PDA

View Full Version : Кой и защо ми отвори колата?!



Tickles
01-04-2007, 13:09
Ще ми се да ви кажа колко съм възмутена от една петъчна случка. Паркирам пред един голям магазин, пускам си алармата (със сигурност), забавила съм се най-много половин час и като излязох, колата ми беше отключена. Затворена, но отключена. Освен това седалката ми беше преместена плътно назад, което аз никога не правя и дори беше пипана облегалката. Много нагло :evil: . Та имам няколко въпроса: КАК са ми отворили колата, пищяла ли е изобщо аларма, с каква цел са влезли - да откраднат нещо /вътре има само чадър и плюшени играчки/, да откраднат колата /тогава защо не са я откраднали/ и какво щеше да стане, ако бях излязла от магазина и видя, че някой си седи в колата на мястото ми. :evil:
Много ми беше криво. Хубаво, че нищо не е станало всъщност, обаче усещането пак е като "влизане с взлом" :roll:

raitchev
01-04-2007, 13:19
ако са искали да я гепат надали е щял да си намества седалката, пали тръгва и в движение я оправя...
може някой:) със същата по погрешка да е влезнал и да се е осетил след като си е наместил седалката че не е неговата

Tickles
01-04-2007, 13:27
ако са искали да я гепат надали е щял да си намества седалката, пали тръгва и в движение я оправя...
може някой :) със същата по погрешка да е влезнал и да се е осетил след като си е наместил седалката че не е неговата

о повярвай ми, никой не може да я "гепи" ако не си помести седалката назад, освен ако не е с моите размери, но се съмнявам :roll:
пък някой така да се обърка :roll:

едит: вие се шегувате, ама аз сериозно ... сега съм станала някаква параноичка, като тръгна към колата, все очаквам някой да има там, или като по филмите, като запаля и да видя някой в огледалото, поседнал на задната седалка брррр :?

raitchev
01-04-2007, 13:32
:? ами имала си касмет тогава,
блокирай си седалката да не се мести...
щом алармата не ги спира поне седалката ще ги спре
както и да е много неприятно е това изключително гадно усещане,
преди година ме обраха в нас и като се прибрах неможах да повярвам и да си намера място.

aziiii
01-04-2007, 13:34
Не го приемай толкова навътре моята още на първата седмица я разбира пред блока под прозорците на районното и какво свалили сенниците подръпнали седалките пък си излезнали! И аз като тебе седмица след това излизах с чувството, че пак ще е разбита, ама минава тая неприятна тръпка с времето :D :D

morfius
01-04-2007, 13:41
Я си виж централното - на мен няколко пъти ми блокира от ключалката на дясната врата.
Включваш алармата, задейства го, писуква, и се отключва.
Ако не обърнеш внимание ... колата си остава отключена.
Остава въпроса кой и какво е търсил вътре... (евентуално панелче под седалката и в жабката, че да има смисъл да изтръгва плеъра).

valjo
01-04-2007, 14:31
Я си виж централното - на мен няколко пъти ми блокира от ключалката на дясната врата.
Включваш алармата, задейства го, писуква, и се отключва.
Ако не обърнеш внимание ... колата си остава отключена.
Остава въпроса кой и какво е търсил вътре... (евентуално панелче под седалката и в жабката, че да има смисъл да изтръгва плеъра).
това на мен ми звучи най разумно :)

много е вероятно колегата да е прав:)

П.С. а то днес както е 1ви април .... и познавайки колежката ... почвам да мисля други неща;)

Nasko_77
01-04-2007, 19:05
Ще ми се да ви кажа колко съм възмутена от една петъчна случка. Паркирам пред един голям магазин, пускам си алармата (със сигурност), забавила съм се най-много половин час и като излязох, колата ми беше отключена. Затворена, но отключена. Освен това седалката ми беше преместена плътно назад, което аз никога не правя и дори беше пипана облегалката. Много нагло :evil: . Та имам няколко въпроса: КАК са ми отворили колата, пищяла ли е изобщо аларма, с каква цел са влезли - да откраднат нещо /вътре има само чадър и плюшени играчки/, да откраднат колата /тогава защо не са я откраднали/ и какво щеше да стане, ако бях излязла от магазина и видя, че някой си седи в колата на мястото ми. :evil:
Много ми беше криво. Хубаво, че нищо не е станало всъщност, обаче усещането пак е като "влизане с взлом" :roll: :shock:

trustworthy
01-04-2007, 20:29
Аз ако бях, щях да черпя, дето не е бил счупил джам за да влезе :evil: Иначе, ако ще трябва да се притесянваш дали някой няма да ти изкочи иззад седалките, по-добре си земи едно двуместно авотмобилче и забравяш за подобни притеснения :)

valjo
01-04-2007, 20:31
Аз ако бях, щях да черпя, дето не е бил счупил джам за да влезе :evil: Иначе, ако ще трябва да се притесянваш дали някой няма да ти изкочи иззад седалките, по-добре си земи едно двуместно авотмобилче и забравяш за подобни притеснения :)
то нейното си е почти двуместно, с целия гардероб, и 30+ плюшен зверилник на задната седалка....:)

Mind_Control
02-04-2007, 10:13
Полтъргайст... Както има по къ6тите, така има и по колите!!!

slav40
02-04-2007, 14:01
Ще ми се да ви кажа колко съм възмутена от една петъчна случка. Паркирам пред един голям магазин, пускам си алармата (със сигурност), забавила съм се най-много половин час и като излязох, колата ми беше отключена. Затворена, но отключена. Освен това седалката ми беше преместена плътно назад, което аз никога не правя и дори беше пипана облегалката. Много нагло :evil: . Та имам няколко въпроса: КАК са ми отворили колата, пищяла ли е изобщо аларма, с каква цел са влезли - да откраднат нещо /вътре има само чадър и плюшени играчки/, да откраднат колата /тогава защо не са я откраднали/ и какво щеше да стане, ако бях излязла от магазина и видя, че някой си седи в колата на мястото ми. :evil:
Много ми беше криво. Хубаво, че нищо не е станало всъщност, обаче усещането пак е като "влизане с взлом" :roll:
Най-вероятно(ако случката е на 1-ви април)..... Някой познат(близък) с резервните ключове да си е направил шегичка - то не е сложно да се сети човек ......
КОЙ ИМА ДОСТЪП ДО РЕЗЕРВНИТЕ КЛЮЧОВЕ И ДИСТАНЦИОННОТО ЗА АЛАРМАТА!?!?! По-виновен от него няма! :idea: :wink:

75TwinSpark
02-04-2007, 18:04
нова аларма с пейджер или подобно има много,това за мен е най добрия вариянт

stenli
02-04-2007, 18:51
От както един познат ключар отвори Ауди дето струва чувал с пари за 10 секунди останах силно замислен за какво си затварям колата. Единствения смисъл на заключването май е да не ти употребят колата за марсуване. Преди време един познат намери в старата си шкода която не заключва два употребени кондома преметнати на кормилото. След тоя случай и той взе да си я заключва;) Каско е истината пък да правят квото искат сега и да я вземат само ще съм на далаверка ;)

Mind_Control
02-04-2007, 21:01
От както един познат ключар отвори Ауди дето струва чувал с пари за 10 секунди останах силно замислен за какво си затварям колата. Единствения смисъл на заключването май е да не ти употребят колата за марсуване. Преди време един познат намери в старата си шкода която не заключва два употребени кондома преметнати на кормилото. След тоя случай и той взе да си я заключва;) Каско е истината пък да правят квото искат сега и да я вземат само ще съм на далаверка ;)

Дай тогава да организираме нещо :roll: имам подходящ гараж където никой няма да я намери и ще бъде разкостена.. половината от парите от 4астите за теб, другата половина за мен

ne0
02-04-2007, 21:08
Аз имам Браво с чиито ключове отварям Бравото на съседа. Това е истина, с дистанционното.....

Mind_Control
02-04-2007, 22:19
Аз имам Браво с чиито ключове отварям Бравото на съседа. Това е истина, с дистанционното.....

аз преди с ключовете от рено 5 отварях едно рено еспейс :)

Tickles
03-04-2007, 22:52
Опс, нямаше ме 2 дни, но ще отговоря сега 8)

П.С. а то днес както е 1ви април .... и познавайки колежката ... почвам да мисля други неща;)
А като познаваш колежката, не се ли притесняваш да говориш така :smackbum: /:lol:/

Аз ако бях, щях да черпя
Мда, почерпих наистина :D

то нейното си е почти двуместно, с целия гардероб, и 30+ плюшен зверилник на задната седалка....:)
ооо, Вальо, продължаваш гледам ... сериозно си просиш :smackbum: И ако искаш да знаеш и Големи Хора са се возили в "почти двуместното" и не са се оплакали нито от пространството нито от "плюшения зверилник" :lol:, но пък някои може би от възрастта забравят :P

Най-вероятно(ако случката е на 1-ви април)..... Някой познат(близък) с резервните ключове да си е направил шегичка - то не е сложно да се сети човек ......
КОЙ ИМА ДОСТЪП ДО РЕЗЕРВНИТЕ КЛЮЧОВЕ И ДИСТАНЦИОННОТО ЗА АЛАРМАТА!?!?! По-виновен от него няма! :idea: :wink:
Случката НЕ е на 1 април. И НИКОЙ няма достъп до резервните ключове. Освен това бях далеч от къщи. Щеше да е добре, ако беше шега, ама тц :roll:


И като заключение: още ме е шубе в колата, но всяко нещо с времето си. Ще ми мине.
Чуденето ми беше най-вече как са я отворили. И дали са пробвали да запалят, но им е попречил т.н. ключ с код или нещо си подобно, което ми рекламираха като я купувах?!

morfius
03-04-2007, 23:08
Пак ти препоръчвам да си прегледаш централното, може въобще да не си я заключила (от опит го казвам - една заяждаща леко ключалка води до самоотключване около секунда след заключването).

1115
04-04-2007, 17:16
И на мен се е случвало - 2 пъти.

1. на паркинга на метро ... почти 99% бях си заключил колата.
2. пред една болница...заключих колата, но бях нервен и не бях 100% сигурен та се върнах да проверя. След час си идвам и я намирам отключена. Как е станало и до ден днешен се чудя?

akula
05-04-2007, 10:05
цялата работа е от глупавите аларми

пред очите ми един приятел с Голф 3 отвори Пежо 307 на една приятелка, може и случайно да е - ама се случва

а колежката сигурно са искали да я ограбят, дрогарчетата мърляви

нема спасение от тази измет :evil: :evil: :evil: