PDA

View Full Version : Проблем с педала на съединителя



Bobiuzunov
08-04-2015, 19:38
Малко тъпо съм озаглавил темата,ама нямам идея къде ми е проблема и затова.Проблема е че отвреме на време педала при натискане си върви гладко,но също така отвреме на време все едно върви на тласъци при натискане,това е без значение дали колата работи или е изгасена,да спомена че съединителя съм го сменил преди 10-15к. с комплект Valeo,преди 20к. е сменена горната помпа.Някой имал ли е подобен казус и как го е решил?

Boby
09-04-2015, 10:25
Май, май помпата ще се чупи или пък механизма с пружината на педала е за гресиране, ако изключим проблем със съединителя. Може и раздул маркуч да е, запушен успокоител. Почвай от някъде или изчакай да се счупи нещо.:calc:

Bobiuzunov
09-04-2015, 17:06
Под механизъм на педала за това дето прилича на амортесьорче ли имаш впредвид или това е успокоител?Запушен маркуч знам ли,той или е запушен или не е,а проблема ту го има,ту го няма.

Boby
09-04-2015, 18:58
Под механизъм на педала за това дето прилича на амортесьорче ли имаш впредвид или това е успокоител?Запушен маркуч знам ли,той или е запушен или не е,а проблема ту го има,ту го няма.

Пружината с водача при педала имам предвид. Успокоител викам на кюмбето след маркуча, преди работния цилиндър.

Bobiuzunov
09-04-2015, 19:06
След празниците ще махна кората под волана и ще заровя дълбоко глава за да проверя първо там,този успокоител каква му е функцията и какви са симптомите когато не е наред?

Boby
09-04-2015, 21:11
Уж не предава вибрациите от съединителя на педала. По принцип може да се запуши от което да стане твърд педала или като го натиснеш да отпуска бавно съединителя. Мисля, че по-скоро трябва да търсиш проблема в помпата или "амортисьорчето" ако изключваш проблем със съединителя или вилката.

Bobiuzunov
09-04-2015, 22:04
И аз си мисля че проблема е в амотисьорчето или помпата,иначе вибрации на педала нямам.Надявам се проблема да не е в съединителя,при смяната вилката беше здрава и се смаза подобаващо.Ако е съединителя не трябва ли да има промяна при запален,изгасен двигател?

Bobiuzunov
11-04-2015, 10:26
Днес не издържах и погледнах как стоят нещата при педала на съединителя и всичко изглежда ОК с изключение на тампона с втулката на горната помпа който изглежда отлепен и с лувт,дали ще стане да направя плътна втулка при стругар,или някой ако има друга идея да сподели?Не ми се сменява помпата само заради това.

lordliness
11-04-2015, 10:36
На няколко места пише как си правят тампон от маркуч и шайби.

Bobiuzunov
11-04-2015, 10:53
Дали ще е трайно такова решение.Иначе знам че беше коментирано някъде но не намирам темата.

lordliness
11-04-2015, 12:10
В156. Може да опиташ, почти безплатно е :)

stu
12-04-2015, 12:41
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=88913
Ето я темата, и да допълня, че най вероятно ще надживее помпата!

Bobiuzunov
12-04-2015, 17:32
Мерси колега,ще видя след почивните дни как стоят нещата.