PDA

View Full Version : Външно/вътрешно чистене



NoFeArr
14-04-2015, 20:55
Понеже не видях друга такава тема в нашия форум реших да пусна една, пък дано заформим прилична и полезна тема.
Та на кратко идеята е както има в някой други форуми подобна тема, как си поддържате автомобила чист и лъскав, методи, препарати, козметики, съвети и т.н.

Да започна аз.
Външно:
1-во- Обилно изпръсквам цялата кола отвън и подкалниците (за да падне грубата мръсотия), изоползвам само пистолет/накрайник за маркуч, нямам водоструйка.
2-С четка с мек косъм (ако е с гъба трябва да е с 2 кофи една с препарат и една с чиста вода и да се топят често, иначе се драска лака) разтърквам с пяна, използвам автошампоан с восък /нямам идея за марката не е известна марка/, сега си взех сухи пръчици шампоан на NIGRIN но още не съм го пробвал. С по-твърда четка минавам джантите и гумите.
3-Отново обилно изпръскване с вода.
4-Свалям водата със силиконово перо (също става и с чистачка от колата само да не е с метално рамо).
5-Подсушаване на цялата кола с микрофибърна кърпа.
6-Прозорците бърша с препарат за стъкла и микрофибърна кърпа.

Вътрешно:
1-во- Махам всички стелки и ги изтупвам.
2- Минавам с прахосмукачка мокет, седалки, стелки.
3-Избърсвам таблото с парцалче ако е прашно.
4-Намазвам всички пластмасови части в купето с Пастполир (като мляко за табло е) антистатично отблъсква праха и стой хубаво черно и лъскаво много време.
5-Избърсвам прозорците с препарат за стъкла и микрофибърна кърпа.

Външно я мия зимата веднъж в месеца, лятото всяка седмица почти.
Вътрешно зимата когато е хубаво времето, лятото през едно външно миене прескачам вътрешното.

Сега да попитам някой ползвал ли е caly bar и доволни ли сте ? Какъв по-точно е ефекта от него ?
Също да попитам и за вакса/полираща/ някой ползвал ли е и от коя сте доволни? Има едни който се пръскат като препарат за прозорци и се разтриват... дали са добри ?
Някой ползва ли препарат за джанти?

Иска ми се още малко блясък след като я измия.

Малко дълго стана, отплеснах се. :D

Споделете и вие вашите методи и препарати и каквото се сетите. :)

dimitar_vd62
14-04-2015, 21:39
И на всичкито това миене отвън кат ти се изсере един гларус следващия път отиваш на мивка.За 5 лв не си струва.Още повече че няма откъде да извадя маркуч, щото живея в блок, да не говорим за съседите кво ще ме направят.А и сутринта ако я измия на обяд вече е прашна.Отвътре обаче държа да ми е чисто.Не обичам силикони и прочее препарати, избърсвам с мокри кърпички а стъклата с медикс за джамове.Особено държа в краката ми да е чисто, мразя като се кача в кола да има пясък от предното лято, празни бутилки от минерална вода ит.н.Почти през ден ги изтупвам, а понякога и всеки ден преди да тръгна ако не е спешно.Понеже имам приятел с автомивка направо не е за вярване какво има в колите на на някои хора, особено в женските където се очаква че би трябвало да е по чисто.

Това което си описал е подходящо занимание за мъж ако има вила, селска къща с двор с две думи разтоварващо действа и после да седнеш с кеф да удариш една бира.Това ако не си калесан за някоя крива слива.

NoFeArr
14-04-2015, 21:54
По автомивки ходя когато нямам време аз, и зимата когато ми е студено, да съгласен съм това е занимание за хора който имат нужното свободно време и условия (дано има и други като мен който сами се грижат за чистотата на автомобила си).

Най-малко както ти каза е разтоварващо, а чувството да седнеш и докато си пииваш биричката да си гледаш лъскавата кола :big_beer:

lordliness
14-04-2015, 21:54
Ако трябва да правя всичко това ще се гръмна.
Отивам в автомивка, наблюдавам отблизо и ако не ми хареса- отново, ключове не се оставят.
Пръчиците не са лоши, може да ги чупиш на две.
Може да си снимаш колата измита да си я гледаш на монитора и пак да си пиеш бира :)

dimitar_vd62
14-04-2015, 22:03
Ами той колегата подозирам че не го прави за да икономиса някой лев ми щото му е приятно.И аз обичам да се занимавам надвечер с колата си, ама с две кофи вода не мога да я измия само се замазва пък да ходя до 6 етаж найсе пъти - тцъ.Най често почиствам с топла вода и веро вътре, налага ми се понеже съм пушач и се отлага по всичко най вече по стъклата.Също така отделям време за дребни поправки и профилактики както покупето така и по интериора.

old alfist
14-04-2015, 22:10
Тъй като имам вила и вода в изобилие и аз си мия сам колата.
Първо за да сваля грубото я минавам само с вода с накайник тип пистолет, който има 4 опции на водната струя.
Купувам си за смешни пари наливен концентрат на шампоан от автомивките.
Ползвам четка, в която има опция да се включи маркуч посредством щракалка за градински маркучи.
Подшушаването е с кърпа от естествена еленска кожа.
За да се мие по-лесно и да падат лесно нааканите белези от птици и насекоми, както и да пази боята през зимата от сол, пастирам я 4-5 пъти годишно и полиране с полир машина с два вида бонета.
Последно си купих паста за полиране 500гр.на Мишлен от Метро за 10лв., но още не съм я ползвал.
Кожения салон с тоалетно мляко са бебета, а арматурното табло с течен парафин.
Мокетите по пода пера в големите жеги с миеща прахосмукачка Делонги.

NoFeArr
14-04-2015, 22:14
Мисля скоро да пробвам някоя полираща паста за ръчно пастиране (нямам машина, имам малък ъглошлайф на който му се намалят оборотите но най-малките са 3000 тоест не става май).
Също се оглеждам и за хубава вакса да си взема, която се нанася след измиване и освен да предпазва боята придава и блясък.

Bobo Markov
14-04-2015, 22:14
ще ме извинявате но аз не съм толкова старателен като вас аз обичам вътре да и отворя вратите и кат фана ена пароструйка и сичко вътре го правя на Спондж Боб след туй я затварям пускам парното и така докът изсъхне съвсем въшно обаче държа да е лъскава и я минавам с грес ... извинете ме пак но аз съм адски прос и понеже имах натоварен ден се чуствам длъжен да пиша глупости :(:stretcher:

lordliness
14-04-2015, 22:18
Течния парафин не се изпарява равномерно и става на петна. А тая четка с маркуч е неудобна, много неудобна.
За мухите имам един спрей.

Bobo Markov
14-04-2015, 22:20
Течния парафин не се изпарява равномерно и става на петна. А тая четка с маркуч е неудобна, много неудобна.
За мухите имам един спрей.

никога не мийте колата безконтактно когато не е на сянка! препарата разказва играта на лака на слънце

NoFeArr
14-04-2015, 22:21
*old alfist не съм пробвал с течен парафин не зная какъв е ефекта, но ако искаш мога да ти снимам да видиш как е с полирпласта, не е натрапчиво лъскаво и същевременно пластмасите стоят наситено черни и отблъсква прахта.

Приятел който попринцип не си маже таблото с нищо и не обича да му е лъскаво и мазно му дадох да пробва моя препарат, та си купи на следващия ден и той :D


А безконтактно, моята кола от както е в мен само веднъж съм я мил безконтактно, достатъчно са годинките на лака и е достатъчно изпекан та и аз да го третирам със силна химия, а и на гумените уплътнения знам, че не влияе добре.

old alfist
14-04-2015, 22:25
Течния парафин не се изпарява равномерно и става на петна. А тая четка с маркуч е неудобна, много неудобна.
За мухите имам един спрей.

Има чалъм за всичко и когато по-често се занимаш му хващаш цаката.
Когато сам си измия колата, ходенето до вилата ми излиза безплатно.
Консумативите са евтини, стига човек да има време и желание да се занимава, се изплащат много бързо на фона на плащането по автомивките.

Забравих да напиша, че едновременно с миенето, поливам и тревата на улицата :

HACCP
14-04-2015, 22:48
И аз ще се включа.
Външно:
Колата си я мия сам от почти година след като обиколих няколко автомивки и ефекта при всички е един и същ. Помътняване на фарове и стопове и оттенък на лака.
Мия я на левчетата с водоструика.
1. Обилно изпръсквам цялата кола отвън и подкалниците.
2. Използвам препарат за предмиене, които е безконтактен. Напръсквам го по бронята и долната част на вратите Poorboys Bug Squash.
3. Използвам и препарат за джантите също безконтактен, които отлично премахва наслоеното феродо Car Pro Iron-X
4. Изчаквам около 10/15 минути.
5. Обилно изплакване на цялата кола като обръщам повече внимание на джантите.
5. Измиване с шампоан Poorboys Super Slick & Wax и микрофибърна ръкавица. Изтърква се цялата кола като не е добре да започне да съхне.
6. Изплакване обилно.
7. Подсушавам само с гидюрия на 3М.
8. Нанасям и този препарат Optimum Instant Detailer по цялата кола, които предава много яко дълбочина на цвета.
8. Измивам стъклата отвън с обикновен препарат за стъкла с алкохол (скоро ще си взема друг).
9. Всички пластмаси се минават със силиконов спрей за подхранване и запечатване на MOTIP.
Вътрешно:
1. Махам всички стелки и ги изтупвам.
2. Минавам с прахосмукачка мокет, седалки, стелки.
3. Таблото/волана/праговете/вратите и кожената част на седалките се третират с Poorboys Natural Look. Омекотява уникално кожата има блясък, но не е мазен и е на водна основа. Ако искаш матов блясък повтаряш с мокра кърпа и матира.
4.Измивам стъклата отвътре с препарат на 3М за фолио, защото с изключение на челното стъкло всички са с фолио. Ползвам мека микрофибърна кърпа Optimum Multi-surface Towel заради фолиото.
5. Стелките се изсмукват с прахосмуча и се връщат.

т.к. миенето си отнема много време обикновено ги разделям едната седмица външно другата вътрешно.

Периодична поддръжка:
Започва се с внимателно външно измиване, но не нанасям ваксата:
1. Колата се обезмаслява Car Pro Eraser. Обезмаслителя е силен и затова се ползват гумени ръкавици иначе ръцете изсъхват. Нанася се с микрофибърна кърпа Optimum Multi-surface Towel. Обезмасляват се всички детайли включително джанти. Стъклата не се пръскат а се забърсват с вече мократа кърпа. Целта е да се стигне до лака.
2. Всички хромирани части по колата се обработват с Optimum Metal Polish. Включително накрайника на ауспуха.
3. Всички детайли обработени с Optimum Metal Polish се минават пак с обезмаслителя.
4. С нова микрофибърна кърпа се нанася защитен препарат Car Pro Reload. Освен, че защитава лака предава изключителна дълбочина на цвета. Съдържа силициев диоксид, който дава тази дълбочина и плътност на цвета. Колкото по тъмен е цветът на колата толкова е по добър ефекта. Всъщност и Optimum Instant Detailer съдържа силициев диоксид.
5. Защитният препарат се нанася и по стъклата отново само с напоената вече кърпа.
Това се извършва на около 4 месеца веднъж и сега ми предстой за Giulietta, а след месец и на MiTo.
Всичко изисква много клечене и зор, но ефектът е уникален.
А сега да попитам и аз нещо?
Някой знаели препарат или комбинация, която да е подходяща за външно почистване на радиатори. Има едни спрейчета които са предназначени за почистване на серпентините на външните тела на сплит системите (домашните климатици) дали ще свършат работа. Предполагам не защото замърсяванията са от различен характер!

lordliness
14-04-2015, 23:12
ще ме извинявате но аз не съм толкова старателен като вас аз обичам вътре да и отворя вратите и кат фана ена пароструйка и сичко вътре го правя на Спондж Боб след туй я затварям пускам парното и така докът изсъхне съвсем въшно обаче държа да е лъскава и я минавам с грес ... извинете ме пак но аз съм адски прос и понеже имах натоварен ден се чуствам длъжен да пиша глупости :(:stretcher:

Тук ще се съберат ОКР ;)

old alfist
14-04-2015, 23:18
И аз ще се включа.
Външно:
Колата си я мия сам от почти година след като обиколих няколко автомивки и ефекта при всички е един и същ. Помътняване на фарове и стопове и оттенък на лака.
Мия я на левчетата с водоструика.
1. Обилно изпръсквам цялата кола отвън и подкалниците.
2. Използвам препарат за предмиене, които е безконтактен. Напръсквам го по бронята и долната част на вратите Poorboys Bug Squash.
3. Използвам и препарат за джантите също безконтактен, които отлично премахва наслоеното феродо Car Pro Iron-X
4. Изчаквам около 10/15 минути.
5. Обилно изплакване на цялата кола като обръщам повече внимание на джантите.
5. Измиване с шампоан Poorboys Super Slick & Wax и микрофибърна ръкавица. Изтърква се цялата кола като не е добре да започне да съхне.
6. Изплакване обилно.
7. Подсушавам само с гидюрия на 3М.
8. Нанасям и този препарат Optimum Instant Detailer по цялата кола, които предава много яко дълбочина на цвета.
8. Измивам стъклата отвън с обикновен препарат за стъкла с алкохол (скоро ще си взема друг).
9. Всички пластмаси се минават със силиконов спрей за подхранване и запечатване на MOTIP.
Вътрешно:
1. Махам всички стелки и ги изтупвам.
2. Минавам с прахосмукачка мокет, седалки, стелки.
3. Таблото/волана/праговете/вратите и кожената част на седалките се третират с Poorboys Natural Look. Омекотява уникално кожата има блясък, но не е мазен и е на водна основа. Ако искаш матов блясък повтаряш с мокра кърпа и матира.
4.Измивам стъклата отвътре с препарат на 3М за фолио, защото с изключение на челното стъкло всички са с фолио. Ползвам мека микрофибърна кърпа Optimum Multi-surface Towel заради фолиото.
5. Стелките се изсмукват с прахосмуча и се връщат.

т.к. миенето си отнема много време обикновено ги разделям едната седмица външно другата вътрешно.

Периодична поддръжка:
Започва се с внимателно външно измиване, но не нанасям ваксата:
1. Колата се обезмаслява Car Pro Eraser. Обезмаслителя е силен и затова се ползват гумени ръкавици иначе ръцете изсъхват. Нанася се с микрофибърна кърпа Optimum Multi-surface Towel. Обезмасляват се всички детайли включително джанти. Стъклата не се пръскат а се забърсват с вече мократа кърпа. Целта е да се стигне до лака.
2. Всички хромирани части по колата се обработват с Optimum Metal Polish. Включително накрайника на ауспуха.
3. Всички детайли обработени с Optimum Metal Polish се минават пак с обезмаслителя.
4. С нова микрофибърна кърпа се нанася защитен препарат Car Pro Reload. Освен, че защитава лака предава изключителна дълбочина на цвета. Съдържа силициев диоксид, който дава тази дълбочина и плътност на цвета. Колкото по тъмен е цветът на колата толкова е по добър ефекта. Всъщност и Optimum Instant Detailer съдържа силициев диоксид.
5. Защитният препарат се нанася и по стъклата отново само с напоената вече кърпа.
Това се извършва на около 4 месеца веднъж и сега ми предстой за Giulietta, а след месец и на MiTo.
Всичко изисква много клечене и зор, но ефектът е уникален.
А сега да попитам и аз нещо?
Някой знаели препарат или комбинация, която да е подходяща за външно почистване на радиатори. Има едни спрейчета които са предназначени за почистване на серпентините на външните тела на сплит системите (домашните климатици) дали ще свършат работа. Предполагам не защото замърсяванията са от различен характер!
Колега, а бе ти цялата Менделеева таблица използваш, а за препаратите за климатици ми се струва, че не е удачно - като гледам как се пени и щурти ми се струва, че има нещо киселинно в тях.
За да не рискуваш пръскай с някакъв обезмаслител и после мий обилно, но при студен двигател, да не вземеш да го спукаш радиатора.

NoFeArr
14-04-2015, 23:26
* HACCP можеш ли да споделиш от къде взимаш препаратите, и по-специално шампоана и Instant Detailer-а. Ако има ефект от Instant Detailer-а то определено ще се снабдя ако не със същия то с подобен препарат, точно това търся още малко блясък и дълбочина след измиване.

dimitar_vd62
14-04-2015, 23:50
Тая тема трябваше да я постнете в хоби раздела, след като споделяте такава подробна информация.Тука ще се изгуби и утре някой ще отвори нова да пита с какво да си намаже кожения салон.

NoFeArr
15-04-2015, 19:39
Ако модераторите преценят да я преместят...

Колегата *НАССР наистина е споделил доста подробна и полезна информация, при него вече нещата са на едно по-високо ниво според мен ("детайлинг" даже английски форум има за такива фенове) професионални препарати и суми който не са дребни пари като сложиш цялостната цена на козметиката, евала за което , при мен нещата за сега остават на любителско ниво и препаратите са в по-любителската серия.


Загледах се в продуктите на Sonax и по-специално продукта Polish & Wax, достъпна цена даже бих казал ниска, разделени са на номера 1,2 и 3 (1 за най-слабо захабени бои, 3 за най-силно захабени) та мисля да пробвам с 1-ви номер, ако не ми хареса минавам на по-горния номер а ниския номер ще ползвам за финиш. За сега така мисля да пробвам, някой ползвал ли е този продукт на Sonax?

HACCP
15-04-2015, 22:17
Ако модераторите преценят да я преместят...

Колегата *НАССР наистина е споделил доста подробна и полезна информация, при него вече нещата са на едно по-високо ниво според мен ("детайлинг" даже английски форум има за такива фенове) професионални препарати и суми който не са дребни пари като сложиш цялостната цена на козметиката, евала за което , при мен нещата за сега остават на любителско ниво и препаратите са в по-любителската серия.


Загледах се в продуктите на Sonax и по-специално продукта Polish & Wax, достъпна цена даже бих казал ниска, разделени са на номера 1,2 и 3 (1 за най-слабо захабени бои, 3 за най-силно захабени) та мисля да пробвам с 1-ви номер, ако не ми хареса минавам на по-горния номер а ниския номер ще ползвам за финиш. За сега така мисля да пробвам, някой ползвал ли е този продукт на Sonax?
Колега благодаря за думите, но аз съм адски далече от детайлинг. Познавам човек, който се занимава с това и той е магьосник, труда, търпението, вниманието към детайла и оборудването са безумни и непостижими за мен. Цените също са сериозни. Надявам се скоро и моята кола да мине през него и ще представя снимки.
На Sonax не съм ползвал препарати, но това, което мога да посъветвам (от опит) е да си вземеш и един обезмаслител за лак така, че да премахнеш всички мръсотии дори и от най фините драскотини (паяжинните). Така, с какъвто и препарат да работиш ще работиш директно върху чиста повърхност и върху самия лак. Обеден съм, че и ефекта ще е по добър.

NoFeArr
16-04-2015, 12:22
До колкото успях да разбера от форуми, допълнително почистване, обезмасляване и сваляне на стари пасти/политури става също и с "clay bar" та мисля да си взема и един такъв да го използвам преди пастата.

кученцетоОгиитаткоДоги
16-04-2015, 23:14
Малее,ако трее прая толкова неща при почистване както е описано в първия пост предпочитам да се гръмна:razz:Начи,при мен става бързо лесно и качествено.Вкарвам я с мръсна газ на заден на село в двора.Зииам маркуча,пускам вътре кака Софка на макс:dance:Газ на чешмата:jumping:С леко натиснат палец на отвора на маркуча прая нещо като паруструйка:jumping:Минаам я обилно на сякаде.Зиам верото,минавам я пак на сякъде.После пак с маркуча и става ала-джус капитан:dance:Иначе отвътре с прохусмокачка само.После я оставям на слънце,отварям си една каса бира:p,докат изъхне изпивам бирата,след това отивам да легна малко да поизтрезнея:)Става 22:00ч.,скачам в дънките след това в колата и отивам на дискотека в съседното село:dance:

Bobo Markov
16-04-2015, 23:18
Малее,ако трее прая толкова неща при почистване както е описано в първия пост предпочитам да се гръмна:razz:Начи,при мен става бързо лесно и качествено.Вкарвам я с мръсна газ на заден на село в двора.Зииам маркуча,пускам вътре кака Софка на макс:dance:Газ на чешмата:jumping:С леко натиснат палец на отвора на маркуча прая нещо като паруструйка:jumping:Минаам я обилно на сякаде.Зиам верото,минавам я пак на сякъде.После пак с маркуча и става ала-джус капитан:dance:Иначе отвътре с прохусмокачка само.После я оставям на слънце,отварям си една каса бира:p,докат изъхне изпивам бирата,след това отивам да легна малко да поизтрезнея:)Става 22:00ч.,скачам в дънките след това в колата и отивам на дискотека в съседното село:dance:

а не бе !!! само така си трябва кво е тва обезмасляване и т.н. и някви скъпи щуротии като утре ще карам зад автобус от култовата линия сеемшес който така ще ме опърди със сажди, масло, парафин и кво ли не а? басимо аз разбирам да сме в Лондон дето аз кът бех и не се налагаше да си лъскам обувките ама в БГ батки ??? ние сме балканци де :)

Опа за тези дето не знаят при нас фсимитли култовата линия сеемшес свързва Ел Марконе с Младост 4 (пазара)

кученцетоОгиитаткоДоги
16-04-2015, 23:45
а не бе !!! само така си трябва кво е тва обезмасляване и т.н. и някви скъпи щуротии като утре ще карам зад автобус от култовата линия сеемшес който така ще ме опърди със сажди, масло, парафин и кво ли не а? басимо аз разбирам да сме в Лондон дето аз кът бех и не се налагаше да си лъскам обувките ама в БГ батки ??? ние сме балканци де :)

Опа за тези дето не знаят при нас фсимитли култовата линия сеемшес свързва Ел Марконе с Младост 4 (пазара)



Един път само реших да закарам Бимера на автомивка и то в Холандия.Обаче майна,то останало пясък по четките,и след това като я погледнах на слънце беше цялата надраскана.:mad:Събрах вежди,и на въпросната автомивка напраих народ кату у Пловдив на Металлика:jumping:Искаха да ми платът обезщетение,ама имаше много бумаги за попълване и викам мани не ми се разправяше,понеже вече беше на борсата с надпис „Уникат,,:tooth:От тогава само маркуча и веро за чинии:dance:Музиката на 12,газ до ламарината:pИ койт не пие на екс,да не види с...кс:cheers:

dimitar_vd62
16-04-2015, 23:46
Един път само реших да закарам Бимера на автомивка и то в Холандия.Обаче майна,то останало пясък по четките,и след това като я погледнах на слънце беше цялата надраскана.:mad:Събрах вежди,и на въпросната автомивка напраих народ кату у Пловдив на Металлика:jumping:Искаха да ми платът обезщетение,ама имаше много бумаги за попълване и викам мани не ми се разправяше,понеже вече беше на борсата с надпис „Уникат,,:tooth:От тогава само маркуча и веро за чинии:dance:Музиката на 12,газ до ламарината:pИ койт не пие на екс,да не види с...кс:cheers:

Тури и една такава чистачка - http://vbox7.com/play:be72d5d6f5

old alfist
17-04-2015, 19:02
И вие сте прави, но да знаете, че когато се полират ламарините, по рядко се налага да се мие, а миенето става лесно и бързо.
Полирането също не изисква много труд когато е с машинка, която струва 30лв., а пастата за 10лв. стига за 4пъти на голямата и 5 пъти на малката кола.

dimitar_vd62
17-04-2015, 20:48
Преди много години когато имах жигулата един познат ми беше дал една паста намазах баба яга с нея и три месеца водата оставаше на капки, а отстрани не и се лепеше кал като караш в дъжд ами и тя стеше на кални капки и буквално с едно шише да я полеш падаше .Ама какво беше като марка бали го.Същия тоя си беше докарал едно бемве/туй през 90-те/ и отдолу светеше пък беше валял дъжд и подкалниците му чисти като ги пипнеш все едно тефлонов тиган бараш, няма кал, нищо, свети боята.Та в германско го мазали с нещо отдолу той ми даде оная паста, после бемвето стоя 4-5 години на паркинга щото тоя излезе някъф фараон, вземал пари на хора за екскурзии и духна заеба и офиса в апартамент във входа.Колата един ден я вдигна общината и тъй.

HACCP
04-05-2015, 22:42
Ето и ефекта от цялата процедура описана по горе и върху двете коли.
Колкото по тъмен е цвета толкова по слиен е ефекта.

old alfist
04-05-2015, 23:50
Ето и ефекта от цялата процедура описана по горе и върху двете коли.
Колкото по тъмен е цвета толкова по слиен е ефекта.
Несъмнено е така за тъмничките, но и ефекта е кратковременен, сравнено със сребърните :

HACCP
05-05-2015, 00:42
Несъмнено е така за тъмничките, но и ефекта е кратковременен, сравнено със сребърните :

Сподели защо ефекта да е по кратък.
Предполагам че тъмните цветове поглъщат повече светлина от колкото светлите?

old alfist
05-05-2015, 01:12
Сподели защо ефекта да е по кратък.
Предполагам че тъмните цветове поглъщат повече светлина от колкото светлите?

Така е за поглъщането и когато изтънее покритието, започва повече да си личат мръсотиите на тъмния фон.

кученцетоОгиитаткоДоги
05-05-2015, 01:15
Стига с туй почистване ле,вие повече ги търкате тия коли от колкото ги карате:tooth::tooth::tooth:Я магън с 200:go:

old alfist
05-05-2015, 01:23
Стига с туй почистване ле,вие повече ги търкате тия коли от колкото ги карате:tooth::tooth::tooth:Я магън с 200:go:
Нищо не търкам, това го прави машинката - аз само мажа.

NoFeArr
05-05-2015, 22:03
Доста добър ефект особено на Мито-то :notworthy:
И аз съм съгласен с това, че колкото по-тъмен е цвета толкова по-силен е ефекта, но има логика и в думите на *old alfist. За жалост семейния автопарк нямаме чак тъмна кола (по-тъмните тонове на сивото, леко графитено и светло синя) та аз мога да покажа само ефекта върху по-светлите коли.
За жалост ще забавя малко във времето взимането на препаратите и нанасянето им, че и време много нямам, пък и други идей ми влязоха в главата та първо тях ще се опитам да осъществя. :D

HACCP
06-05-2015, 09:57
Сега ми препоръчаха продукт които защитава лака на колата за няколко месеца и съчетава Si02 (кварц) и PTFE (Teflon). Смятам да го ползвам върху Giulietta - та но преди това искам да я пастирам (не аз лично).

mordohy
06-05-2015, 10:23
Преди много години когато имах жигулата един познат ми беше дал една паста намазах баба яга с нея и три месеца водата оставаше на капки, а отстрани не и се лепеше кал като караш в дъжд ами и тя стеше на кални капки и буквално с едно шише да я полеш падаше .Ама какво беше като марка бали го.Същия тоя си беше докарал едно бемве/туй през 90-те/ и отдолу светеше пък беше валял дъжд и подкалниците му чисти като ги пипнеш все едно тефлонов тиган бараш, няма кал, нищо, свети боята.Та в германско го мазали с нещо отдолу той ми даде оная паста, после бемвето стоя 4-5 години на паркинга щото тоя излезе някъф фараон, вземал пари на хора за екскурзии и духна заеба и офиса в апартамент във входа.Колата един ден я вдигна общината и тъй.

Митак, тая паста я имаше през осемдесетте години. Беше уникална. Ц такава си бях намазал мотора и три години не хващаше нито кал-нито ръжда. После обаче май я забраниха. Иначе не мога да си обясня, защо я няма.
По темата, колите ги мия само с вода и препарат за прозорци. През година свалям всичко, което може да се свали, включително и пода и се пере здраво с натурален сапун и минерална вода. Върл противник съм на ароматизаторите. Работата ми, а и начина на живот са ми такива, че при мене "чисто" е доста отвлечено понятие. Колкото и да е чиста, във всеки момент може да нахлуят вътре една тумба мърляви типове с всевъзможен чарколяк и кални обуща и цялата хигиена да отиде на майната си!

dimitar_vd62
06-05-2015, 23:18
Няма я щото ще фалират мивките.

ShoxXx
08-05-2015, 23:28
По форумите всеки има някакви мнения как се мие една кола, с какви препарати, пък стане ли въпрос за полиране всеки е специалист.

Снимки обаче малко виждам, а това говори най-добре за работата ви.

Набързо набарах от стария мотор снимка. Ще потърся и на една 159-тка с карнауба правих да се види ефекта.

old alfist
08-05-2015, 23:37
По форумите всеки има някакви мнения как се мие една кола, с какви препарати, пък стане ли въпрос за полиране всеки е специалист.

Снимки обаче малко виждам, а това говори най-добре за работата ви.

Набързо набарах от стария мотор снимка. Ще потърся и на една 159-тка с карнауба правих да се види ефекта.

Ако почерпиш, ще те научим как да си полираш колата.

ShoxXx
08-05-2015, 23:37
Ето още малко. Аудито също е с карнауба на Sonax разбира се, защото за мен друга не съществува, а синята е просто върнта към живота...със Sonax Nano пак разбира се.

ShoxXx
08-05-2015, 23:38
Ако почерпиш, ще те научим как да си полираш колата.

Аз предпочитам да си остана на сегашното ниво...не много научен :devil:

HACCP
10-05-2015, 13:22
По форумите всеки има някакви мнения как се мие една кола, с какви препарати, пък стане ли въпрос за полиране всеки е специалист.

Снимки обаче малко виждам, а това говори най-добре за работата ви.

Набързо набарах от стария мотор снимка. Ще потърся и на една 159-тка с карнауба правих да се види ефекта.
Аз нямам знанието, времето, условията и възможноста да полирам/пастирам и затова не искам да се занимавам с това.
Ще направя снимки на колата преди и след козметиката и ще опиша всичко което е направено по нея.

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:21 ----------


Ето още малко. Аудито също е с карнауба на Sonax разбира се, защото за мен друга не съществува, а синята е просто върнта към живота...със Sonax Nano пак разбира се.

Ефекта е направо... :respect:

ShoxXx
11-05-2015, 14:40
Довечера ако ми остане време ще понапиша за подсушаването разни неща. Защото всеки може да мие колата си по сравнително лесен начин, но повечето хора я подсушават еднакво.

А по принцип колкото бели може да се направят по лака при неправилно миене, точно толкова могат да се направят и при неправилно подсушаване.

HACCP
11-05-2015, 22:02
Довечера ако ми остане време ще понапиша за подсушаването разни неща. Защото всеки може да мие колата си по сравнително лесен начин, но повечето хора я подсушават еднакво.

А по принцип колкото бели може да се направят по лака при неправилно миене, точно толкова могат да се направят и при неправилно подсушаване.
Съгласен на 100%. Подсушаването е причината, поради която не желаех дълго време сам да си мия колата. Винаги го претупвах и определено не му обръщах достатъчно внимание и ефекта от измиването беше слаб.

dimitar_vd62
11-05-2015, 22:33
Много знаете тънкостите на миенето и подсушаването - http://mnogozle.com/video1236_miene-na-kola-s-golemi-gubi.html

exteriorcardetailing
22-05-2015, 12:45
Много дълга тема сте подхванали :)
нещата са толкова много за обяснение, че се наложи да си създам собствен форум за детйлинг и там да си коментираме всичко маниаците на тема блясък и хигиена. Заповядайте в него, винаги има какво да научи човек...http://detailingstorebg.com/forum/

Колата на колегата HASSP вече е минала през пълна промяна през мен :) и оставям на него да сподели снимките които му пратих, от мен само една
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xat1/v/t1.0-9/11102742_883585971684649_154791339920782107_n.jpg? oh=f58e8d1c5a41b18531187f027e774a9b&oe=56037747&__gda__=1438665907_16d3c1ac7dbb8e678e2574da42e9824 e

HACCP
24-05-2015, 23:19
Най добре колегата exteriorcardetailing да опише какво се случи с колата ми в рамките на три дни, аз мога да коментирам само резултата.
Резултатът е страхотия. Колата е :noooo:
И т.к. не намирам подходящите изрази по добре да покажа.
п.п. За жалост снимките са с Телефона.

exteriorcardetailing
25-05-2015, 17:37
Ето тук съм качил всички снимки! https://picasaweb.google.com/117730069720800804418/AlfaRomeoGiulietta

кученцетоОгиитаткоДоги
09-04-2016, 12:49
Сега искам да направа една рекламация аз.Вчера си взех ,,Sonax Extreme,, за почистване на интериор,то пълна порнография тва бе........................12 ойро ги пиша в графата ,,Пари на вятъра,, Преди това взех едно от 2 евро от което също не останах доволен и го подарих на едно негро с очила:) Преди един меец чистих друг интериор само с вода гъба и кърпа и стана същото като със ,,Sonax Extreme,,

dimitar_vd62
09-04-2016, 20:32
Ми спри да драйфаш в колата бе.

Bobo Markov
09-04-2016, 23:59
Ето тук съм качил всички снимки! https://picasaweb.google.com/117730069720800804418/AlfaRomeoGiulietta

искам да запитам - може ли и мойта кола да стане точно толкова чиста? и за колко пари?
Понеже виждам колата на моя човек Динко СССР-а е станала доста добре но моята е много зле не е чистена от 2010 когато беше една ужасна жега лятото ;)

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:56 ----------


Ми спри да драйфаш в колата бе.

той не драйфа в колата - той киха в колата :)

кученцетоОгиитаткоДоги
10-04-2016, 00:04
[QUOTE=Bobo Markov;1472579]искам да запитам - може ли и мойта кола да стане точно толкова чиста? и за колко пари?
Понеже виждам колата на моя човек Динко СССР-а е станала доста добре но моята е много зле не е чистена от 2010 когато беше една ужасна жега лятото ;)[COLOR="Silver"]




Ооо може,на цвят твойта не беше ли едно такова шантово златисто металик? Ще я направим като току що излязла от автосалона в Милано:) Ама ше трее цакаш дебелата тарифа,не кинти:) в шишета:) Взимаш едно от ония къде не се търкалят:wink:

Bobo Markov
10-04-2016, 00:10
[QUOTE=Bobo Markov;1472579]искам да запитам - може ли и мойта кола да стане точно толкова чиста? и за колко пари?
Понеже виждам колата на моя човек Динко СССР-а е станала доста добре но моята е много зле не е чистена от 2010 когато беше една ужасна жега лятото ;)[COLOR="Silver"]




Ооо може,на цвят твойта не беше ли едно такова шантово златисто металик? Ще я направим като току що излязла от автосалона в Милано:) Ама ше трее цакаш дебелата тарифа,не кинти:) в шишета:) Взимаш едно от ония къде не се търкалят:wink:

нееее мойта е лилаво-перла-хам'леон :)
пфуу пак оспамихме поредната тема а човека явно е можач, аз съм сериозен - колата ми е ужасно мръсна и пребоядисвана цвета е Griggio Dolce Aqua по номенклатура на FIAT Auto S.P.A

кученцетоОгиитаткоДоги
10-04-2016, 00:26
Мии хубаво де,удари и едно безконтактно и една прахусмокачка.Аз като съм с бежов интериор,и некой като ми се качи с леко кални обувки,вчера ги изчетках с вакса и ги оставих да се сушат,и сложиш едни черни стелки от лидлл временно до като мине калния период.И не пуши ганджа вътре че вчера един алжирец пуши в мойта,та и мен ма хвана ама със закъснение:) Кат ма напуши един смях,забравих че сааба се стартирва долу от ръчната и се чудя защо не мога да потегля 45 минути:):)

Bobo Markov
10-04-2016, 00:37
Мии хубаво де,удари и едно безконтактно и една прахусмокачка.Аз като съм с бежов интериор,и некой като ми се качи с леко кални обувки,вчера ги изчетках с вакса и ги оставих да се сушат,и сложиш едни черни стелки от лидлл временно до като мине калния период.И не пуши ганджа вътре че вчера един алжирец пуши в мойта,та и мен ма хвана ама със закъснение:) Кат ма напуши един смях,забравих че сааба се стартирва долу от ръчната и се чудя защо не мога да потегля 45 минути:):)

глей са бро, мойто салон е чисто бял сичко - табло, седалки, таван абе всичко :) и нали се сещаш с малко детенце как цялата кожа е в солети и секви незнамси квиси остатъци колата ми няма чистене според мен, ако някой не се наеме да я изчисти директно я карам към Надин :)

кученцетоОгиитаткоДоги
10-04-2016, 13:21
[QUOTE=Bobo Markov;1472599]глей са бро, мойто салон е чисто бял сичко - табло, седалки, таван абе всичко :)




Евала бате,голем гъзар си:) Трябва да ми дадеш да обърна едно кръкче:drive:

ShoxXx
10-04-2016, 23:12
Има ли една тема да не се излагате, че не се сещам? Или таите в себе си неква скрита различна сексуалност или всяка вечер се напивате и ръсите простотии, което е типично за голяма част от българите. Една шопска, две големи домашни и глей ся как ша опраа държавата. Баси излагацията!

Bobo Markov
12-04-2016, 00:51
моля ви да ми дадете съвет и контакт за хубаво (основно) почистване на колата ми!
Значи салона е пълен със останки от солети, фалафели, някви други неща, които не знам от къде са се взели но аз участие в това нямам, скоро сменях скоростна кутия и целия ми салон е в останки от черен дунапрен, парчета полипропилен, остатъци от пенолатекс, някакъв неопрен освен това в багажника си имам - чифте пружини, два стопа, някакви амортисьори, едно моторче за чистачки, фасове, луксозен холдър за аудио дискове, пожарогасител и секретен болт... дайте съвет как да изляза от таз каша, че толкова яко съм се забълбукал, че ще пукна :(

dimitar_vd62
12-04-2016, 01:02
По принцип скоростната кутия е в моторното отделение, не в купето, та значи що дират там останки от дунапрен и полинезнам кво си.Относно фафлите и солетите имаш коствено участие щото ти си ги купувал, а малкия е ръсел насам натам.Моя съвет е - иди на автомивка за купето, за багажника просто го остави отворен вечерта сутринта ще е празен.Може да има бележка - бате ако има друго остави го утре вечер пак ще мина.Другия вариант е нарочваш си една събота за ленински съботник, запратяш ракави плюеш си на ръцете и сам се оправяш.

кученцетоОгиитаткоДоги
12-04-2016, 01:44
моля ви да ми дадете съвет и контакт за хубаво (основно) почистване на колата ми!
Значи салона е пълен със останки от солети, фалафели, някви други неща, които не знам от къде са се взели но аз участие в това нямам, скоро сменях скоростна кутия и целия ми салон е в останки от черен дунапрен, парчета полипропилен, остатъци от пенолатекс, някакъв неопрен освен това в багажника си имам - чифте пружини, два стопа, някакви амортисьори, едно моторче за чистачки, фасове, луксозен холдър за аудио дискове, пожарогасител и секретен болт... дайте съвет как да изляза от таз каша, че толкова яко съм се забълбукал, че ще пукна :(





Едрите неща ги обери с ръце,по дребните с прахосмукачка.Само не прави грешката да си пускаш стелките в пералнята,че мойте станаха на гъз.На ръка с мека четка и препарат.Отвън безконтактно,джантите с гъба на ръка после плакнеш всичко и си готов.Слагаж един освежител вътре и магън:plane:

BO
12-04-2016, 09:35
Ебаси мъките като ви чета.
Случайно да знаете, че има автомивки из улиците на градовете?

ShoxXx
12-04-2016, 10:25
Някои хора предпочитат сами да си мият колите. Честно казано тези, които познавам да си мият сами колите винаги са с по-добре измити коли. 50% от приятелите ми си купуват препарати за салон, гуми и джанти, както и шампоани. И не виждам нищо лошо в това, защото на автомивките се гони количество, а качеството се определя от млади момчета, които го работят просто защото няма какво да се бачка.

А сега има акция за пролетно почистване в София и може да изхвърляте по едрогабаритен боклук до контейнерите (гуми например) и минават камиончета и ги събират, така че пружините и амортисьорите колегата може да си ги остави до кофата. Може и бай Мангал да ги събере преди да е свършил деня дори

BO
12-04-2016, 15:39
Аз не съм казал, че има лошо.
Качеството на измиване е доста силно свързано към цената на услугата.
Ако си склонен да даваш повече пари, то и колата ти ще бъде добре измита. Има мивки, които мият доста добре. Доста по-добре от повечето хора, които сами биха си измили колата. Ама ако не искаш да си платиш за услугата, то се нагърбваш и търкаш като ненормален.
Просто в тази тема е малоумно вече. Имал солети, имал пържоли и жабешки бутчета. И какво да прави? Ами просто си дай колата на автомивка, остави 20лв бакшиш предварително и ще видиш колата си в пълния ѝ блясък. Баси.:surrender:

кученцетоОгиитаткоДоги
12-04-2016, 22:21
Аз не съм казал, че има лошо.
Качеството на измиване е доста силно свързано към цената на услугата.
Ако си склонен да даваш повече пари, то и колата ти ще бъде добре измита. Има мивки, които мият доста добре. Доста по-добре от повечето хора, които сами биха си измили колата. Ама ако не искаш да си платиш за услугата, то се нагърбваш и търкаш като ненормален.
Просто в тази тема е малоумно вече. Имал солети, имал пържоли и жабешки бутчета. И какво да прави? Ами просто си дай колата на автомивка, остави 20лв бакшиш предварително и ще видиш колата си в пълния ѝ блясък. Баси.:surrender:





,,Ебати гъзара си бате.....................евала...............,, ние сме бедни гащници за това търкаме като ненормални.........................само не ти пожалавам в четките на автомивката да има пясък.........................

Bobo Markov
12-04-2016, 22:52
Аз не съм казал, че има лошо.
Качеството на измиване е доста силно свързано към цената на услугата.
Ако си склонен да даваш повече пари, то и колата ти ще бъде добре измита. Има мивки, които мият доста добре. Доста по-добре от повечето хора, които сами биха си измили колата. Ама ако не искаш да си платиш за услугата, то се нагърбваш и търкаш като ненормален.
Просто в тази тема е малоумно вече. Имал солети, имал пържоли и жабешки бутчета. И какво да прави? Ами просто си дай колата на автомивка, остави 20лв бакшиш предварително и ще видиш колата си в пълния ѝ блясък. Баси.:surrender:

мОрее в мойта кола какво има и ти не предполагаш това е сложна тема за човек като теб и да, много пъти съм ходил на автомивки всякакви но те хората чистят по час, понякога час и двайсе и после идват при мен и плачат и виждам лъхат ми на алкохол ... :( виждам ги, професионални миячи на коли как губят дух и връзка с живота и ми става тъжно баси ...

кученцетоОгиитаткоДоги
12-04-2016, 23:37
Аз за това винаги си я чиста сам......................Луд умора няма той само се поти:):) Днес в Германия бате видях апсолютно цялата гама на ,,Sonax,, която хабер си нямах че е толкова голяма.Искарали са некви масила за броните базирани на ,,Нано технология,, абе мамата си ебало.Шампланче концентрат 5,50 евро,символично......................ама немския ми е малко кофти и не можах да разбера много по етикетите ще ги проуча аз в нета първо като имам време и другия път доста неща ще си взема.Мойта каляска ще стане бате номбър уан:):)

dimitar_vd62
13-04-2016, 00:08
Васи кво прайте в тез коли че чак нано технологии за чистене.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 00:35
Васи кво прайте в тез коли че чак нано технологии за чистене.





Няма начин Митак:) Бръмчим напред-назад, парфюма ,,куку Boss,, нали сичко трябва да е шестак;)

old alfist
13-04-2016, 01:37
Ако си закарам колата да ми я мият - 6 месеца ще отстраням нанесените щети по нея и после разни неуки майсторчета ще ми вадят от 100 кладенеца вода да ми доказват как се е прецаколо всичко по електрониката ми.

sasho_n2
13-04-2016, 08:48
Без да звучи като реклама, ползвам услугите на мивка Енигма за София, на ул. Любляна. Моята я карам през месец там, за комплексно и веднъж гидишно за пастиране. През останото време ( през седмица) я мия на "нормална мивка" за 12 лв. комплексно.
Специалното на Енигма е, че хората чистят мнооого задълбочено - изисква се запазване на час предврително поне няколко дни....само вътрешното почисване е около 2 часа ( без подмотване и пушене на цигари). Комплексното почистване е около 3 часа....Цените са 24 лв. за комплексно, 180 лв. за цялостно пастиране, 16 лв. за вътрешно...Страхотни професионалисти, които не оставят детайл без да са го почистили.....:big_bow_down:

BO
13-04-2016, 09:26
мОрее в мойта кола какво има и ти не предполагаш това е сложна тема за човек като теб и да, много пъти съм ходил на автомивки всякакви но те хората чистят по час, понякога час и двайсе и после идват при мен и плачат и виждам лъхат ми на алкохол ... :( виждам ги, професионални миячи на коли как губят дух и връзка с живота и ми става тъжно баси ...
Час за хубаво почистване не става.
И аз ползвам мивката, която колегата в предишното мнение спомена.
И съм много силно скептичен, че ти, колкото и да се стараеш, би си измил колата така. Най-малкото нямаш техниката, с която да се справиш. А и трябва да си промениш стратегията и да започнеш да ходиш по истински автомивки, а не такива за 5лв комплексното измиване и да мрънкаш след това, че служителите миришели на алкохол.
Ама важното е да се чудим какво да правим и как да си измием колата.:respect:

Bobo Markov
13-04-2016, 19:35
Без да звучи като реклама, ползвам услугите на мивка Енигма за София, на ул. Любляна. Моята я карам през месец там, за комплексно и веднъж гидишно за пастиране. През останото време ( през седмица) я мия на "нормална мивка" за 12 лв. комплексно.
Специалното на Енигма е, че хората чистят мнооого задълбочено - изисква се запазване на час предврително поне няколко дни....само вътрешното почисване е около 2 часа ( без подмотване и пушене на цигари). Комплексното почистване е около 3 часа....Цените са 24 лв. за комплексно, 180 лв. за цялостно пастиране, 16 лв. за вътрешно...Страхотни професионалисти, които не оставят детайл без да са го почистили.....:big_bow_down:

Благодарско Колега - това е хубаво мнение и ще им се обадя да си запазя час! Благодаря още веднъж!

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:31 ----------


Час за хубаво почистване не става.
И аз ползвам мивката, която колегата в предишното мнение спомена.
И съм много силно скептичен, че ти, колкото и да се стараеш, би си измил колата така. Най-малкото нямаш техниката, с която да се справиш. А и трябва да си промениш стратегията и да започнеш да ходиш по истински автомивки, а не такива за 5лв комплексното измиване и да мрънкаш след това, че служителите миришели на алкохол.
Ама важното е да се чудим какво да правим и как да си измием колата.:respect:

Бо ти не беше ли от Варна, бре? :)

аз не ходя по истински мивки аз ходя в една намира са точно кръстовището на Цанков и България много съм доволен щото ми взимат ми по двайсе стотинки за миене на предното стъкло :)

Бо, максимално си зле брат :) аз пиша тука филми баце влагам (само)ирония и т.н. а ти си четеш с г*зъ :( язък ...

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 21:14
Колеги а някой да знае нещо специялно за фарове?Понеже десния ми е малко одраскан,и съвсем леко окърлен една точка може би.Това с машина за полирване да ли се оправя?Иначе за на ръка попаднах на това https://www.autotoebehoren.com/plastx-meguiars.html?utm_source=smart_sem&utm_param=eyJlcyI6Mjk1ODQ3LCJzIjo5MDI0NjQ3LCJjaSI6 IjBhZjhiOTczYjlkY2QzMTg5N2UxZDg4NzJhNDk1ZTc1IiwiaS I6IjMxNTA2NTIwNjU2Nzg0MDUzMDYiLCJ0cyI6MTQ2MDU3MDk5 NCwidiI6Mywic28iOjEyMTAsInByIjoxNC45NSwiYyI6MTM5Mz AzLCJiIjoxMjk3MSwicCI6MTY3MCwiY2EiOjE1Mjk4fQ==&utm_campaign=smart_sem&utm_medium=cpc&etrias_source=1&etrias_campaign=21&gclid=CKrAvPqajMwCFRDhGwodfi0DTg&gclid=CKrAvPqajMwCFRDhGwodfi0DTg

Bobo Markov
13-04-2016, 21:19
Колеги а някой да знае нещо специялно за фарове?Понеже десния ми е малко одраскан,и съвсем леко окърлен една точка може би.Това с машина за полирване да ли се оправя?Иначе за на ръка попаднах на това https://www.autotoebehoren.com/plastx-meguiars.html?utm_source=smart_sem&utm_param=eyJlcyI6Mjk1ODQ3LCJzIjo5MDI0NjQ3LCJjaSI6 IjBhZjhiOTczYjlkY2QzMTg5N2UxZDg4NzJhNDk1ZTc1IiwiaS I6IjMxNTA2NTIwNjU2Nzg0MDUzMDYiLCJ0cyI6MTQ2MDU3MDk5 NCwidiI6Mywic28iOjEyMTAsInByIjoxNC45NSwiYyI6MTM5Mz AzLCJiIjoxMjk3MSwicCI6MTY3MCwiY2EiOjE1Mjk4fQ==&utm_campaign=smart_sem&utm_medium=cpc&etrias_source=1&etrias_campaign=21&gclid=CKrAvPqajMwCFRDhGwodfi0DTg&gclid=CKrAvPqajMwCFRDhGwodfi0DTg

ОгиДоги - зимаш истинска паста за зъби и голяма четка/гъба и почваш :) няма полир кит-ове няма а дедоооо ти ;)


а чакай са фаровете ти матирани ли са или само издраскани?

ако са зле питай на лично нашия човек Shoxx той пише в таз тема и е адски добър поне ще ти даде най-добрия съвет

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 21:22
ОгиДоги - зимаш истинска паста за зъби и голяма четка/гъба и почваш :) няма полир кит-ове няма а дедоооо ти ;)


а чакай са фаровете ти матирани ли са или само издраскани?





Само одраскани са,и какво значи истинска паста за зъби,стандартната бялата ли?Четка мека твърда?Гъба мека твърда?Абе я ми дай снимки на целия комплект за полирване,че аз бавно загрявам бате:):)

Bobo Markov
13-04-2016, 21:24
Само одраскани са,и какво значи истинска паста за зъби,стандартната бялата ли?Четка мека твърда?Гъба мека твърда?Абе я ми дай снимки на целия комплект за полирване,че аз бавно загрявам бате:):)

стой че пък аз съм тоталка в мозъка днес - ако са матирани ги чистиш и полираш с паста за зъби и някаква мека гъба но ако са надраскани питай ShoxXx - той е гуруто в случая
пастата за зъби е много хубав и фин абразив

Mario_95
13-04-2016, 23:02
Да върви лаф-а, след толкова миене, стигат ли Ви парите за нови емблеми :D

Аз мия на някаква автомивка за 12 лв външно и вътрешно, става си лъскава :D Е, безконтактно я мият ама 15+ години достатъчно са й са отразили. Пък и тя ежедневно си се кара и си става и прашна или някоя птица ще си я хареса и т.н.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 23:17
Мани,мани тука един българин държи една фирма за почистване и полирване на коли,като знам тия българчета къде работят при него кви са утайници и как ги мързи да гледат.........................няма да си остава и колелото да ми измият там..........................иначе взимат по холандските тарифи.........................единия пък току що проходил автомонтьор било му под нивото да мие коли.................................ми що си дошъл да мие коли бе аланколуу.............?

Mario_95
13-04-2016, 23:37
Е да не коментирам, че на същата автомивка миналата година, абе аз си пия кафето гледам много да не съм втурачен в момчето да не го притеснявам, ама гледам по 1 време нещо се нагъзил и търка усилено, отивам го гледам, викам "Кво става бе приятел?!" - "Ами тука някой оставил препарата отвит" И направо ми залял шофьорската седалка... След заричания и обещания, че ако остане на петна ще ми изпере целия салон, найстина не остана, но си я бях взел колата сравнително скоро и бях много смутен, че разбира се плащаш си пари, а пък то ти серат на чистото, щото аз реално си поддържам много колите и само стелките да минат с прахосмукачка и й стига.

Ханкоо
21-05-2016, 23:03
Колеги да повдигна малко темата.Днес се заиграх с вътрешното почистване.Стелките вън след това прахосмукачка някакав спрей за таблото на доктор еди кой си :tooth: (полски уж) абе стана лъскаво.С кожен салон съм и реших да взема да почистя и него.Купих от продуктите на Ма-Фра.Спрей Пуулмакс за тапицерии и кожени салони напръсках и изчаках малко каквито са инструкциите, след това с влажна кърпа премахнах остатъка.След това с Charme Nutrient.Досега не бях ползвал мляко за кожата и незнам уж го намазах доста обилно след това пак изчакване докато попие после със суха кърпа избърсах остатъка (то не че имаше кой знае колко много )Като за пръв път май добре се справих стана си лъскаво отвътре и самата кожа ми изглежда по-добре.

Bobo Markov
22-05-2016, 00:32
Колеги да повдигна малко темата.Днес се заиграх с вътрешното почистване.Стелките вън след това прахосмукачка някакав спрей за таблото на доктор еди кой си :tooth: (полски уж) абе стана лъскаво.С кожен салон съм и реших да взема да почистя и него.Купих от продуктите на Ма-Фра.Спрей Пуулмакс за тапицерии и кожени салони напръсках и изчаках малко каквито са инструкциите, след това с влажна кърпа премахнах остатъка.След това с Charme Nutrient.Досега не бях ползвал мляко за кожата и незнам уж го намазах доста обилно след това пак изчакване докато попие после със суха кърпа избърсах остатъка (то не че имаше кой знае колко много )Като за пръв път май добре се справих стана си лъскаво отвътре и самата кожа ми изглежда по-добре.

супер :) радвам се но не знам дали съм писал моята рецепта за чистене и поддържане на кожа моя салон е с кожа Poltrona Frau - ам :) крем Nivea - оп точно точи крем малко е тегав защото е гъст но с него няма никави грижи и кожата става като нова!

dimitar_vd62
22-05-2016, 20:24
Абе да споделя, зех че си изпрах предните и задните кори на колонките.И констатирах колко е потъмнял тавана.Накви идеи как да го почистя, че нема начин да го пера в банята.Колонките ги прах с веро и някъф препарат за тоалетни че не ми се ходеше до магазина да търся нещо подходящо с белина.Само да спомена чеги прах по няколко пъти щото избива нещо жълто, от лепилото ли де да знам ама ако няко й реше да ги пере да знае обилно изплакване под чешмата и ги слагайте легнали да съхнат, че ако ги провесите тая жълта гад непрекъснато избива на петна.

NoFeArr
24-05-2016, 13:58
Тавана не е добре да се пере, след известно време провисва. Ако е толкова мръсен пробвай с четка и само с пяната от водата без да мокриш изцяло четката. Или отиди в някоя по-добра автомивка с перяща прахосмукачка или нещо подходящо което те използват.

Дано колонките не се разлепят, като са били под чешмата.

dimitar_vd62
24-05-2016, 21:13
Ми не не се разлепиха, пък и аз има резервни които ще претапицирам.Тавана не е мръсен, вече го мих с една гъба и веро но нищо не се промени.Материала на предните колонки е различен от този на тавана.Ма като не съм виждал чисто нова тапицерия, не знам дали цвета трябва да е съвсем еднакъв или колонките са по светли или пък съм прекалил с белината.

HACCP
15-08-2016, 12:33
Привет!
Да съживя малко темата.
Ето какво направихме с дружни усилия с колега.
Много труд, но си заслужава.
http://detailingstorebg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=87