PDA

View Full Version : Помощ фазов датчик жтв 2.0 тс



zlatin
29-04-2015, 22:18
Колеги помогмете ми
Смених вече три фазови датчика на разпределителния вал и няма оправяне. Взел сам един втора употреба сложих го не трагна след това порачах нов от Англия с него почна да пали трудно когато е студена и лампата ми продалжава да свети шайбата е добре на разпределителния вал. Савет от къде може да ми прави проблеми ..

myato
30-04-2015, 10:15
Сигурен ли си, че е зацепена правилно. Да не е превъртяла шайбата на коляновия вал. Вземи я презацепи с индикатор и пети, ако не е направено вече де. Провери на диагностика какви грешки е записала и ги дай да ги видим. Виж и налягането на горивото. Проблемът като цяло може да е и на съвсем друго място. Датчиците е хубаво също да им се види сигнала с осцилоскоп.

Mury
30-04-2015, 10:23
С кой мотор си CF1 или CF2,стария мотор има навика да си къса кабелите за датчика,откъм инсталацията на колата,често срещано явление при 145/6.Проверете кабелите,но тези които идват от инсталацията,кабела се къса на около 3-4 см. от самата букса.:th_up::th_up::th_up::th_up:

zlatin
30-04-2015, 12:30
алфата е 155 коня ... не мисля че е превъртяла шайбата защото бутало на първи цилиндър си е най горе когато е на белег на маховика... а и от кабелите няма логика да е защото с новия датчик има разлика тоест с датчика на студен мотор пали трудно от третия пат и то на три цилиндъра и след това се оправя ...

---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

може ли да е проблема в компютъра на колата...?

zlatin
30-04-2015, 12:53
интересно е че първо смених ангренаж проблема дойде след зацепване без пети от превъртя зъб и половина и спря да пали отново я зацепиха без пети запали и светна дюзата след това ми я зацепваха два пъти с пети вече заради този датчик и не тръгна ...

ecotronic
30-04-2015, 12:54
Два различни датчика с един и същи калпав кабел до ECU - то могат да се държат различно.
Тъй че започни с това, което те посъветва Mury и премери кабела открай докрай.

zlatin
30-04-2015, 20:05
Не е от кабела друг е проблема...

Mury
01-05-2015, 11:36
Ами търсете го тогава,щом си сигурен че не е от кабела !!!!! :goodnight::goodnight::goodnight:

zlatin
02-05-2015, 14:04
Има ли значение този сатчик на Хол точно за модела ли трябва да отговаря ... защото новия датчик който сложих е от по стария модел и трябваше да сменям буксата ... а колата е по зле с него ???

гадмръсна
24-05-2015, 22:46
Колега трябва да си сигурен в зацепването на ангренажа и след това да сменяш каквото и да е. Пиша това защото преди време имах същия проблем, оставих колата за смяна на ангренаж в 'оторизиран' сервиз и като отидохда я взема не палеше защото 'майсторите' бяха сбъркали зацепването.