PDA

View Full Version : Интересен проблем спирачен апарат



wwwolfish
13-04-2015, 21:08
Здравейте,
Колата ми е с дискови спирачки отзад.Едното задно колело има проблем: Спирачката задържа и накладката постоянно трие в диска и се стига чак до пушене,ако изминавам по голямо разстояние. Мислех си ,че задържа ръчната но не е така. Вдигнах колата на крик и установих следното: Почуках леко с чукче по спирачния апарат и веднага колелото се освободи и се развартя свободно на ръка. След това натиснах спирачката и колелото пак затегна. Отново леко почуках по апарата и веднага пак освободи.Винаги се оправяше с леко почукване. Всичко това без да пипам ръчната. Ако е клеясало бутало едва ли щеше да се оправя с леко почукване....Какво ли може да е?

ФЕРАРИСТ
13-04-2015, 21:08
Водачи....

wwwolfish
13-04-2015, 21:49
какво да направя в случая като са водачи? Да ги почистя? Как по-точно?Трябва ли да сваля апарата?

mordohy
13-04-2015, 22:08
Сваляш апарата и ... до тука беше лесното. Предполагам, че водачите са клеясали здраво и за това не ги назорвай! Ако трябва ги напои с ВД40 или някоя друга гадост и търпение му е майката. Много внимателно ги раздвижвай, до като излязат. После почистване и смазване , но не с масло или обикновена грес, а с графитна или друга, която не се разлага от водата. Виж и маншончетата.
И накрая, ако е скъсано мехчето на апарата и цилиндъра е ръждясал, а накладките са износени, много е вероятно и цилиндъра да заклинява.

Linkestis
13-04-2015, 22:08
Водачите са два на апарат с гумените маншони.Развий болтовете.Свали накладките и самият апарат. Извади водачите.С фина шкурка ги зачисти/с фина имам предвид наистина фина/.Смажи ги с грес и ги сложи обратно.


22:08.

:th_up:

lordliness
13-04-2015, 22:28
Ето така
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64940

Bobi_33
14-04-2015, 00:29
Обаче е много вероятно проблема да не е във водачите на спирачния апарат. Има вероятност да задържат спирачните маркучи. Тества се лесно, когато апарата задържи, отвиваш пробката, ако изтече течност и колелото се освободи, значи някой от 2-та маркуча на въпросното колело е запушен.

mimouzunov
14-04-2015, 00:36
Абе водачи водачи ама пре спокоино може да се окаже като еи тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48999 случващото се...

mordohy
14-04-2015, 08:22
Ейййй!
Ама пак не четете!:haha:
Човекът казва, че като почука по апарата, а не по АБС-а се оправя!

ZaRoo
14-04-2015, 10:28
Провери маркучите.

AHAHu
14-04-2015, 12:48
Здравейте , колеги , аз също имам сходен проблем . Спирачките ми задържат и след почукване по апарата се освобождава (става дума за заден десен апарат) . Но странното е ,че това задържане се получава , след като покарам известно време , се получава така . И имам чувството , че като изгася колата и после я запаля , спирачките престават за задържат .

Според вас това от водачи ли е ?

dimitar_vd62
14-04-2015, 20:28
Така или иначе с гледане и фърляне на боб няма са упрай, сваляш гумата и гледаш.Освен от водаче може накладките да лягат плътно в леглата си и когато покараш се загряват разширяват и задържат и трябва почукване или друго сътресение да ги освободи, освен това се натрупват и замърсители дето съвсем "уплътняват " работата.Металната основа на накладката е рязяня ня преса и има чепаци/не е права повърхност ами има едно ръбче дето се появява когато поансона и матрицата се поизносят и не режат ами провлачват материала/Та аз винаги им удрям една пила и проверявам дали свободно се движат.Иначе водачите писахавече - почистваш с коресилин и удряш ситна шкурка да паднат ръждинвите петънца нещо от сорта 200 - 240.Най добре водна. после грес и завиваш.

mimouzunov
14-04-2015, 21:50
Ейййй!
Ама пак не четете!:haha:
Човекът казва, че като почука по апарата, а не по АБС-а се оправя!

Къде видя да пише да се удря нещо някъде по Абс-а незнам...

mordohy
14-04-2015, 22:08
Здравейте , колеги , аз също имам сходен проблем . Спирачките ми задържат и след почукване по апарата се освобождава (става дума за заден десен апарат) . Но странното е ,че това задържане се получава , след като покарам известно време , се получава така . И имам чувството , че като изгася колата и после я запаля , спирачките престават за задържат .
Това става от сервото!

Според вас това от водачи ли е ?


Къде видя да пише да се удря нещо някъде по Абс-а незнам...
Ами точно защото казва, че удря по апарата , а не по АБС. Иначе си прав, ама тука са казани други симптоми!:devil:

AHAHu
23-04-2015, 19:49
Здравейте , колеги ! При мен проблемът беше в мръсотия до накладките , където е металната пластинка . Днес след смяната на накладките , изчистване на мръсотията по спирачния апарат , премахване на ръбовете по диска (макар и малки ...). За сега поне всичко е наред :)

Bobiuzunov
23-04-2015, 19:55
Хубаво е да си добавиш в подписа с каква кола си за да можем да ти отговорим най точно.Случвало ми се е да се стигне до нагряване с горелка на един водач за да излезне,друго което предполагам знаеш че връщането на задният апарат е малко по специфично.