PDA

View Full Version : съединител jtd 77kw



ivanovkz
07-04-2015, 18:49
Здравейте колеги,предстои ми смяна на съединител и се интересувам с какъв маховик е 156 1.9jtd, 77kw,тук прочетох доста като 90 процента казват че е с демпферен маховик,но след свалянето на скоростната кутия видях че съм с обикновен маховик.Вече съм си купил комплект съединител и лагер,интересува ме този комплект който е за демпферен маховик може ли да го сложа на обикновен маховик.Старият съединител който свалих е с марката Фиат.Помагайте колеги,ако имате желание разбира се.Благодаря ви предварително.

myato
07-04-2015, 19:55
Здравейте колеги,предстои ми смяна на съединител и се интересувам с какъв маховик е 156 1.9jtd, 77kw,тук прочетох доста като 90 процента казват че е с демпферен маховик,но след свалянето на скоростната кутия видях че съм с обикновен маховик.Вече съм си купил комплект съединител и лагер,интересува ме този комплект който е за демпферен маховик може ли да го сложа на обикновен маховик.Старият съединител който свалих е с марката Фиат.Помагайте колеги,ако имате желание разбира се.Благодаря ви предварително.
Ако си с едномасов, а не с демпферен маховик, трябва да сложиш феродов диск с демпферни пружини, каквито диска при демпферния маховик няма. Там дискът е плътен.

ivanovkz
07-04-2015, 20:10
колега благодаря за бързият отговор,аз вече съм купил комплект съединител а и от магазина ми казаха че това е съединител за моят мотор а именно с демпферен маховик,интересува ме мога ли да сложа и демпферен маховик и дали има някаква разлика в аксиален лагер,според прочетеното тук във форума останах с впечатлението че аксиалният лагер работи обратно ако е с демпферен маховик.

tonov
07-04-2015, 20:16
Не е толкова просто. То целият механизъм за задействане е обратен - вилка, долна помпа... Съединителят работи на издърпване. А и двумасовият маховик хич не е евтин. По-добре виж дали не може да замениш съединителя, който си взел, за такъв за едномасов маховик.

myato
07-04-2015, 20:22
Най-добре подмени феродовия който си взел за такъв, какъвто си свалил.

ivanovkz
07-04-2015, 20:41
колеги уникални сте за което ви благодаря още един път, положението е следното-разбит аксиален лагер,вкопал се в притискателният диск,феродовият диск горе долу е добре,притискателния МОЖЕ и да изкара още доста но какво да правя с аксиалният лагер,дали са едни и същи като при демпфера,а в магазина от където съм купил съединитела ми казаха да върни го но нямаме за едномасови маховици и няма да намерите,иначе вече имам и демпферен маховик,но се заформя голяма игра,в такава каша се забърках че май по добре да си купя друга алфа

Satanism
07-04-2015, 21:57
Колега, май кашата си я правиш ти, заедно с пичовете от магазина ти....не съм запознат конкретно, но не съм чул да липсват частиза тея коли.....по-добре си намери съединител за нормален маховик, далеч по-изгодно е в дълъг план :)

ivanovkz
08-04-2015, 13:26
благодаря на всички отзовали се колеги,най-накрая открих с какъв съединител съм - от фиат браво 2.0HGT или алфа ромео 145, 2.0,16v,114kw.Явно собственика преди мене е правил някакви смени или този мотор е с такъв съединител,лек ден на всички.