PDA

View Full Version : Не иска да пали



pino77
22-04-2015, 18:06
днес както си вървеше моята колица и ми отказа.Проблема е че като реших да тръгвам на работа и като дам на контакт не върти старера.Възможно ли е да е свършил еи така или има проблем в друго.Моля ВИ колеги за съвет и откъде да започна да търся проблема т.е. да ме улесните.Благодаря Ви

Dimicha
22-04-2015, 19:49
Има ли някакъв ток изобщо? Като дадеш на контакт светват ли лампите по таблото? Ако не светват, значи нямаш никакъв ток, което те насочва към акумулатора. Но дори и да светват, може да няма достатъчно ток да завърти. Като за начало премери си волтажа

pino77
22-04-2015, 20:48
ток има всико си свети по таблото,но и да уточня че при опита ми да запаля се чу нещо като гръм в гърнето и след това не иска стартера да завърти,ако е тои може ли да го сваля сам или трябва сервиз

ivangenchev
22-04-2015, 21:14
Най вероятно са ти свършили четките на стартера, преди година и аз минах по същия път. Както всичко е наред и изведнъж няма никой. Като разглобих стартера от три четки беше останал само на една и тя беше свършила.

pino77
23-04-2015, 21:23
Благодаря ви колеги,след като проверих всичко днес се оказаха четките-смених ги и отново вече седвижи,благодарност на ivangenchev