PDA

View Full Version : Питане за предни амортисьори



eproHD
19-04-2015, 19:26
Днес свалих отгоре тапите на предните амортисьори и като натискам колата надолу нагоре в дясно има лек луфт.Та въпроса може ли аз да притегна малко гайката или трябва в сервиз да се регулира нещо по така ?Става въпрос за тази гайка !

van_dal
19-04-2015, 20:43
Проблема по вероятно е от разбит лагер, ако гайката е хлабава си я хванал точно преди фаталния момент.

eproHD
19-04-2015, 21:00
Проблема по вероятно е от разбит лагер, ако гайката е хлабава си я хванал точно преди фаталния момент.

Е какъв лагер нали тия тампони са без лагери или греша ?
И какво имаш предвид пред фатален момент

nikotm
19-04-2015, 21:04
Днес свалих отгоре тапите на предните амортисьори и като натискам колата надолу нагоре в дясно има лек луфт.Та въпроса може ли аз да притегна малко гайката или трябва в сервиз да се регулира нещо по така ?Става въпрос за тази гайка !

Ако тази гайка ти е хлабава в купето при каране ще слушаш цяла симфония.:shocked:


Проблема по вероятно е от разбит лагер, ако гайката е хлабава си я хванал точно преди фаталния момент.

Тези коли нямат лагер.Два дена смазвам де що има тампони по колата и ти го казвам на 100 процента.

eproHD
19-04-2015, 21:17
Ако тази гайка ти е хлабава в купето при каране ще слушаш цяла симфония.:shocked:



Тези коли нямат лагер.Два дена смазвам де що има тампони по колата и ти го казвам на 100 процента.

Нали и аз това казвам,че не виждам лагер освен тампон.Даже в магазините е описано забележка към тампона,че е без лагер.Даже гледах видео как се монтира преден амортисьор на KYB на техния сайт

van_dal
19-04-2015, 21:22
Имам в предвид, че ако гайката е тръгнала да се развива след 10 км. още амортисьора ще е свободен и тогава не ми се мисли....
Извинявам се до сега не ми беше правило впечетление, но амортисьора е статичен при 156 и, само тампон горе!

eproHD
19-04-2015, 21:42
Имам в предвид, че ако гайката е тръгнала да се развива след 10 км. още амортисьора ще е свободен и тогава не ми се мисли....
Извинявам се до сега не ми беше правило впечетление, но амортисьора е статичен при 156 и, само тампон горе!

Имах предвид,че оста се мърда леко не гайката ! А и от видеото дето дават тези от KYB гледам тази гайка се затяга с сила 3,5 Hm вижда ми се много малко ма така го дават.Значи тази гайка няма как да се развие сама.Все едно гайката на шарнира да се развие

ecotronic
19-04-2015, 21:53
Имах предвид,че оста се мърда леко не гайката ! А и от видеото дето дават тези от KYB гледам тази гайка се затяга с сила 3,5 Hm вижда ми се много малко ма така го дават.Значи тази гайка няма как да се развие сама.Все едно гайката на шарнира да се развие

Нещо бъркаш с момента на стягане По документация е 30 - 36 Nm.

eproHD
19-04-2015, 21:56
Нещо бъркаш с момента на стягане По документация е 30 - 36 Nm.

Ок....редактирах го

ecotronic
19-04-2015, 21:58
Я виж !

Виждам 3,5 daNm, което прави 35 Nm.

angelovi69
19-04-2015, 21:59
Я виж !Аз виждам 3.5
Пусни видеото на сайта на KYB и виж всичките неща с колко ги дават шарнир на горния носач 4,5 биалета пак 4,5
Ама там не пише N, ами пише daN - Което го разбирам като дека нютон, т.е. колегата Еко е прав!

eproHD
19-04-2015, 22:05
Виждам 3,5 daNm, което прави 35 Nm.

Да прав си не видях това daNm
Извинявам се!