидравлична помпа лошо ми стана :big_whoops:

emzo
03-04-2015, 11:25
Втора цедка са евтини, въпроса е да уцелиш работеща :)

eproHD
03-04-2015, 12:33
Провери като покараш каква става температурата на маслото в казанчето, защото ако не се охлажда и прегрява ще стане точно това, което усещаш.

И кой/какво/ охлажда това хидравлично масло,че не ми е ясно ?

ecotronic
03-04-2015, 12:38
И кой/какво/ охлажда това хидравлично масло,че не ми е ясно ?

Радиатор.

eproHD
03-04-2015, 12:39
Здравейте колеги имам следния проблем с твърд волан на 147. Преди месец сменях сигменти и гумички (просто го споменавам) когато си взех колата от ремонта незнам какво са правили или просто съвпадение, но волана на колата ми стана много твърд, на градско е много тежко да се кара. Като запаля колата волана е перфектен след 10 мин. каране волана става твърд като камък. Първото нещо което направих е да сменя маслото на хидравликата (в сервиз), тъй като не беше сменяно от както я имам (8 години) ефекта беше нулев. Сега незнам къде да търся проблема, ще ви бъда много благодарен за съвети и мнения!

Вземи си купи една добавка на XADO за хидравлика някъде 20 лева е/точно 25,20 лв.Сипи я и карай така известно време и виж дали ще има ефект.Може да има може и да няма..но все пак опитай.Пък после виж помпа ли ще да е рейка ли !

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:38 ----------


Радиатор.

Е и....?

ecotronic
03-04-2015, 12:43
Е и....?

Ако имаш друг въпрос, то задай го.

myato
03-04-2015, 12:43
И кой/какво/ охлажда това хидравлично масло,че не ми е ясно ?

Долу в дясно, пред компресора на климатика има една серпентина.

Помпата се рециклира. Моята я правих миналата година и ми излезна 60лв. Сега хидравликата е направо приказка.

ivo_63
03-04-2015, 14:49
търси помпа 2-ра употреба , на мондеото я взех за 30 лв - перфектна , на алфата колко да е ?

Forza
03-04-2015, 16:52
Благодаря на всички за отговорите ще търся помпа втора цедка ;-)

eproHD
03-04-2015, 17:07
Благодаря на всички за отговорите ще търся помпа втора цедка ;-)

Много бързо се съгласи,че е помпа щом веднага търсиш..Явно в сервиза са ти казали какво и е.И като вземеш тази втората ръка от де знаеш,че не е някоя като твоята..ама докато има балъци ще е така.Аз продавам помпа 80 лева искаш ли я - но гаранция не давам дали после няма го чувстваш пак твърд/волана де/!!! :bash:
P.S
Абе паце да си чул,че тоя волан не се състой само от помпа...нещо като кормилна рейка да си чул едва ли.Относно помпата ако е тя де има нови за по 100 €. Ама не ще дадеш 60-80 лева за така наречената 2 ръка ама тя може и да е пета и в сервиза 60 лева да я монтират ново хидравлично масло и то какво стана колкото цената на нова...
И ни дръж в течение какво си направил